Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2009., 10:44   #1001
želim sve naj, naj..

.. mojim dragim flekicama u 2009! Malo sam i ja zanemarila forum, počela sam raditi u novoj firmi a i na Sljemenu je snijeg pa mi neke druge stvari okupiraju vrijeme.
saša, ja koristim na starim flekama na licu protopic mast no uz terapiju cink, magnezij i bakar. Imam rezultate kraj ljevog oka. Nekima protopic može biti pre agresivan, mene je na početku malo.. hm.. ne mogu reći peckalo ali koža je jednostavno bila osjetljiva na dodir, kao da se istanjila. To je trajalo nekih mjesec dana, sada više ništa slično tome ne primjećujem. Doduše, ne mažem protopic dva puta dnevno več prije svaki drugi dan. I da, znale su mi se pojaviti velike, nepravline fleke na licu ako bi popila nekakav alkohol uz hranu. Sada kada znam da ću ići negdje vani na ručak ili večeru, tri dana ranije ne mažem protopic i nemam više ni te neugdnosti.
Nadam se da ne planiraš samostalno provoditi terapiju, protopic je imunosupresor i nije stvar s kojom se čovjek treba zezat.
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:50   #1002
hallo

Gdje su svi? Nemamo sunca i nemamo volje za razgovorom. Jel to ?
Jedva cekam proljece i ljeto i da se opet suncam pomalo i da ubijam ovaj prokleti vitiligo.Zanima me od ljudi koji koriste dermovate kakvi su rezultati, ima li pomaka, pricajte. Sta je s melageninim plus, novim lijekom s Cube jel probo neko ?
Mozda nekom i pomogne, ko zna.
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 09:18   #1003
pozdrav svima, i naravno svima zelim sve najbolje u Novoj 2009 - uz naravno puuuno manje vitiliga

mazem se sa psorcutan kremom vec 3 mj, i iskreno ne vidim nikakve promjene sto se vitiliga tice, nista se ne povlaci vise smrc smrc.
nakon mazanja s dermovate imala sam odlicne rezultate, a ovaj psorcutan je totalno nis ( barem sto se mene tice ).
moram se narucit iduci tj za kontrolu pa cu vidjet sta ce dr. rec ( javim vam jos ).

pozz...
__________________
svasta nesto...
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 22:34   #1004
Hello moji vitići, što ste se nešto ušutili !!!!!
Pojavile su mi se male točkice pigmenta na rukama nakon terapije dermovatom i sretna sam kao malo dijete.To je prva pozitivna promjena nakon 25 godina.
Da li je vama kojima je ta terapija pomogla dr.ostavio i dalje istu ili je nešto mijenjao? Čisto me zanima jer brzo idem na kontrolu kod dr.Stanimirovića.
orsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:35   #1005
Hi ljudi!!!! Već dugo nisam bila na forumu pa nezz što se tu događa... imam jedno pitanje za one koji su bili na onom predavanju kad je bio dr. Harrari. Šta je s onim lijekom što su oni spominjali? Jel zna tko šta o tome?
marenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:34   #1006
Mariuci, hvala n aodgovoru. Ne,naravno da ne mislim poceti terapiju bez liječničke kontrole, samo su me zanimala iskustva. Svi govore o tome kako im sunce dosta pomaze, međutim meni se ovo ljeto na moru vitiligo dosta proširio i to na mjestima gdje ga nisam imala prije, sad vam već prilično frustrirana. Da li netko ima konkretnu informacije da li se kod nas može kupiti narrow band lampa i gdje?
saša076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:48   #1007
heeeeeej, dragi moji vitiligičari!!!
zapustila sam forum i sramim se zbog toga !
ali vidim da nitko u zadnje vrijeme nije baš aktivan...
nadam se da vam je nova godina počela bolje nego moja

kak ste? ima šta novo? ja i dalje pijem c vitamin i selen, ne mažem ništa... Ima li kakvih informacija vezano uz onaj dodatak prehrani koji je stanimirović spominjao?

