Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 12:47   #81
Ja sam kontaktirala udrugu Ruka nade..

Dakle odobren im je taj minimalni iznos od 15 000 kn, oni s tim naravno ne mogu puno napraviti..

Ponudili su mi pomoc kod udomljavanja zivotinja s ceste, ugovor i popust na sterilizaciju..

Za clanarinu od 50kn godisnje moze se ostvariti popust kod veterinara ali samo za svog kucnog ljubimca..
Za napustenu zivotinju se treba njima obratiti, rekli su da su spremni na suradnju jer nam je cilj jednak i ustupili bi svoj popust..

Meni se cine ok, relativno su nova udruga pa mozda jos cujemo za njih..

Smjestaj naravno nemaju, samo su ponekad neke zivotinje na smjestaju kod clanova..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:15   #82
Meni je neki dan na vrata dosao volonter iz doticne udruge. Bila sma skepticna jer sam i sama u odredjenim Udrugama i iskreno nisam nikad cula za njih. Pricala sam s covjekom i mozda sam to samo ja takva ali meni su ta "prikupljanja" po kucama doista sumnjiva. Mozda je to u inozemstvu normalno, ali ovdje mi to samo smrdi na lopovluk Sta vi mislite o tome?
Internet stranica mi izgleda neprofesionalno i slampavo napravljena,ali mozda jednostavno nemaju dovoljno ljudskih resursa za besplatno odrzavanje. Covjek nam rekao da trenutacno nema nikoga da se time bavi i da cak izgleda kak oce se cijela stvar oko Udruge prekinuti zbog manjak ljudi i sredstava. I da nisu veterinarske stanice previse zainteresirane za to i tako.
Dali je netko u medjuvremenu stupio u kontakt s njima uzivo?
Voljela bih misliti da su mi sumnje neopravdane.
__________________
If not you - who? If not now - when?
Himemiya_Chikane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:43   #83
Ja sam ih kontaktirala još prošle godine u veljači. u Suzi su mi dali broj. Tražila sam pomoć za dvorišne mace, smještaj. Nisu me odbili, ali htjeli su ih smjestiti nekamo gdje ima puno pasa. Tražila sam i pomoć u hrani za Tesu i 5 štenaca. Ni tu me nisu odbili, ali nudili su hranu koju valjda prikupe po restoranima, meso i sl. To mi je bilo prekomplicirano, a i zasmrdilo bi mi čitav auto (ne jedem meso niti ga ne hendlam). Pomoć za sterilizaciju mi nisu mogli priužiti, tad još nisu imali sredstava. Ali ovo skupljanje po kućama je čudno.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:05   #84
meni to ne zvuci jako ozbiljno i nebi nepoznatim ljudima sam tak zivotinje povjeravala
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:54   #85
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se cifrom od 27 mil kuna (ne da mi se pisat uopće tolke nule) trebalo pozabaviti Državno odvjetništvo. Kad se čisti, nek se čisti. To je ogromna lova koja završava, većim dijelom, vjerojatno, ko i ona kod Bivšeg.
Kad bi to neke novine objavile, možda bi se DORH zainteresirao. Druge novine prenesu i krene priča.To je više i od bojanja tunela. Ja ne vjerujem da su to potrošili na ono za što je namijenjeno. S tim novcima bi se puno dalo napraviti i za pse i mačke.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 02:12   #86
27 milijuna kn? S obzirom da je Gradsko sklonište (u što spada i higijeničarska služba) pod upravom ZOO-a, vjerojatno ovaj iznos podmiruje i cijeli zagrebački ZOO.

Udruga žica novce po kućama i stanovima? Ajajaj Nanose strašnu štetu ugledu svih udruga.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 12:52   #87
Na ovoj temi se može nastaviti rasprava o radu udruga. Na svim drugim temama će upisi tog tipa biti obrisani kao oftopični.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:10   #88
Pretpostavljam da je ovdje adekvatno mjesto da ovo napišem...

