Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 13:22   #1
Divertikuloza

Molim savjete ! hvala!
rosi_ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:09   #2
Quote:
rosi_ro kaže: Pogledaj post
Molim savjete ! hvala!
i ja

Kakvih imas smetnji?? Bas me zanima.. dugo sam se nećkala bi li otvorila ovu temu.. Naime, divertikuloza mi je otkrivena prije 2g, kao vrlo mladoj osobi i doktori su bili stvarno u šoku kada su vidjeli razmjere koliko je crijevo zahvaceno..

Cime se hranis? Meni je prehrana ono sto me ubija i izbezumljuje....

Jesi li imala koji divertikulitis?
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:18   #3
hej,

konacno netko da mi se javio. hvala!

nije problem meni, nego mami.
trenutno se nalazi u bolnici. imala je dva tri dana bolove na lijevom kraju trbuha i sad lezi u bolnici vec nekoliko dana. ima veliku upalu.
u biti valjda jedan taj divetikul je puko i napravila se upala.

vise nema hvala bogu temperature, sad joj stalno davaju infuzije i antibiotike. ni u ludilu nista ne smije jesti. sad cekaju da se to tako smiri ako ne na operaciju.

jucer sam se uplasila jer joj je jedan dezuran doktor reko da ima sepsu!!! a danas njezin doktor reko da ima veliku upali.

i sta sad reci na to. jedan ti kaze jedno drugi drugo.

uglavno sad je manje boli trbuh.

za hranu ne znam kako ce.

kako se to tebi manifestira?
rosi_ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:29   #4
Ajoj Da, na zalost, ja sam mlada to sve vec iskusila.. Isto ovako kako si ti rekla.. Tako mi pocne.. Otkad su mi postavili dijagnozu imala sam vec nekoliko upala.. Ne smijem prismrditi nicemu osim potpuno raskuhanoj hrani.. Na zalost, lijecnici uopce ne daju adekvatne uputne za ishranu i ja vec 2 godine lutam i pokusavam naci nekoga tko ce mi smireno i sa voljom objasniti sto smijem, a sto ne i kako da zivim kad mi je receno zapravo da od povrca ne smijem nista jer manje vise sve napuhava, tako da mi se ishrana svela na piletinu i mrkvicu

Drzim mami fige, nema pojma koliko je sretna kada je ovakvu tesku kronicnu bolest dobila kasnije.. Na kraju krajeva, noz joj ne gine, prije ili kasnije.. samo neka se moli Bogu da to bude kasnije.....

Sa divertikulozom mozes zivjeti godinama da nemas ama bas nikakve smetnje, a mozes ne znajuci hraniti se krivo i da ti se dogodi ovakva strahota
Molim te javljaj sto su joj rekli i svakako neka pita tocno za apsolutno sve namirnice koje smije, a koje su joj potpuno zabranjene..

U kojoj se mama nalazi bolnici?
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:43   #5
joj...vidim da nije to lako. kako ti opsiujes.
a rekli su joj da ce morati na operaciju kad tad...ali sad ce pokusati bez. nadam se da ce uspijeti za ovaj put da se to odgodi.

svi smo uplaseni.

a bolnica pula.
hvala bogu uzeo ju je u reuke jedan od boljih doktora.

ti gdje si bila?

javit cu kasnije sto joj je receno.
rosi_ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:48   #6
Molim te javi svakako. Ja se lijecim u Zagrebu. Problem je sto ce joj sada biti svaki puta sve gore i gore i zapravo, cim se smiri upala, da ju odmah operiraju i odrezu taj dio crijeva, za nju bi to bio spas. Sve drugo ce joj biti mucenje.. Ja vjeruj mi iz dana u dan izgledam losije, jako tesko zivim sa tom dijagnozom, imam hrpu tih divertikula i svaki je ogroman.. zahvaceno mi je cijelo crijevo, a nekima samo dio, pa sam ja u jos goroj poziciji sto se operacije tice, jer su rekli da nemaju druge opcije nego da mi moraju rezati ama bas sve Ali nitko se ne usudi mene sa 30g operirati i svi dizu ruke za sada, a nitko mi ne pomaze barem da naucim zivjeti sa time..

Bila bi zahvalna kada bi se jos netko javio sa slicnim iskustvom.

Mami drzim fige, nemojte se toliko bojati, od toga se ne umire, samo je teska kronicna bolest i sto prije ju stave pod noz, prije ce poceti normalno koliko toliko funkcionirati.