puse
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:36   #1008
Quote:
saša076 kaže: Pogledaj post
Mariuci, hvala n aodgovoru. Ne,naravno da ne mislim poceti terapiju bez liječničke kontrole, samo su me zanimala iskustva. Svi govore o tome kako im sunce dosta pomaze, međutim meni se ovo ljeto na moru vitiligo dosta proširio i to na mjestima gdje ga nisam imala prije, sad vam već prilično frustrirana. Da li netko ima konkretnu informacije da li se kod nas može kupiti narrow band lampa i gdje?

Saša, pogledaj moj post od 30.10, tamo sam objasnila kako sam kupila narrow band lampu:
Samo da prijavim da sam kupila lampu uskopojasnih UVB zraka (narrow band UVB, 311 nm) za liječenje vitiliga i psorijaze. Kupila sam je preko ovog sajta http://www.uvclinic.co.il, iz Izraela, i uzela sam ovu jaču sa sijalicom od 36W. Stigla mi je u sarajevo za rekordnih 6 dana. Što se tiče površine mog vitiliga, mogla sam proći i sa manjom lampom sa sijalicom od 9W, ali razlika u cijeni od 100$ nije vrijedna razlike u vriejdnosti koju dobiješ i vremenu koje uštediš sa ovom jačom. Koštala me 360$ + carine i porez koje su izašle oko 100$.
I eto, da prijavim da je koristim već dva mjeseca u kombinaciji s Novitilom (s tim da Novitil ne maćem više svaki dan, niti na sva područja, jer mi ga ponestaje, a više ga ne mogu kupiti iz istog izvora.). Ja sam zadovoljna rezultatima- npr. fleka oko usta koju imam 20 godina čija je površina bila oko 4 cm2 sad je pala na 1 cm2, oko očiju se istačkalo oko 30%, nadlanica nekih 20% (tu ide teže), a fleka na boku površine oko 12 cm2 istačkala se 30%. Mislim, ja i dalje izgledam ko đavo, ali nisam baš ono kao rakun kao što sam bila ljetos, sad sam kao istačkani rakun... Najparadoksalnije je što mi je sad puno teže sakriti šminkom područja oko očiju, jer se jako istačkalo, a koža malo potamnila od lampe.
Žao mi je što se tako dugo nisam javljala, ali redovno pratim postove!
jasa2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 00:42   #1009
Jasa 2406, thanx, probati cu nabaviti tu lampu nekako.
Nego, da li netko planira narucivati Novitil pa da se nekako udruzimo?
saša076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 05:19   #1010
Jasa ja sam također tu u sarajevu, pa reko da mi iznajmiš tu lampu, znaš ono tipa solarij po gradu, 1 marka 1 minuta
jeronime is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 10:40   #1011
bok ljudi, evo i mene nakon sto godina!
saša, napisala si da ti se po ljeti vitić širi. e to sam i ja mislila jer sam prek zime jako bijela pa se fleke tolko ne kuže, ali dr. stanimirović je rekao da sunce ne utječe na širenje. ja osobno nisam primijetila ni da mi pomaže, ali možda se nisam dovoljno sunčala.
ja inače mažem dermovat oko 3 mj, pijem magnezij, cink i bakar 5 mj, i povremeno idem u solarij, ali nema nekih većih promjena. ali super je to što mi se čini da od ljeta nema ni pogoršanja, i zbog toga sam jako hepi.
koža gdje se mažem mi je nekak roskasta pa se manje kuži nego prije, onda još namažem malo običnog pudera max factor, i kuži se baš ako se jako zabuljiš!

malo sam u bedu zbog ove situacije u pojasu Gaze, jer sam planirala ići ovo ljeto na mrtvo more, sad mi se čini preopasno ići u izrael. jel netko od vas mislio ići?