U biti, nedavno me na ulici zaustavio jedan mlađi momak, prodavao je bedževe za jednu od udruga (trenutno mislim da je nebitno da napišem koju). Rekla sam mu da trenutno nemam novaca, ali da ću kad budem u prilici, uplatiti na žiro račun 'xy' udruge. Na što je on konstatirao da njima ne uplaćujem, kako oni potkradaju bla bla. I obvezatni 'smug face' -jer i dalje sam bila nezainteresirana za kupnju bedža .
Kao i (pod)smijeh njega i njegovih kolega/volontera - evil woman koja ne želi pomoći životinjama-i glupače koja puši marketing te i te udruge.
(btw nedavno sam udomila macu, i namjeravam uskoro udomiti peseka, tako da životinje volim i respektiram rad Zg-azila)

Ono što me iziritiralo - da li je zaista bila potrebna ta pljuvačina rada druge udruge?! Ne zastupaju li sve udruge isti interes - dobrobit životinja?
I što mi je dodatno bilo komično - je što sam i za "njegovu" - xz-udrugu - čula tračeve - što ne znači da sam automatski u njih povjerovala.

Ne bi li, također, trebali ti volonteri - što se šeću po cesti - te prodaju te bedževe, imati neku iskaznicu/osobnu oko vrata ili neki slični-vidljivi oblik identifikacije-ovako ispadaju totalno neprofesionalni i sumnjivi. Ono; da čovjek vidi, tko su, čiji su, tko im je ćaća , za koga rade.
Ulet - Bok, želite li biti dobri ljudi, pomoći pesekima, kupite naše bedževe, i onda te blijedo gledaju - to sam više puta doživjela- bez da se prethodno predstavi - imenom/udrugom, i/ili drugim oblikom pristojnog komuniciranja - im neće odviše pomoći. Kao i pogled s visoka na odgovor da se trenutno nema novaca. Da, nevjerojatno, ali mladi ljudi u RH nisu uvijek pri parama. Što ne znači da ne volimo životinje, i kada smo u prilici, pomognemo im na ovaj ili onaj način.
__________________
I want to die peacefully in my sleep, like my grandfather. Not screaming and terrified like his passengers.
Penny Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:19   #89
U zadnje vrijeme na ulicama aktivno djeluje grupa 'Let's go,pomoc azilima' od kojih se'navodno' jedan muski clan odvojio i radi im nered pod njihovim imenom!
O tome pise na njihovoj fejs stranici!
E sad,sve akcije koje su do sada poduzimali po Splitu posteno su i fer privedene kraju,odnosno isporucivali su hranu i pokrivali neke radove
Ako je o njima rijec cudi me nekultura!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:17   #90
Ako negdje naletite da netko prodaje majice udruge Futura, molimo vas da nam odmah javite. Naime, nama su majice ukradene u listopadu 2012. godine. Pretpostavljam da nitko neće zadržati 50 majica u ormaru i nositi ih, već ih negdje utržiti - na cesti, na nekom placu, na Hreliću. javite na broj 091 5383 974. Možete prijaviti i policiji da se prodaju ukradene majice udruge, a krađa je prijavljena u policijskoj postaji u Remetincu.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 23:36   #91
Naši volonteri na štandovoma koje izuzetno rijetko organiziramo jer ne stignemo od obaveza i terenskog posla OBAVEZNO imaju identifikacijasku karticu sa pečatom Udruge Mijau-Karlovac i često majce (ne uvijek majce,jer smo ih napravili u svega par komada radi nedostatka novca).
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:32   #92
Je, nadam se, i vjerujem da je ipak bila riječ o iznimkama. Treba se uistinu na takve stvari pripaziti i voditi računa.

