Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2011., 15:16   #1001
Nisam imala nikakve susrete s duhovima ...
Nisam ni sigurna vjerujem li u njih ..
Ali nesto sam na internetu nasla sto mi se cinilo prilicno zanimljivim ..Pa evo ukratko sta je pisalo :
"Dr. Barrie Colvin dosao je do zakljucka da zapisi navodnih cudnih zvukova koje proizvode duhovi se razlikuju od zvukova koje inace cujemo .
Zvukovi lupanja koje proizvodi covjek slicni su onima koje proizvode duhovi , ali ima jedna bitna razlika koju je Colvin uočio , a ona bi zauvijek mogla POTVRDITI postojanje duhova .
U slucaju normalnog lupanja , lupanje pocnje jako glasno i onda utihne , tako je i kod lupanje koje se pripisuje duhovima , no kod njih zvuk nije najglasniji na samom pocetku .
Prema njegovu objasnjenu to ukazuje da zvuk postupeno nastaje iz predmeta .
Kod udarca rukom od stol cuti ce se glasan zvuk .
Ako duh odluci udariti stol teorija je da mora `ovladati´ predmetom jer ga nemoze fizicki udariti .
Tako ce duh proizvesti identican zvuk , ali na preciznim snimkama ocito je da zvuk nije nastao pri sudaru predmeta i povrsine ( u ovom slucaju ruke i stola ) , vec da se postupeno gradio iz stola .
S obzirom da se radi o milisekundama ljudsko uho nemoze zamijetiti razliku ali je navodno moze `osjetiti´."

E sad jesu li `uhvatili´ duhove jednom zauvjek ?
Meni se ova teorija cinila zanimljivom ...
Skejterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 13:21   #1002
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Primjer?

No, no....ovako, pošto ja (uglavnom kada mi to odgovara) gledam na demone kao na dijelove ljduske psihe onda ih ima jako puno.

Ponekad mi se demoni ukazuju u ženskom obličju, oskudno odjevene i prpošne, pogotovo u ljetnim mjesecima....što znači, da ih ima bar par tisuća koje ti mogu dušu ukrasti.

Ali, ako se uloviš Goetie...onda ih imaš 72. Par sam ih prizvao.

A možeš uzeti i koji drugi grimoar...po želji, npr. možeš se igrati Necronomiconom pa možeš prizvati kojeg (ja to još nisam radio jer se ne osjećam spremnim).

