Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2010., 16:19   #5741
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Betili vitamin B je ok, treba izbjegavati vitamine koji podižu imunološki sustav. Ja kad ne pijem vitamin B meni pucaju kutovi usana, valjda mi fali. I to mi je trebalo par mjeseci da skontam da kad počnem piti vitamine meni se smiri, kad prestanem onda opet puknu.

Evo pila sam ih tjedan dana jer su mi 2-3 tjedna užano pucali i onda mi se smirilo i naravno ja čim mi se poboljša prestanem piti, i evo jučer i danas imam praktički rane sa jedne i druge strane usana. Ništa, izgleda da moram stalno piti jer mi se skroz vraća.
Leeloo,
malo sam pogledala na netu, na engleskom se to pucanje uglova usana naziva Angular cheilitis i doista spada u reumatoidna stanja. Sem vitamina B preporucuju se i drugi tretmani, npr. zeljezo(ako si anemicna), a moze biti uzrokovano i bakterijski ili cak gljivicno, pa se koriste odredjene kreme u tom slucaju, antibakterijske ili antigljvicine ovisno o uzroku.

Ne znam Leeloo, posto si student, jel imas naviku da drzis olovku u ustima dok ucis i pises? To nikako ne valja kod takvog stanja.

Sto se tice vitamina B, najvise preporucuju vitamin B12!
Betili is offline  
Old 18.09.2010., 16:47   #5742
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, draga virtuelana porodico!

Ispadoh ja neki ranoranilac, kad vas od jutros nema.

Betili, za nas i za tebe (nasu trudnicu) je ono vazna vest, makar se Pero i zezao . Samo ti pisi i dalje, bolje tako, nista ne treba da te bude stid.

Inace, Viktorija, Betili ti je lepo opisala lumbalnu, a meni je hematolog radio analizu kostane srzi, ali je vadio iz grudne kosti. Dosla ja kod njega, sa rezultatima -bili jako niski trombociti, on gleda, gleda...pa pita- Jel' neko dosao sa vama? Kazem, -Tu mi je muz, ceka u hodniku. -Dobro, lezite ovde, zavrnite dzemper i brus na gore, sestro, drzite joj glavu.
Nista ne progovarajuci, namaza iznad grudi jodom onu grudnu kost, uzede neki veliki spric kao vadicep, malo je vrteo, izvadio parcence i kroz istu spravu ugurao neki spric kojim je uzeo tecnost. Ja gledam-ko da su me oteli Vanzemaljci-samo sto doktor i sestra izgledaju normalo, nista od onih cudnih glava, ociju i pipaka umesto prstiju. Nista ne boli. Obrisa mi sestra jod, navuce brus i dzemper(koje nisam ni skidala) i krene taj divni doktor da prica-Ma da sam Vam rekao dodjite za nedelju dana da uradimo punkciju kostane srzi, Vi bi ste se premisljli, znojili,plasili, ovako... (Inace, on se zove Ivo Elezovic, profesor je i radi u krugu bolnica Klinickog centra Instituta za hematologiju-ovo za info. ako nekom treba). Tada je iz tih analiza video mnogo toga, tu se vidi i sta prouzrukuje trombocitopeniju, i svasta jos nesto, izmedju ostalog, on je prvi nasao lupus celije(stanice) i dao tu dijagnozu! Eto, draga Viktorija i svi drugi-stvarno, barem ovo sto su meni radili, nista ne boli!!! I ja sam posle samo mirovala taj dan kod kuce i bilo je sve OK.

Leeloo, za sluzokozu je odlican vit. C, kad mi podje krv iz nosa odmah ga popijem. Kod nas su promene i na kozi i sluzokozi i na zilama, da se nadovezem na Pera, postaju tan je i krute... Takodje, kantarion ulje je odlicno za istu stvar, namazati na mestu gde treba i brze zaceli.