Kazem, meni su to dijagnosticirali prije 2g, unatrag 10 mjeseci sam imala vec 4 upale, od kojih sam 3 lijecila sama.. tesko, jako je tesko Ja bi voljela da mi netko pomogne i da pocnem koliko toliko normalno i bez bolova zivjeti, ali kirurzi se ne petljaju dok "guras"....
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 18:05   #7
sad je bolje. recimo. ne mora jos na operaciju. ali jucer je dobila opet temperaturu od 37,3 i danas opet ima. ali isto tako prehladila se u bolnici i ima kasalj. mozda zbog toga ima povisenu temperaturu.

sve joj se bilo smirlio i snizilo, sto se tice leukocita, crp-a...danas su opet radili krvnu sliku ali ne znam jos sve rezultate. osim da su joj poviseni ketoni u krvi... i opet se vratio krv u urin...

operacije jos nece biti. nadam se.
rosi_ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 10:46   #8
Quote:
rosi_ro kaže: Pogledaj post
sad je bolje. recimo. ne mora jos na operaciju. ali jucer je dobila opet temperaturu od 37,3 i danas opet ima. ali isto tako prehladila se u bolnici i ima kasalj. mozda zbog toga ima povisenu temperaturu.

sve joj se bilo smirlio i snizilo, sto se tice leukocita, crp-a...danas su opet radili krvnu sliku ali ne znam jos sve rezultate. osim da su joj poviseni ketoni u krvi... i opet se vratio krv u urin...

operacije jos nece biti. nadam se.
ma operacija je spas u ovakvim situacijama, vjeruj mi, za nju puno bolja opcija nego da se muci, jer zivot nakon jake upale nije zivot Stalno te boli, probada, reagiras apsolutno na sve, pa i na kuhanu hranu. Ja bi dala evo stvarno puno da imam kirurga koji me zeli saslusati i pregledati, iako su rekli iduca upala operacija, ja sam ih imala od tada jos 3, no i dalje me pustaju da se mucim, zapravo, uopce ih ne brine moja situacija, kazu nisam ja kirurski problem (ocito cu biti kad jednog dana dodem 5do12, ako uopce i dodem do bolnice).
Meni CRP nije niti bio ikad povisen, a imala sam jaku upalu, isto tako leukociti su mi cijelo vrijeme bili normalni
Krv u urinu pokazuje ocito da su crijeva napravila nered i u ovom dijelu, na zalost, povlaci jedno za drugim

Javljaj svakako vijesti... Drzim fige mami
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 18:12   #9
znam da je ovo dugo nakon vašeg javljanja, evo ja se mučim sa tom bolešću već 10 godina, najžalosnije je što sam ja dobivao upale i kad sam se striktno držao prehrane..zaključio sam u zadnje vrijeme da me zapravo nervoza najviše ubije, i naravno prehrana..imam neke provjerene prehrane koje su mi upale svele na 2/3 u godini ako kome treba poslat ću mu
__________________
Kako oblikovati potpise...
vidis nemozes ni svoj potpis imat ovo je uzas uzas uzas
jack trobosjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 09:51   #10
znam osobu koja je imala grozne probleme dok nije otišla na skraćivanje crijeva tj ovaj dio tankog crijeva koji se konstantno palio je jednostavno uklonjen. nakon toga nije bilo napadaja niti upala...naravno i dalje se pazi na prehranu,znači dosta probavina izbjegavanje raznih koštica ali i teške hrane kao mesa osim ribe i piletine...

suosjećam sa vama znam kako vam je...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 11:44   #11
Divertikuloza

Ima li neko da je operiran laparoskopskom metodom, tj operacija bez naknadno 3 mjeseca kolostome, sa sistemom prstena koji učvščuje, povezuje debelo crijevo dok na spoju gdje je prerezano ne zaraste, a taj prsten nakon desetak dana izađe zajedno sa stolicom, i nema dodatnih zahvata.

Ako ima, molio bi nešto o tome, jer mislim da u Rijeci ima stručnjaka koji rade takvim metodama. Može i na pm.

Inače imam 39 godina, malo prerano za ta sranja, pa trebam odlučiti gdje, kome, i kako.

Zahvaljujem se unaprijed.
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:13   #12
Quote:
jack trobosjek kaže: Pogledaj post
znam da je ovo dugo nakon vašeg javljanja, evo ja se mučim sa tom bolešću već 10 godina, najžalosnije je što sam ja dobivao upale i kad sam se striktno držao prehrane..zaključio sam u zadnje vrijeme da me zapravo nervoza najviše ubije, i naravno prehrana..imam neke provjerene prehrane koje su mi upale svele na 2/3 u godini ako kome treba poslat ću mu
meni bi dobro došao savjet o prehrani jer nakon 2i pol godine borbe s divertikulozom i doktori dižu ruke od mene. Na žalost moje jedino rješenje je vrećica jer mi je apsolutno sa divertiklima zahvaćeno cijelo crijevo, a o stresu koji me danonoćno ubija da i ne pričam.