Eto primjera k'o u priči.
ok,vjerujem da je ovaj post jako star jer tema ima vise od 50 stranica,ali zasto bis ti ikada pozvao demone? Koje ti koristi od njih? Sta ako ih ne vratis nazad? (zapravo post je pisan prije 8 godina.... :/ )
Wiccan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:13   #1003
samo se budala igra sa stvarima koje misli da razumije jer da ih osjeti ili razumije shvatio bi da ih je najbolje ignorirat jer jednom kad udes u to tesko izades... bas me zanima koliko ljudi zapravo dozivi nesto ili zivi sa tim...
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:12   #1004
Ja ih nisam vidjela, ja sam ih osjetila i čula
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:47   #1005
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Imam i ja nešto za podijeliti.
U NLO-e sam vjerovala, čisto radi vjerojatnosti (Jodie Foster, Kontakt). U duhove baš ne. Nikad nisam pričala priče o duhovima, vjerovala u njih, prizivala ih ili bilo što.
Uglavnom, u kući u kojoj sad živim nije nitko nikad umro, a ni u kućama do. Posebice nikad nisu umirala djeca, a nije bilo ni spontanih pobačaja...
E sad, gradimo kuću do te kuče u kojoj živimo. Ja otkako živim tu, svaki put kad vješam rublje, vidim na prozoru te nove kuće kao da neka starija žena viri iza razmaknute zavjese i kad ja pogledam, kao da vrati zavjesu na mjesto. Mislim, da se razumijemo, to je nova kuća, nedovršena, nema u kući ni parketa, a kamoli zavjesa! No, dobro. Mislim se da umišljam, sjene, ovo ono. Traje godinama, ali ajd. Umišljam.
U zadnjih par tjedana počinjem shvaćati da i u ovoj kući u kojoj živimo ima nešto. I nisam to samo ja čula, već i MM, kao i njegova sestra. Sad već otvoreno pričamo o tome. Inače je puna kuća, pa kad čujemo korake na katu iznad, ne obaziremo se, ali u zadnje vrijeme često ostajemo sami u kući nas 2-3 i gledamo TV u prizemlju. I onda se desi da čujemo da iznad nas netko hoda, lupa, kao da nešto pada. Ugasimo zvuk na TV-u i stvarno čujemo te zvukove. Nikad ne idemo provjeravati... prihvatili smo da nešto ima i baš ne volimo se petljati s tim. Ignoriramo.
Neki dan sam sjedila u svojoj sobi i čitala navečer kasno (oko 12 ili 1 iza ponoći), malo nakon što sam sve ostale članove ostavila u prizemlju. Kad čujem dječji smijeh i trčanje, kao da je 2-3 djece na tavanu i igra se. Sva sam se ukipila... ali ako su djeca i ako se smiju, može... nisu opasni.
Na tom tavanu, pak, MM-ova sestra je isto doživjela da joj kao neka nevidljiva ruka pomiče kosu, ali ono na totalno neobičan način joj se pomjerila kosa... Ona se sve ukipila, ali nije se baš prepala.
Ja imam osjećaj da je to njihova pokojna baka u novoj kući na prozoru i nekad u našoj kući, kao da pazi na njih. A djeca... pa jedino što mi pada na pamet je da je njihove duhove dovela osoba iz naše kuće koja puno radi na groblju. Kako ta osoba kleše likove na spomenicima, imamo i puno slika pokojnika na tom tavanu.
Koja je vaša teorija??

p.s. Imala sam događaja neobičnih i dok mi je dijete bilo beba, ali o tom po tom!
da nije štakor
Ne,ozbiljno,ako ti može pomoći pa teorijama svetih knjiga monoteističkih religija to jedino mogu biti demoni,tj.zli duhovi.Dakle po tome dobri ne postoje,jer su duše u stanju sna do sudnjeg dana.Mrtvi su mrtvi.
Da li se neko od tvojih prijatelja bavio prizivanje,okultizmom?Navodno čak i ako nemoralno živiš postaješ poprilično otvoren i senzibilan za takve stvari,znatiželjom se polako uvlačiš dublje i dublje.
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:00   #1006
ajd mi objasni zasto bi to mogli bit samo zli duhovi?? moji djed i baka su sagradili kucu na zemlji na kojoj nikad nije bilo nicega,nakon toga moja otac je dogradio kat za svoju obitelj.od kad znam za sebe zivim sa duhovima i dogada se svasta bilo je losih ali i ok iskustava. moram napomenuti da sam otkrila kako se nasa kuca nalazi na nekada prometnom podrucju( trgovina itd u proslosti),a isto tako partizani su poubijali dosta susjeda koji su pokopani na sve strane oko nas.a uostalom moj pokojni djed se zadrzao malo podulje sa nama pa nije zao,a nemogu rec ni da je zao duh djecaka kojeg sam ko mala vidala. na duhove nemres utjecat ili su tu ili nisu,ima zlih i dobrih,a ima i demona i to je to jednostavno.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:35   #1007
kao što rekoh,to je stav religije,ne nužno i moj
ako bolje razmisliš nećeš ući u okultizam ako ti se prvo prezentira tamna strana,nego se počinje sa duhovima "dobricama",zaštitnicima,inkarnacijama velikih humanista,umjetnika
znam da je to vama mladim ljudima vrlo interesantno,ali treba priču sagledati iz što više uglova
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 18:06   #1008
meni to nije interesantno ja zivim sa tim od kad znam za sebe,a iskreno neke religije su price za bebace u jaslicama
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:15   #1009
Kakvih iskustava imate s prisustvom duhova vaših nedavno umrlih bliskih članova obitelji? Zašto ostaju, zašto pokazuju znakove prisutnosti? Ja sam imala neka iskustva nakon što mi je tata umro i ne znam što da mislim o tome. Doduše, nisam se bojala ali ipak.. neko objašnjenje bi dobro došlo.

