Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 09:57   #1
Cool Makedonija

Tko može nešto reći o Ohridu i Ohridskom jezeru?

Npr.
- Kako do tamo doći autom, kakve su ceste i sl.
- Kakve su plaže i kupanje (ljeti)?
- Što ima u okolici zanimljivo?
- Kakav je grad, cijene i slično....
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 15:47   #2
i mene zanima cura i ja ćemo u grčku idemo autom tako da mislimo tamo na par dana stati
našo sam smještaj 10 eur po osobi dvokrevetna soba
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 00:59   #3
Zar stvarno nitko nije bio tamo, da nam kaže barem da li se isplati ići?
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 12:54   #4
IDI IDI IDI !!! http://www.ohrid.org.mk/
http://www.ohrid.gov.mk/angliska%20v...of%20Ohrid.htm
Ohrid je "must go" destinacija , zgrabite ga još sad dok je jeftin, za koju godinu bi mogao bit skup ko Dubrovnik

ja osobno sam za putovanje avionom, ali mladi ste pa vam vožnja neće teško pasti a pokupit ćete i par lijepih vidika uz put
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 13:58   #5
Ako tražite ljetnu destinaciju za miran i romantičan odmor, onda je Ohrid pravo mjesto za vas. Cijene privatnog smještaja se kreću od 5 do 10 eura po osobi, hrana je jeftina, pa preporučam isprobati što više gastronomskih specijaliteta. Što se tiće noćnog života i zabave, ponuda nije na zavidnom nivou, međutim postoje 2 kultna jazz kluba, a nije loše otići i u restoranima gdje sviraju čalgije (orkestri sa starogradskom muzikom). Svake godine se održava i Ohridsko kulturno ljeto pa uvijek možete pogledati dobru predstavu ili koncert na otvorenom. Ohrid je grad pod zaštitom UNESCO-a, na svakom koraku nalaze se kulturno - povijesni spomenici, ponajviše crkve, muzeji i arheološki lokaliteti. Plaže su izvan grada, one najudaljenije od grada su i najbolje. Do njih možete doći autom, busom ili brodićem. Svakako posjetite turistički kompleks Sv. Naum (30 km od grada, na granici s Albanijom), Samuilovu tvrđavu, Struga (grad udaljen 20 km od Ohrida, također na jezeru), nacionalni park Galičica...
Ljudi su jako gostoljubivi, klima je idealna, sve u svemu toplo preporučam.
mausdonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 14:06   #6
Ohrid je meni prva destinacija iz bivše Juge koju bih posjetio! toliko mi je privlačno jezero, sam grad, iako ne znam mnogo o njemu.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:43   #7
Svakako poći, svakako. Jedno od mjesta kamo bih i sam sada (ponovno) pošao. Odlična atmosfera, odlična klopa, otvoreni ljudi. A ako imaš imalo rajca za kulturno-povijesne atrakcije, uživanje zajamčeno.
Zadnji sam put bio u godini početka rada (posljednji let koji je sletio na Pleso iz Skoplja). Sjećam se da je Ohridsko ljeto imalo izvrstan program.
A ako si dolje autom, svakako obiđi što više. Makedonija je više nego lijepa i više nego srdačna zemlja. Ono što vrijedi kod nas na Jadranu "uzmi novac i bježi" kod njih je nekako simpatičnije izvedeno (i jeftinije).
Ja se tada bijah navukao na makedonsku glazbu, i otada ne puštam... Ne samo Stefanovski, ima toga ohoho još.
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 11:43   #8
Cool Makedonija

Helou! Idem na 10ak dana u Makedoniju u sedmom mjesecu sa gorom polovicom i planiramo obići Skopje, Ohrid i jos neka manja mjesta pa bih molila ukoliko netko ima preporuku prenoćišta/hotela u navedenim mjestima (da nisu preskupi, nije bitan luksuz, ali čistoća je prioritet). Bilo kakva iskustva ar veri mač velkam

