Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2008., 11:53   #221
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
... Osnivač ovog ogranka, Eugene Vintras, optužen je za izvodjenje crnih misa koje je vodio gol, masturbirajući za vrijeme molitve za oltarom, te za homoseksualnost. Boullan je skupa sa svojom ljubavnicom, časnom sestrom Adele Chevalier, pobjegao iz samostana, izrodili su dvoje djece, ...
...
napisala sam 'izrodi', a tko smatra djecu izrodima je razvidno
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 22:20   #222
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ne da mi se tražiti linkove, ali ti mogu obajsniti od čega se svaki ritual mora sastojati:
1.smirivanje uma i meditacija, određivanje svrhe rituala
2.ritual pročišćavanja atmosfere, tijela i energizacija, ovaj dio je bitan jer služi za zaštitu od nepozvanih energija
3.'glavni ritual'
4.ritual zatvaranja
5.opuštanje, analiza, zapisivanje procesa, sudionika i sl.
ovisno o nečijoj praksi ti se rituali razlikuju, ali im je svrha identična.
recimo OTOovac će raditi Ritual Pentagrama pod točkom 2, a netko će sjesti u lotos u zamišljati kako se nalazi u srebrnom jajetu.
ugl, svatko prilagođava sebi rituale i bira ih prema vlastitom imaginariju, ili ih čak kreira sam, što je meni vrlo interesantno, recimo.
naravno, ako si u grupi, onda svi rade jednako.
ali kad se shvati bit, onda forma nije toliko važna. zato se ja mogu prilagoditi različitim grupama, jer mi je svejedno, razumijem zašto se nešto radi kako se radi. sve je to simbolika.
Još bolje.
1. točka mi je jasna i smislena
2. Što to znači "pročišćavanje" atmosfere... i od kakvih se to energija treba štititi.?
3. jel može opis "glavnog rituala"? To mi je bitno.
4. zatvaranje kao nekakav smislen/efektan završetak, kao coda u glazbi ili...?
5. Jasno.

Kako znaš da je tvoj proizvoljan ritual/imaginarij dobar, odn. kako možeš biti sigurna da će rezultirati onime čime bi ti htjela da rezultira?
Ako je sve simbolika i forma nije važna, onda možeš i "simbolično" prestati raditi rituale i imati istu posljedicu. Razlike ne bi bilo. To bi bila nekakva varijanta nihilističkog sotonizma
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
što se tiče riječi art, koristim je zbog toga što me riječ umjetnost asocira na Tiziana i Rembrandta, a kad kažem ART, to mi je univerzalni pojam za bilo koju kreativnu ljudsku djelatnost i suvremene umjetničke prakse vrlo bliske magijskom
Samo na Tiziana i Rembrandta???
Anglizmi - čini mi se da ti je to samo navika koja proizlazi iz školovanja i višegodišneg učenja engleskog
Da li je i art brut blizak magijskom

Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
na što točno ciljaš?
Na sve
Šala.
Gdje potegnuti granicu između maštanja i igre kao dijela ljudske prirode i stvarnosti?

Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
moj doživljaj DMa je sličan, ako ne gotovo identičan.

ali sigurna sam da si i ti u nešto vjerovao. možda u Supermena?

literatura za rituale su ti sve knjige Aliestera Crowleya, A.O.Sparea, i slična liteartura.
Zapravo nisam. Igrao sam se Supermana, Batmana, ..., He-mana... ali mi je bilo jasno da oni ne postoje. Bog mi je uvijek bio čudna kreatura, kao neki lik iz bajke, neki vještac koji živi u čardaku ni na nebu ni na zemlji, pravi vjernik i katolik nisam nikad bio
Možda zbog toga ni ne razumijem potrebu da netko "bude" sotonist, vjernik ili slično tome.

Zadnje uređivanje morbidangel : 15.11.2008. at 22:37.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 02:17   #223
Glavni ritual se često sastoji od prizivanja željnih entiteta određenim formama (riječi i položaji tijela) uz razmišljanje odnosno meditiranje, o cilju rituala (npr razmišljanje o smislu života, postizanje određenog cilja ili pokušaj razbistravanja uma... samo primjer...)


Ja sam vjernik, (na neki način cijeli život), ne sjećam se razdoblja u životu u kojem sam bio čisti ateist( da nisam vjerovao u ništa), jedino sam jedno vrijeme bio agnostik (bilo mi je svejedno za vjeru i "onostrano" i nisam o tome razmišljao)...

Od svih religija,sotonizam najviše poštuje moju osobnu slobodu, valjda sam zato sotonist...

Što se tiče anglizama, mislim da si u pravu, a što se tiče Tiziana i Rembrandta, vjerujem da je to bio samo primjer....

