Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2011., 00:35   #201
Jel normalno da dok bojler grije vodu znači dok se upali lampica, cure kapljice vode iz njega i pod mi je mokar. Kad pustim da curi topla voda, onda prestane. I u zadnjih par dana dok se upali zuji pomalo. Što mu je?
Nadam se da će mi netko odgovoriti!
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 08:20   #202
Veseli se novom kolegi.
Daj malo bolje opiši od kud kapa. Zakaj po podu? S plašta? Izolacija nije dobra. S donje strane gdke je priključen? Onda curi - zamjena. Itd...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:57   #203
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Veseli se novom kolegi.
Daj malo bolje opiši od kud kapa. Zakaj po podu? S plašta? Izolacija nije dobra. S donje strane gdke je priključen? Onda curi - zamjena. Itd...
Da, kaplje s donje strane gdje je priključen. Ali kad na tušu ili umivaoniku pustim toplu vodu odmah prestane. Jel se moram brinuti za svoj život ili bezveze paničarim?
Mislim do sad je radio normalno, i dalje normalno grije, jedino to curenje i zujenje me malo brine. Bolje spriječiti nego liječiti.
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 18:02   #204
predpostavljam da curi na sigurnosnom ventilu a uzrok tome može biti i prejak pritisak vode u instalaciji
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 18:07   #205
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
predpostavljam da curi na sigurnosnom ventilu a uzrok tome može biti i prejak pritisak vode u instalaciji
E upravo tam curi. Kako smanjiti taj pritisak, ak se to može ili treba zamijeniti taj ventil?
__________________
Vocal trance, uplifting & progressive trance - muzika koja jedino danas nešto znači i zvuči.
Nella5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 21:17   #206
Da ne otvaram temu kad već ima.
Ovako, juće primjetim da mi kaplje voda iz bojlera, skinem plastiku ubeđen da curi negdje oko grijača međutim curi na rupicu gdje se zavrne šraf od plastike. dakle negdje od gore se slijeva pa mi nije jasno gdje to može bit, a do tog se nemože doći da se ne sijeće lim. bojler nema više od 5 g dali je moguče da je već prohrđao.

Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 22:22   #207
[QUOTE=Slatky;34413168]Da ne otvaram temu kad već ima.
Ovako, juće primjetim da mi kaplje voda iz bojlera, skinem plastiku ubeđen da curi negdje oko grijača međutim curi na rupicu gdje se zavrne šraf od plastike. dakle negdje od gore se slijeva pa mi nije jasno gdje to može bit, a do tog se nemože doći da se ne sijeće lim. bojler nema više od 5 g dali je moguče da je već prohrđao.


Da lako moguće.
To su sada te nove tehnologije da se spremnik za vodu ne može osloboditi od te mase koja služi kao izolator.
Pažljivo probaj pretiti od kuda se voda cijedi, pa ako nije baš na samom grijaču, nema druge nego mijenjati bojler.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 22:33   #208
Quote:
Nella5 kaže: Pogledaj post
E upravo tam curi. Kako smanjiti taj pritisak, ak se to može ili treba zamijeniti taj ventil?
Za smanjivanje pritiska u instalaciji treba kod vodomjera u šahtu, gdje se spaja na gradsku mrežu, postaviti regulator za smanjivanje pritiska, recimo Braukhman, cca 650,00kuna .
Jer sigurnosni ventil kod bojlera drži pritisak do recimo 5-6 bara,- kako koji.
Uslijed zagrijavanja vode u spremniku raste pritisak, a u mreži je recimo već cca 6 bara , normalno je da se tlak povećao i ventil propušta višak tlaka.

Zato se ulazni tlak u instalaciju mora smanjiti sa tim ventilima koji se ugrade kod vodomjera.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:30   #209
[QUOTE=majstor52;34414161]
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram temu kad već ima.
Ovako, juće primjetim da mi kaplje voda iz bojlera, skinem plastiku ubeđen da curi negdje oko grijača međutim curi na rupicu gdje se zavrne šraf od plastike. dakle negdje od gore se slijeva pa mi nije jasno gdje to može bit, a do tog se nemože doći da se ne sijeće lim. bojler nema više od 5 g dali je moguče da je već prohrđao.