sljedeći tjedan ću se naručiti kod dr. s. radi kontrole pa vam se javim.

pozdrav svima
pjegavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:51   #1012
pjegavice,meni ti se zbilja vitic širi preko ljeta ili ako idem u solarij. Npr., iako imam te fleke vec godinama, ovo ljeto su mi se poflekala cijela koljena i šake, a na tim mjestima sam uvijek imala normalnu kožu.
Planiram uskoro do dr. Stanimirovića kad ga svi toliko hvalite, pa ćemo vidjeti, ionako memam šta izgubiti. Ali također planiram i kupiti Novitil i lampu, pa možda pomogne. Negdje sam na ovom forumu pročitala za ulje noćurka, ali se nitko nije baš izjasnio vezano za to.
saša076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:34   #1013
Quote:
pjegavica kaže: Pogledaj post
bok ljudi, evo i mene nakon sto godina!
saša, napisala si da ti se po ljeti vitić širi. e to sam i ja mislila jer sam prek zime jako bijela pa se fleke tolko ne kuže, ali dr. stanimirović je rekao da sunce ne utječe na širenje. ja osobno nisam primijetila ni da mi pomaže, ali možda se nisam dovoljno sunčala.
ja inače mažem dermovat oko 3 mj, pijem magnezij, cink i bakar 5 mj, i povremeno idem u solarij, ali nema nekih većih promjena. ali super je to što mi se čini da od ljeta nema ni pogoršanja, i zbog toga sam jako hepi.
koža gdje se mažem mi je nekak roskasta pa se manje kuži nego prije, onda još namažem malo običnog pudera max factor, i kuži se baš ako se jako zabuljiš!

malo sam u bedu zbog ove situacije u pojasu Gaze, jer sam planirala ići ovo ljeto na mrtvo more, sad mi se čini preopasno ići u izrael. jel netko od vas mislio ići?

sljedeći tjedan ću se naručiti kod dr. s. radi kontrole pa vam se javim.

pozdrav svima
evo ja sam jedna koja ove god opet planira na mrtvo more. čula sam se s frendom iz izralela i rekao je da je oko 75% izraela nije pod napadima i da je to područje oko mrtvog mora sigurno...
marenice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:00   #1014
Quote:
pjegavica kaže: Pogledaj post
ja predlažem da vrijeme i mjesto za kavicu ostane isto, pa recimo svaka treća, četvrta nedjelja, ili mogla bi biti prva nedjelja u mjesecu, ha, kaj kažete?

zima je tu, pa brijem da pod slojevima odjeće flekice polako padaju u zaborav!!! ali ja nastavljam sa solarijem po preporuci dr. Stanimirovića!
jel netko od vas možda primijetio kakvo poboljšanje od solarija? ja idem nekih 2,5 mjeseca po 1-2 tjedno, još se niš ne dešava

i da, jel netko možda bio, ili zna nekoga tko je bio na Mrtvom moru u 4. ili 5. mjesecu? ja mislim ići u to vrijeme pa me zanima da li je netko tada imao pozitivno iskustvo?

even flow, čula sam (i čitala) da si ti bila u 6. mjesecu? kakva je sada situacija, si zadovoljna rezultatima?

pišite

Bok,
prvi put se javljam na ovaj forum, do sada sam samo čitala. Ja sam dva puta bila ma mrtvom moru 2006 i 2007 g. u svibnju. Ja sam oduševljena sa svime i sa svojim rezultatima. Ponovo planiram ići ove godine dolje u SVIBNJU sa grupom.
Htjela sam se već prije javiti jer tražim CIMERICU da nam bude povoljnije.

Ja sam se već javila kod dr.Stanimirovića da sam kandidat za Izrael.

Prve godine sam bila sama u sobi, a druge nas je bilo troje.

