Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 12:39   #21
Može li se otići po poštu ako nisi dobio žuti papirić od poštara u sandučić?
Svaki put mi ubaci papirić, nikad mi ne donese na vrata, sada nisam ni papirić dobio, a na trackimg piše da je jučer neuspješno dostavljeno.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 13:19   #22
Hehe...jbm ti poštu i poštare (čast izuzecima) i njihovo poslovanje. Ciganija je goli qrac za HP (neka se pripadnici romske zajednice ne ljute).
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:51   #23
Dobio danas papirić da mi je jučer probao dostaviti.
Svašta.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:57   #24
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Dobio danas papirić da mi je jučer probao dostaviti.
Svašta.
To ti je kada su lijeni nositi. Poštar u Španskome redovito samo ispiše papirić i ubaci ga sutradan. Uopće ne pokuša dostaviti.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:07   #25
Znači nemam riječi, paketić iz Hong Konga nikakve vrijednosti tranzit HK-Hrvatska 14.10. do 25.10. kada na trackingu vidim obavijest "arrived (HRV)".

Danas mi je stigao na adresu. Dakle 37 dana treba za trokut Zagreb-Rijeka-dostava. Ne znam što pametno reći. Žuti papirić ništa, standardna adresa na koju sam naručivao već desetke paketa.
TIR669 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 14:49   #26
Quote:
TIR669 kaže: Pogledaj post
Znači nemam riječi, paketić iz Hong Konga nikakve vrijednosti tranzit HK-Hrvatska 14.10. do 25.10. kada na trackingu vidim obavijest "arrived (HRV)".

Danas mi je stigao na adresu. Dakle 37 dana treba za trokut Zagreb-Rijeka-dostava. Ne znam što pametno reći. Žuti papirić ništa, standardna adresa na koju sam naručivao već desetke paketa.
Evo ga još jedan koji je nasjeo na lažni kineski tracking...
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:23   #27
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Dobio danas papirić da mi je jučer probao dostaviti.
Svašta.
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
To ti je kada su lijeni nositi. Poštar u Španskome redovito samo ispiše papirić i ubaci ga sutradan. Uopće ne pokuša dostaviti.
to vam je zato što poštaru ne stanu svi paketi, pisma i ostalu u torbu. zato mora ostaviti žutu cedulju.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:22   #28
Ta priča ne drži vodu
Ako je poštarina plaćena, onda poštar mora donijeti paket/ić na adresu. Amen.
Ne plaćamo poštarinu da bi išli 10-15 ili ne znam kolko minuta do pošte. I to autom, jer rijetki imaju poštu pod nosom.
Pošta isto tako ima kombije i dostavna vozila i na njima je da organiziraju dostavu. Kraj priče.
To kaj oni nagruvaju poštaru na apeenca 200kg robe i lik ne može ni vozit kak spada od svega toga, to je apsolutno problem voditelja u pošti.

Ja osobno imam 2 pošte u blizini i do svake autom 10 minuta (approx.)...oko 2km do svake...ako je gužva ima i više od 10 minuta. I ako računam da moram nać i platit parking, onda je tu malo veći problem. Jer u blizini obje pošte nema free parkinga i ako nema tko ići samnom, obavezno plaćam parking mogu se parkirat free oko 500m od jedne, ali onda više ne pričamo o 10-15 minuta hehe
I onda još imaju obraza naplatit uslugu pošte i ne znam čega...

Način na koji je to (ne)organizirano i na koji se to radi je živa katastrofa. Ali ono...katastrofa. I onda smo još mi, koji čekamo pakete najjebenije stranke u cijeloj priči. Em odi si u poštu po paket (ne zanimaju me razlozi ni najmanje), em plaćaj uslugu koja ne postoji. Tj., dostavu paketa i neku glupu ležarinu...nisu cifre od kojih budemo gladni, ali WTF?!

Ne kažem apsolutno ništa ako osoba nije doma i nema drugog načina nego da se ostavi papirić...ali svjedočimo hrpetini slučajeva (ali hrpetini) di frajeri samo fino ostave papirić i oni su svoje odradili. A sigurno im nije šef reko: "ma ko ih jebe, ostavite im papirić i nek si sami dolaze".
Tu i poštari snose popriličan dio odgovornosti za to. Ova zadnja rečenica je isključivo moje mišljenje. A kako je u praksi? Iskreno me ne zanima niti mrvicu.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:34   #29
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
to vam je zato što poštaru ne stanu svi paketi, pisma i ostalu u torbu. zato mora ostaviti žutu cedulju.
Zašto je onda dan kasnije ostavio cedulju i još napiše na cedulju da je ostavio 28.11.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:03   #30
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ako je poštarina plaćena, onda poštar mora donijeti paket/ić na adresu. Amen.
Ne mora. Amen. A nisi ni platio poštarinu, platio si ju nekom tipu u Kini, kad budeš došao u poštu i nešto poslao, onda možeš reći da si nešto platio.

