Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji šampon iz DM-a?
Schauma 6 6.98%
Pantene 9 10.47%
Alverde 12 13.95%
Nivea 10 11.63%
Garnier 6 6.98%
Loreal 16 18.60%
Recept 6 6.98%
Schwarzkopf 7 8.14%
Head and shoulders 2 2.33%
Neki drugi 12 13.95%
Glasovatelji: 86. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2003., 17:22   #21
Valjda jedino kaj ne bi na sebi mijenjala je kosa......gusta je, nemasna, sjajna. A od kad znam za sebe perem ju gotovo s bilo cim, cak i oni jeftini litreni samponi s placa su OK.
Poslije pranja puknem regenerator, onaj od 12 kn litra iz Getro-a i to je to.

A s druge strane, malo nelogicno, nokti su mi koma.....tanki, lomljivi. I nemrem si pomoci.
T@nja is offline  
Old 15.12.2003., 23:48   #22
Re: samponi

Quote:
debelakrava kaže:
evo muku mucim sa svojom kosetinom....ima je puno, duga je i strasno komplicirana...
ako je perem djecjim ili nekim cool samponima...masti se za dva dana
ako je perem niveom...bude super nemasna al nmi se pojavi perut
ako je perem samponima za masnu kosu tipa granier fructis, pocne se elektrizirat
ako je perem doveom i ostalim koji u sebi imaju kremu - masna je vec sutra...
lush mi isusi kosu do krajnjih granica...
eto, ako imate pametne prijedloge....you're more than welcome
probaj od loreala... zuta flasica, ali ne ona skroz zuta nego onako prozirna... liss-intense pise gore... najbolji jeftiniji sampon koji sam ikad probala, kosa se stvarno sjaji, a farbana sam plavusa sa grozno unistenom kosom... ovo ju je spasilo
.:kuYa:. is offline  
Old 16.12.2003., 04:37   #23
Quote:
T@nja kaže:
Valjda jedino kaj ne bi na sebi mijenjala je kosa......gusta je, nemasna, sjajna. A od kad znam za sebe perem ju gotovo s bilo cim, cak i oni jeftini litreni samponi s placa su OK.
Poslije pranja puknem regenerator, onaj od 12 kn litra iz Getro-a i to je to.

A s druge strane, malo nelogicno, nokti su mi koma.....tanki, lomljivi. I nemrem si pomoci.
Tak i kod mene. Nokti strava, a kosu bih mogla sa Sanitar WC oprati, nis joj ne bi bilo. Doduse, sad mi malo (puno) ispada, ali to je nakon bebe. Racunam da bude dosla k sebi.

A sto se jakog mascenja tice, ako nije problem u vlasistu, onda nece pomoci mijenjanje sampona, nego mijenjanje regeneratora. Ima regeneratora koji jako zamaste kosu i koji rade "build-up" (ne znam na hrvatskom) na kosi i onda postane bezivotna.

Meni je frizerka savjetovala oprati svaki 4. ili 5. put kosu sa cleansing samponom (imam cleansing cream od redkena), koji su jaci od obicnih i nemaju silikone u sebi kao puno novijih sampona, pa skinu sve te naslage (ha, sjetila sam se!) od razno-raznih proizvoda koje stavljamo na kosu. Ostave potpuno cistu kosu, a ovi noviji samponi sa raznim dodacima, krpanjem raspucalih vrhova i slicnim performansama, uglavnom ostavljaju sloj necega (cesto silikona) na kosi.

Mislim da je u tvom slucaju, dk, kljucna rijec jednostavnost - neki prirodniji sampon, a ne ova hi-tech cuda.

I jos bih ovom prilikom popljuvala Pantene proizvode, narocito regeneratore . Od jeftinijih, puno su mi bolje L'orealovi i John Frieda.
bigblue2010 is offline  
Old 16.12.2003., 12:16   #24
Žuti Vichyev šampon (masna kosa)

Rekla mi je žena u apoteci kad sam kupovala onaj za osjetljivo vlasište da se taj žuti Dercos prestaje proizvoditi, pa kome je taj odgovorao - nek si stvori zalihe od onoga što je ostalo po apotekama

Ne znam samo zašto ga prestaju proizvoditi...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 16.02.2004., 16:40   #25
šamponi

koji šampon za kosu koristite?
ja je moram prati svaki dan, i ništa mi ne pomaže, a sve moguće sam već isprobala.......
i fructis, i garnier, i panten, i head & shoulders, i wash & go, i johnson baby i nema što nisam..........
da li je netko uspješno riješio problem masne kose?
meni je već pun k........ toga da je perem svaki dan
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Old 16.02.2004., 16:54   #26
Unhappy Grozota...

Zadnjih par godina moram kosu oprati svako jutro (kratko ošišana, inače) jer se zamasti preko noći, užas, groza!
I ja sam sve probala, trenutno mi se čini onaj pantene pro V za volumen nekako bolji od ostalih sr...
Mislim da pohlepni kapitalisti stavljaju nešto u te šampone od čega se kosa još brže masti, e da bismo trošili njihove proizvode još još još i još
Marija_1963 is offline  
Old 16.02.2004., 16:58   #27
Ne znam.., ali čula sam da što ju više pereš više se masti..

Ja ju perem cca svaki 3. dan, a i to je kao prečesto..