Inače moj liječnik koji me jedini saslušao i obradio kako spada i doista doista se trudi je internist prof. Nadan Rustemović, radi na KBC Zagreb i privatno u poliklinici Bates na Sveticama, a od radiologa za koje sam čula, a i doživjela jedan jedinstveni, nježan i divan pristup preporučam dr. Vinku Barbarić Babić sa Rebra. Čula sam svega i svačega o irirografiji i pasaži i mislim da sam na smrt bila preplašena od svega što me čekalo, ali ta doktorica je toliki stručnjak i toliko velik ČOVJEK prije svega, da mi je sve nakon toga postalo šala. Naravno i dalje mi nisu šala upale, koji i dalje ima, jednostavno sam nemoćna, više ne znam šta ću
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:06   #13
Quote:
rosi_ro kaže: Pogledaj post
Molim savjete ! hvala!
Poštovanje.

Evo, kada si ti molila savjete, dobila si neki odgovor.
Mislim da si ipak mogla odgovoriti kako je prošlo sa mamom, dobro, ili loše, neovisno bi pomoglo onima kojima bi savjeti nešto značili. Pitao sam te i na pm, prije 20 dana. Isto sam iz Pule pa bi još više značilo. Nema veze, ima stranih foruma gdje si ljudi pomažu, jer izgleda da smo "mi" takvi kao i u svemu. Ako je sa mamom nešto loše prošlo, žao mi je.

Pozdrav iz Pule.
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:04   #14
vi ćete pretpostavljam znati odgovor...
noćas me probudila užasna bol u lijevom donjem dijelu abdomena. bol je takva kao da imam upalu jajnika. (najprije me cijeli dan pomalo probadalo u tom području,ali ništa značajno.)
popila sam 2 neofena i tek nakon 2 sata se smirilo, pa sam zaspala. jutros sam ok. ali se pitam je li to bio napad divertikulitisa?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:28   #15
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
vi ćete pretpostavljam znati odgovor...
noćas me probudila užasna bol u lijevom donjem dijelu abdomena. bol je takva kao da imam upalu jajnika. (najprije me cijeli dan pomalo probadalo u tom području,ali ništa značajno.)
popila sam 2 neofena i tek nakon 2 sata se smirilo, pa sam zaspala. jutros sam ok. ali se pitam je li to bio napad divertikulitisa?
Predhodna gastro obrada?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:52   #16
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
vi ćete pretpostavljam znati odgovor...
noćas me probudila užasna bol u lijevom donjem dijelu abdomena. bol je takva kao da imam upalu jajnika. (najprije me cijeli dan pomalo probadalo u tom području,ali ništa značajno.)
popila sam 2 neofena i tek nakon 2 sata se smirilo, pa sam zaspala. jutros sam ok. ali se pitam je li to bio napad divertikulitisa?
nakon 5 godina mučne borbe s ovom bolešću mogu ti reći da je napad divertikulitisa kada krene poprilično opak... Ovo što ti navodiš s lijeve strane, to ti je u području sigme gdje obično i počinju te upale. Moj ti je savjet, ako nisi sigurna, odeš izvaditi CRP, ako je povišen, znači da je u tijeku bakterijska upala.. Moje iskustvo s time je da sam znala padat od bolova, doktorica me pošalje u lab vaditi krv, CRP 2, dođem u 18 navečer skoro pa na pola živa na hitnu, CRP 97... a bol zna biti poprilično gadna.. i širi mi se kroz cijelu trbušnu šupljinu u obliku žarenja... i onda se lokalizira. Najkomatoznije od svega je da kada prestane boliti, a to je obično kada se smiriš i miruješ upala se razbuktava...

Moj savjet - probiotici i probavni enzimi.. I to ne bilo kakvi nego najbolji na svijetu, jer za divertikulozu su stvari tipa Prolife, Linex i sl. voda Žalosno, ali istinito.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 16:32   #17
DIVERTIKULOZA

Ukoliko netko ima dijagnozu divertikuloza kao ja od prije neki dan molim da se javi radi izmjene iskustva
ROBERT 60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 18:11   #18
molim vas savjet

