Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2014., 16:59   #1
Arrow Centar ZG - mama i miceki po dvorištu!

Pozdrav ljudi, molim pomoć, asistenciju, pametan savijet i sve ostalo dobrodošlo Mlada mama maca i 3 male pikulice u centru Zagreba životare dok ih stanari zgrade natjeruju po dvorištu i podrumima , ajmo ih maknuti sa ulice u pravi dom. Molim pomoć iskusnih mačkarica
Finacijski mogu pokriti troškove, ali nemam baš nekog super iskustva sa hvatanjem (samo sam jednom asistirala), nisam ih u mogućnosti sve odjednom odhendlati , eto imam volju al ne i znanje
Mlada prekrasna mama





wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 17:13   #2
Prekrasni su,lijepo što želiš pomoći

Javi se curama sa Prave Šape one će te najbolje savjetovati što i kako

Sretno
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 18:01   #3
javljeno! hvala na savjetu, čekam curke da se jave ; bolje rečeno - jedva čekam cure da se jave
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 21:05   #4
Cure sa Sape su se javile, mamu cemo sterilizirati, ali su prebukirane sa micekima pa ako bi tko pomogao kad uhvatimo mameka da i malecke skupimo na cuvanje do udomljenja? Stvarno bi ih trebalo maknuti jer sam danas svjedocila kako susjeda s 4 kata baca kantu vode na njih, bojim se da su spremni i na nesto gore...
Makar jednoga!

Zadnje uređivanje wereallmadhere : 23.06.2014. at 21:15. Reason: Bar jednog po jednog
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 10:13   #5
Quote:
wereallmadhere kaže: Pogledaj post
Cure sa Sape su se javile, mamu cemo sterilizirati, ali su prebukirane sa micekima pa ako bi tko pomogao kad uhvatimo mameka da i malecke skupimo na cuvanje do udomljenja? Stvarno bi ih trebalo maknuti jer sam danas svjedocila kako susjeda s 4 kata baca kantu vode na njih, bojim se da su spremni i na nesto gore...
Makar jednoga!
Da nažalost,svi muku muče sa smještajima,probaj po grupama na fb objaviti da se traži smještaj,ne znam što drugo...
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:34   #6
Situacija je slijedeća - ako nas vrijeme posluži uskoro idemo po mamu, za miceke se nitko ne javlja, ovi susjedi ih poljevaju vodom s balkona, zatvaraju prozore da nemogu se sakriti u podrum, oni nemaju kam jer je ta ograda od dvorišta previsoka da preskoče...ma koma... a tako su slatki i zaigrani i okice su im čiste, djeluju jako zdravo





i onda ih ujutro vidim ovako stisnute, male, na zemlji mokroj....

http://i61.tinypic.com/x5cs60.jpg

ako itko ima maleni kutak za njih, ja platim veterinara i hranu - kad se male ruke slože

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.06.2014. at 00:43. Reason: fotografija je razvukla topic
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:36   #7


molim vas ljudi, bar jednog spasite
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 17:24   #8
danas smo se približili

iako su fakini divlji, jedan dečkec je jako hrabar pa mi je pozirao iz veće blizine, igrao se s mojim prstom al bez kanđica - on je spreman za svoje ljude odmah!
pa ovako je to išlo, kao : evo došao sam vidjet kaj ima

čekaj kaj to imaš u ruci?

daj da vidim:

pa bezveze ti to miriši:

mama znaš kakvu glupost ovaj ljudov ima, da pukneš od smjeha
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:24   #9
Tužno koliko puno malaca je ove godine napušteno.
Više manje svi ovdje smo več prebukirani mačićima
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 21:48   #10
Mačića na svkom kantunu, ljudi nikako da iskoriste besplatne sterilizacije ili preko udruga ali to da svoju brigu bace nekon drugomu dvorište to da.

Ima i sve više pasa ostavljenih u nekim zabitima.