Ovo je bila riječ o walking-volonterima. Bez štanda. Tada se posebice treba pripaziti na početni način komunikacije. Jer većina ljudi ima AUTOMATSKU averziju na tehnike 'povlačenja za rukav'. Ili bilo kakve face-to-face prodaje. Nevezano za šta se "prodaje".

Sjećam se da je prije čini mi se godinu, dvije, bio jedan štand na Trgu. Prodavali su se razl.predmeti u cilju prikupljanja novaca za azil u Vukovaru.
I djevojke koje su tamo radile su bile izuzetno pristupačne i pristojne .
__________________
I want to die peacefully in my sleep, like my grandfather. Not screaming and terrified like his passengers.
Penny Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:14   #93
Prebačeno s teme Ženka dogo argentino


osoba koja je skupila donacije da kastrira psa očito se više ne namjerava javljati u temu. nek budem zločesta baba koja stalno prigovara, baš me briga, ali kad imam nešto reći, reći ću, jasno, glasno i bez diplomatskih celofana. meni ovo liči da je netko kastrirao susjedovu ili frendovu kuju besplatno. i ne bi bilo prvi put da se donacije skupljaju za susjedove pse. u svakom slučaju, bezobrazno do daske! skupili smo lovu i sad smo inscenirali svađu i durimo se. to me podsjeća na frendove koji tako insceniraju doživotnu svađu kad traba vratiti lovu. i žalosno je da ljudi koji daju zadnju kap krvi za napuštene i udomljavaju transparentno ne mogu dobiti donacije, ne mislim tu na sebe, jer ja ih dobijem, kad tad. nego ih dobivaju takvi, koji udomljavaju ovako ili potpuno netransparentno. kad netko tko je dobio hrpu love udomi psa i ne nalazi za shodno napisati ništa više od UDOMLJEN, ja dobijem napad. o tome je većč bilo dosta diskusija i bila su donesena nova pravila o obavijestima o udomljavanju, još u vrijeme mraka kad je didi bila modica. ali mislim da ta pravila po kojima ljudi koji dobivaju donacije za životinju trebaju napisati gdje je udomljena i u kakve uvjete, nisu dopisana u službena pravila. meni su obavijesti udomljen, bez ikakvog drugog infa čisti shit. i nismo crkva da bismo morali dogmatski vjerovati bilo kome.

svi si dobro zapamtite osobu i slučaj, pa razmislite dal ćete joj drugi put donirati.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.08.2014. at 14:31.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:19   #94
Vidim da objavljuju na fejsu Indigo da se udomljuje.
Ne znam koji je problem no ljuti me jako jako što se radi od pasmine. Nabavljaju se dogosi iz Srbije za sto eura puni bolešćuga i onda ih pare. Slavonija je puna napuštenih dogosa bez papira.
Svejedno mi je drago da je bar ova kujica sterilizirana ako ništa drugo, kako god bila.

I nije mi jasno zašto još uvijek nije udomljena. Neki razlog postoji. Nisu baš svi udomitelji u kukiju.


