Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 19:28   #1
kupnja životinje? ili udomljavanje?

kupujete li životinje pored toliko siročadi koja traži dom?

životinje se namnožavaju da bi se prodale, a neke druge godinama čekaju u skloništima da ih njihov skrbnik pronađe i to su one koje imaju sreće, jer u Hrvatskoj samo nekoliko skloništa ne ubija životinje

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=VqFJq-WB1P4
kad jednu životinju kupite, jedna umre. veliku cijenu plaća

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2035

udomljujete li? ili kupujete? zašto?
Oko Moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:32   #2
Udomljujem.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:40   #3
Od ukupno 7 kunica koje sam imala 6 sam udomila, 1 sam kupila (morala sam bila je predivna ), pes mi je udomljen isto tako...ali ako bi si bas zapikirala neku vrstu psa i silno je zeljela kupila bi ga/je jer tesko se nadje cistokrvan pas u azilu, a neki vole neku odredjenu pasminu i mislim da je to ok. Npr ja si jako zelim bullmastifa, ali o tom potom
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:58   #4
i jedno i drugo

neke životinje koje držim jednostavno nema na poklon.
ako i ima, to je jako, jako rijetko, gotovo i nema.

a opet ako mi se pruži prilika nešto udomit onda to i budem (naravno, ako ću moć brinut o dotičnoj životinji)

npr od mačaka koje imam sve su udomljenje.
od 3 psa jedan je iz dumovca, jedan spašen iz vreće, 3. je čistokrvni ali smo ga dobili (da nismo kupili bi jer oduvijek želimo dotičnu pasminu)

osobno si jako želim njemačku dogu i kada ću imat uvjete za nju nadam se da će biti koja za udomit

štakori su neki kupljeni, neki udomljeni, neki iz vlastitog uzgoja

gmazovi su svi kupljeni

zamorac udomljen, miševi udomljeni

trenutno mi iza leđa nered radi ulični micek koji je na čuvanju prije udomljavanja

i da ne duljim...
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:04   #5
Kupujem.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:07   #6
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
kupujete li životinje pored toliko siročadi koja traži dom?
i psa i dvije mačke i kornjaču sam udomila (mace su doslovno nađene na cesti sa nepunih mj. dana,frendica je našla crvenouhu kornjaču koju je netko šutnuo u park u blato pa ju je proslijedila meni,dečko je uzeo psa iz Udruge) ,ne bih imala srca dati novce za životinju pored toliko njih sa "nesretnom" sudbinom


Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
i
osobno si jako želim njemačku dogu i kada ću imat uvjete za nju nadam se da će biti koja za udomit
i ja,ali ta ideja će ipak pričekati

Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
štakori su neki kupljeni, neki udomljeni, neki iz vlastitog uzgoja
kako uspiješ udomiti štakora? kad sam ja imala ideju da bih štakora za ljubimca (era prije mačaka u stanu),bili su u ponudi (za kupiti) samo oni lab. štakori,a i to su me čudno gledali
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:17   #7
Uglavnom udomim, kupim samo ono što nitko nema za udomiti (tipa zmija, tarantula etc.)

Jel treba nekome udomiti kameleona ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:21   #8
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
kako uspiješ udomiti štakora? kad sam ja imala ideju da bih štakora za ljubimca (era prije mačaka u stanu),bili su u ponudi (za kupiti) samo oni lab. štakori,a i to su me čudno gledali
iskreno?
100x lakše nego mačku.
kako na žalost kratko žive tako se i ljudi ponavljaju, i to je jedan od razloga.

drugi što se već jako dugo bavim s njima pa me ljudi samo kontaktiraju (u stilu frend od frenda od tetkine mame mi je dao tvoj broj ) tako da ja nisam nikad ni morala oglase postavljat.

stvori mi se popis ljudi za kupit/udomit pol godine prije nego uopče imam leglo

svoja legla prodajem (nekoć sam udomljavala) a udomim one koji mi dođu iz neke 3. ruke zbog xy razloga
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 20:43   #9
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Jel treba nekome udomiti kameleona ?
ako ga daješ skupa sa "kavezom" naći ću za njega mjesta u ovih 40tak kvadrata
ljubavi,pažnje i hrane mu neće faliti,samo ne znam koliko će ostatak moje bande biti oduševljen



Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
stvori mi se popis ljudi za kupit/udomit pol godine prije nego uopče imam leglo

svoja legla prodajem (nekoć sam udomljavala) a udomim one koji mi dođu iz neke 3. ruke zbog xy razloga
svaka čast,do sada nisam znala da ima toliko ljubitelja štakora
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:50   #10
"životinje se namnožavaju da bi se prodale, "

Ako je ova rečenica istinita tvrdnja, onda pokazuje svu ljudsku destrukciju i manipulaciju ostalim bićima. Žalosno!
Pas, mačka, dupin, orka...još mnoge visoko inteligentne vrste na ovoj planeti su u rukama samo jedne vrste, čojveka, koji može činiti s njima što mu je volja.
Pitam se koji je smisao silnih azila u nas i u svijetu?
Da bi čovjek mogao demnstrirati svoju nadmoć?

Ne treba puno, samo malo dobre volje i sve bi bilo riješeno. Uvjerenja sam da u većini slučajeva struka ne piše zakone. Jer da piše, u zakonu bi bilo i to da se svaki pas kastrira, ukoliko kupac nije za daljnji uzgoj.
Na ovakav način svaka šuša ima neku životinju i dozvoljava razmnožavanje. Nešto prodaje i sitno zaradi, a većina završi po azilima, na kraju većinu zadesi smrt.
Brine li se netko o tome kakav život ima taj pas u azilu? Sumnjam.

Da zaključim, za kupovinu sam, ne udomljavanje.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:34   #11
Quote:
Na ovakav način svaka šuša ima neku životinju i dozvoljava razmnožavanje. Nešto prodaje i sitno zaradi, a većina završi po azilima, na kraju većinu zadesi smrt.
Piše da je odgovoran vlasnik/posjednik
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 01:40   #12
Od ljubimaca koje sam do sada imala, zekana sam kupila ( nije mi palo na pamet da bi ga netko davao na udomljavanje ), macu, papigice, ribice udomila

U, nadam se, skoroj budućnosti planiram nabaviti peseka i njega ću isto udomiti

Dakle, više sam za udomljavanje jer mislim da je plemenitije, da se time može generalno pomoći životinjama na način da ih uzgajivači prestanu štancati i rješavati se "viška" na ružne načine i da se što više smanji profit u trgovanju sa životinjama tako da od tog "posla" odustanu oni koji se vode lošim namjerama, a ostanu oni koji uistinu vole životinje i žele im najbolje koliko je moguće.

Ali nije da imam nešto protiv nekoga tko se odluči na kupnju ako uistinu jako želu određenu vrstu ili pasminu koja nije raspoloživa za udomiti.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 01:56   #13
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Pitam se koji je smisao silnih azila u nas i u svijetu?
Da bi čovjek mogao demnstrirati svoju nadmoć?
mislim da je smisao u pomoći živim bićima koji trebaju pomoć a koja su odbačena na ovaj ili onaj način......azil nikada neće biti hotel,ali služi u jednu ruku i tome da životinja koja u njega zakorači ima neke izglede za život ili izglede za udomljavanje,što se ne bi reklo za životinju koja živi život ulice.....

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Ne treba puno, samo malo dobre volje i sve bi bilo riješeno. Uvjerenja sam da u većini slučajeva struka ne piše zakone. Jer da piše, u zakonu bi bilo i to da se svaki pas kastrira, ukoliko kupac nije za daljnji uzgoj.
danas je kastracija/sterilizacija još uvijek u mnogim glavama bauk i svijet u kojem će se događati stvari koje ovdje navodiš mogu slobodno reći da - sanjam,ali on je jako jako daleko....

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Na ovakav način svaka šuša ima neku životinju i dozvoljava razmnožavanje. Nešto prodaje i sitno zaradi, a većina završi po azilima, na kraju većinu zadesi smrt.
ovo je jedan od većih problema koji pridonosi tome da su nam azili krcati......umjesto kastracije/sterilizacije lakše je živo biće šutnuti na cestu,odvesti u šumu ili učiniti nešto još mnogo gore......dok u glavi i dalje stoji jeena praznina......edukacija se provodi,nadam se da će u budućnosti biti bolja situacija nego danas......bez promjene razmišljanja uzalud nam svi zakoni ovoga svijeta.......

Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Brine li se netko o tome kakav život ima taj pas u azilu? Sumnjam.
brine brine,ne boj se....uvijek će biti pojedinaca koji neće okretati glavu i koji će u svoj raspored uvesti i pomaganje odbačenima,pa makar to bile i životinje jest da takvih pojedinaca nema puno,nema čak niti dovoljno,ali nije bitno......bolje je biti među trojcom koji rade nego među pedeset koji samo gledaju

inače,uvijek sam za udomljavanje jer ponekad je dovoljan samo jedan pogled,samo jedan dodir,sekunda....da shvatiš kako ipak postoje stvari koje je nemoguće platiti....pa sad,ako pri posjetu azilu netko ne osjeti taj ''tik'' među stotinama pasa,stotinama očiju,njuški i mašućim repovima......onda mislim da tu postoji neki dublji problem
sa druge strane zaista shvaćam one koji gaje posebnu ljubav prema određenoj vrsti i poštujem to,tako da ne mogu osuđivati niti kupnju......ali opet,udomljavanje neka ostane kao prvo i osnovno......
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 02:15   #14
Ovisi. Do sad sam većinu životinja udomio.

Planiram u budućnosti kupiti jednu rasnu mačku jer mi se ta pasmina posebno sviđa. Ne osjećam baš neku grižnju savjesti što neću udomiti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:26   #15
Quote:
Oko Moje kaže: Pogledaj post
kupujete li životinje pored toliko siročadi koja traži dom?

životinje se namnožavaju da bi se prodale, a neke druge godinama čekaju u skloništima da ih njihov skrbnik pronađe i to su one koje imaju sreće, jer u Hrvatskoj samo nekoliko skloništa ne ubija životinje

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=VqFJq-WB1P4
kad jednu životinju kupite, jedna umre. veliku cijenu plaća

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=2035

udomljujete li? ili kupujete? zašto?

Udomljavanje, naravno.
Tako je k nama došla aktualna maca i aktualna pasica.
Obje smo sterilizirali.

Zašto udomljavanje?
Zato jer time pomažem jednoj napuštenoj dušici.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:37   #16
Udomljavanje naravno.
Nismo kupili niti jednu životinju koju smo imali doma. Ustvari, krivo brat je kupio hrčka djevojci a ona je njemu bila dala zltne ribice.
Tako da ispada da smo na kraju imali i životinje iz zoo shopa doma.

Baš sam nedavno gledala pse iz azila i u Dumovcu i u Noinoj A.

Ima jedna desetogodišnja kujica koja je gotovo cijeli život u kavezu, koji pogled ima, mislim da ne bih uzela drugog psa nakon tog pogleda, mislim da ne bih mogla.

Nažalost jedino ja od ukućana bi bila za tu opciju, za psa a i ne znam kako bi se razmažena frajla od mačke nosila s konkurencijom. Tako da nema druge nego da pričekam, do tad će moja kandidatkinja već i skončati u kavezu. Tužno ustvari.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:38   #17
Udomila troje kod sebe! I to cu raditi dok sam ziva, nikad necu kupovati zivotinje.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:40   #18
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Da zaključim, za kupovinu sam, ne udomljavanje.
Ne razumijem. Tekst iznad ove rečenice se čini kao da si protiv kupnje, a za udomljavanje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:03   #19
udomljujem. ne znači da sam protiv kupovanja doduše.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 01:44   #20
Ako zeli Aru, vjerujem da cu ju morat kupit, tesko da bih pronasao nekog tko bi ju htjeo dat.

Sto se tice pasa i macaka, uvijek sam za da se udome.


No isto tako podrzavam i kupovinu zivotinja, no zivotinja (u ovom slucaju pasa i macaka) samo iz registriranih uzgajivacnica koje zahtjevaju kastraciju ukoliko se ne misli bavit daljnjim uzgajanjem odredjene pasmine. Neke to zahtjevaju kako im se nebi oduzeo posao iz ruku, no vjerujem da ima onih koji vole to sto rade, vole tu odredjenu pasminu ili vise njih, i ne zele da budu unistene kojekakvim mjesanjem pasmina, ili prevelikim uzgojem radi zarade.



Za sad imam dvije kujice, jedna samojed bez papira, dobivena od jedne cure jer joj se nije dalo vise brinut o njoj (kasnije trazila 500 kuna da bi si kupila nove hlace, i naravno da joj nismo dali).
I druga kujica pokupljena sa ulice, mjesanka.

Obje kastrirane, jer ako mi nekad i pobjegnu iz videokruga ne zelim mislit sto me ceka za par mjeseci, a problem ne zelim niti zivotinji, niti sebi niti drustvu koje bi kasnije ispastalo zbog mene.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.