Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 04:10   #1281
Hvala za info.
Inace nije tako strasno ako perem kosu bas bas svaki dan ili bar svaki drugi, ali vec treci se vrati svrbez i prhut.
Za ovaj sampon i losion avtive+ su mi rekli da je slican crnom samponu na biljnoj bazi, nakon uporabe se i osjeti moris onih raznoraznih trava.
Vitamine uzimam s vremena na vrijeme one kao multivitamin ali to mi se cini da sve ima samo placebo efekt pogotovo oni jeftini vitamini iz ducana.

Vidjet cu sa tim crnim samponom ako bude stogod vise pomogao.
Scalproller ne koristim samo sam probao par puta ali to nema smisla dok ne rijesim crveno vlasiste jer samo jos vise izaziva iritaciju.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 14:22   #1282
pozdrav!
zanima me koja je razlika izmedju seboreje i atopijskog derm?
naime, guli mi se cijelo celo, oko uha, kod obrve, peruta se kosa(uz celo i po zaliscima) a i kad me uhvati to perutanje koje se javlja povremeno kosa mi jako opada na mjestima gdje se javlja prhut najvise a li i opcenito. kao maloj mi je dijagnosticiran ad i sad svi doktori pripisuju trenutacno stabnje tome ali meni se cini da je ipak seboreja. i to peratanje nije jer mi je koza suha, dapace na tim mjestima mi je masna.
od sampona koristim lush protiv opadanja kose, lice mazem becutanom a tijelo trixerom.
mislial sam krenuti prati kosu sa crnim samponom dr temt za kojeg sam procitala da pomaze kod seboreje ali ako je to perutanje do ad-a onda ne znam mogu li ocekivati da taj sampon pomogne
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:03   #1283
Atopijski je puno gori oblik, kod njega koža svrbi i crveni se ali se ne mora nužno perutat i može zahvatit puno veće površine. Kod seboreje je to točno određeno područje koje se peruta, iako službeno ne bi smjelo biti i na čelu iz iskustva znam da može ali je guljenje različito od onoga u kosi. Ako ti se vlasište peruta onda je seboreja sigurno tako da sa crnim šamponom zaista nemaš što izgubit, osim naravno kune
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 15:23   #1284
klasični ad imam po rukama (crveno, svrbi, suho, i tako to). za to mi vise ni kortikost.ne pomazu. po licu mi se to ranije drugacije manifestiralo. ne znam sad opisati razliku ali posto se 22godine borim s tim onda primjetim da je sad drugacije nego prije (samo sto se tice lica i kose, ostalo vidim da mi je ad kakv je bio i prije uz poneko mjesto gdje je suho pa se guli koza)
bas zato sto mi je to guljenje na celu drugacije od guljenja na koje sam navikla sa ad-om sam pomislila da je seboreja.
(ne znam oce li ovo biti glupo pitanje ali..) postoji li sansa da imam ad i seboreju?
koliko kosta uopce taj crni sampon' nasla sam na netu da je 60 kuna a toliko platim i trenutni sampon samo ne znam kolko ce trajati bocica jedna.
a da probam sa oronazolom odmah? ili mi to nije niti malo pametno?
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 17:51   #1285
Dali postoji šansa da imaš oboje? Da, postoji. Ako postoji kombinacija seboreja sa psorijazom onda postoji i sa adeom. Kreni prvo s crnim pa češ vidjet, oronazol je kortikosteroid tako da će on dijelovat sigurno al nek bude samo za backup.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 19:17   #1286
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
Dali postoji šansa da imaš oboje? Da, postoji. Ako postoji kombinacija seboreja sa psorijazom onda postoji i sa adeom. Kreni prvo s crnim pa češ vidjet, oronazol je kortikosteroid tako da će on dijelovat sigurno al nek bude samo za backup.
Oronazol je po sastavu ketokonazol i NIJE koritkosteroid nego antifungik, sredstvo protiv gljiva a njegovo se djelovanje u seboroičkom dermatitisu temelji na činjenici da jedna kvasnica, Pityrosporum ovale, ima ulogu u nastanku bolesti jer se često nađe kod oboljelih od seboroičkog dermatitisa.

Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
od seboreje je to točno određeno područje koje se peruta, iako službeno ne bi smjelo biti i na čelu iz iskustva znam da može ali je guljenje različito od onoga u kosi.
Može biti i na čelu, dapače, često jest. Osobito u području obrva i između obrva.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 20:09   #1287
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Oronazol je po sastavu ketokonazol i NIJE koritkosteroid nego antifungik, sredstvo protiv gljiva a njegovo se djelovanje u seboroičkom dermatitisu temelji na činjenici da jedna kvasnica, Pityrosporum ovale, ima ulogu u nastanku bolesti jer se često nađe kod oboljelih od seboroičkog dermatitisa.

amen.
i bilo bi super kad bi se konačno prestale širiti dezinformacije o oronazolu.