Pozdrav svima

Draga Iva 64,
preznojala sam se dok sam citala tvoj post. Kada si pocela, uzeli spric, burgijanja...... umalo da se srusim (a sada se smejem samoj sebi). Verujem ti da ne boli ! Jbg.kada nikog ne boli nece ni mene. Ja sam ti nesto sva svilena.... odn.kilava na bolove.
Puno pozdrava i jedno veliko HVALA !!!
Viktoria 51 is offline  
Old 18.09.2010., 17:14   #5743
Betili, tacno tako, B 12, daju ga cak i u injekcijama.
Sto se tice Tr, ovih dana cu ih uraditi, znam za to rucno i kompjuterski, jer zavisi kako su granulirani (da li su se skupili u grozdove ili su vise samostalni). Znam da kad moj dr pogleda rezultat, pa kaze-ne valja, onda u izvestaju napise Tr toliko i toliko, pa jos doda granuliranih i stavi znak "!"

Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Pjetra, za ovakav odnos dr-a prema pretragama i pacijentima mi je stvarno muka!!! Srecom, zivot u velikom gradu ima neka svoja preimucstva, pa kad odem na Reumatoloski innstitut, dam krv, gotovo je za par dana i ceka te kod dr-a. Jedino u Domu zdravlja se zakazuje, pa ako dr ne napise -hitno, prodju tegobe, a ti za mesec dana ides, dajes krv i sta jos treba, totalno glupo.Zato se ljudi cesto i okrecu priv. labaratorijama, samo sto su imunoloske pretrage jaaako skupe . Drzim fige da tebi bude bolje ili da nadjes neko resenje(drugi dr, druga institucija...).

Sve vas pozdravljam, drustvance!
iva64 is offline  
Old 18.09.2010., 17:43   #5744
pozdrav drage moje,iva vidim da u tebe ima svašta,bome si hrabra.jeli ti odmah bude nalaz gotov?sve najbolje ti želim.lelo čudime da ti rane slabo zacijele,zato što nisi ni na kakvoj terapiji,mi koji smo na steroidima duže kože nam je tanja i rane sporije zacjeljuju.a za modrice da ne govorim samo se malo udari skoči modrica.lelo te tvoje su mace koma a i ti s njima hahaha.pjetra pozz.ako su nalazi ok.nemoj se brinut.poz.svima !
renchi01 is offline  
Old 18.09.2010., 17:57   #5745
Ma, Viktorija, veruj mi, ono moje iskustvo je bilo kao iz Monti Pajtona.
I jos nije nista bolelo!
iva64 is offline  
Old 18.09.2010., 18:30   #5746
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Leeloo,
malo sam pogledala na netu, na engleskom se to pucanje uglova usana naziva Angular cheilitis i doista spada u reumatoidna stanja. Sem vitamina B preporucuju se i drugi tretmani, npr. zeljezo(ako si anemicna), a moze biti uzrokovano i bakterijski ili cak gljivicno, pa se koriste odredjene kreme u tom slucaju, antibakterijske ili antigljvicine ovisno o uzroku.

Ne znam Leeloo, posto si student, jel imas naviku da drzis olovku u ustima dok ucis i pises? To nikako ne valja kod takvog stanja.

Sto se tice vitamina B, najvise preporucuju vitamin B12!
Ma da je nešto bakterijski ili gljivično ne bi prošlo od vitamina, čak suprotno kod gljivica bi bilo stanje još gore. A i koristila sam daktarin gel za gljivice pa mi nije ništa pomoglo. Pijem ja cijeli kompleks (vitamini + minerali) jer imam i grčeve u mišićima a i zubi mi propadaju ko ludi pa si mislim da mi možda fali kalcija i magnezija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.09.2010., 18:31   #5747
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Betili, tacno tako, B 12, daju ga cak i u injekcijama.
Sto se tice Tr, ovih dana cu ih uraditi, znam za to rucno i kompjuterski, jer zavisi kako su granulirani (da li su se skupili u grozdove ili su vise samostalni). Znam da kad moj dr pogleda rezultat, pa kaze-ne valja, onda u izvestaju napise Tr toliko i toliko, pa jos doda granuliranih i stavi znak "!"

Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Sve vas pozdravljam, drustvance!
Iva,

jako si to lepo pojasnila, ja cu da se nadovezem narodskim jezikom i reci da mi moramo na neki nacin jacati one delove organizma koji usled bolesti i uzimanja teskih lekova pocnu da stekaju. Npr. kod mene je bolest napala periferne nerve i misice, zglobove ne u tolikoj meri, lakrimalne, parotidne i pljuvacne zlezde. glavobolje i uzasna iscrpljenost. E sad, za jacanje perifernih nerava naprosto ne postoji lek!, postoje lekovi koji ce meni da umanje bol(a za to vreme cu imati i nekoliko nuspojava od tog leka), ali nece ojacati nerve!, zato mi ostaju samo vreme, vitaminska i fizikalna terapija. U tom slucaju, iako moj imunitet napada moje periferne nerve, ja njih na neki nacin moram povratiti i ojacati, inace mogu ostati nepokretna ili mi mogu atrofirati misici.

Ja sam bila jako iznenadjena kad sam se ukljucila na americki forum za Sjogren i tamo videla da zene uzimaju masu vitamina pocev od omege 3 ili ribljeg ulja, vitamina D3, kalcija, magnezija, alfa lipoinske kiseline, acetil L carnitine, kostice grozdja, centrum, folu kiselinu, vitamin B12 itd.

Evo kako npr izgledaju njihvoe terapije, izdvojicu jednu dve dame sa tog foruma pa da vidite:

br1. bkn C4 & C5, herniation's 7 n, 5 t, 4 l, Nerve Damage
Fibro, Lupus, Sjs, RA, CNS, Diabetes, u strokes
Lisinopril, Amlodipine, Pantoprazole, Metformin, Furosemide, Januvia, Glimepiride,
Centrum Silver, Cinnamon, Magnesium, Flaxseed, Inositol, Goldenseal, D3, ALA, ALC, Aleve
Reiki, reflexology, me

br2.Jennifer,
Taking plaquenil, atenelol, Flexeril, Claritin, Zantac ,Trazadone, Ambien,Lortab, Prednisone ,Topamax MTX super B , folic acid, Symptoms: Fatigue, joint pain and swelling, Raynauds, numbness ,tingling, weakness, heat/sun sensitivemouth and nose sores, malar rash, migraines, awful hives.

Evo vidite, to je toliko bolesti, lekova i simptoma, treba se izboriti sa svim tim, sto lekovima, sto vitaminima, sto fizikalnom terapijom!

E sad, radi se o tome, posto je nama napadnuto vise organa, uzimamo i razne lekove da pokrijemo i lecimo sve sto nam propada, a to opet uzima danak i slabi nam usput ceo organizam, pa se cesto uz osnovnu bolest borimo i sa nuspojavama lekova, a tu onda uskacu vitamini, jer doktori nemaju sta drugo prepisati.

Meni recimo nema leka iz klasicne medicine za suhe oci(koristim vestacke suze svakodnevno), suhocu usta(pijem puno vode, zvake, bonboni), suhoca i perutanje tela(svaki dan mazanje kremom), a da ne pominjem da sam kao i neke od vas prosla kroz pucanje noktiju, opadanje kose, umor i iscrpljenost do te mere da se nisam mogla ustati iz kreveta, vrtoglavice, a najgore od sveg uzasno bolna neuropatija za koju kao sto vec napisah gore nema leka, vec samo vitaminska terpija i fizikalna.

Ja se izvinjavam, tu sam nadrobila sve i svasta, nadam se da cete shvatiti poentu, ljubim vas sve!

Zadnje uređivanje Betili : 18.09.2010. at 18:39.
Betili is offline  
Old 18.09.2010., 18:36   #5748
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Inace, jedan od simptoma SLE su i ranice u ustima (ne znam da li pod tim moze da se podvede i ranice u kutovima usana, ali i ja to imam povremeno).Kod mene se javljaju i kao posledica Kandide koju imam zbog hronicne upotrebe antibiotika, ali namazem sa Nistatin mascu i zaista je delotvorno, brzo prodje.

