Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 19:09   #381
Vraćala sam u petak paket u amazon. Naljepila sam gore se ono što se isprinta. I danas je taj paket došao natrag na moju adresu i to tako da ga je poštar ostavio pred vratima, nije niti pozvonio, i uz to nam je još ostavio i neke dvije kuverte koje uopće nisu za nas.

Ovo s paketom mi se sada već dogodilo treći put (ne s istim paketom, ali s paketom za amazon). Nije mi jasno kako se to može ostaviti paket a da nitko ništa ne potpiše. Drugo, kako mi se može vratiti paket kad na naljepnici lijepo piše "From" i ispod toga je moja adresa, a druga adresa, desno, je adresa amazona.
Sad mislim zvati poštu da poštara sutra pošalju k nama po to i mislim si, a što ako oni taj paket uopće ne pošalju dalje nego si ga uzmu. Jer, ja sam već jednom platila poštarinu za Englesku, i to 94 kn i jasno je da nema šanse da to platim ponovno.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:40   #382
Pa vidi po trackingu, tko ga je vratio, naši ili Britanci? Tamo možda piše i zašto je vraćen. A na samom paketu ne piše zašto je vraćen? Amazonova adresa nije prekrižena?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:00   #383
Znam već od ranije. Vratili su ga naši pri razvrstavanju u Zagrebu. Jer, paket je u zg županiji predan u petak popodne, a danas je već opet kod mene.
Stvar je u tome što kod vraćanja paketa amazonu, amazon daje točno za isprintati naljepnice koje se stavljaju na paket. I na jednoj naljepnici piše lijevo "FROM", pa ispod na prazne crte napišeš svoju adresu, a desno je već otisnuta puna adresa amazona.
I onda naši poligloti na pošti zanemare što bi značilo "FROM", i vrate paket natrag u poštanski ured. A lokalni poštar je još gluplji kad niti on ne kuži da su ovi u Zagrebu pogriješili i onda mi paket donese doma.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 22:44   #384
Meni se dogodilo isto, a onda mi je teta salterusa objasnila da moras napisati "salje" i lagano prekriziti svoje podatke. Ocito tam rade maloumni idioti koji ne znaju jednu rijec stranog jezika ili ih jednostavno nije briga, namjerno rade na stetu ljudi koji ih placaju, tj. ocito je oboje.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 09:31   #385
Bokbok, napravih glupost pa trebam savjet. Dakle poslano mi je običnom poštom u kurverti nešto iz Njemačke. Izgleda da je poštar već pokušao ostaviti navedeno na adresi ali ja sam totalno zaboravio da nemam prezime na sandučiću...Stavio sam ga naknadno, a sad je već kasno. Kako nemam broj kojim bi se pratila pošiljka jer je ista poslana obično, zanima me što napraviti i što će se dogoditi sa pošiljkom? Hoće li ju vratiti na adresu pošiljatelja? Hoće li poštar ponovno pokušati ostaviti isto na adresi? Nazvao sam ih i pitao da li je moguće doći do pošiljke na način da se dođe u sabirni centar kojem adresa u Zagrebu pripada, ali žena je bila toliko bahata i neuslužna da na kraju nisam mogao sa njom ništa riješiti, niti dobiti neku informaciju....eto, bio bih zahvalan ako netko zna...
pfri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:22   #386
Otiđi tamo i neka kopaju. Ne možeš naa telefon nikad ništ, čudo pa su ti uopće digli slušalicu. Budi uporan. Ako nije bilo naznake da je potrebno drugo slanje (a najvjerojatnije nije), neće ti pokušat ponovo isporučit.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:45   #387
Neće nitko tražiti neregistriranu pošiljku. Pošiljka će biti vraćana pošiljatelju.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:32   #388
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
paket je stigao sa amazona, u poštu. ali u pošti tvrde da je netko podigao paket.
naravano da ćemo ih prijaviti, ali da li je netko imao to iskustvo?

da li je moguće da se netko predstavio kao ja, ili su oni nešto zajebali ili ukrali?
tvrde da je paket netko preuzeo, sad tražimo da nam daju na uvid tko je potpisao?
kome da prijavimo krađu paketa?ili još gore lažno predstavljanje?