Znam da ljudi nemaju ali to je ipak neodgovorno ponašanje.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:52   #11
i što mi je u svemu tome zapravo najgore je ljudi koji ih tako vide tu da su mali i jadni na kiši i svemu, i donesu zaključak da se to treba "riješiti", sa pametnim prijedlozima da ih se deportira na Bundek, a da stvar bude najgora veterinarske su struke...popizdim, pa kad već nemožeš pomoći pa daj onda ne odmaži, toliku energiju koju troše da bi ih tu natjeravali po dvorištu i polijevaju vodom da su tu energiju uložili u pronalazak doma za njih već bi imali "rješenu" situaciju... što više znam ljude, to više volim životinje
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:32   #12
pronašla privremeni dom za hrabrog frajera, al neuspjeli pokušaj lovljenja večeras, fakat ako ima koga iskusnoga za sutra oko 7-8-9 kadgod da pomogne sa lovljenjem jer ja sam potpuni amater , ušao mi je u transporter i dok sam ja pokušala zatvoriti vrata je zbrisao, naravno nakon toga se više nije približio transporteru, pa je susjeda donjela lovilicu al makakvi....
mama ih je večeras naučila da se preko drveta popnu na zid, i sad su otkrili ameriku i nisu se više spuštali u dvorište, ako oni padnu s druge strane zida gdje nema drveta po kojem bi se popeli natrag...ode sve kvragu... zid je preko 2 metra...
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 09:15   #13
Lijepo , držim velike fige!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:16   #14
lov večeras ! eto 2 malecka preslatka će biti par dana kod tete čuvalice , koja je jako opterećena - preko 8 mačaka i 3 psa na brizi, sve smo same obavile a sad stvarno apeliram da ih netko primi k sebi





molim primjetite "šminkicu oko okica"




wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:24   #15
Svaka čast
Mali i uplašeni.
Budu oni pravi hahari samo da se malo priviknu i opuste
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 23:39   #16
da javim novitete, malecki su kod čuvalice, jako su bojažljivi, kako čuvalica ima 8 odraslih teritorijalnih mačaka - zasada ih čuva u kupaoni, boje se i skrivaju ali ih uzima na ruke , ne grebu i ne grizu samo premru od straha. Mama maca se pojavljuje u dvorištu ali ni blizu lovilici neće prići, malog frajera nema od petka.. dal ga je mama sakrila, ili mu se što dogodilo neznam...sutra idemo u ophod po okolnim dvorištima... da stavim ove slike maleckih i otvorim temu na dio udomljavanje mačaka?
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 12:56   #17
jeste li uspjeli nešto srediti? nadam se da da

jako su zdravi vidim, vjerojatno baš zbog toga što su bili zaštičeni u dvorištu.
ja sam isto tako našla jednog, zdrav iako premršav i pun buhica i prljav, u samom centru zagreba. isto je bio nepovjerljiv, ali ništa što malo pažnje i truda nije moglo ispraviti

sretno!
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 20:09   #18
nek se prvo malo socijaliziraju, očiste od buha i glista, da se vidi da su zdravi i onda tek udomljavanje. pogledati im uši da nemaju šugarce. super da ste ih polovili. držim fige i za mamicu i malog frajera.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:13   #19
ej ekipica, oni koji su još u zagrebu javljam neke sretne neke manje sretne vijesti, malecki su skroz dobro kod čuvalice, očišćeni i socijalizirani, onaj treći koji nam je ostao vani i nije se dao u lovilicu se nije više nikad pojavio... susjeda je obišla sva dvorišta i pitala susjede, međutim nitko ga nije vidio...mama je tu, okrugla svakim danom sve više, sad se spustio pljusak, a ona sirotica se nema gdje sakriti osim pod dva lista i čekati da neko sunce svane i njoj




kolike su šanse naći nekoga da uzme mamu k sebi da se u miru omaci
wereallmadhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 10:50   #20
dal se mama da uloviti? možeš napraviti malo više slika na kojima se bolje vidi? pa da se podijeli po fejsu. ako danas stignem, a u gužvi sam, spremam se opet na selo, stavit ću na fejs. dal je već i na fejsu? probaj se obratiti udruzu sos cat za pomoć. jel to u zg? da sam ne tražim info. ako nema kontakt broj, stavi ga. to je prije po pravilima bilo obavezno.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.