Quote:
Može biti i na čelu, dapače, često jest. Osobito u području obrva i između obrva.
da, točno.
meni je u obrvama i i za uha, u kosi nešto manje. zapravo, mislim da mi je u kosi najobičnija masna prhut, a seboreja "samo" ovdje gdje sam i navela.

obrve ponekad mažem oronazolom i pomaže, bar na par dana, a za kosu nisam još pronašla idealno rješenje. samo neke stvarčice za olakšanje, ali lijeka naravno nema
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:37   #1288
El gato hvala na ispravci, antimikotik je a ne kortić, neznam kako mi se to omaklo.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:25   #1289
isla sam jucer u aromaticu po nevenovo ulje za ad i prodavacica mi je rekla da ona misli da mi to nije seboreja i da mi je najbolje ostati na lushovom samponu ili nekom slicnom prirodnom koji ima ruzmarina ili koprive(dakle oronazol otpada). celo i obrve sam namazala vec nekoliko puta sa uljem i vidim da mu duze treba dok se ne pocne guliti, oko uha jednako brzo.. ali sa kosom ne znam sta da radim. nekao bi jos izdrazala sto mi se peruta i masti, to me ne brine puno nego me zabrinjavaju zalisci. taj dio mi se najvise masti i guli pa kad samo malo noktima pogrebem mi otpadnu i one sitne dlacice koje imam. kao da ih ta perut oslabi pa "skidajuci" perut skinem i te dlacice. (a kosa na zaliscima mi je vec jako otpada, imam rupe sa malom sitnom kosicom koja nikad ne naraste nego otpadne)
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 13:49   #1290
Imam 2 pitanja za vas iskusnije seboreicare:

1. Kako cesto koristite crni sampon? 2 puta tjedno ili cesce?
2. Oronazol ide "preko stola" u ljekarni ili iskljucivo na recept?

Hvala
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 16:32   #1291
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
2. Oronazol ide "preko stola" u ljekarni ili iskljucivo na recept?
Oronazol šampon se nalazi u slobodnoj prodaji i izdaje se bez recepta. Oronazol krema ide na recept. Tako je službeno, ali mislim da se može kupiti i bez recepta, no nisam siguran.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.11.2011. at 17:23.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 22:43   #1292
Hellou. Evo i mene ovdje. Sa seborejom se borim još negdje od osnovne, s tim da ju nisam imala negdje od kraja osnovne do 3 srednje, a onda se vratila Nisam stigla pročitat sve jer ima too much, ali vidjela sam ono s octom, to ću morat probati... Jel pijete vitamine? Vidjela sam da kao pomažu B vitamini, i omega 3? To ću isto morat probati... I još pitanje. Kakva vam je kvaliteta kose? Moja nikad nije bila gora, jadna je i tanka, ne znam jel to od seboreje il možda što se ne hranim najbolje, a i dosta često ju perem... Farbat se nažalost ne mogu trenutno jer zimi mi sve poludi i puna sam krasti po glavi :S :S
Leanhaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 08:21   #1293
Večina nas ima problema s kosom ,TJ.KVALITETOM KOSE.Mnoge studije tvrde da je seboreja odgovorna za loše stanje i za opadanje.No problem je šta ima i onih koji tvrde obratno,tj.jedan dermatolog će ti tvrdit jedno ,a drugi drugo.
Pokušaj vlasište tretirat nekim blagim šamponom i unutra ukapaj ulje čajevca jer djeluje protuupalno.To je zadnje što ja radim ,a viruj mi dosta toga sam isproba.
Sljedeći moj korak je ulje emu-a kojeg nema u RH.