@Innocent, evo mene pomalo nazad.....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 16:21   #224
hunti welcome back (dobrodošao natrag- ne zvuči li to ko metla u guzici?)
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Još bolje.
1. točka mi je jasna i smislena
2. Što to znači "pročišćavanje" atmosfere... i od kakvih se to energija treba štititi.?
3. jel može opis "glavnog rituala"? To mi je bitno.
4. zatvaranje kao nekakav smislen/efektan završetak, kao coda u glazbi ili...?
5. Jasno.
2. od neželjenih energija, tj, ako radiš ljubavni ritual, da ne bi dolazile energije straha i ne znam, slične stvari. ili ako radiš priziv nekog osobito negativnog entiteta, da te ne bi povrijedio. to je tzv- magijski krug, veoma važan svakom magičaru, koliko je krug tj. zaštita, jaka, tolika je i snaga maga. zato slabiji ne bi trebali prizivati entitete jače od sebe. posljedice takvih radnji su vrlo negativne po psihu dotičnog.
3. ima ih veoma različitih, zato sam te i uputila na litearturu
4. kao što postoji otvaranje, tako postoji i zatvaranje, da ne bi dolazilo do rasipanja energije, da bi se ritual formalno završio, da bi se prizvane energije otpustile, i tako.
Quote:
Kako znaš da je tvoj proizvoljan ritual/imaginarij dobar, odn. kako možeš biti sigurna da će rezultirati onime čime bi ti htjela da rezultira?
Ako je sve simbolika i forma nije važna, onda možeš i "simbolično" prestati raditi rituale i imati istu posljedicu. Razlike ne bi bilo. To bi bila nekakva varijanta nihilističkog sotonizma
vidim po rezultatima. ide se od jednostavnijeg ka složenijem. i nikada ne možeš biti apsolutno siguran u ishod, ali se rade mjere predostrožnosti, kao, npr. odabir vremena radnje prema astrološkim faktorima, izbjegavanje nepovoljnih utjecaja i sl. moje mišljenje je da što je netko 'napredniji', tim više sam osjeća, a manje mu trebaju pomagala, iako je dobro provjeriti, uvijek sam za to.
osim astrologije, koriste se Yi Jing i Tarot i slične metode divinacije.

lijepo si primijetio ovo za 'nihilistički' sotonizam, to je sasvim moguća varijanta, i vrlo napredan stupanj, kad više ne postoji razlika između rituala i života, ali to nije odbacivanje simbolike, nego prevođenje na puno višu razinu. ne možeš odbaciti arhetipove i simbole, oni su putokazi, a ne smetnja.
Quote:
Samo na Tiziana i Rembrandta???
Anglizmi - čini mi se da ti je to samo navika koja proizlazi iz školovanja i višegodišneg učenja engleskog
Da li je i art brut blizak magijskom
iz višegodišnjeg govorenja i čitanja engleskog.
art brut- apsolutno. ma, umjetnost općenito, ali od početka 20og stoljeća se umjetnost jako oslobodila mimezisa i stekla autonomiju koju je imala prije nego ju je religija zasužnjila, dok je još magija carovala svijetom duhovnosti.

Quote:
Na sve
Šala.
Gdje potegnuti granicu između maštanja i igre kao dijela ljudske prirode i stvarnosti?
za mene nema te razlike barem načelno.

Quote:
Zapravo nisam. Igrao sam se Supermana, Batmana, ..., He-mana... ali mi je bilo jasno da oni ne postoje.
ovo ti ne vjerujem, sori
mehanizam 'igre' je u tome da ti vjeruješ da si betmen, ako barem u tom trenutku nisi u to bio uvjeren, kako si se mogao igrati?
i betmen je arhetip.
mislim da je kod tebe 'problem' što religiju i vjerovanje positovjećuješ sa kršćanstvom i crkvom. ova duhovnost je nešto sasvim drugačije, kreativno, zabavno, ali može biti i opasno mi smo duhovni avanturisti, ne prihvaćamo tuđe formule, nego radimo svoje.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 17:54   #225
mislim da je kod tebe 'problem' što religiju i vjerovanje positovjećuješ sa kršćanstvom i crkvom. ova duhovnost je nešto sasvim drugačije, kreativno, zabavno, ali može biti i opasno mi smo duhovni avanturisti, ne prihvaćamo tuđe formule, nego radimo svoje.

Hmmm, uvjek sam bio skeptican prema sektama, religijama koje misle da su bolje od drugih.. Svi isto pricaju i svi tvrde da je njihova naj naj a druge ne.. kao da u krscanstvu nemozes dozivjeti stupanj duhovnosti gdje ces se osjecati cist, veseo, vedar, ispunjen nekom mirnocom i ljubavlju? Moze itekako, ali naravno da neznate kad niste probali
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:21   #226
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
mislim da je kod tebe 'problem' što religiju i vjerovanje positovjećuješ sa kršćanstvom i crkvom. ova duhovnost je nešto sasvim drugačije, kreativno, zabavno, ali može biti i opasno mi smo duhovni avanturisti, ne prihvaćamo tuđe formule, nego radimo svoje.

