Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 09:16   #21
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Hvala od srca ,



Malene su preslatke,samo nikako naučiti da se piški i kaki vani,izvedem ih van i obave sve,i čim uđu unutra obave i unutra,ne znam odakle im toliki sadržaj


Joj tak je bilo i s mojom u pocetku. Ali hajde, s vremenom smo i to svladale


..iPhone talking..
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Old 17.09.2014., 10:09   #22
Da,treba strpljenja,nadam se da će udomitelji to shvatiti !



Da čujemo,tko želi da se i njemu ovako uvalimo u naručje??










ili ovako





edit: stigao šampon,hvala puno holly trooper sad ćemo se pupatiiiii

Zadnje uređivanje cupanka : 17.09.2014. at 11:28.
cupanka is offline  
Old 18.09.2014., 20:28   #23
Cure više nemaju ni buhice hvala teti holly

Imale su jedan poziv,tj.imala je ova veća jer kad sam spomenula da manja ima posjećenu nogu,odmah je veća postala draža,uz to ima i psa koji je postao prevelik za stan pa ga je dala roditeljima na selo,tako da ništa od toga.

Za privremeni se nitko nije javio,za nepovjerovati i ubuduće neću niti otvarati teme gdje tražim smještaj jer ovo je već četvrti put i to uzalud,nakraju svi završe kod mene...

Uz sve to,sad i neke udruge ne žele objavljivati apele tako da će tek sad udomljenja ići nikako,tako da ne znam uopče kako dalje....svi gledaju na sebe i nitko ne želi surađivati i međusobno si pomagati....nije toga zapravo niti prije nešto pretjerano bilo al sad je sve to doseglo vrhunac....
cupanka is offline  
Old 18.09.2014., 21:50   #24
Joj kad bi se udružili na tome da bude što manje napuštenih!

Nacija smo, kako gdje, ali u ećini koja i dalje životinje tretira kao stvar koju uzmeš i baciš pa onda uzmeš drugu.

Sve ove situacije gdje ljudi pomažu, kako ko i kako može, su nečija briga koja je prešla nasve opće pučanstvo.

Lokalno sam stalno ukazivala na edukaciju ali prvenstveno na kažnjavanje, napuštenih, nečipiranih, ne liječenih.

Neće biti bolje jer sve to ne funkcionira.
Bubinjo is offline  
Old 19.09.2014., 08:39   #25
Za privremeni me ne čudi, iznenadila bih se da se netko javi. Meni se jave samo ako je strogo ograničeni smještaj, na 2 tjedna.
Previše je životinja a udomljavanja jako slabo idu, pogotovo za pse.
Ne znam sa kojim udrugama imaš loše iskustvo, sve koje sam zamolila da objave apel su mi na sreću izašle u susret, netko prije, netko za 2-3 dana, vjerujem da su i oni zatrpani svakodnevnim dojavama pa dok vide...
Malene su baš minijaturice, čudo da ljudi nisu zainteresirani, takvi mini ipak lakše nađu dom.
Feja 1 is offline  
Old 19.09.2014., 09:24   #26
Quote:
Feja 1 kaže: Pogledaj post
Za privremeni me ne čudi, iznenadila bih se da se netko javi. Meni se jave samo ako je strogo ograničeni smještaj, na 2 tjedna.
Previše je životinja a udomljavanja jako slabo idu, pogotovo za pse.
Ne znam sa kojim udrugama imaš loše iskustvo, sve koje sam zamolila da objave apel su mi na sreću izašle u susret, netko prije, netko za 2-3 dana, vjerujem da su i oni zatrpani svakodnevnim dojavama pa dok vide...
Malene su baš minijaturice, čudo da ljudi nisu zainteresirani, takvi mini ipak lakše nađu dom.
Pa zato sam i napisala da apele za smještaj više neću stavljati,jer ne vrijedi

Da,primjetila sam da se tebi čak i nude da ti objave na svojim stranicama apel,no meni vidiš ne,jedini koji su mi svaki puta izašli u susret su Azil Osijek Volonteri što se tiće objava i Udruga Devet Života što se tiće veta.
Ali kad sam javila za ove psiće,odmah je ponuđena hrana za njih kad se nađe smješaj,kad sam javila da su kod mene,hrana se više nije spomenula,s druge strane me druga udruga preusmjerila da apel stavim na stranicu koju prate malo više od 400 članova,dok njih prati preko 7000,vjerujem večinom nas koji imamo za objaviti,nego onih koji mogu/žele pomoći.

I tako da u biti da nema ovog foruma i donatora odavde teško bih ja pomogla i jednoj životinjici što se tiće fejsa....

Nekako mi se čini da su važnija međusobna optuživanja,podmetanja i sve što ide uz to nego suradnja i ono što bi trebalo biti prioritet a to je pomoći nesretnim životinjama.

Ne znam što se događa,očekivala sam da će se otimati za njih,ali ništa
cupanka is offline  
Old 19.09.2014., 14:03   #27
Jedan beba nam je bolesna,ova veća,od jutra je snuždena,ima temperaturu 39,6 povrača

Javljaju mi da je i braco koji je ostao kod nalaznika također bolestan od jutra ne jede i samo povrača
cupanka is offline  
Old 19.09.2014., 14:13   #28
Drzite se i ti i bebice. I molim te izvjestavaj nas o stanju...