Mnogi ljudi se bore s ovim stanjem,no lijek još nije poznat,ali se treba držat pod kontrolom,tj.tjeme mora biti čisto i uredno i to je osnova.Neki od nas poput mene se već šprdaju na račun sebe i daju si kojekakve nickove hehhee...
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 13:59   #1294
Eh, vidiš, meni je moja doktorica rekla da to nema veze s ispadanjem kose i kvalitetom, to sam isto i negdje pročitala, no na svom primjeru vidim da itekako ima veze. Nije da mi toliko ispada nego je jaooo, jadna, nikakva. Hvala na savjetima, sve ću isprobati jer u zadnje vrijeme sam to jako zanemarila i eto, nikad mi nije bilo toliko loše pa moram nešto učiniti....
Leanhaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 09:35   #1295
Ja ti iz prve ruke mogu reć da je meni moj dermatolog rekao da je to glavni uzrok.Dakle obratno od tebe.
Meni kao ,jmo reć laiku,je sasvim logično da ukoliko je tjeme pod upalom da dlaka ne može normalno razvijat i da gubi na kvaliteti i ispada.
Na stranim stranicama možete vidjet dosta članaka o ovome,kod nas i nema toliko.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:54   #1296
Kod mene je svrbez i crveno tjeme, dakle upaljeno.
Kazu da je zlijezda lojnica kriva.
U ljekarni sam bio na onom pregledu, uzimao onaj neki losion active plus f+s koji navodno djeluje na tu zlijezdu.
Neki dan sam bio na pregledu nakon mjesec dana koristenja, jos ima dosta peruti i nesto svrbeza, onaj ljekarnik kaze da ide na bolje, da je manje upaljeno, neki uzimam jos ovaj mjesec pa cemo vidjeti.
Ako ne uspije nista naoruzao sam se i sa crnim samponom i Oronazolom.
Ovaj put rat do istrebljenja!

Inace zadnjih pola godine je ispadala kosa cak i iza na potiljku gdje nikad ne pada, vjerujem da je sve to zbog seboreje.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 17:11   #1297
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Kod mene je svrbez i crveno tjeme, dakle upaljeno.
Kazu da je zlijezda lojnica kriva.
U ljekarni sam bio na onom pregledu, uzimao onaj neki losion active plus f+s koji navodno djeluje na tu zlijezdu.
Neki dan sam bio na pregledu nakon mjesec dana koristenja, jos ima dosta peruti i nesto svrbeza, onaj ljekarnik kaze da ide na bolje, da je manje upaljeno, neki uzimam jos ovaj mjesec pa cemo vidjeti.
Ako ne uspije nista naoruzao sam se i sa crnim samponom i Oronazolom.
Ovaj put rat do istrebljenja!

Inace zadnjih pola godine je ispadala kosa cak i iza na potiljku gdje nikad ne pada, vjerujem da je sve to zbog seboreje.
Kakav je taj crni šampon? Di tog ima, u ljekarni? I jel se stvarno tak zove il baš ima neko ime? Meni Oronazol nije nikad ni malo pomogao
Leanhaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 17:42   #1298
Crni sampon dr. Temt tako nesto, ima u vecini ljekarni, dodje malo vise od 80kuna.
Nakon pranja ti kosa malo "smrdi" kao na naftu, ali brzo prodje.
Kazu da je on bas za seboreju.
A za ovaj active plus su mi rekli da je isto na biljnoj bazi ima i sampon i losion i nakon pranja tim samponom bas se osjeti miris onih nekih trava slicnih lavandi, koprivi itd.
Ja sam se sad prekjucer osisao na 1 cm pa stavljam to cudo da bolje upija tjeme, kosa mi je prestala padati nakon skoro godinu dana, otraga se ne primijeti toliko prorjedjenost, cudno jer je padala non stop kao kisa iz proloma oblaka.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:37   #1299
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Crni sampon dr. Temt tako nesto, ima u vecini ljekarni, dodje malo vise od 80kuna.
Nakon pranja ti kosa malo "smrdi" kao na naftu, ali brzo prodje.
Kazu da je on bas za seboreju.
A za ovaj active plus su mi rekli da je isto na biljnoj bazi ima i sampon i losion i nakon pranja tim samponom bas se osjeti miris onih nekih trava slicnih lavandi, koprivi itd.
Ja sam se sad prekjucer osisao na 1 cm pa stavljam to cudo da bolje upija tjeme, kosa mi je prestala padati nakon skoro godinu dana, otraga se ne primijeti toliko prorjedjenost, cudno jer je padala non stop kao kisa iz proloma oblaka.
Thanx, probat ću i to
Leanhaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 22:49   #1300
Da li kosa koja opada zbog seboreje nepovratno opadne, tj da li postoji mogućnost da nastavi normalno rasti kad se stanje tjemena popravi ?
Pitam jer mi je tjeme u jako lošem stanju zadnja dva mjeseca, kao nikad do sad, i vidim da mi kosa opada na zaliscima. Inače imam jako kvalitetnu i gustu kosu pa mi nije jasno kako je moguće da izgubim dosta kose u tako kratkom vremenu.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.