Da lako moguće.
To su sada te nove tehnologije da se spremnik za vodu ne može osloboditi od te mase koja služi kao izolator.
Pažljivo probaj pretiti od kuda se voda cijedi, pa ako nije baš na samom grijaču, nema druge nego mijenjati bojler.
ovako...
Skini bojler sa zida i učini sljedeće.

Na vrhu je plehnati poklopac, koji je samo zavinuti za plehnati plašt. Polako odvini taj poklopac i skini ga dolje (ili možda imaš plastični poklopac, ako ga imaš skini njega, tak nećeš morati skidati cijeli lim.
Na vrhu bojlera bi trebao biti jedan veći šaraf. Njega odvrni i predihtaj.

Bojler sigurno nije nigdje već pohrđavio i sigurno će služiti još barem 10godina

P.S koji je proizvođač ovog bojlera, čini mi se nešto kvalitetniji od gorenja.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:33   #210
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram temu kad već ima.
Ovako, juće primjetim da mi kaplje voda iz bojlera, skinem plastiku ubeđen da curi negdje oko grijača međutim curi na rupicu gdje se zavrne šraf od plastike. dakle negdje od gore se slijeva pa mi nije jasno gdje to može bit, a do tog se nemože doći da se ne sijeće lim. bojler nema više od 5 g dali je moguče da je već prohrđao.
Ako sam dobro primijetio, ti nemaš uopće uzemljenje na bojleru

Nemoj se s time igrati. Ako nemaš, podhitno nešto poduzmi, nedaj bože ako grijač probije, netko će biti mrtav.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:50   #211
Armstrong,kad si se ti zadnji puta igrao sa električnim bojlerom novije proizvodnje??? Već dobrih 15 godina su svi bojleri izolirani materijalom koji je sličan pur-pjeni i za servis je dostupan samo grijač i termostati .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:54   #212
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Armstrong,kad si se ti zadnji puta igrao sa električnim bojlerom novije proizvodnje??? Već dobrih 15 godina su svi bojleri izolirani materijalom koji je sličan pur-pjeni i za servis je dostupan samo grijač i termostati .
Znam da su izolirani purpjenom, ali kakve veze ima. Očeš zapravo reći, da u tom slučaju voda nemože s unutarnje strane plašta kapati dolje.

A koji je onda tvoji prijedlog . Na stijenici sam 100% uvjeren da ne pušta
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:55   #213
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Armstrong,kad si se ti zadnji puta igrao sa električnim bojlerom novije proizvodnje??? Već dobrih 15 godina su svi bojleri izolirani materijalom koji je sličan pur-pjeni i za servis je dostupan samo grijač i termostati .
Čekaj da konstatiramo, ja na njegovom bojleru ne vidim niti traga k uzemljenju
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 23:36   #214
Veza je da ga možeš hititi ak ne curi na flanđi ,jer nemaš kaj popravljati tj. krpati . Prosječan vijek stijenke je 8 godina,ovisno o primjesama vode.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 12:52   #215
[QUOTE=Armstrong;34461082]Ljudi ajde sad da nešto razjasnimo jednom za svagda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Princip u bojler, zašto ne raste pritisak kad grije je isti kao i u hidroforu. Znači na vrhu bojlera se nalazi zračni jastuk koji služi kao eksp. posuda i regulira tlak.
Znamo da se tijekom vremena zrak otapa u vodi, a isto to se dešava i u bojleru i nema se voda više kamo širiti, već pušta na sig. ventilu.

Umjesto zamjene treba isupstiti vodu iz bojlera i ponovno ga napuniti, tada će biti opet sve u redu.




Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Za smanjivanje pritiska u instalaciji treba kod vodomjera u šahtu, gdje se spaja na gradsku mrežu, postaviti regulator za smanjivanje pritiska, recimo Braukhman, cca 650,00kuna .
Jer sigurnosni ventil kod bojlera drži pritisak do recimo 5-6 bara,- kako koji.
Uslijed zagrijavanja vode u spremniku raste pritisak, a u mreži je recimo već cca 6 bara , normalno je da se tlak povećao i ventil propušta višak tlaka.