..iPhone talking..
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Old 19.09.2014., 15:47   #29
Nadam se da ce sve dobro zavrsiti, jadne bebe!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 19.09.2014., 20:42   #30
Bili kod veta,ne zna ni ona što je,ali kaže da nešto jest u začetku...ne moram niti reći koliko me je strah,cijeli dan nisam mogla ni vode piti a kamoli nešto pojesti,jer ako je parvo ili štenečak svi će se porazboljevati,jedina nada je serum kojeg mi nemamo,pa vas molim..ne molim nego preklinjem ako itko može pomoći sa serumom neka pomaže odmah dok nije prekasno...
cupanka is offline  
Old 19.09.2014., 22:20   #31
Za serum ne znam gdje ga ima, ali ako se sumnja na parvo ili neku zarazu, najbolje da poduzmes mjere da se svede na minimum sirenje.
Ako je druga sekica zdrava, odvoji ju.
Dezinficiraj sve. Ecocidom ili varikinom. Jedino to ubija parvo. Varikinu mijesas 1:30, jedna salica varikine na 30 salica vode.
Ako ti ostali psi nisu cijepljeni protiv zaraznih, pitaj veta jel se smiju sad cijepiti.

Imam ja nesto ecocida, mogu ti poslat sutra.

Te zaraze su valjda najgore sto se moze desiti
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Old 19.09.2014., 22:41   #32
Saznala sam da ima veterinarska bolnica u ZG

Kažu mi da pse nije pametno sad cijepiti,zato bi bilo bolje dati serum preventivno.

Sve sam odmah dezinficirala,malena je u izolaciji,ova druga zdrava je u kavezu kojeg sam dezinficirala i stavila sve drugo (krevetić,dekicu,zdjelice za hranu i vodu) kuću sam upravo natopila ecocidom,sve se cijedi....
cupanka is offline  
Old 20.09.2014., 09:11   #33
Jutro cupanka. Ima kakvih promjena?


..iPhone talking..
__________________
..cause darling I'm a nightmare dressed like a daydream..
dragonladyx is offline  
Old 20.09.2014., 12:18   #34
Quote:
dragonladyx kaže: Pogledaj post
Jutro cupanka. Ima kakvih promjena?


..iPhone talking..
Jutro,pa malo je jutros bila veselija,ali je i kakala proljev kasnije je pila vodice pa je povratila ponovo,temperaturu joj nisam mjerila jer sam ju izmućila sa infuzijom,ali jučer kod veta ju nije imala....
cupanka is offline  
Old 20.09.2014., 14:02   #35
Evo poslala sam ti nesto ecocida sto sam imala kod kuce.

Jel proljev jako smrdljiv? Onako na kiselo i cudne boje je?

Ja se stvarno nadam da nije parvo, da je neka laksa virozica u pitanju. Ali opreza nikad dosta kad se takav slucaj javi
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Old 20.09.2014., 16:13   #36
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
Evo poslala sam ti nesto ecocida sto sam imala kod kuce.

Jel proljev jako smrdljiv? Onako na kiselo i cudne boje je?

Ja se stvarno nadam da nije parvo, da je neka laksa virozica u pitanju. Ali opreza nikad dosta kad se takav slucaj javi
hvala puno,trebat če nam,ja sam imala jednu vrećicu i sve sam potrošila...

Pa,smrdi onako...ne znam,i boja je neka oker,nešto između žute i jaaaako svijetlo smeđe...idemo sad opet kod veta

Nadam se i ja,čvrsto se nadam
cupanka is offline  
Old 20.09.2014., 19:30   #37
jel ima kakvog pomaka?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Old 20.09.2014., 22:19   #38
Nažalost vijesti nisu dobre,obzirom na simpome (žutica,sva je požutila) vetica je posumnjala na krpelja,muž je potvrdio da je skinuo sa nje prije 3-4 dana dva krpelja,obzirom da lijek koji se daje protiv krpelja nije bezazlen,tražila sam da napravi kks da bude sigurna.....nalazi su blago reći katastrofa,jetrene probe začudo u normali ali GGt i bilirubin visoki a ono što najviše zabrinjava su bubrezi.....otkazali..ili otkazuju,meni onda palo na pamet da se ona niti jednm nije popiškila,a dva dana je u transporteru na podloškama.....terapiju je dobila,ostaje nam moliti se i vjerovati da će ona ovo pobijediti

Sad leži,trese se,ali nema temperaturu......ne znam što da kažem,van sebe sam
cupanka is offline  
Old 20.09.2014., 23:14   #39


Sirotica mala. Ako je dobila imizol, vec sutra bi trebala zivnuti.
Stenci su tako krhki, ja sam izgubila jednog prosle godine. Isto je s bio s ceste i dobio piro. Ja sam bila u soku, i tek onda sam shvatila kak su to krhki mali organizmi.
Ucinila si sto si mogla.
Temperatura kod piroplazmoze poraste naglo i onda padne, ne bude povisena cijelo vrijeme.

Drzi se i javljaj novosti! Nadam se da ce biti dobre
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Old 21.09.2014., 10:10   #40
Kakva je situacija danas?
winica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.