Roštala sam malo po forumu, ali nisam našla temu pa ako već postoji dajte link

Hvala puno!
Zahvalna ja
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:24   #9
šta nitko nije bio u Makedoniji?
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:38   #10
imaš malo niže za ohrid
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:44   #11
Ja sam iz Makedonije, tako da ti mogu reci sve shto te zanima...inache sam rodjena u Ohridu, i do pre 6 meseci zhivela u Skoplju.
Skoplje ti je pravi pakao od vrucine u toku leta (znachi, zadrzhite se ipak na predivnom Ohridu malo vishe). Ima shta da se vidi u oba grada, s tim shto stari Ohridski grad i uopshte Ohrid ce ti biti interesantniji.
Ohridsko jezero je najstarije u Evropi, drugo u svetu. Ohrid i okolina ima 365 hramova (vizantijse crkve), po jedna za svaki dan u godini. Jezero je jedno od najchistijih u svetu, najvece na Balkanu, a zovu ga "biser Makedonije"...
Ne znam shta i kako planirate oko smeshtaja uopshte tokom vashe posete i opshto o celom vashem putovanju, ali ako zhelish malo vishe javi mi na pm shta te najvishe zanima...
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:00   #12
jel nammožeš preeporučit kakav jeftiniji smještaj
na ohridu i u skopju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 13:11   #13
http://www.skopjeonline.com.mk/ Za Skoplje
A za Ohrid imash i privatni smeshtaj, i hotele...zavisi shta zhelite...
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:34   #14
svejedno bitnanam je cijena (studoši)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:48   #15
Quote:
KILLERDOG kaže:
svejedno bitnanam je cijena (studoši)
Pa mislim da na ovom linku ima hotele i hostele...a sigurna sam da se mozhe naci neshto za pristojnu cenu.
Ohrid, privatni smeshtaj je 10-12 evra. Naci cesh na svakom coshku nekog ko nudi!
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 15:54   #16
ima adrese al nema cjenika
svejedno hvala
kak je s privatnim smještajem u skopju
kam bi još trebali otići u makedoniji*
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:03   #17
Moja preporuka je da posetite Berovo, Strumicu, Gevgeliju na istoku, a na zapadu Mavrovo, Ohrid, manastir Sv.Jovan Bigorski. U svim, ovim manjim mestima sigurno mozhete naci privatan smeshtaj po ceni od max 10-12 evra...za Skoplje stvarno ne znam, ali raspitacu se..
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:13   #18
Quote:
Taarna kaže:
...da nisu preskupi, nije bitan luksuz, ali čistoća je prioritet). Bilo kakva iskustva ar veri mač velkam
Bila sam u Ohridu, privatan smještaj; imam samo riječi pohvale, pogotovo kaj se čistoće tiče, urednije ljude nisam srela... a i nije skupo...
Nažalost, izgubila sam adresu ljudi kod kojih sam bila, ali i iz tuđih iskustava mogu reći da jako drže do čistoće...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 17:44   #19
Quote:
chrissy kaže:
Bila sam u Ohridu, privatan smještaj; imam samo riječi pohvale, pogotovo kaj se čistoće tiče, urednije ljude nisam srela... a i nije skupo...
Nažalost, izgubila sam adresu ljudi kod kojih sam bila, ali i iz tuđih iskustava mogu reći da jako drže do čistoće...

Joooj, iz ovog posta ispada kao da sam mislila da su Makedonci neuredni ljudi , a to uopće nisam mislila pa ne bih htjela da netko krivo shvati : htjela sam samo reći da često puta jeftiniji hoteli znaju biti poprilično zapušteni (neovisno o zemlji u kojoj se nalaze )
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 18:10   #20
davno bio.. Skopje ali zato Ohrid je bio (ne mogu ti puno reci o smjestaju jer smo odsjedali kod prijatelja).. ak' ja mogu dati savjet -- ja se ne bih previse zadrzavao u Skopju..

Medjutim najbolji dio MK su ljudi -- makedonci su super.
M-klasse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.