Leeloo, posto se ovo pitanje oko vitamina cesto postavlja, malo sam bunarila po literaturi : imunosupresivna terapija "smanjuje aktivnost imunog sistema u stanjima u kojima sopstveni imuni sistem deluje stetno na organizam bolesnika(autoimune bolesti) ili kada se javi preterana reakcija imunog sistema na supstance sa kojima je osoba u kontaktu (alergija)"-citirala iz knjige.
Dakle, kod nas se taj imuni sistem poremetio stvarajuci antitela na sopstvene celije(stanice) ili njene delove, DNK, itd. Kad uzmes , recimo Ca, C vit, B12 ili sta je u datom trenutku potrebno, ti time otklanjas postojeci problem (recimo krvarenje sluzokoze), ali ne verujem da delujes na DNK. Po tom principu, mi onda ne bismo smeli da jedemo nista sto je zdravo i puno vitamina
Ja pored ovoga imam prepisano, zbog osteoporoze D3 vitamin.

Sve vas pozdravljam, drustvance!
Mislim da kad se kaže ranice na ustima kod SLE da se misli na afte. Ja sam prije 2-3 godine imala afte po ustima, to mi je trajalo par mjeseci i onda se samo od sebe povuklo. Znala sam ih imati po par komada u isto vrijeme i to je znalo toliko peći i boliti da kad mi izbiju sam izbjegavala jesti jer mi je sve smetalo. Ja sam to ispirala sa čajem od kadulje i on mi je dosta pomogao.

Znam da se kod autoimunih bolesti tijelo okreće protiv svoga DNA, ali mi sebi ne smijemo podizati imunitet. Jer si na taj način podižemo broj antitijela a pijemo terapiju (dobro ja još ne pijem) koja nam snižava imunitet. I mislim da se na vitamine misli da se dodatno u velikim količinama ne smiju uzimati (npr. znam da postoje kapsule vitamina C od 1500 ili 2000mg - mi to ne smijemo piti). Naravno da nam trebaju vitamini, bez njih ne bi mogli funkcionirati ali mi moramo biti posebno oprezni koje pijemo dodatno i u kojim količinama da si ne bi napravili još više štete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 18.09.2010., 18:39   #5749
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
pozdrav drage moje,iva vidim da u tebe ima svašta,bome si hrabra.jeli ti odmah bude nalaz gotov?sve najbolje ti želim.lelo čudime da ti rane slabo zacijele,zato što nisi ni na kakvoj terapiji,mi koji smo na steroidima duže kože nam je tanja i rane sporije zacjeljuju.a za modrice da ne govorim samo se malo udari skoči modrica.lelo te tvoje su mace koma a i ti s njima hahaha.pjetra pozz.ako su nalazi ok.nemoj se brinut.poz.svima !
Ma kod mene je to najvjerovatnije od štitnjače al sam htjela pitati jel se to i vama događa. Jer mi se često simptomi štitnjače i ovi ostali simptomi isprepliću pa ne zna od čega je šta i šta trebam reći endokrinologu od simptoma a šta imunologu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.09.2010., 00:12   #5750
Thumbs up

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jesi u kolicima? Ili se uspiješ kretati uz pomoć drugih?

I ja sam ti ko Ziza htjela napisati da ti se iz postova vidi da si dosta ogorčena. To je razumljivo i normalno jer mlada si, ovakve se stvari ne bi trebale događati ni starijima a kamoli nekome ovako mladome. Razočarala si se u svoje prijatelje (koji bdw. nisu bili pravi prijatelji i budi sretna da si to odmah u startu skontala jer ti takvi prijatelji ni ne trebaju) i imaš osjećaj da te okolina ne razumije.
Al poslušaj me, probaj da ne budeš toliko ogorčena. Probaj biti malo pozitivnija, optimistična jer se tako i brže oporavlja i lakše prebrodi sve. A i ljudima okolo tebe će biti lakše i ugodnije boraviti s tobom kad budeš bila malo veselija.
I znaš kako se kaže, što te ne ubije to te ojača. Probaj u svemu ovome naći nekakav smisao (probaj upisati neki faks, ima ih dosta koji sada omogućavaju polaganje ispita od kuće, znači i predavanja i ispite imaš preko neta-online).