Sada sam na poslu pa moram prekinuti. Pozdrav svima.
karamela meli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 07:52   #1015
Quote:
karamela meli kaže: Pogledaj post
Bok,
prvi put se javljam na ovaj forum, do sada sam samo čitala. Ja sam dva puta bila ma mrtvom moru 2006 i 2007 g. u svibnju. Ja sam oduševljena sa svime i sa svojim rezultatima. Ponovo planiram ići ove godine dolje u SVIBNJU sa grupom.
Htjela sam se već prije javiti jer tražim CIMERICU da nam bude povoljnije.

Ja sam se već javila kod dr.Stanimirovića da sam kandidat za Izrael.

Prve godine sam bila sama u sobi, a druge nas je bilo troje.

Sada sam na poslu pa moram prekinuti. Pozdrav svima.


Prošli put sam bila malo štura sa informacijama. Ja imam isto vitiligo.Dobila sa ga u svojoj 33 godini, 2004.g.,napravila sam sve nalaze i otkrili su mi da mi štitnjača ne radi dobro i da su mi štitnjača i vitiligo autoimune bolesti.Ja sam u obitelji prva koja to ima i nadam se da neće više nitko.Vitiligo mi se pojavio samo jedno jutro u prijelazu ljeto/jesen, prvo na rukama (kasnije su se te točke izgubile,jedino kad pocrnim onda izađu na vidjelo), oko očiju, sa strane usana prema vratu, na vratu, ispod pazuha,... U bolnici su me odmah srozali i rekli da nema pomoći, nitko mi ništa nije rekao o fototerapiji, a kamoli o mrtvom moru, samo neku kremu (skupu) na bazi kortikost., probala sam i vitix, nije mi ništa pomoglo.Kad sam saznala za fototerapiju tražila sam i dobila sam 3xtjedno i prvi rezultati su bili već nakon 2 mjeseca, svi su se čudili u bolnici kako sam brzo reagirala, sva sam se istočkala i počelo se zatvarati.Na terapiju sam pošla negdje u studenom 2005.g., a u svibnju 2006.g. otišla sam prvi put na mrtvo more.Dojmovi iz Izraela su svi pozitivni, od usluge u hotelu, ljubaznost, hrana krasna, sve čisto, nova prijateljstva,...ne može se sve opisati riječima,mora se osjetiti.Za takvu uslugu u Hrvatskoj bi platila kao crno zlato.Prve godine 4 tjedna, bila sam sama u sobi, platila sam oko 18 000 kn hotel, a druge godine 5 tjedana, troje nas je bilo u sobi, platila sam oko 11-12 000 KN, to sam platila revolving karticom (na rate, ugovoreno kod nas u banci). Ljudi sad moram prekinuti, moram raditi. Pozdrav
karamela meli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:57   #1016
cao tackice

Molim za pomoc !
Posto se priblizava sezona (morska) a meni sunce jako puno pomaze u repigmentiranju pitala sam se da li mi neko od tackastih prijatelja moze pomoci da dobijem neki poslic sobarice ili slicno, jer vidim da ima i onih koji zive dole.
Ako moze neko da me preporuci bila bi bas ono pravo rasterecena jer mi svakako treba taj posao a ne mogu ici vise ni na fototerapiju, bas iz finansijskih razloga.
Moze odgovor na p.p
ernandez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 00:31   #1017
hej karamela, dobro dosla!
zanima me koliko ti se toga povuklo nakon prvog i drugog puta. i jel ti se vratilo? ja sam nekak brijala da bi isla dva 2 puta, cula sam da je to dovoljno barem za neko vrijeme.

jel koristis u medjuvremenu jos neku trapiju? izgleda da ove godine ja ipak necu moci na mrtvo more zbog trenutne obiteljske situacije, ali jos cemo vidjeti.
ak bum mogla, javim se naravno.

pozdrav
pjegavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:29   #1018
Smile

