Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2012., 22:49   #2821
Quote:
maniakalna Zvjer kaže: Pogledaj post
a nista, onda nastavljam u istom tonu..vise gladna nego sita ali sto se mora nije tesko jel?
stanje s kilama...ili pada ili stoji ali vrtim se na ukupnih +3/+4kg, skoro 29tt
ja sam u prvoj trudnoci jedva cekala da rodim da se najedem
dobra si , ja od pocetka minus tri kile, sad minus dvije
u prvoj trudnoci dobila 7, nakon poroda bila laksa nego prije trudnoce (jos me kasnije istopila i sepsa, bila sam k'o manekenka )
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:56   #2822
+3kg sam dobila do 23tt...od tada ili stojim ili idem tu jednu kilu gore/dole...
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 22:58   #2823
to ti je super
ja sam na kraju prosle trudnoce dobila nesto kila (na kraju je to bila samo voda)

sranje je jedino sto sam nakon poroda u godinu i nesto natukla 15 kila
prije povratka na posao morala obnoviti kompletnu garderobu, vratila sam se na posao k'o buhtlica
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 23:05   #2824
ne cudim se...toliko sam gladna sad stalno da jedva cekam da se nakon poroda bacim na jedenje fine socne hrane, slatkog...dosta mi je vise kuhanih krumpira i kuhanog mesa i vaganja i brojanja voca i obroka i kalorija i žlica i zalogaja...
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:31   #2825
Quote:
maniakalna Zvjer kaže: Pogledaj post
ne cudim se...toliko sam gladna sad stalno da jedva cekam da se nakon poroda bacim na jedenje fine socne hrane, slatkog...dosta mi je vise kuhanih krumpira i kuhanog mesa i vaganja i brojanja voca i obroka i kalorija i žlica i zalogaja...
A ja mislila da ti to sve kao od sale podnodis, pa mi sve neugodno kukat vise. Ja do sad 1.5kg skinula evo u 10 dana, obzirom da sam na mirovanju dosta, sto bi bili da jos landram okolo kao inace.
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 16:52   #2826
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
A ja mislila da ti to sve kao od sale podnodis, pa mi sve neugodno kukat vise. Ja do sad 1.5kg skinula evo u 10 dana, obzirom da sam na mirovanju dosta, sto bi bili da jos landram okolo kao inace.
ma tesko mi pada naravno..samo mi nema smisla kukat kad iz ove situacije ne mogu..moramo se pazit i to je to..
a da mi fali hrana, fali..uzasno i slatko, ma sve..ja sam hedonist samo takav i obozavam papat..naravno da mi tesko pada gladovat ali cinim to sad za svoju curicu i sebe...
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 18:40   #2827
Ja inace imam faze kad mi pase zdrava prehrana, a imam i obrnuto kad ne mogu bez svega sto mi je sad zabranjeno. I onda kad bi jela zdravo bi barem bila sita, ako ništa drugo. Sad nit sam sita, ljeto će mi proci a ne mogu vise uživati u lubenici koju cijelu godinu cekam Odrekla se pušenja, sad mi oduzeli i gustat u hrani a jos moram mirovat, pa sve cekam sto je sljedeće...meni lakše kad se izjadam
Evo željni iscekujem večeru od kad sam uzinu pojela
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 20:33   #2828
ma izdrzat cemo...gledaj na to kao i ja, barem cemo poslije imati manje kila za skinuti...
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 21:50   #2829
Quote:
maniakalna Zvjer kaže: Pogledaj post
ma izdrzat cemo...gledaj na to kao i ja, barem cemo poslije imati manje kila za skinuti...
Ma izdrzat cu, nego eto pola života pazim na kile, stvarno sam si htjela dati malo oduska u trudnoći, ali eto ništa od toga za sada. A bojim se da cu i kao doilja morat pazit sto jedem pa to neće s trudnocom završit. A i lakše mi je pazit kad sama tako odlučim, nego kad mi je nesto bas zabranjeno.
Ali zapravo najviše od svega mi je krivo sto očito neću rodit kad bi doslo samo, nego sa secerom induciraju ranije
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 22:34   #2830
To induciranje radi secera je pravilo ili? Meni je moja doktorica rekla da cemo carski (mala je na zadak) dogovarat tamo oko 39+3 do 40+2 ako samo ne krene ranije, a ako se okrene, cekamo prirodan porod
__________________
6.9.2012. Miracle of Love
_pahuljica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 22:40   #2831
Quote:
_pahuljica_ kaže: Pogledaj post
To induciranje radi secera je pravilo ili? Meni je moja doktorica rekla da cemo carski (mala je na zadak) dogovarat tamo oko 39+3 do 40+2 ako samo ne krene ranije, a ako se okrene, cekamo prirodan porod
prvi put sam o tome (i vinogradskoj) procitala ovdje na forumu
u prvoj trudnoci mi to nikad nitko nije spomenuo
da se ogradim, pricam o gestacijskom dijabetesu, ne znam kako je sa zenama koje su u trudnocu usle s dijabetesom
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 23:03   #2832
meni je moj ginekolog rekao ako pazim na secer i drzim se dijete i drzim to sve skupa pod kontrolom da nije nikakva indukcija potrebna...