Da probate napraviti pramenove?
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Old 16.02.2004., 17:30   #28
koristim sampone razne, mislim da ih je trenutno u kupaoni 5-6

Ima od onih skupljih Redken, Keralogie, do Niveinog za volumen ( meni se ne da frizirati posebno) i onog Wellinog iz dm-a

Svejedno perem kosu svaki dan.

Nije mi tlaka a volim cistu kosu. Kako imam bojanu kosu, koristim sampone bas za to, inace bi boja prebrzo otisla.
Winona is offline  
Old 16.02.2004., 17:31   #29
ja koristim poseban sampon za plavu kosu od Johna .F. "sheer blonde",perem je svaka 3 dana (a najljpsa je 2.dan nakon pranja )
kosa mi je dosta suha,i ovaj je sampon super za takvu kosu
croft is offline  
Old 16.02.2004., 18:35   #30
Ja sam nedavno pronašla savršenu kolekciju za masnu kosu - Carita - ali kako bi cijena priličila kosi, zato valjda tako masno i košta!

U svakom slučaju - ko ima love neka proba...

(E, šamponi i balzami sto i nešto kunića, maska za kosu 240 kn, koliko me sjećanje služi.)
Anteaa is offline  
Old 16.02.2004., 19:33   #31
Vichy ima super sampone za razlicite tipove kose
Rhea is offline  
Old 16.02.2004., 21:41   #32
imam jako tanku kosu ..ravnu..tak da je isto moram svaki dan prat .. i to bude sampon koji mi prvi dodje pod ruku ..imamo ih vise na kadi..uglavnom palmolive..lorealove ..avonov i neki nivein...

..ak ujutro operem kosu i provedem cijeli dan vani siske mi se znaju zamastit..i cijela kosa mi vec nekak bude jadna..mrzim to
Hana_ is offline  
Old 16.02.2004., 22:37   #33
Quote:
Rhea kaže:
Vichy ima super sampone za razlicite tipove kose
tako je! A i Schauma je prilično dobra, a dost jeftina...no, ja zaista nisam mjerodavna na ovoj temi jer imam super gustu i kvalitetnu kosu koju treba prati samo jednom tjedno, šamponom za normalnu kosu i sve pet
(jel se jako kuži da sam se zapravo samo htjela pohvaliti? )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 16.02.2004., 22:40   #34
Quote:
perem je svaka 3 dana (a najljpsa je 2.dan nakon pranja )
Ista je situacija i kod mene!

Inače, koristim Gliss Kur Liquid Silk i zadovoljna sam s njim. Dobar mi je i Lushov sapun za kosu na bazi manga za često pranje!
Niveini proizvodi za kosu mi nisu baš dobri.
__________________
A ponovno počinje kiša, kao što već kiši u listopadu na otocima
More od olova i nebo od borova...
Tighelia is offline  
Old 17.02.2004., 00:14   #35
Re: šamponi

Quote:
Tihana kaže:
koji šampon za kosu koristite?
ja je moram prati svaki dan, i ništa mi ne pomaže, a sve moguće sam već isprobala.......
i fructis, i garnier, i panten, i head & shoulders, i wash & go, i johnson baby i nema što nisam..........
da li je netko uspješno riješio problem masne kose?
meni je već pun k........ toga da je perem svaki dan
Pa i ja perem kosu svaki dan. Ne samo zato jer se brzo masti, nego ima tu dima, laka... bljak, pa nemrem s tim ici spavati Svakodnevno parenj mi nije neki problem S cim perem? Ufff... Fructis, i nekakav rozi za obojanu kosu (kakti s njim se boja manje ispire - ma lazu ) ima tu jos par, al ovih se trenutacno mogu sjetiti .
dora is offline  
Old 17.02.2004., 09:46   #36
pa vi skoro sve perete kosu svaki dan !
ja svoju perem jednom tjedno, eventualno 2 x ako je bila izložena kiši, dimu ili pojačanom znoju
koristim Kene šampon za osjetljivu kosu, protiv ispadanja
ja mislim, mada to i ne mora biti tako ali ipak mislim da učestalo pranje obojene kose ma koliko trošile strogo najmenske šampone, ne mogu spriječiti ispiranje boje
ja inače ne koristim gelove i sprejeve za kosu, kosa mi se navikla na moj tretman pranja, imam dobru frizerku koja kosu dobro oblikuje i daje sveukupan dobar izgled, jasno za kosu kvalitete koju ja imam
emili is offline  
Old 17.02.2004., 09:51   #37
Da mi kosa nije duga, pa se dugo i sushi (ne koristim fen), prala bih ju svaki dan. Ne zbog mashcenja, vec volim taj osjecaj svjezhe mirisne lagane kose oko lica, narochito na jastuku.

Ovako - dvaput tjedno.

Najbolji su mi Biopoint shamponi, no dosta su skupi pa ih alterniram sa obichnim iz deema. Moram priznat da su i ti izvrsni
magic is offline  
Old 17.02.2004., 09:56   #38
Ja kad sam imala dugu kosu, prala sam je svaka dva tjedna

Sad ju perem jednom tjedno sa samponom koji mi dodje pod ruku
T@nja is offline  
Old 17.02.2004., 09:58   #39
fitoval - već duže vrijeme
mudrica is offline  
Old 17.02.2004., 10:01   #40
Quote:
T@nja kaže:
...sa samponom koji mi dodje pod ruku
Meni pod ruku mozhe doci samo pseci shampon
magic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.