Hvala.
Imao sam ja nedavno isti taj slučaj. U njihovom sustavu je pisalo da sam ja preuzeo paket i potpisao preuzimanje. Naravno, nisu nigdje imali moj potpis.
Na šalteru pošte su mi savjetovali da iniciram "potragu" ili tako nešto. Ne znam taj njihov doslovni izraz. Uglavnom, pokrenuli su kao tu nekakvu potragu. Ja sam dobio neki papirić s evidencijskim brojem potrage. Doma sam još nazvao neki broj u HP-u koji sam našao online i isto objasnio situaciju. Osim toga sam i poslao mail na neki mail koji sam našao online.

Nakon 2-3 dana se paket ipak našao u nekakvom njihovom skladištu. Rekli su da je nekakva greška bila. Nisu objasnili kakva točno. I javili mi da mogu doći preuzeti paket u poštu. Kad sam ga napokon dobio, osim standardnih Amazonovih naljepnica, (adrese, barkoda i ostaloga) na paketu je bio selotejpom priljepljen presavinuti A4 komad papira na kojem je neko rukom, flomasterom napisao "obavezna dostava".

Sve mi se nekako čini da ta dostava i nebi bila toliko obavezna da nisam inzistirao da mi se paket svakako dostavi.
Mrcine lopovske.

Edit:
Da napomenem, sam paket je bio oblika kao da je u njemu knjiga. S time da nije bila knjiga nego 2-3 sitnice, od kojih je jedna bila i usb memory stick. No paket je bio tako zapakiran da se s jedne strane moglo malo razmaknuti i vidjeti što je unutra. Nije bio "obljepljen" sa svih strana. To nekad Amazon tako zna pakirati, pa ako se potrudi, može se čak vidjeti što je unutra. Pretpostavljam da je neko u pošti bio radoznao, vidio što je unutra i stavio ga sa strane. Pa po onoj APP metodi mislio pričekati neko vrijeme i vidjeti ako se niko ne buni.
Kako drukčije objasniti da je u njihovom elektronskom sustavu bilo zabilježeno da sam preuzeo i potpisao dostavu. Mislim, to je neko morao namjerno negdje "kliknuti" u sustavu.

Dakle, mrcine lopovske. Još jednom.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:54   #389
Dali netko zna,ako je ikad dobivao paket iz Bugarske, koliko treba vremena da isti paket dodje u Hrvatsku. Preko tracking broja, paket je poslan 07.02. 2018. iz Bugarske abroad. Do danas nista od paketa.
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 23:30   #390
Da li tih 4.5 kn ide i na China Post Ordinary Small Packet Plus?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 04:27   #391
Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
Dali netko zna,ako je ikad dobivao paket iz Bugarske, koliko treba vremena da isti paket dodje u Hrvatsku. Preko tracking broja, paket je poslan 07.02. 2018. iz Bugarske abroad. Do danas nista od paketa.
Ja sam iz Bugarske kupio plastični poklopac zračnog jastuka na autu i stigao mi je za 3 dana.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 13:27   #392
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Bugarske kupio plastični poklopac zračnog jastuka na autu i stigao mi je za 3 dana.
Meni jos paketa nema. Vec 28 dana. Od sutra zapocinjem proces povrata novca sa paypala.
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 17:51   #393
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Da li tih 4.5 kn ide i na China Post Ordinary Small Packet Plus?
da

Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
Meni jos paketa nema. Vec 28 dana. Od sutra zapocinjem proces povrata novca sa paypala.
kakve veze to ima sa hrvatskom postom?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 19:01   #394
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
da



kakve veze to ima sa hrvatskom postom?
Zasto mislis da nema veze? Mozda paket nije skeniran kad je dosao u Hrvatsku.
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:39   #395
Jel pravi tracking broj ili neka glupost?
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 09:07   #396
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Jel pravi tracking broj ili neka glupost?

Pravi tracking broj CP006451198BG. Posiljaoc je pokrenuo potrazni postupak sa strane bugarske poste. Broj potraznog pisma je 035485

Zadnje uređivanje ucka : 07.03.2018. at 09:11. Reason: dodatak
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 11:53   #397
Koliko bi bilo slanje jednog ruksaka i VR box-a za BiH najobicnijom posiljkom ?
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:31   #398
Imaš na posta.hr izračun slanja pošiljke
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:02   #399
Hvala puno, evo uspio sam izracunati
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:26   #400
Evo nakon nepunih 9 dana disk sa igrom je uspješno doputovao iz Rijeke do Zagreba za "samo" 34kn
A ovi Kineski šopovi šalju za free...koje "budaletine"
(normalno ceduljica u kasliću)
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.