Quote:
pjegavica kaže: Pogledaj post
hej karamela, dobro dosla!
zanima me koliko ti se toga povuklo nakon prvog i drugog puta. i jel ti se vratilo? ja sam nekak brijala da bi isla dva 2 puta, cula sam da je to dovoljno barem za neko vrijeme.

jel koristis u medjuvremenu jos neku trapiju? izgleda da ove godine ja ipak necu moci na mrtvo more zbog trenutne obiteljske situacije, ali jos cemo vidjeti.
ak bum mogla, javim se naravno.

pozdrav
Bok!
Nakon prvog puta rezultati su bili očiti,možda 40% se zatvorilo,ne mogu dati točnu procjenu. Ja nisam imala velike plahte, ali su mogle biti da nisam otišla brzo nakon što se pojavilo. Uglavnom danas kad se moje kolegice na poslu sjete kako je to izgledalo, jedna je rekla-kako je to ružno izgledalo,a da se sada jedva primjeti-ili su se već navikli.Kad sam ja vidjela svoje oči,izgledala sam kao onaj pesek sa bijelim oznakama oko očiju.
Kad bi si financijski mogli priuštiti i od posla, najbolje bi bilo ići na mrtvo more 2 puta godišnje u 5 i 9 ili 10 mjesecu.
Ja za sada ne koristim nikakvu terapiju,na foto ove godine ne idem.Dobila sam uputu od doc. za Heliocare caps i protopic mast, ali mislim da neću koristiti mast, samo ću kupiti caps.
Prijatelj mi je rekao da postoji nešto novo sa Kube ,zove se Melagemin plus ali ja još ništa ne znam o tome.
Nadam se da ćeš riješiti svoju situaciju za mrtvo more pozitivno.

Pozdrav
karamela meli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 08:36   #1019
Quote:
karamela meli kaže: Pogledaj post
Bok!
Nakon prvog puta rezultati su bili očiti,možda 40% se zatvorilo,ne mogu dati točnu procjenu. Ja nisam imala velike plahte, ali su mogle biti da nisam otišla brzo nakon što se pojavilo. Uglavnom danas kad se moje kolegice na poslu sjete kako je to izgledalo, jedna je rekla-kako je to ružno izgledalo,a da se sada jedva primjeti-ili su se već navikli.Kad sam ja vidjela svoje oči,izgledala sam kao onaj pesek sa bijelim oznakama oko očiju.
Kad bi si financijski mogli priuštiti i od posla, najbolje bi bilo ići na mrtvo more 2 puta godišnje u 5 i 9 ili 10 mjesecu.
Ja za sada ne koristim nikakvu terapiju,na foto ove godine ne idem.Dobila sam uputu od doc. za Heliocare caps i protopic mast, ali mislim da neću koristiti mast, samo ću kupiti caps.
Prijatelj mi je rekao da postoji nešto novo sa Kube ,zove se Melagemin plus ali ja još ništa ne znam o tome.
Nadam se da ćeš riješiti svoju situaciju za mrtvo more pozitivno.

Pozdrav
P.S. Nije mi se vratilo, koliko ja primjećujem, jedino mi se čini, sa lijeve strane usana imam krug i mislim da RADI, da se za milimetar,dva proširio.Mislim da je to zato što ništa nisam radila na sebi u zadnje vrijeme.Ostalo miruje.
karamela meli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:57   #1020
Imam psorijazu nekih 10 godina isprobala sam sve, očajna sam. Rezali su me, radili biopsiju tkiva, pikali sa svime i svačime i dosta mi je. Ako mi netko može reći kako i gdje nabaviti dermovate kremu (cijena) bila bi vam jako zahvalna. Trenutno koristim belosalic kremu i sve mi manje pomaže. Trenutno sam pred vjenčanjem i željela bi da barem taj dan ne izgledam kao čudovište. Čak i vjenčanicu moram prilagodit psorijazi jer ju imam po rukama i leđima i vlasištu tj. po cijelom tijelu. Unaprijed zahvaljujem.
Aleksandra:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.