Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2012., 12:28   #3141
Mene su normalno probudili, ali me tako zima bacala da mi nisu mogli tlak izmjerit, već su me zamatali u deke dok me nije prestalo tresti, bilo je užasno,ono baš me bacalo po stolu.

P.S. ne znam, al meni nije samo moj ginekolog to rekao, nego i ovaj koji me otpustio iz bolnice, da najmanje dvije godine...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 14:26   #3142
Ja sam rodila na carski, sa spinalnom. Moj ginekolog je rekao da bi optimalno 2 godine do iduce trudnoce trebale proć. Meni je oporavak bio uzasan, tri tjedna nisam mogla normalno ustat, mislila sam da nikad nece proc. Lezala sam iskljucivo na ledima gotovo mjesec dana. Najjace me je bolio unutarnji sav.
Ali sve nakon toga je islo prilično brzo. S tim da mi je dva puta nakon vadenja konca rana krvarila i bila blago zagnojena, a na pregledu nakon 6 tjedana ginekolog mi je rekao da su mi sredisnji savovi na maternici popustili ali i da ce sami zarast.
Na hitnom carskom sam zavrsila jer se nakon 3 dana nepravilnih trudova nisam otvarala, a bebini otkucaji su počeli padat.
Znala sam vec otprije da postoji velika mogucnost za carski jer mi je u 31. tjednu ginekolog primjetio lagani zastoj u razvoju, koji se do kraja samo pogorsavao. Iako su me trudovi poprilicno rasturali, sto puta mi je bio bolniji i tezi oporavak. Ali iako je bilo zaista bolno sve bi opet ponovila za svoje malo zlato!
natali z is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 15:32   #3143
ja sam isto rodila pod spinalnom. malo se iskompliciralo i na kraju sam završila na transfuziji al poslije sam bila toliko sretna i blažena da me uopće nije diralo što me sve boli- kao da sam bila u nekom svom svijetu. presretna sam bila radi bebe.bila mi je i treskavica, i mučnina, i jaki grčevi maternice, al me nije bilo briga!
cijeli dan sam se smiješila na intenzivnoj, sestrama, doktoru....možda je malo i drogica pomogla?
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 19:49   #3144
Meni je tri tjedna sve bilo mutno, nisam na cca 20m jasno vidjela lica,đzs užas, a u bolnici diži bebu,ovo,ono, fučkalo se sestrama kaj se jedva dižem, kaj ne mogu hodat i kaj me sve boli...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 22:45   #3145
Pozdrav svim mamama i onima koje će to tek postati! Mene zanima da li je praksa da ako je dijete teže od 4000 g ide carski ili pokušaju prirodnim putem.... isto tako zanima me ako je dijete okrenuto na zadak kako to ide? I je li istina da rodilje često nakon carskog izgube mlijeko i ne mogu dojit? Hvala i sorry što peglam
Bonny Castle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 23:15   #3146
Quote:
Bonny Castle kaže: Pogledaj post
I je li istina da rodilje često nakon carskog izgube mlijeko i ne mogu dojit? Hvala i sorry što peglam
definitivno ne. ako budeš bebu redovno stavljala na prsi ili se izdajala, ne vidim zašto bi izgubila mlijeko...doduše, vjerojatno postoje i slučajevi kad se to dogodi, al nije nikakvo pravilo
za ostalo ne znam
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 23:17   #3147
Koliko nakon carskog se smije dojit - jel ima kakvo ogranicenje radi anestezije ili nekih lijekova?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 09:01   #3148
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Koliko nakon carskog se smije dojit - jel ima kakvo ogranicenje radi anestezije ili nekih lijekova?
bebu donesu na kontakt koža na kožu,tj. meni nakon sat i pol(dok te u sobu dopreme i srede,već je beba tu)pa ako beba hoće može i papati(naravno ako je mami dobro)
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 10:56   #3149
Quote:
vetica kaže: Pogledaj post
cure,
ako ste bile pod općom anestezijom na carskom, da li ste imale problema kod buđenja iz anestezije?
Ja sam nakon operacije mioma kod buđenja povraćala ko luda, to me više izmučilo nego sama operacija i oparavak, pa me malo strah da opet ne bude isto
svaka narkoza je individualna, ja sam ih bila na dosta i imala sam takvih groznih budjenja, ali i onih kad sam se osjecala ko cvijetak, tak da ne brini, ne mora znaciti da ce ti opet biti tako
Ne znam o cemu ovisi, ali nastoj imati pozitivan stav



Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 13:56   #3150
Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
bebu donesu na kontakt koža na kožu,tj. meni nakon sat i pol(dok te u sobu dopreme i srede,već je beba tu)pa ako beba hoće može i papati(naravno ako je mami dobro)
Bilo bi super da i meni bude tak
Inzistirat cu bar na koza na kozu odmah
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 11:58   #3151
Pitanjce..

Kad unaprijed znate da će biti carski, kak ste se s dr. dogovarali za termin?