Zadnje uređivanje sabina123 : 24.08.2012. at 14:31.
sabina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:33   #1010
Quote:
sabina123 kaže: Pogledaj post
Kakvih iskustava imate s prisustvom duhova vaših nedavno umrlih bliskih članova obitelji?
Pričala mi jedna moja frendica kako je išla na odmor kod svojih staraca, jer su joj starci u Italiji. I pošla ona kod svojih doma. Došla je negdje kasno navećer. Odmah kada je došla, pozdravila se sa starcima i sredila za krevet.
Ušla je u svoju sobu u kojoj je kaže, bio polumrak.
Legla je na svoj krevet, lagano tonila u san ali bila je još svjesna jer je zujala samo dok ne zaspe.. I baš kada je ona tako gledala po sobi dok ne zaspe, na drugom kantunu sobe, kod noćnog ormariča primijeti svoju pokojnu babu di gleda u nju netreptajučim pogledom i nenasmiješena lica cijela u crnom, kako su je i pokopali. koja je bila umrla prije 14godina.
Kaže da ju je vidila samo pola minute i da ju je jeze hvatale. Nije mogla zaspati i bila je uzrujana.
__________________
sHE´S brOKen
GirlConverse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 05:34   #1011
Quote:
GirlConverse kaže: Pogledaj post
Pričala mi jedna moja frendica kako je išla na odmor kod svojih staraca, jer su joj starci u Italiji. I pošla ona kod svojih doma. Došla je negdje kasno navećer. Odmah kada je došla, pozdravila se sa starcima i sredila za krevet.
Ušla je u svoju sobu u kojoj je kaže, bio polumrak.
Legla je na svoj krevet, lagano tonila u san ali bila je još svjesna jer je zujala samo dok ne zaspe.. I baš kada je ona tako gledala po sobi dok ne zaspe, na drugom kantunu sobe, kod noćnog ormariča primijeti svoju pokojnu babu di gleda u nju netreptajučim pogledom i nenasmiješena lica cijela u crnom, kako su je i pokopali. koja je bila umrla prije 14godina.
Kaže da ju je vidila samo pola minute i da ju je jeze hvatale. Nije mogla zaspati i bila je uzrujana.
Tako san i ja nedavno gleda po sobi i u kutu vidija neku osobu po izgledu između Jelene Rozge i Dare Bubamare.

Odmah sam pao ničice i doživija Astralnu projekciju...

lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:33   #1012
2010 god sam se sa dečkom slikala na moru, dakle bili smo na jednoj plaži, sjedili na kavi i slikala nas je moja frendica. Kad sam razvila sliku primjetila sam na svom vratu obris nečijeg lica, onako kao da malo iskače iz mene ali se jasno vise oči, nos i usta toga nečega. O photoshopu sigurno nema govora jer uopće nisam vješta u tome, dakle slika je sammo s fotića prebačena na komp. I ok, zanimljivo mislim si ja i zanemarila sve to, kad nedavno,, moja tadašnji dečko, saadašnji muž otišao ujutro na posao, a mene i dijete ubrzo nakon toga probudi neko šuškanje u hodniku, pogledam na sat i skužim da ne može bit on jer je već vani, dignem se i izađem u hodnik, kad ono širom otvorena ulazna vrata, usrala sam se, ok, možda je netko provalio jer muž se kune da nas je zaključao a ja mu vjerujem jer je inače jako pažljiv po pitanju toga pogotovo sad kad imamo dijete...ako je i bila provala nema nikakvih znakova, dakle brava je netaknuta. I sad mi mama danas na kavi priča kako ju je noćas neko doodirnuo, osjetila je toplinu, malo joj se poljuljao krevet, inače mama živi na drugoj adresi nije sa nama a kad je otvorila oči na satu je bila toćno ponoć. I sad mi kaže da ovo nijee prv put da je nešto takvog doživjela...Nznm više kaj da si mislim...
maza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:23   #1013
POnoć kao vrijeme za pokazivanje duhova je bajka za malu djecu...
POnoć je umjetna tvorevina po kojoj se gleda početak novog dana.