Quote:
Ako poštar na adresi primatelja ne zatekne primatelja ili osobu ovlaštenu za preuzimanje pošiljaka (opunomoćenik, zakonski zastupnik ili odrasli član kućanstva – osoba starija od 15 godina), primatelju se ostavlja obavijesti o prispijeću pošiljke. Za obične pakete (CC……….HR) se u mjestima u kojima nije organizirana dostava ostavlja obavijest o prispijeću pošiljke bez pokušaja dostave pošiljke na adresi primatelja.
Također, ukoliko je paket koji se dostavlja veći od otvora poštanskog sandučića, odnosno fizički ne stane, a nije poslan kao preporučen, poštar ti uopće ne mora ni pokušati dostaviti takav paket niti ti mora pozvoniti i tražiti te, ostaviti će ti obavijest.
Sve drugo je njegova dobra volja i stvar organizacije u pošti.

Sve bi ti ovo objasnili i u pošti da si poslao bilo kakav upit ili žalbu, i tebi i ostalima koji ovdje gunđate, a nemate pojma što je pošta zakonski dužna, a što nije.

Tako su pričalo i po forumima kad je krenula ona naplata malih paketa 4.5 kn kako oni to ne smiju, kako nije po zakonu, kako je poštarina već plaćena, ovo-ono... na kraju svi plaćaju i šute.
Ne pričajte ako niste upoznati s nečime.

Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Zašto je onda dan kasnije ostavio cedulju i još napiše na cedulju da je ostavio 28.11.
Što to ne pitaš njega? Ili nekoga u pošti? Ako ti poštar dolazi svaki dan i nešto donosi, onda ga fino zaustavi i pitaj zašto nije napravio to i to, a ne nas ovdje na forumu ispitivat.

Zadnje uređivanje croarmy : 30.11.2016. at 19:22.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:13   #31
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Ne mora. Amen. A nisi ni platio poštarinu, platio si ju nekom tipu u Kini, kad budeš došao u poštu i nešto poslao, onda možeš reći da si nešto platio.


Također, ukoliko je paket koji se dostavlja veći od otvora poštanskog sandučića, odnosno fizički ne stane, a nije poslan kao preporučen, poštar ti uopće ne mora ni pokušati dostaviti takav paket niti ti mora pozvoniti i tražiti te, ostaviti će ti obavijest.
Sve drugo je njegova dobra volja i stvar organizacije u pošti.

Sve bi ti ovo objasnili i u pošti da si poslao bilo kakav upit ili žalbu, i tebi i ostalima koji ovdje gunđate, a nemate pojma što je pošta zakonski dužna, a što nije.

Tako su pričalo i po forumima kad je krenula ona naplata malih paketa 4.5 kn kako oni to ne smiju, kako nije po zakonu, kako je poštarina već plaćena, ovo-ono... na kraju svi plaćaju i šute.
Ne pričajte ako niste upoznati s nečime.


Što to ne pitaš njega? Ili nekoga u pošti? Ako ti poštar dolazi svaki dan i nešto donosi, onda ga fino zaustavi i pitaj zašto nije napravio to i to, a ne nas ovdje na forumu ispitivat.
Ne dolazi svaki dan, nisam ga vidio mjesecima, kako da ga onda pitam?
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:26   #32
Prošetaj se do pošte pa pitaj tamo.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:42   #33
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Prošetaj se do pošte pa pitaj tamo.
Ti prestani zajebavati radni narod.
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:54   #34
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
Ne mora. Amen. A nisi ni platio poštarinu, platio si ju nekom tipu u Kini, kad budeš došao u poštu i nešto poslao, onda možeš reći da si nešto platio.
Nego za kaj je onih 4.5 kn ako nije za dostavu? A bezobrazluku nema kraja, počeli su na neke koverte iz Kine koje nemaju oznaku "small package" sami stavljati naljepnice "mali paket" i za to tražiti 4.5 kn.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:03   #35
Quote:
ZeroW kaže: Pogledaj post
Nego za kaj je onih 4.5 kn ako nije za dostavu?
Plaćaš 4.5 kn za uručenje, uoči razliku između riječi "dostava" i "uručenje".

Quote:
A bezobrazluku nema kraja, počeli su na neke koverte iz Kine koje nemaju oznaku "small package" sami stavljati naljepnice "mali paket" i za to tražiti 4.5 kn.
Stavljaju naljepnicu "mali paket" na onaj paket koji i je mali paket, a drugi je problem što ti ne znaš što je mali paket i ne razumiješ da to određuje prodavač.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:29   #36
Nije drek, nek se pes posral? :klap:

Ako prodavac posalje bez ikakve oznake, po cemu odrede koje pismo je mali paket, koje nije? 4.5 kn nekoj bahatoj salterusu da mi uruci pismo koje je pismo, a ne mali paket, ali oni su ipak u posti odlucili staviti naljepnicu mali paket i uzeti jos 4.5 kn.