Koliko sam primjetila po prići dr. radit će mi carski prije termina, a ja opet mislim, zar nije bolje za bebu da bude što duže u stomaku?
Ono, jbg. da se čeka na prvi znak truda, kad se nešto počne dešavati pa onda napraviti carski, a ne ono, vidimo se tog i tog datuma u toliko i toliko sati
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:21   #3152
Mene je dr. naručio pet dana prije termina.
Nije bilo dogovora oko datuma.

Pretpostavljam da će i sad tako biti,termin mi je 20.6,carski bi trebao biti 15.6
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:28   #3153
Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
Pitanjce..

Kad unaprijed znate da će biti carski, kak ste se s dr. dogovarali za termin?

Koliko sam primjetila po prići dr. radit će mi carski prije termina, a ja opet mislim, zar nije bolje za bebu da bude što duže u stomaku?
Ono, jbg. da se čeka na prvi znak truda, kad se nešto počne dešavati pa onda napraviti carski, a ne ono, vidimo se tog i tog datuma u toliko i toliko sati
Pa bitan je razlog carskog.
Ako je bitno da beba ide što prije van, onda se dogovara po tome.
Ako beba može čekat, onda se dogovara okvirno neki smisleni dan kad je taj dr. na odjelu, kad ima anesteziologa i sl. Da ideš "na komod".
Zadnja opcija je čekat da krenu trudovi pa trčat na hitno.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 15:47   #3154
Quote:
vetica kaže: Pogledaj post
cure,
ako ste bile pod općom anestezijom na carskom, da li ste imale problema kod buđenja iz anestezije?
Ja sam nakon operacije mioma kod buđenja povraćala ko luda, to me više izmučilo nego sama operacija i oparavak, pa me malo strah da opet ne bude isto
Ja nisam imala problema sa budjenjem niti mi je bilo muka. Porodila sam se u 12h, a nisam jela prethodnih cca 16 h. Mislim da je to povracanje posljedica sadrzaja u zelucu.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 15:52   #3155
Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
Pitanjce..

Kad unaprijed znate da će biti carski, kak ste se s dr. dogovarali za termin?

Koliko sam primjetila po prići dr. radit će mi carski prije termina, a ja opet mislim, zar nije bolje za bebu da bude što duže u stomaku?
Ono, jbg. da se čeka na prvi znak truda, kad se nešto počne dešavati pa onda napraviti carski, a ne ono, vidimo se tog i tog datuma u toliko i toliko sati
Ja nisam ni znala da cu na carski, ali kad se ni 11 dana nakon termina nisam ni malo otvarala, dr je predlozio carski kao bolju opciju uz pretpostavku da bi provociranje prirodnog bila prava muka. Inace, nisam imala trudove, bolove, nista..plodna voda bila ok, ctg svaki dan sve bolji..mislila sam nikad se necu poroditi. za bebu je dobro da je u stomaku do termina (pod pretpostavkom da ti je ciklus redovan pa da je termin priblizno tacan), a sve poslije toga mislim da nije potrebno bebi. mislim da je najbolje dogovoriti se negdje oko termina, meni je tih 11 dana trajalo duze nego cijela trudnoca.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 18:12   #3156
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Pa bitan je razlog carskog.
Ako je bitno da beba ide što prije van, onda se dogovara po tome.
Ako beba može čekat, onda se dogovara okvirno neki smisleni dan kad je taj dr. na odjelu, kad ima anesteziologa i sl. Da ideš "na komod".
Zadnja opcija je čekat da krenu trudovi pa trčat na hitno.
misliš na onu klasifikaciju hladni carski i hitan carski

meni je najbolji taj hladan (dogovoreni) dođeš ko na frizuru tada i tado je to
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 08:29   #3157
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
misliš na onu klasifikaciju hladni carski i hitan carski

meni je najbolji taj hladan (dogovoreni) dođeš ko na frizuru tada i tado je to
nakon prvog hitnog,ostala dva su mi bila dogovorena i to oko termina,sve super bilo i baš je super kad znaš kad će tak si možeš sve organizirati,
suprug je tražio godišnji da bude s curkama,a onda smo došli i mi doma pa smo svi bili na G.O.
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:02   #3158
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
misliš na onu klasifikaciju hladni carski i hitan carski

meni je najbolji taj hladan (dogovoreni) dođeš ko na frizuru tada i tado je to
Ma ne, mislim na "hladni carski" - dogovoreni. To je i pitala.

Kad je hitni - hitni je. Tu nema biranja.

Kad je dogovoreni u naprijed, dogovara se ovisno o dijagnozi, raspoloživosti doktora itd...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 17:17   #3159
Baš, ko na frizuru da idem
Meni je samo, eto, to što će me onda poroditi prije termina...
mislim da će mi jako faliti onaj osjećaj migoljenja u trbuhu.. neće više biti onih slatkih udaraca i gurkanja

Koliko se bude u bolnici nakon carskog.. ako je sve ok..?
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 19:43   #3160
Koliko se bude u bolnici nakon carskog.. ako je sve ok..?

Ako je sve ok sedmi dan se ide doma...npr. rodiš u ponedjeljak,doma ideš u nedjelju!
__________________
vrapčanka
nixa-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.