imam prvi pregled na SD u TA krajem kolovoza pa cu i njih pitati kakva im je praksa
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 07:59   #2833
Cure, neće vas inducirati samo zato što imate gestacijski dijabetes. Pratit će se naravno veličina bebe - to može biti indikacija za carski, ali GD sam po sebi ne, barem je u Petrovoj tako. Ne znam kako je kada se radi o dijabetesu tipa I.
__________________
“In all things it is better to hope than to despair”
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 09:21   #2834
Quote:
maritali kaže: Pogledaj post
Cure, neće vas inducirati samo zato što imate gestacijski dijabetes....
Da, to me zanimalo, inducira li se porod iako je šećer cijelu trudnoću zapravo bio dobar uz dijetu.

I jel zna netko kako to na kraju funkcionira - koliko se često ide na kontolu, koliko se brzo mora reagirati u slučaju da se nešto zakomplicira (npr zamućenje plodne vode)?
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:02   #2835
Pozdrav svima.

Na uzv-u mi je imjereno blagi višak plodne vode i kaže dr. da je od slatkiša. Istina, zadnjih mjesec dana ubijam se u sladoledima i čokoladi...čak umjesto konkretnog obroka sam se znala najest sladoleda
Prije dva mjeseca sam radila OGTT i bio je ok. Sad sam u fazi čekanja nalaza sa Vuka Vrhovca... zabrinuta sam, od tada nisam jela ništa slatko, a i pokušavam uspostaviti neki raspored namirnica i obroka u danu prema dijetama šta sam našla na webu. Uglavnom fali mi slatko, nervozna sam, ne znam šta smijem jesti...Dobila sam samo 12 kg, sad sam 34. tt.

Kolko prema vašem iskustvu treba proći vremena od izbacivanja slatkog da se i bebi uspostavi "normalno" stanje? Da li priidržavanje u prehrani znači da neće biti komplikacija na porudu i nakon njega sa bebom, bar što se tiče glukoze?
Maja083 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:06   #2836
Quote:
Aileenn kaže: Pogledaj post
I jel zna netko kako to na kraju funkcionira - koliko se često ide na kontolu, koliko se brzo mora reagirati u slučaju da se nešto zakomplicira (npr zamućenje plodne vode)?
nis specijalno
ja sam pazila na prehranu, kontrolirala sama secer (trakicama)
sve ostalo (procedura kod pregleda i sl) isto kao i u "normalnim" trudnocama
od dodatnih kontrola zbog secera u trudnoci mi je napravljen UZV bebinog srca

par mjeseci nakon poroda treba ponoviti OGTT
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:48   #2837
Ja planiram rodit u Vinogradskoj, mislim da je Mishek rekla da kod njih po novome ako je sve ok i beba se normalno razvija, a trudnoca ima gd nema čekanja termina. Od jos nekog mislim da sam to čula pa mi zato to ostalo u glavi. Koliko se sijecam ona je isto pratila da joj šećer bude ok uz aparatic.
Btw koji aparatic preporucate za uzeti, da se jednostavno za njega mogu kupit trakice i da nije preskup?
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 10:55   #2838
accu chek imas aparatica vec od cca 250kn..toliko su i trkice i lancete..mislim pakiranje od 50kom..

edit: probaj ebay i na accu chek stranici pogledaj promo video pojedinog aparatica
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 17:58   #2839
ili one touch http://www.onetouch.com/our_products

mislim da je s cijenom tu negdje, trakice mozes naci povoljno na njuskalu ili ebayu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:49   #2840
mom2be..jel smijemo mi malo bureka pojesti..? ili domacu strudlu bez secera u tijestu i nadjevu..?
__________________
djetešce
maniakalna Zvjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.