Hmmm, uvjek sam bio skeptican prema sektama, religijama koje misle da su bolje od drugih.. Svi isto pricaju i svi tvrde da je njihova naj naj a druge ne.. kao da u krscanstvu nemozes dozivjeti stupanj duhovnosti gdje ces se osjecati cist, veseo, vedar, ispunjen nekom mirnocom i ljubavlju? Moze itekako, ali naravno da neznate kad niste probali
to uopće nisam rekla, ova duhovnost je drugačija, a da li je bolja ili je gora, ovisi o pojedincu. većini sigurno ne odgovara.
zašto sve iščitavaš negativno?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 19:37   #227
Oprosti, ali mislim da nista pogresno nisam iscitao niti protumacio..
Kazes da je to drugacije ali i kreativno, zabavno (sto ce naravno reci da ono drugo niti je kreativno niti zabavno) kako drugacija da protumacim??
Ok shvatio sam da nemate nista s nekim izopacenim sektama koje uzimaju vezu sa satanizmom an drugi nacin. Cinjenica je da postoje i one sekte koje slave satana na agresivne nacine, ako niste kao oni zelim vam svako dobro.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:53   #228
Što se tiče kršćanstva, probao sam i nije to za mene.. malo je preograničavajuće ( puno stvari nije dopušteno ako želiš biti pravi kršćanin)... Što se tiče ove zamjerke da tvrdimo da je naša religija naj naj....

Prvo i prvo, svatko ima razlog zašto pripada nekoj religiji. Samim time je ta religija najbolja za njega osobno.
To što pripadnici nekih religija tvrde da je njihova bolja za sve i od bolja od svih ostalih religija je par rukava koji nema veze sa sotonizmom.

Ja osobno to ne tvrdim jer smatram da ne postoji apsolutna istina i da, što se tiče religija, nitko nije u pravu, zašto bih nda bio ja. Meni odgovara, za mene je dobra. Drugima nije i točka.

Što se tiče ovog što je Innocent rekla, to što je kreativnija ne znači da je bolja. Njoj više odgovara jer ima više prostora i slobode u svojim djelima i akcijama, zato mžemo reći npr da je kršćanstvo sigurnije, da je bolje prihvaćeno od strane društva, da se njime može baviti i njega držati bilo tko, da ima neke jeinstvene točke koje drže sve kršćane zajedno (po uvjerenjima) i tako.. nijedna od tih stvari se ne može reći za sotonizam. To ne čini jednu religiju boljm od druge, samo drukčijom....
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:21   #229
da, Tulkas, meni odgovara Sotonizam, tebi odgovara kršćanstvo, ja u tome ne vidim problem.
svatko prema svom ukusu neka izabere. sotonizam nije, nit će ikada biti, za svakoga.
da, kršćanstvo nije ni kreativno ni zabavno, štošta se može u njemu naći (kao što je hunt i naveo), ali zabava i kreativnost-ne. i upravo zato ja ne mogu biti kršćanka, kao što netko kome je kršćanstvo top duhovnost, ne može biti sotonist.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:41   #230
Ni ja ne vidim nista lose u tom vasem sotonizmu ako nema izopacenosti poput, navedoh vec ranije, krvi, klanja, pedofilije, raznih zrtvovanja. Vidis, ni krscanstvo nije za svakoga , znas po sebi i svojim istomisljenicima zar ne?? A sve zavisi sta podrazumjevas po zabavom i kreativnoscu. Nekom je zabava pjevati religiozne pjesme i moliti se Bogu, vama grupnjak..
Cuj, u sustini nije to ni lose, ali primjenjivati ga kao dio religioznog obreda to je malo poremeceno..
Ja mogu biti razuzdan bez da sam u sotonistickoj sekti..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:01   #231
Tulkas, sunce, ti si malo uskogrudnih pogleda, krv i klanje su ti dio i islama, kolje se kurban za bajram, npr.
ja bih na tvom mjestu malo razmislila prije nego osudim nečiju religijsku praksu.
a za davanje dijagnoza također nisi relevantan, pa ono...nadam se da ćeš se suzdržati u narednim postovima od toga, jer ćeš biti prijavljen moderatorima.
Ja se također nadam da ti nisi pedofil i da ne podržavaš i opravdavaš pedofiliju u svećeničkim redovima.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:18   #232
Pedofile u svecenickim redovima, po kratkom postupku.. Sramota su za krscanstvo i covjecanstvo uopce. I naravno da cu se suzdrzati od daljnih komentara. Nema smisla..Bok..