Draga, drži se i imaš veliku pusu od mene!!
Evo napokon i mene! U kolicima sam, mogu se kretati uz pomoć drugih. Ja sam uvijek vesela ali vama mogu reći što me muči, pa ispadnem uvijek ogorčena. Inače sam s ljudima jako vesela (skrivam svoju tugu). A što se tiče faksa, mislim da je to nemoguće, jer sam i srednju školu teško polagala bez predavanja. A internet mi je tako loš zimi (zapravo ga i nemam) tako da ništa od toga. A stvarno bih htjela barem na faks, da mi se popune ovi beskorisni dani... Hvala na savjetu, probati ću sve...
rock baby is offline  
Old 19.09.2010., 00:19   #5751
pozdrav moje drago drustvo sto se tice virusa malo sam bolje a izgleda da su mi se i sinusi upalili jer mi se upalila i ova pljuvacna zlijezda iza lijevog uha i cijelu noc nisam oka sklopila dok juce nisam svojoj seki otisla i ona mi to izvukla spricom ma bila sam toliko oteknuta u lijevoj strani obraz pogotovo ali od juce ne mogu da izdrzim tu kiselu pljuvacku ona samo navire.
iskreno receno preksinoc sam procitala viktorijin post i ostala bez rijeci i jos uvijek sam u soku. viktorija svaka ti cast kad si sve to izdrzala ali dragi bog ce te sigurno za to nagraditi a i zar vec nije kad si uspjela da se iza svega toga oporavis i ponovo prohodas i vratis u normalu. znam da ti je jako tesko ali probaj sto manje razmisljati o proslosti jer si se uvjerila da sama sebi mozes najvise pomoci uz pomoc dragog Boga koji je svemoguc. samo naprijed svaku srecu u zivotu ti zelim i da te dragi Bog cuva i od najmanjeg bola. kao sto si sama posumnjala da ti je stres bio okidac za Shjogren potpuno si u pravu jer su mene prvu stvar pitali dali sam u zivotu bila osjetljiva i imala razloga za plac.

nemojte mi zamjeriti ali jos uvijek sam pod utiskom viktorijine price i ne mogu se koncentrisati na pisanje.
moje lane je ovaj vikend otisao i juce sam ga i ja pratila do tamo jer sam morala razgovarati sa pedagozima u vezi ove njegove stereotipije i pokajala sam se sto sam otisla jer je on htio da ostanem sto naravno nije moguce, ali zbog radosti nije zelio poci s nama i to mi je veliko olaksanje kad znam da je tamo stvarno sretan. maloprije sam zvala i kazu da je malo plakao zbog toga sto je izgubio nesto iz svoje riznice u dzepu ali Bogu hvala nije bio agresivan i brzo je to prihvatio.

leeloo i ja cu se puspasiti za to da mi rane sporo zacjeljuju ali meni aloe vera jako pomogne te je sada i najvise koristim na ogrebotine a pisala sam vam prije o tome da me struja zdrmala i do kosti mi propzila dlan i nakon aloe drugi dan mi je vec pocelo zacjeljivati ja samo otkinem od lista i iscijedim onaj zele iz nje na ranu. sto se tice ribljeg ulja najbolje je eye q jeste dosta skupo ali je odlicno. ja sam razgovarala sa svojom doktoricom za one tablete q 10 iz razloga sto se osjecam kako sam primila ovaj endoxan kao otrovana i ona mi je odobrila da ih uzimam pa cu jos sacekati do utorka kad budem znala hocu li primiti vise kemoterapija.
betilli drago mi je da ti je bolje sa stolicom a ti me leeloo uvijek nasmijes necim a danas ovim sto je besika.