Od 10. Mj. Osjecam povremeno ziganje lijevo od pupka, uz sam pupak pa lijevo i pipam otvrdnuce cca 4 cm promjera. Kad to pritisnem osjetim bol. Inace imam osjecaj kao da me tu nesto zulja, smeta, zna me zapeci. Uzv abd. Ok, stolica ok, znam osjetit mucninu.
Je li netko imao ili ima slicne simptome???
Please....
ivkovace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 21:48   #19
Ej forumasi, evo pridruzuje vam se jos jedan clan s dijagnozom divertikula od prije dva tjedna :/ isto imam 31 godinu i malo je reci da je doktorica bila u soku kad mi je pogledala ultrazvuk iako mi nije rekla koliko ih imam ni gdje tocno...bila sam kod vise doktora, socijalnog i privatnog i nutricioniste...I samo sam jos vise zbunjena...vratila sam se dugim setnjama i moram reci da ono malo boli sta sam osjecala zasad nema...nutricionist mi je dao prehranu iako me molio da vodim dnevnik prehrane koji na kraju nije ni pogledao..imala sam problema sa zatvorom tako da mi je moja prehrana modulirana prema tome, ali kazem...nutricionist me danas otfriljio tako lijepo da potrazit cu drugo misljenje...inace prije dvije godine dijagnosticiran mi je gastritits i erozivni duodenitis sto sam stvarno uspjela staviti pod kontrolu i osjecam se bolje...taman kad mislis da je jedno prode, eto dode drugo...naravno vise me pogodilo mentalno nego fizicki moram priznati...vidim da ste vecina davno pisali po ovom forumu...pa me zanima kako se osjecate danas..jeste li bolje?
roby1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2019., 16:19   #20
Roby1987 obraćam se tebi isključivo iz razloga jer je topic koliko vidim poprilično neaktivan a moja dijagnoza divertikuloze postavljena također prije nepuna dva tjedna slično kao i tebi.
Ja sam se 22.7. javio u Vinogradsku na hitnu zbog bolova sa lijeve strane i parajuće boli prema sredini trbuha (ispod pupka). Nakon obavljenog RTG-a trbuha, sa CRP-om 78 (tada još nisam znao što je CRP), poslali su me kući da mirujem i da se javim svojoj dr. op. pr. Ja sam sumnjao da su bolovi povezani sa dva bruha koje moram operirati (lijevi preponski i pupčani). Tijekom pregleda nisam imao temperaturu. U poslijepodnevnim satima pojavila se i temperatura koja je svoju kulminaciju uz antibiotike dosegla svoj maksimum u utorak 39,5 a bol se intenzivirala. U srijedu ujutro dr. op. pr. šalje me na ponovno vađenje krvi i urina, te nalaz mi dr. saopćava da mi je CRP 278 i da li mogu doći do nje na pregled. Otišao sam, te nakon pregleda uputila me ponovno na hitnu u Vinogradsku. Opet vađenje krvi i CT trbuha. I dalje ne znam u tom trenu što je CRP i da sam poprilično životno ugrožen. Pozvali su me u ambulantu da moram biti hitno hospitaliziran jer mi je pukno jedan divertikul, te mi je sadržaj ušao u trbušnu šupljinu. Sa CRP-om 308 sam hospitaliziran. Dobio sam 24 satnu infuziju i antibiotik, te nekim čudnim čudom dobro odreagirao na terapiju te mi je do jutra CRP pao na 180 (bolovi su prestali u potpunosti u roku od 12 sati) na što su mi dr. rekli da operacija neće biti potrebna ali da sam bio jako blizu. Kroz 5 dana dobivao sam samo infuziju i terapiju, te sam otpušten iz bolnice na kućnu njegu i provođenje terapije još narednih 5 dana (završavam sutra u 21:00). Na strogoj sam dijeti. Otkrivam nova jela, nove okuse. Pazim da ne jedem vlaknasto. Uglavnom, od namirnica sa kojima kombiniram doručak i večeru su razni probiotici, zrnati sir koji još zblendam ako je potrebno, čokolino i griz (uglavnom sva hrana za bebe) i kompoti (voće treba kuhati dok se ne počne raspadati i to bez kore). Za ručak sam počeo pripremati kus kus sa dinstanom tikvicom, kuhanim karfiolom (obavezno maknuti sredinu), te brokulom.....sve zajedno zblendano + žličica vrhnja. Radim i zamrznuti špinat sa pire krumpirom sve u tekućem obliku, kuham bijeli bulgur, a danas se veselim slanutku i tuni koji će također biti pretvoreni u kašu. Nije lijepo na oko, pogotovo meni koji volim fino klopati ali je ukusno. Od začina za sada ništa ne konzumiram. Tijekom kuhanja hranu malo posolim i ako mi nije dovoljno slano, prije jela dodam prstohvat Cvijeta soli koji mi je jako aromatičan.
Mislim da sam uglavnom napisao sve što bi te moglo zanimati.
Rado ću oko obogaćivanja prehrane poslušati tuđi savjet.
Također, da ne zaboravim baš sam danas naručio čaj za smanjivanje upale debelog crijeva i reguliranje probave a zove se Debosin – DC čaj od firme TravarMB, po cijeni od 75,00 kn. Imaju svoj dućan na Dolcu.
https://travar-mb.hr/product/debosin...belog-crijeva/
__________________
Svakodnevno se pitam zbog čega su ljudi toliko zli jedni prema drugima?
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.