NEkada se novi-stari dan gledao sa izlaskom-zalaskom Sunca, i po tome su se radili obredi.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:48   #1014
bajka ili ne, nebitno, ja samo kažem da je bila ponoć. Niti sam ja kakva klinka, niti je moja mama balavica da bi išla išta takvog izmišljavat...ja sam ovdje samo napisala svoje iskustvo!
maza28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:04   #1015
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
POnoć kao vrijeme za pokazivanje duhova je bajka za malu djecu...
POnoć je umjetna tvorevina po kojoj se gleda početak novog dana.

NEkada se novi-stari dan gledao sa izlaskom-zalaskom Sunca, i po tome su se radili obredi.
Ako nema veze s ponoći onda mi pokušaj odgovoriti što bi to značilo.

Sa mnom je u stanu bila još jedna osoba. Tuširala sam se. Nakon određenog vremena sam čila kucanje na vratima. Odgovorila sam jer sam mislila da me član obitelji treba, i da sam već pretjerala vremenski. Brzo sam dovršila i izašla. U tom trenutku se događalo bučno lupanje po prozorima i balkonskim vratima-zapad. Oboje smo bili svjedoci neobičnog događaja. Kucanje na vratima nije bilo od člana obitelji. Događaj se nikada više nije ponovio. Vrijeme je bilo oko ponoći. Mislim da je bio ponedjeljak na utorak. Otprilike prije šest godina. Stan je nov. Nikada nitko u njemu prije nije živio. Dakle, prvi vlasnici. Nikad mi nije bilo jasno što se zapravo dogodilo. I što bi to moglo značiti.
smm-07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 12:12   #1016
Quote:
smm-07 kaže: Pogledaj post
Ako nema veze s ponoći onda mi pokušaj odgovoriti što bi to značilo.

Sa mnom je u stanu bila još jedna osoba. Tuširala sam se. Nakon određenog vremena sam čila kucanje na vratima. Odgovorila sam jer sam mislila da me član obitelji treba, i da sam već pretjerala vremenski. Brzo sam dovršila i izašla. U tom trenutku se događalo bučno lupanje po prozorima i balkonskim vratima-zapad. Oboje smo bili svjedoci neobičnog događaja. Kucanje na vratima nije bilo od člana obitelji. Događaj se nikada više nije ponovio. Vrijeme je bilo oko ponoći. Mislim da je bio ponedjeljak na utorak. Otprilike prije šest godina. Stan je nov. Nikada nitko u njemu prije nije živio. Dakle, prvi vlasnici. Nikad mi nije bilo jasno što se zapravo dogodilo. I što bi to moglo značiti.
Ako je stan nov ne znaci da nema duhova. A sto je sa duhovima koji su zivjeli na zemljistu na kojem je napravljen stan, ili duhovi koji se vezuju za ljude, ili duhovi od susjeda jer oni ne poznaju vlasnistvo i idu kroz njih, pa imas i zalutale duhove, one vezane za predmete koje si unijela uz kucu. MA ima duhova...

Duhovi su uvijek oko tebe. Mozda sad jedan stoji do tebe u sred bijela dana, ali ga ne vidis zbog frekvencije prostora i jake svijetlosti.

