Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 22:41   #621
Hvala. Mislim da će biti eci peci pec.

Marija u kojoj mesnici uzmeš? Ja sam isto iz Os. Jede mi se već neko vrijeme kruha i masti al mi se ne kupuje bilo gdje.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
A maslac imaš domaći?
Nemam nažalost, garant je bolji nego ovaj kupovni.

Ne znam, odbojna mi je ova mast u plastičnim posudicama što se prodaje po trg. centrima (možda griješim ).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:08   #622
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Hvala. Mislim da će biti eci peci pec.

Marija u kojoj mesnici uzmeš? Ja sam isto iz Os. Jede mi se već neko vrijeme kruha i masti al mi se ne kupuje bilo gdje.



Nemam nažalost, garant je bolji nego ovaj kupovni.

Ne znam, odbojna mi je ova mast u plastičnim posudicama što se prodaje po trg. centrima (možda griješim ).
Ja uzimam kod Bođirkovića kad nemam domaće, tamo kupujem i meso zadnjih par mjeseci. I ne bude nikakve razlike između njihove masti i naše domaće. Bude u plastičnoj kantici , ali stvarno je kao domaća.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 08:29   #623
I ja kod njih uzimam mast Kao domaća je
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:43   #624
To je ona na tržnici? Njihovo je i meso dobro, nikad mi nije palo napamet pogledati jel mast imaju (kad uvijek nekako domaću nabavimo, al sad je ko zavraga nemam )
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:29   #625
za takve povremene potrebe uzimam u konzumu schachinger mast, to je manje vise jedino po sto idem u konzum. pakiranje je 250g kao i maslac, dodje nekih 7 kuna i ok je.

Zadnje uređivanje nisamtu : 21.03.2015. at 12:30. Reason: krivo ime
nisamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 17:41   #626
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To je ona na tržnici? Njihovo je i meso dobro, nikad mi nije palo napamet pogledati jel mast imaju (kad uvijek nekako domaću nabavimo, al sad je ko zavraga nemam )
Je, imaš na tržnici, a i u Svačićevoj (na Feđiki).
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 22:44   #627
Volio bih puniti teleća prsa s nekim nadjevom na bazi špinata ili blitve sad za Uskrs. Do sad sam radio s nadjevom od žemlji i gljiva, al htio bi sad nešto prozračnije za Uskrs.
Ne mogu naći nešto zadovoljavajuće pa me, eto zanima, ima li tko koji recept?
Usput, volio bih napraviti i sos od pečenja pa bi i to dobro došlo. Hvala
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 11:01   #628
ljudi trebam pomoc, ako netko slucajno zna recept, ja sam svoj izgubila ....radi se o kiflicama, super ukusnim i mekanim...znam da ide (osim brašna) ulje i suhi kvasac.....niš se ne dižu, uzima se tijesto, napravi mala kuglica i razvalja na debljinu lista papira (skroz tanko)...te se rukom poput palacinke smota u ravnu kiflicu (ili prstic)...pred kraj pecenja, na vrh svake se stavi listic margarina....za premazivanje jajetom nisam više sigurna...

znam da teško na ovaj nacin pogoditi o kojim se kiflicama radi al, ako tko ima recept, znat ce sigurno o kojima je rijec...pa pls, pomozite
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 07:22   #629
tanita, pokusaj izguglati varazdinske klipice, nekako mi to motanje tijesta baca na njih a i ulje je u receptu
nisamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:30   #630
Quote:
nisamtu kaže: Pogledaj post
tanita, pokusaj izguglati varazdinske klipice, nekako mi to motanje tijesta baca na njih a i ulje je u receptu
nisu te al, ipak puno hvala
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:25   #631
nema na cemu

ontopicno, ima li netko recept za tri ogromne, vrlo kisele jabuke? xD
nisamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 12:05   #632
Quote:
nisamtu kaže: Pogledaj post
nema na cemu

ontopicno, ima li netko recept za tri ogromne, vrlo kisele jabuke? xD
crumble
s tim ne možeš fulati. ako dodaš još kuglu sladoleda uz to, savršenstvo zajamčeno

ok, ovo nije recept, ali meni super fino. naribati jabuke, pp dodati malo šećera, posuti cimetom, naribati petit kekse, a nekoliko samo nadrobiti, staviti malo meda i sve promiješati. super fino
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:33   #633
Quote:
nisamtu kaže: Pogledaj post
nema na cemu

ontopicno, ima li netko recept za tri ogromne, vrlo kisele jabuke? xD
napuni sa orašastim vocem(orasi,lješnjaci,bademi....) malo meda i cimeta i bubni u pećnicu da se raspuknu i procure sokovi
ivys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 08:31   #634
hvala cure!

jedna je jucer ubacena sa krumpirima i svinjetinom u pecnicu, a od ove dvije cu napraviti miks prema vasim prijedlozima, neki crumble uz dodatak tih nesto badema i oraha sto mi se povlaci po fridzu.
nisamtu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 09:29   #635
Hej bok!

Moja mama pravi jednostavan kolač od žutog biskvita na koji se nakon pečenja nalije smjesa od čok i kokosa, pri tom vilicom po biskvitu radi džepove u koje se smjesa obilato nalije, gdje više, gdje manje...

Smjesa se radi ovak: 2,5 dcl vode sa malo maslaca se dovede do vrenja, ubaci unutra 25dkg čokolade i još kokosa do određene gustoće; tekuće-žitko.



Ja sam probala sa rogačem i dobro je bome



Pitam se da li znate još koje varijacije na temu?

Kolač je tako jednostava a efektan.



Možda s lješnjakom, to bi moglo biti mrak! Zamišljam zblendane lješnjake i krupno mljevene lješnjake i čoksu...pa zagrizeš u taj džep..



No, čemu voda u originalu? A ne mlijeko?



I tak, malo ja tu naglas razmišljam
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:07   #636
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post

No, čemu voda u originalu?
Zato da se dok ga radiš osjećaš poput Tite. Samo pazi da ti suze ne kapnu u kolač.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:40   #637
Ne kužim točno foru s Titom, al mi se čini da je to ona: Kakvo pitanje takav odgovor
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:02   #638
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ne kužim točno foru s Titom, al mi se čini da je to ona: Kakvo pitanje takav odgovor

Obavezno pročitaj.
Predivna knjiga, a i film.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 15:23   #639
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Obavezno pročitaj.
Predivna knjiga, a i film.
Potpis Knjigu nisam čitala, ali baš sam nedavno odgledala film.

Ja tražim provjereni recept za jedan dobar, sočni, fini kuglof Hvala!
Push10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 15:47   #640
Imam ja super recept za kuglof koji radim godinama ali nazalost ima I odokativnih stvari pa ako oces probat, samo daj
4jaja, salica bijele kave secera, salica crne kave ulja, 2 salice bijele kave brasna, pola praska za pecivo.
Ja racunam da je ova veca salica 2dl, a manja 1dl ili manje.
Mijesam najprije zumanjke pa mi je 10zlica mlijeka koliko ide po receptu premalo. Dodajem ga onako iz tetrapaka dok bude malo "mekse". Na kraju se doda snijeg od bjelanjaka. Smjesa se podijeli na dva dijela I u jedan doda malo kakaa I naizmjenice lijeva u kalup. Kad je mlak prelijem cokoladom
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.