Zato se ulazni tlak u instalaciju mora smanjiti sa tim ventilima koji se ugrade kod vodomjera.
Mala je prevelika cijena braukmana (jedino ako je >od 3/4)



jel ti curilo odmah kad je spojen il počelo polako-ako je ovo drugo-zamijeni ventil,jer su uz nkupljene bojlere žnj klase ti ventili a i kamenac radi svoje
-regulator pritiska je dobra stvar ak je pritisak stvarno velik (stradavaju gumice na ventilima jer žene to manijakalno stišću na pipama) i mislim da ovisi i di si pozicionirana na mreži no puno kućanstva ga nema pa im ne cure bojleri

Zadnje uređivanje Majstor : 06.05.2015. at 22:10. Reason: Spajanje postova radi premještanja u zajedničku temu
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 19:55   #216
Nema gore poklopca to sam prvo gledao jer sam na jednom već to predihtavao. ovo je Quadro. Uglavnom izolacija mu je puna vode jer je vruč izvana a nebi trebao toliko gubit toplotu. ostaje mi jedino prisilno skidanje gornjeg dijela a to neće izgledat lijepo. već razmatram kupnju novog ali kombiniranog pošto imam centralno. ima li neka preporuka
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 20:13   #217
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Nema gore poklopca to sam prvo gledao jer sam na jednom već to predihtavao. ovo je Quadro. Uglavnom izolacija mu je puna vode jer je vruč izvana a nebi trebao toliko gubit toplotu. ostaje mi jedino prisilno skidanje gornjeg dijela a to neće izgledat lijepo. već razmatram kupnju novog ali kombiniranog pošto imam centralno. ima li neka preporuka
Čekaj, nemoj ga odma bacati.

Možeš lijepo skinuti bez da će se vidjeti.

Počni od one strane koja se ne vidi kad si u kupaonici. Nadigni rub s šrafincigerom, uzmi rukavice i povlači poklopac, kasnije će sve natrag sjesti.
Kad to napraviš, a ako utvrdiš da ne pušta na tom šrafu, tek onda kupuj drugi .

I nisi nam odgovorio, jel imaš uzemljenje ili nemaš?
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 20:23   #218
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Za smanjivanje pritiska u instalaciji treba kod vodomjera u šahtu, gdje se spaja na gradsku mrežu, postaviti regulator za smanjivanje pritiska, recimo Braukhman, cca 650,00kuna .
Jer sigurnosni ventil kod bojlera drži pritisak do recimo 5-6 bara,- kako koji.
Uslijed zagrijavanja vode u spremniku raste pritisak, a u mreži je recimo već cca 6 bara , normalno je da se tlak povećao i ventil propušta višak tlaka.

Zato se ulazni tlak u instalaciju mora smanjiti sa tim ventilima koji se ugrade kod vodomjera.
Mala je prevelika cijena braukmana (jedino ako je >od 3/4)
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 20:27   #219
Ljudi ajde sad da nešto razjasnimo jednom za svagda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Princip u bojler, zašto ne raste pritisak kad grije je isti kao i u hidroforu. Znači na vrhu bojlera se nalazi zračni jastuk koji služi kao eksp. posuda i regulira tlak.
Znamo da se tijekom vremena zrak otapa u vodi, a isto to se dešava i u bojleru i nema se voda više kamo širiti, već pušta na sig. ventilu.

Umjesto zamjene treba isupstiti vodu iz bojlera i ponovno ga napuniti, tada će biti opet sve u redu.




To vrijedi i za gore navedn post, jer kako je svih tih godina bilo uredu, ali sve do danas.

Treba napraviti gore opisani postupak.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 21:30   #220
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Nema gore poklopca to sam prvo gledao jer sam na jednom već to predihtavao. ovo je Quadro. Uglavnom izolacija mu je puna vode jer je vruč izvana a nebi trebao toliko gubit toplotu. ostaje mi jedino prisilno skidanje gornjeg dijela a to neće izgledat lijepo. već razmatram kupnju novog ali kombiniranog pošto imam centralno. ima li neka preporuka
ma čoviče baci i kupi novi, s obzirom da ti je već 5 godina u uporabi iči češ čistiti kamenac, promjeniti grijač..... kupiš isti i bog, sve ostalo je gubitak vrimena, popravit ga nečeš a da izgleda lipo
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.