A ponoć. Rekla si oko ponoci, a ne u ponoc. Ovo za ''tocno u ponoc'' kao u Hollywood filmovima je kad se desi zbog kolektivnog nesvjesnog uzrokovanog – filmovima.

Sto mislis, zasto ti se to desilo? Neki znak? Upozorenje?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:28   #1017
Zahvaljujem ti na odgovoru.

Nakon što se sva buka stišala pogledala sam na sat. Mislim da se moglo raditi o ponoći. Ali prošlo je. Nije nimalo ugodno. I da sam išla nekome pričati što se dogodilo ne bi me razumio.

Nego, reci mi kako se zaštititi od tih duhova. Kako očistiti i zaštititi prostor. Može i na pp.
Ja ne znam što je bilo sagrađeno prije 100 godina. Tražila sam po netu kartu. Nisam uspjela doći do podataka.
Znam što je bilo prije novosagrađenog objekta.

U blizini je vojarna. Ponekad sam osjetila hlatni vjetar iz tog smjera.

A što se tiče upozorenja. Bilo je, samo tada nisam mogla prepoznati.
Radila sam u jednoj firmi koja se pokazala vrlo trula s negativnim okruženjem.
Stalno se iz kanalizacije cjelim objektom širio nesnosan smrad.
Smrad su osjećali i ostali djelatnici.
Ponekad sam čula i neke nerazgovjetne govore. Jednostavno nevidljivu prisutnost.
smm-07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 15:47   #1018
Quote:
smm-07 kaže: Pogledaj post
Nego, reci mi kako se zaštititi od tih duhova. Kako očistiti i zaštititi prostor. Može i na pp.

U blizini je vojarna. Ponekad sam osjetila hlatni vjetar iz tog smjera.

A što se tiče upozorenja. Bilo je, samo tada nisam mogla prepoznati.
Radila sam u jednoj firmi koja se pokazala vrlo trula s negativnim okruženjem.
Stalno se iz kanalizacije cjelim objektom širio nesnosan smrad.
Smrad su osjećali i ostali djelatnici.
Ponekad sam čula i neke nerazgovjetne govore. Jednostavno nevidljivu prisutnost.
Svaki slucaj je jedinstven. Ako se nije ponavljalo, mislim da nema potrebe da se zabrinjavas ciscenjem. Oni su stanari u svom svijetu. Lijepo pokazano u filmu sa Nicole Kidman, Uljezi.
Ako se ponavlja i ometa te u svakodnevnom zivotu - to je nesto drugo.

Normalno da se iz kanalizacije siri smrad, a sto bi drugo moglo.
Takoder, vjetar na otvorenom je isto najnormalnija stvar.
Nerazgovjetni govori - akustika je interesantna pojava. Uvijek te zatekne.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:21   #1019
Duhovni svijet postoji, koji na neki način paralelno egzistira na drugim nivoima. Duhovni svijet-bio bi pojam za zbroj svih eteričnih bića , koja kasnije dobijaju svoje "ime" zavisi s kojim se stupi u kontakt.
Ova tema predpostavljam da se odnosi na "klasične" duhove koji isto tako postoje. Manifestacije su različite , a i razlozi da se javljaju. Neki bivaju privučeni pozivom, neki ostaju obitavati na mjestu dok su bili živi, a neki ostaju "zarobljeni" u nekoj vrsti međuprostora.
U bilo kojoj opciji , biti ću slobodna i kazati da niti jedna manifestacija nije pozitivna za živog čovjeka. Prizivati ih -vrlo opasno, boraviti u prostoru koje je "zaposjednuto" -problematično.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 22:25   #1020
Znate li postoji li u Zagrebu neko društvo koje vlastoručno istražuje paranormalne događaje? U inozemstvu ih ima puno i rade volonterski ili za pare.... Kod nas nisam čula ni za jedno :/ A s obzirom na sve veću zainteresiranost ljudi za tu tematiku, te kojekakva viđenja, osjećanja itd., možda bi bilo vrijeme da se pojave..
Što vi mislite?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.