viktorija sto se tice pregleda bilo koga da radis na VMA puno ga je lakse podnijeti nego da ti ga rade na drugom mjestu. vec su ti opisali za lumbalnu punkciju bitno ti je da samo odlezis koliko mozes nepokretna iza toga. meni su radili sve moguce biopsije na VMA i najneprijatnija mi je bila bubrega jer se iza toga mora lezati najmanje 24 sata na stomaku a ja bas i ne volim lezati ni na stomaku ni na ledjima.

drago moje drustvo sve vas ljubim i grlim i mislim na sve vas
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.09.2010., 00:20   #5752
Quote:
rock baby kaže: Pogledaj post
Evo napokon i mene! U kolicima sam, mogu se kretati uz pomoć drugih. Ja sam uvijek vesela ali vama mogu reći što me muči, pa ispadnem uvijek ogorčena. Inače sam s ljudima jako vesela (skrivam svoju tugu). A što se tiče faksa, mislim da je to nemoguće, jer sam i srednju školu teško polagala bez predavanja. A internet mi je tako loš zimi (zapravo ga i nemam) tako da ništa od toga. A stvarno bih htjela barem na faks, da mi se popune ovi beskorisni dani... Hvala na savjetu, probati ću sve...
Nikad nije kasno za studiranje ako se odlučiš. Mi smo na faksu imali na godini njih par koji su se sa 40-tak godina odlučili studirati, i evo neki su gotovi a neki su pred kraj.

Pa ako si u kolicima zašto nekad ne zamoliš svoju seku da te odvede u neki kaf na kavu, barem da se malo makneš iz stana i budeš sa ljudima. I ne mislimo mi da ti nisi vesela, i samo se ti ovdje pojadaj, meni bude uvijek lakše kad kukam i kažem šta me muči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.09.2010., 00:26   #5753
Zizo to tako i mene iza uha uhvati kad sam bolesna, i boli ko sam vrag. Za aloa veru znam da je dobra za takve stvari, posebice za opekotine a vidiš nikad se nisam sjetila možda namazai s time. Ja obično uzmem nevenovu mast pa se s tim mackam (fantastična mi je, kad mi puknu usne namažem s njom i već sutra sam ko nova ).

A jel ti onaj stručnjak pogledao sina? znam da si pisala da treba u petak, ne znam jesi mislila na ovaj petak.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.09.2010., 00:49   #5754
Bok dragi moji...

Znam da se nisam dugo javila ali nisam bila od volje. Saznala sam da doktor s kojim radi moja mama ima non-hočkina. Mama mi je danima bila u komi, to je odma utjecalo na mene. U mene nema ništa novo, samo što mi ja mama rekla staviti sondu jer mi je hemoglobin pao na 118. Pa nije daleko od granice. Granica je 119. Kako nisam čitala postove nisam u tijeku, a neda mi se sve čitati. Sada ću se potruditi javljati češće ali kad me ovaj internet živcira!!!
rock baby is offline  
Old 19.09.2010., 01:00   #5755
A jel ti net preko mobitela ili imaš onaj usb pa preko njega?
Meni je opet komp u klincu i nikako da ga odnesem popraviti. Samo mi odjednom zablokira i ne radi po par sati, i moram paziti na koje starnice idem jer ako ima puno reklama on opet zablokira.

edit: ova jedna moja legica iz srednje je imala non-hockina i evo sad je ok. kažu da je veliki postotak preživjelih (mislim čak nekih 70%)ako se rano otkrije. Ovoj mojoj legici je bio izbio limfni čvor, doktorica je uvjeravala da nije ništa a ono na kraju ispao non-hochinov limfom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.09.2010., 01:03   #5756
Angry

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno za studiranje ako se odlučiš. Mi smo na faksu imali na godini njih par koji su se sa 40-tak godina odlučili studirati, i evo neki su gotovi a neki su pred kraj.