ps muslimani ne kolju kurbane u dzamijama, a nemozes me ubijediti da nemate pravaca gdje se prakticira krv i klanje (bilo cega) kao dio religijskog obreda..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:34   #233
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Pedofile u svecenickim redovima, po kratkom postupku.. Sramota su za krscanstvo i covjecanstvo uopce. I naravno da cu se suzdrzati od daljnih komentara. Nema smisla..Bok..
drago mi je zbog toga

Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
ps muslimani ne kolju kurbane u dzamijama, a nemozes me ubijediti da nemate pravaca gdje se prakticira krv i klanje (bilo cega) kao dio religijskog obreda..
naravno da imamo takve pravce, jer, kao što sam rekla, krv je moćan medij, iako se menstrualna krv smatra najkvalitetnijom, pa nema potrebe da se ikoga 'kolje'.
gdje se ta radnja obavlja, sasvim je svejedno, jer je bitna svrha.
nadam se da se sjetiš svoje humanosti za božić i kolinje
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:48   #234
Najviša snaga krvi za pojedinca ima njegova osobna krv.
Lako je žrtvovati nešto drugo što ne dira pojedinca (bilo to životinje ili bilo čega drugog).
Sotonisti žrtvuju sebe za spoznaju i znanje, baš kako je (između ostalih) to Odin učinio.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 16:51   #235
"..pseudo- Satanists had set themselves up, within what had become the 'Occult establishment', as authorities on Satanism - making pronouncements as to whom they considered to be "genuine Satanists" and which group or groups they considered to be "authentic". Of course, those so deemed 'genuine' or 'authentic' had to fit their definition of what they considered Satanism to be - and by the nature of that definition these so-called 'genuine Satanists' were one or more of the following: jerks, role-playing hucksters, babbling pretentious nerds, fantasy-mongers, pseudo-intellectual dabblers, mental defectives and vain, egotistical, materialistic urbanized softies incapable and afraid of undergoing genuine ordeals in the real world.
These people went around feeling rather pleased with themselves and their safe, tame 'Satanic' world of fantasy-rituals conducted in covens/pylons or in some pathetic 'temple' they made in their own home out of various bits-and-pieces sold to them by some "I really believe in the power of crystals" Occult-shop owner. The meanderings of these pretentious Temples and Churches - "we are 'authentic' and 'genuine' Satanists!" - with their fictitious "mandates" and their spurious "teachings" cobbled-together from old Jewish-inspired Grimoires and long-dead useless myths and legends, would, if left unchallenged, gradually obscure then undermine and destroy the real essence of Satanism. This essence is that it is a practical means, a practical way, to create a new, higher type of individual - and eventually a new human species. This way involves - and can only involve - real experiences, real ordeals, real darkness and real self-effort over a period of many years, for only these things build real personal character; only these things lead to a self-overcoming, an evolution of the individual. The pseudo-Satanists wallow in intellectual verbosity and engross themselves in pseudo-magickal rituals. For so defying the sinister dialectic, and revealing their true, weak, nature, some at least would be suitable as opfers....
Of course, the pseudo-Satanists deny this - since in their weakness they seek respectability and seek to make what they call 'Satanism' like themselves: weak, pseudo- intellectual, ineffective, inoffensive and addicted to fantasy role-playing.

These people know nothing about real, primal, Satanism - they like the glamour of the sinister but are weak individuals, lacking in character, who play at "roles" in a fantasy world. They do not have the passion, the spirit, the desire, the pride or the creative genius of genuine Satanists.

In their last moment of terror, they would at last experience the real, primal, darkness which is Satan. "

Alfa i omega diskusije (.)

Zadnje uređivanje Nightside : 20.11.2008. at 17:10.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:20   #236
vlad i Nightside, nema vas decenijama

Nightside, od kud je taj tekst?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:08   #237
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
vlad i Nightside, nema vas decenijama

Nightside, od kud je taj tekst?
Ovdje se ne jede i ne pije dobro, šta ću onda tu

Možda se i nađe neki nadobudan koji će dići dva prsta iz svoje klupe da nas sve "iluminira" tko je autor. Svejedno ću ti poslati na private izvore ako te zanimaju. Jer ovako šire, nema potrebe niti mi se razgovara sa onima na koje se tekst zapravo odnosio.
Nightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:08   #238
tko te naljutio, reci, da ga bijem
(može na PM)
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:27   #239
Sviđa mi se tekst.
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:32   #240
Quote:
Nightside kaže: Pogledaj post
Ovdje se ne jede i ne pije dobro, šta ću onda tu

Možda se i nađe neki nadobudan koji će dići dva prsta iz svoje klupe da nas sve "iluminira" tko je autor. .
HAHAHa, baš sam ovo mislio napraviti, pošto slučajno imam taj tekst u cjelini...
Al ovo me posramilo u mojoj namjeri
__________________
Pet uskličnika za redom je jasan znak mentalne nestabilnosti.
huntruder38 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.