Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2014., 12:45   #941
Pojam grijeha i kazne jeste krscanski no pojam karme je puno stariji..kao akcija koja uvijek dovodi do reakcije.Sa sigurnoscu se ne moze reci ni da ni ne jer mogu proci veliki vremenski razmaci izmedu.Sto se mnogima odbilo u glavu.
vedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 12:53   #942
Quote:
peruana kaže: Pogledaj post
ne mora dobro doći od te osobe kojoj smo mi dobro učinili moguće dođe od neke 55. Isto tako i zlo ne mora se ni vratiti toj osobi vec njezinim potomcima. Nisam s bogom na kavi da znam svaki zašto, ali znam da ljudi koji su nesto radili drugima da im se vratilo.
ne znaš, nego nagađaš a dobro od neke 55-e osobe će jednako stići i dobroj osobi i onoj manje dobroj osobi, dobro stiže bez obzira na količinu naše zloče, druga stvar je koliko ćemo mi to znati cijeniti i prepoznati, dobro nije nešto što moraš specijalno zaslužiti. Ja poznajem mnogo ljudi koji su činili zlo drugima, njihovi potomci su nastavili njihovim stopama a zla ni od kuda.
Pričaš nešto što si čula ili pročitala, za što ne kažem da automatski nije tako, nego ti samo želim reći da nemaš dokaz niti da je to istinito jer Božji princip kažnjavanja baš nitko od nas ne zna kao što niti samog Boga ne znamo opisati a još Ga manje možemo shvatiti ovim našim ljudskim ograničenim umom, ljudsko neznanje je preveliko da bi itko sa sigurnošću tvrdio da nešto zna, sve je to samo duhovna oholost i ništa više a religije su tome osobito sklone i vole sijati strah od strašnog Boga.

Pojam vlastite odgovornosti za nedjela mi je mnogo razumljiviji, prevariš nekoga ili ga slažeš i naravno da ćeš izgubiti povjerenje te osobe ili će te tužiti za prevaru pa ćeš platiti kaznu, što bi se Bog tu uopće zamarao time.

ont. što se tiče ljubavne odnosno crne magije, kada netko manipulira energetski sa ciljem da porobi tuđu volju pa mu nekim čudom i uspije sasvim sigurno će se ta osoba prije ili poslije "otrijezniti" od takve vrste energije koja mu se zalijepila te će razočarati osobu koja je išla protiv njezine volje, svaka žrtva kad tad pruži otpor ili razočara svoga napadača.

edit: ovo što si rekla za potomke i da kazna pada na njih ima smisla itekako ali se također ne može nikako provjeriti
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 09.05.2014. at 13:09.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 18:53   #943
Ukoliko webmaster sporan sadržaj ne ukloni pokrenuta će biti privatna tužba, mole se administratori stranice da upoznaju korisnike sa zakonom koji je stupio na snagu 01.01.2013. godine i sa posljedicama ne poštivanja istog.
ospma45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 19:15   #944
Quote:
ospma45 kaže: Pogledaj post
...budući da je na listu uvrštena osoba kojoj je ukaljana ovim putem ugled i čast...
A da taj neprevarant (poštenjačina od glave do pete) fino stavi ljubavnu magiju na rep svakome tko mu kalja pošteno i neprevarantsko ime, pa će ga onda svi ti početi hvaliti...
Ili pak da jednostavno ispuni ono što (za protuuslugu u obliku nekoliko stotina €) i obećava ispuniti.


Isusekriste, i takav je još uvjeren da ga država štiti!
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:18   #945
Za tužbu bilokakve vrste uzimaju se i izjave svjedoka i naravno dokazi. Niti jedan sud neće nešto bez toga presuditi. Svjedoke je lako naći po tome što se za svaku uslugu, ukoliko se želi da država štiti ugled i ime pojedinca, provjere knjige obrta i računi. Svakom od tih pojedinaca koji su koristili usluge trebao bi biti izdan račun. No malo je onih koji u ovom vidu uskuga plaćaju državi porez. Tako da treba prvo misliti na to da država prije svega štiti sebe a onda tek pojedinca. Jednostavnije, ako ne plaćaš porez za usluge koje pružaš niti imaš registiran obrt ili tvrtku. država će kazniti upravo tebe. Ja ne znam o kome se radi u ovom slučaju, samo navodim da ih je jako malo koji plaćaju porez za ovaj tip usluga. U Hrvatskoj to ide prije svega. Možda taj netko sve ima uredno, tko zna.