Pa ako si u kolicima zašto nekad ne zamoliš svoju seku da te odvede u neki kaf na kavu, barem da se malo makneš iz stana i budeš sa ljudima. I ne mislimo mi da ti nisi vesela, i samo se ti ovdje pojadaj, meni bude uvijek lakše kad kukam i kažem šta me muči.
Ja nisam osoba koja će moliti. Ako me iti malo voli, pitala bi ona mene oćemo li na piće. Danas je spavala i javila sam se na njen mob. Bila je njena prija s kojom je išla sinoć na piće i koja me obožava. I pitala me što nisam došla na piće. A ja: pa nije me ni zvala. Ona je mislila da ne želim pa da nisam došla... Upravo suprotno. Došlo mi je da kažem: idem i ja na piće. Ali sam se bojala da ne počne opet vikati jer obično reče nešto kao: a ko će te voditi? A svi misle da je dobrica...
rock baby is offline  
Old 19.09.2010., 01:10   #5757
Quote:
rock baby kaže: Pogledaj post
Ja nisam osoba koja će moliti. Ako me iti malo voli, pitala bi ona mene oćemo li na piće. Danas je spavala i javila sam se na njen mob. Bila je njena prija s kojom je išla sinoć na piće i koja me obožava. I pitala me što nisam došla na piće. A ja: pa nije me ni zvala. Ona je mislila da ne želim pa da nisam došla... Upravo suprotno. Došlo mi je da kažem: idem i ja na piće. Ali sam se bojala da ne počne opet vikati jer obično reče nešto kao: a ko će te voditi? A svi misle da je dobrica...
Ma nemoraš je moliti, pitaj je. Možda ona se ne usudi tebe pitati jer misli da će ti biti bed.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.09.2010., 01:14   #5758
Quote:
rock baby kaže: Pogledaj post
Evo napokon i mene! U kolicima sam, mogu se kretati uz pomoć drugih. Ja sam uvijek vesela ali vama mogu reći što me muči, pa ispadnem uvijek ogorčena. Inače sam s ljudima jako vesela (skrivam svoju tugu). A što se tiče faksa, mislim da je to nemoguće, jer sam i srednju školu teško polagala bez predavanja. A internet mi je tako loš zimi (zapravo ga i nemam) tako da ništa od toga. A stvarno bih htjela barem na faks, da mi se popune ovi beskorisni dani... Hvala na savjetu, probati ću sve...
draga moja bebice sta god da odlucih i planiras u zivotu zelim da ti se ostvari i uvijek sretna bila i vec mi danas izgledas pozitivnija dosta samo nastavi.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.09.2010., 01:20   #5759
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zizo to tako i mene iza uha uhvati kad sam bolesna, i boli ko sam vrag. Za aloa veru znam da je dobra za takve stvari, posebice za opekotine a vidiš nikad se nisam sjetila možda namazai s time. Ja obično uzmem nevenovu mast pa se s tim mackam (fantastična mi je, kad mi puknu usne namažem s njom i već sutra sam ko nova ).

A jel ti onaj stručnjak pogledao sina? znam da si pisala da treba u petak, ne znam jesi mislila na ovaj petak.
nije dolazio on vec neka druga konzulentica koja je dala misljenje i on ce doci posmatrati moga sina 07.10 a onda cemo i mi iza toga imati s njim sastanak ali ne znam tacno u koje vrijeme. nadam se da ga nece zakaciti neki virus pa ce moci doci jer ga cekamo kao ozebao sunce. a da dobra je i nevenova i ja je nekada stavim u usi kad mi se isuse jer mi je i to stradalo od shjogrena djavo da ga nosi.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.09.2010., 01:25   #5760
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
nije dolazio on vec neka druga konzulentica koja je dala misljenje i on ce doci posmatrati moga sina 07.10 a onda cemo i mi iza toga imati s njim sastanak ali ne znam tacno u koje vrijeme. nadam se da ga nece zakaciti neki virus pa ce moci doci jer ga cekamo kao ozebao sunce. a da dobra je i nevenova i ja je nekada stavim u usi kad mi se isuse jer mi je i to stradalo od shjogrena djavo da ga nosi.
A šta ti je Sjogren napao i uši? meni zuji lijevo uho još od Božića, znači to može biti i od Sjogrena?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.