i najgore od svega je to što to nije takva pasmina da jedan uzgajivač može samo tako primitu svoj dom napuštenog dogosa i zbrinuti ga do udomljenja.
Ova pasmina je dominantna i ne može sa svakim veselo.
Osobno bih voljela pomoći napuštenim dogosima i nalupati onoga tko ga je napustio no jednostavno ga nemam gdje staviti. Jednostavno nemam. Čak nekada nemam niti dovoljno prostorija za svoje pse.
Mužjak nema šanse da uđe u moje dvorište i eto...oni ostaju prepušteni ulici..
ma fuj.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:24   #95
pa ako ju udomljuje udruga indigo, zo znači da će biti odvezena u englesku. kamo sve više naših udruga počinje izvoziti pse. new market. i dobro prodana. po ovoj vrućini 40 sati puta do engleske, u tko zna kakvom starom kombiju i tko zna s koliko izlazaka i pijenja i jedenja do tamo. jadna curka. da ćemo više ikad dobiti info što je s njom, zsaoravite. pisat će udomljena. a ja vam velim da će to biti u engleskoj, gdje psi nakon 7 dana idu na eutanaziju. a što kad tamo udomitelji vrate psa? ljudi misle da ih vraćaju samo kod nas. imat će 7 dana.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:57   #96
nemoj optuživati udrugu Indigo.
mislim da ipak nije neka bezvezna udruga nego se zbilja trude. Bar koliko ja vidim i znam.
I pomognu koliko god mogu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:06   #97
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
nemoj optuživati udrugu Indigo.
mislim da ipak nije neka bezvezna udruga nego se zbilja trude. Bar koliko ja vidim i znam.
I pomognu koliko god mogu.
Uz rizik da dobijem karton, sve ovo već čovjeka može ozbiljno naljutiti. Nije fer optuživati bilo koju udrugu ni bilo kojeg pojedinca ovako paušalno, kao što to radi Lily. Znam da je, u slučaju nepravilnosti, s dokazima i izjavama svjedoka teško, ali ove udruge osnovane na volontrskoj bazi zbilja mislim da nisu zaslužile ovakvo opanjkavanje. Ne smao bez čvrstih dokaza, nego i bez indicija - uvijek se nešto čuje i pročuje.

A Zita je već odavno mogla biti udomljena, i to ne jednom, bar koliko ja znam. Zašto nije, to neka odgovori Huskybucka.

Idealna su udomljenja rijetka. Ne idu svi psi na svilene jastučiće, a nekima to baš ne bi ni pasalo. No, većina se uspješno udomljuje, iako bi kod nas općenito trebalo raditi s pasovlasnicima, a pogotovo s udomiteljima. Samo što uvijek, zločesti kakvi već jesno, zapamtimo jedan od ne znam koliko primjera koji je krnuo po zlu pa ga stalno ističemo. Čak i kada se udruga ili udomljivač pojedinac potrudi i pobrine da se sve riješi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:08   #98
Znam. Zato i kažem.
I sama sam bila volonter udruge u svom gradu i čujem se i dalje sa curama i znam baš da psi iz našeg grada se čak udomljuju preko Indiga i Jasenka je stvarno susretljiva i uvijek pomogne ako može, koliko god oni svi grcali od udomljenja i spašavanja.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:13   #99
e, pa ja znam da udomljavaju u englesku. i sumnjam, kao što sam to već puno puta napisala, da je izvoz neprofitabilan. a znam i preko koga udomljavaju u englesku. sory. naravno da se volonteri i članovi razboraznih udruga, koje djeluju jako netransparentno, uglavnom, mogu osjećati ugroženo. a volonterima zaista svaka čast. ali volonteri ne moraju sve znati. a o financijskom poslovanju vodstva udruga nemaju blage veze. a kad nešto napišem, znama zašto sam to napisala. dal to ima dokaza na sudu, to je druga stvar.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:13   #100
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
pa ako ju udomljuje udruga indigo, zo znači da će biti odvezena u englesku. kamo sve više naših udruga počinje izvoziti pse. new market. i dobro prodana. po ovoj vrućini 40 sati puta do engleske, u tko zna kakvom starom kombiju i tko zna s koliko izlazaka i pijenja i jedenja do tamo. jadna curka. da ćemo više ikad dobiti info što je s njom, zsaoravite. pisat će udomljena. a ja vam velim da će to biti u engleskoj, gdje psi nakon 7 dana idu na eutanaziju. a što kad tamo udomitelji vrate psa? ljudi misle da ih vraćaju samo kod nas. imat će 7 dana.
Ne znam kako radi udruga o kojoj pricas,ali ti mogu reci da je Dogo Argentino pod banom u UK,pa tako ne bi niti mogla tamo zavrsiti. Zabranjeno posjedovanje,uvozenje,uvozenje sperme,uzgoj...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.