Osnova za tužbu bi bilo samo u slučaju da klijenti posvjedoče u korist tužitelja tj da tužitelj nekako može dokazti da je riječ o neistinitim tvrdnjama. Čak i onda tuženik ima pravo na obranu, naravno, i do same odluke da se sadržaj skine s weba bi prošlo jako jako dugo. Ne može se baš tek tako tužiti ljude. Inače bi svi to stalno radili.
Bachica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 23:28   #946
Quote:
ospma45 kaže: Pogledaj post
Ukoliko webmaster sporan sadržaj ne ukloni pokrenuta će biti privatna tužba, mole se administratori stranice da upoznaju korisnike sa zakonom koji je stupio na snagu 01.01.2013. godine i sa posljedicama ne poštivanja istog.

Postoji tema za takve stvari :

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=10

No ja nisam na forumu nigdje vidio reklamu za te stranice.

Nisam pravnik ali o sa tužbom je smiješno. No neka o tome odluči vlasnik foruma.

Pozdrav
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:57   #947
Quote:
Mag999 kaže: Pogledaj post
Spominjala si kaznu od nekakvog "boga" ili univerzalne inteligencije sada uviđaš da je on ipak nebitan a ja mislim da su ti ljudi koje ti poznaješ bili amateri u magiji.Nije ih niti moglo kazniti ništa drugo osim njihovog neznanja.To se događa kad se amateri i kućanice upuštaju u nešto o čemu nemaju pojima.
Ima npr,podosta Vlaških magova koji se bave samo crnom magijom i to čitav život pa im se nikada ništa lošeg nije dogodilo.Zato jer su profesionalci.
Već upravo oni koji se bave skidanjem ne žive dugo.
Ljudi umiru svaki dan posebno mladi i djeca s kojima magija nije imala nikakve veze.
Neki nikada neće biti niti solidno jak mag dok ne riješe problem sa svojim strahovima koji su posljedica neznanja.
Samo bih pohvalio ovaj, i vas prethodni tekst, po meni sve stoji ono sto ste napisali, osim da oni koji se bave skidanjem magije ne zive dugo.
Vlaski magovi, preuzimaju na sebe negativu, naravno obole, ali svjesni su
toga, te im to prolazi u cirka tri do pet dana. Kod samog skidanja bez
pripreme moze doci do komplikacija, ali tu onda nije vise rijec o vlaskim mag.
blag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 13:53   #948
Quote:
peruana kaže: Pogledaj post
zašto oni koji se bave skidanjem ne žive dugo? Pa jel bi ti pomogao ovoj curi da vrati dečka onda?
Ne znam kojoj.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 13:55   #949
Quote:
blag kaže: Pogledaj post
Samo bih pohvalio ovaj, i vas prethodni tekst, po meni sve stoji ono sto ste napisali, osim da oni koji se bave skidanjem magije ne zive dugo.
Vlaski magovi, preuzimaju na sebe negativu, naravno obole, ali svjesni su
toga, te im to prolazi u cirka tri do pet dana. Kod samog skidanja bez
pripreme moze doci do komplikacija, ali tu onda nije vise rijec o vlaskim mag.
Možda sam malo pretjerao kada sam napisao da oni koji se bave skidanjem ne žive dugo.To je samo djelomično točno.Ali ako sam nekoga opravdano urokao zašto bi se netko trebao u to miješati?
Postoje i čarobnjaci lijeve staze >Magician of the Left Hand Path< koji se također bave čak i liječenjem.Onda kada skidaju nečije zle servitore uglavnom invociraju, velikog goetijskog princa Sitria koji je majstor egzorcizma i čaranja...

Zadnje uređivanje Mag999 : 22.06.2014. at 14:23.
Mag999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 03:03   #950
Quote:
vedera kaže: Pogledaj post
Pojam grijeha i kazne jeste krscanski no pojam karme je puno stariji..kao akcija koja uvijek dovodi do reakcije.Sa sigurnoscu se ne moze reci ni da ni ne jer mogu proci veliki vremenski razmaci izmedu.Sto se mnogima odbilo u glavu.
...i mnogi nisu jos spoznali koncept akcije-reakcije koji se manifestira kroz zivotne cikluse pa uz igrarije sa silama koje misle da razumiju ili su prividno ukrotili slazu sami sebi ekvivalentni "pong" u neizbjeznom procesu kompenzacije.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 07:45   #951
Quote:
Mag999 kaže: Pogledaj post
Možda sam malo pretjerao kada sam napisao da oni koji se bave skidanjem ne žive dugo.
Istina je. Magovi žive kratko, u prosjeku 40-45 godina. Magovi su ratnici.
Mudraci, koji su iznad njih u hijerarhiji magijskih krugova žive dugo, po 100-tinjak godina.
YourAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:02   #952
Ma odakle ti te gluposti?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:17   #953
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma odakle ti te gluposti?
Pisalo je u najnovijem izdanju DnDja. Ne pratis materiju?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 15:16   #954
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
A da taj neprevarant (poštenjačina od glave do pete) fino stavi ljubavnu magiju na rep svakome tko mu kalja pošteno i neprevarantsko ime, pa će ga onda svi ti početi hvaliti...
Ili pak da jednostavno ispuni ono što (za protuuslugu u obliku nekoliko stotina €) i obećava ispuniti.