Dam se kladiti da si i ti jedan od onih koji kradu pakete bez trackinga, 100%.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:09   #37
Evo za pametnjakoviće: http://mob.hr/za-male-posiljke-iz-in...tanskom-uredu/

I u komentarima ispod @riverside, siroček...čovjek se čini stvarno ok, ali je tolko ispranog mozga, da mi ga je stvarno žao..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:27   #38
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ta priča ne drži vodu
Ako je poštarina plaćena, onda poštar mora donijeti paket/ić na adresu. Amen.
Ne plaćamo poštarinu da bi išli 10-15 ili ne znam kolko minuta do pošte. I to autom, jer rijetki imaju poštu pod nosom.
Pošta isto tako ima kombije i dostavna vozila i na njima je da organiziraju dostavu. Kraj priče.
To kaj oni nagruvaju poštaru na apeenca 200kg robe i lik ne može ni vozit kak spada od svega toga, to je apsolutno problem voditelja u pošti.

Ja osobno imam 2 pošte u blizini i do svake autom 10 minuta (approx.)...oko 2km do svake...ako je gužva ima i više od 10 minuta. I ako računam da moram nać i platit parking, onda je tu malo veći problem. Jer u blizini obje pošte nema free parkinga i ako nema tko ići samnom, obavezno plaćam parking mogu se parkirat free oko 500m od jedne, ali onda više ne pričamo o 10-15 minuta hehe
I onda još imaju obraza naplatit uslugu pošte i ne znam čega...

Način na koji je to (ne)organizirano i na koji se to radi je živa katastrofa. Ali ono...katastrofa. I onda smo još mi, koji čekamo pakete najjebenije stranke u cijeloj priči. Em odi si u poštu po paket (ne zanimaju me razlozi ni najmanje), em plaćaj uslugu koja ne postoji. Tj., dostavu paketa i neku glupu ležarinu...nisu cifre od kojih budemo gladni, ali WTF?!

Ne kažem apsolutno ništa ako osoba nije doma i nema drugog načina nego da se ostavi papirić...ali svjedočimo hrpetini slučajeva (ali hrpetini) di frajeri samo fino ostave papirić i oni su svoje odradili. A sigurno im nije šef reko: "ma ko ih jebe, ostavite im papirić i nek si sami dolaze".
Tu i poštari snose popriličan dio odgovornosti za to. Ova zadnja rečenica je isključivo moje mišljenje. A kako je u praksi? Iskreno me ne zanima niti mrvicu.

gle sve je to meni jasno, ja samo velim kaj je meni moj poštar rekao odnosno kaj su mi rekli na pošti... u večini slučajeva donese paket, i evo svega par puta sam morao ići po njega...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:45   #39
Sve 5 ja dobijem 8 od 10 paketa, recimo. I imam stvarno ok poštara. Tražil sam ga račun iz početka par puta u kad sam videl da mora rukom sve pisat svaki put, dojadilo mi. Ali sad kad mi donese paket(ić), svaki put me pita jel mora pisat račun. Ali baš svaki...i ja mu svaki put odgovorim da ne mora. Da je neki seronja, pisal bi svaki puta.
Prije par mjeseci sam imal slučaj sa papirićem i zvao direkt kontrolora u HPu. S time da se nije radilo o mom poštaru, nego je bio neki drugi na zamjeni i ja ga gledam s prozora kak dolazi i samo ostavlja papirić u kasliću...
Lik (kontrolor) je stvarno bio izuzetno ugodan i korektan...rješio je da mi se drugi dan dostavi paket u vrijeme koje meni odgovara i dao mi je svoj broj mobitela i reko da se samo njemu javim ako budem imao još problema
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:04   #40
Postari cipelici i salterski radnici su u svemu ovome j*bena stranka kao i korisnici. Ti ljudi nista nisu krivi, malo sto oni odredjuju, i 99% ih je sasvim OK. Da ima među njima svakavih gadova i lopova ima ih, i to sam dozivio, ali jako malo, moje iskustvo je takvo.
Problem je kao obicno u bezbrojnim sefovima jos jedne drzavne firme koji ne zive u stvarnosti i u skladu s tim donose i odluke.
Problem je jos vjerojatno i u propisima koji samo Postu "tjeraju" da pokriva cijeli teritorij RH dok drugi mogu raznosit samo po gradovima. Svi dostavnjaci bi trebali poslovati pod istim zakonskim uvjetima.

Sto se same dostave tice, cesto dobijem paket preko DPD, GLS, overseas ili drugih dostavnjaka i uvijek je isto: zove me kaze kod vas sam za 10 min da li ima koga kod kuce... uglavnom dostava na vrata uvijek, nikakvi zuti ni druge boje papirici, katkad je paketic, katkad je paket od 50kg ili vise da ga jedva izvuce iz kombija. Platim tocno koliko pise otkupnina na paketu, potpisem i doviđenja.
Zasto tako ne moze Posta dostavljat pakete i paketice, i to pitanje nije ni za obicnog postara ni za salterskog postanskog radnika?
Zasto je Overseas preuzeo njuskalo i nudi pregled paketa prije placanja i preuzimanja (jer su prijevare sa slanjem cigle postale nacin poslovanja na njuskalu dok nije overseas preuzeo), zasto posta to nije mogla?
I onda kad sutra Posta propadne cudit cemo se kolektivno i pitat pa zasto je to tako?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.