Isusekriste, i takav je još uvjeren da ga država štiti!
Slazem se!!!!!
Eh, da takvi STVARNO mogu pomoci ljudima da npr. pronadju srodnu dusu, nadju bolji posao, ozdrave, srede odnose u obitelji, da im susjed konacno vrati lovu, itd covjece nasa jadna drzavica bi bila najnaprednija u cijelom univerzumu! Jer, izgleda da se u Lijepoj Nasoj dogadja nesto stvarno cudesno: naime, ni manje ni vise nego svaki valjda treci stanovnik je jedna takva "izvanredna i nadarena prosvijetljena dusa" kojoj je jedini cilj pomaganje drugima.
Nikako laganje, varanje, drzanje u zabludi i mlacenje Eura.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 09:34   #955
ako država može štititi mog bivšeg poslodavca koji meni nije isplatio plaču, ja ga tužila i dobila tužbu no nikome ništa jer je država banana, zašto nebi štitila i ostale prevarante

Uostalom ljudi koji misle da će im druga osoba, umjesto njih, čarobnim štapićem, riješiti problem/e duhovne naravi, bez da ona mrdne prstom iz udobnosti svoga naslonjača ima malo većih problema sama sa sobom, takvim duhovnim lijenčinama niti ne treba pomagati ili im treba naplatiti da se "otrijezne" i dođu sebi, to im možda pomogne da nađu pravi put sa kojeg su skrenuli
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 21:40   #956
Pa nije bas sve tako crno i bijelo!
Razliciti ljudi, razlicite price.
Medjutim cak i "duhovne lijencine", onda oni "koji su si sami za sve krivi", pa manje inteligentni, naivni itd itd imaju nekakva prava i mislim da ipak ne zasluzuju biti ovako odvratno isprevarani!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:58   #957
LJUBAVNA MAGIJA

Postoje i drugi načini kako privući ljubav
, a da ne utječemo izravno na druge osobe što nije baš prihvatljivo. Jednom sam bio kod jednog svog prijatelja. Skuhao je čaj od jedne tajne magičke biljke. Popio sam dvije šalice. Kroz par minuta sam otišao na bus. Ne očekujući ništa u autobusu sam bio začuđen što dvije djevojke zaljubljeno gledaju u mene i smiješe se. Bilo mi je to malo čudno i neobično i obratio sam pažnju kako se osjećam, što se događa sa mnom. Primijetio sam da sam se osjećao super, jako sretan i nekako euforičan. Onda mi je bilo jasno da moja aura zrači jednom posebno dobrom vibrom i da je to privuklo djevojke.

U čemu je tajna? Svaka biljka ima svoju naročitu vibraciju. Kada se popije čaj od magične biljke ona otvori i proširi auru i aura počne vibrirati u posebnoj frekvenciji. Ako magična biljka pripada planetu Veneri onda će aura titrati energijom ljubavi. Ljudi će na to reagirati i počet će vam se udvarati.

Postoji još beskrajno moćnija metoda aktivacije svoje aure. Kada se to učini sve postaje čudesno, ljudi se prema vama ponašaju sa simpatijom, žene počnu biti neobično ljubazne i gotovo da se nabacuju. Stalno vrte aluzije na ljubav i seks.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:55   #958
Ono što mene još više zanima, da ne kažem zabrinjava, je jel ko kada dobio odgovor od ljudi koji postaju ovdje po temama?...naime kad pitaš privatnom porukom daj podjeli iskustvo pljuješ recimo po nekom...daj podjeli sa mnom iskustvo, u pp da recimo i ja ne prođem isto...odjednom niko ništa ne zna, nije bio kod nikog, ugl...wtf
nemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 08:44   #959
kako vratit curu s magijom i spajanjem

Ti o bi vratit curu s magijom i vezivanjem zna li tko nekog tko radi to i jeli tko pokušao to
krke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:05   #960
Uči par mjeseci tehnike meditacije, koncentracije i vizualizacije. Nakon toga potroši par mjeseci na upoznavanje sa načinima evokacije anđela/demona/bogova i sličnih entiteta. Jednom kada izabareš način sam izradi potrebne predmete za to. Nakon toga napravi evokaciju, pričekaj par dana ili par mjeseci i u većini slučajeva eto nje nazad.

Ukratko, računaj da će ti trebato najmanje 5-6 mjeseci predanog rada kako bi ovladao tom vještinom i vratio je nazad.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.