Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2013., 11:26   #3401
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
sama činjenica što se je Zapad uspio riješiti stotina islamista koji su spremni dati svoj život za Islam+što su detektirali u svojim zemljama sve one koji su voljni poginuti za Alaha,je dovoljan razlog za isplativost razaranja Sirije!
osim toga, sirija više nije ni releavntan saveznik irana i hezbolaha, niti će postati relevantan islamistički režim. naprosto je osuđena na kaos.
u ratu neće biti pobjednika, nikad, trajat će desetljećima, ko irački ili afganistanski. ratovi koji nemaju kraja.

a i u egiptu se uskoro može očekivati krvoproliće između islamista i sekularista. zemlja je u ekonomskoj banani, popularnost novih vlasti se topi.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:18   #3402
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
osim toga, sirija više nije ni releavntan saveznik irana i hezbolaha, niti će postati relevantan islamistički režim. naprosto je osuđena na kaos.
u ratu neće biti pobjednika, nikad, trajat će desetljećima, ko irački ili afganistanski. ratovi koji nemaju kraja.

a i u egiptu se uskoro može očekivati krvoproliće između islamista i sekularista. zemlja je u ekonomskoj banani, popularnost novih vlasti se topi.

Što se tiče Sirije, mislim da si u pravu na žalost.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:29   #3403
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
sama činjenica što se je Zapad uspio riješiti stotina islamista koji su spremni dati svoj život za Islam+što su detektirali u svojim zemljama sve one koji su voljni poginuti za Alaha,je dovoljan razlog za isplativost razaranja Sirije!

Ovo je nevjerojatno dokle neko može da se moralno sroza.

NAjveći broj stradalih u tvome " isplativom razaranju Sirije" su civili koji nemaju nikakve veze I potpuno su nedužni a veliki broj je tu I sekularnih stanovnika Sirije koji ratuju na strani Vlade ili su njene pristalice. Pa sve one autobombe I teroristički napadi.

Ovo što pričaš je vrhunac tvoga nemorala I pokvarenosti.

Bože sačuvaj.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:51   #3404
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ovo je nevjerojatno dokle neko može da se moralno sroza.

NAjveći broj stradalih u tvome " isplativom razaranju Sirije" su civili koji nemaju nikakve veze I potpuno su nedužni a veliki broj je tu I sekularnih stanovnika Sirije koji ratuju na strani Vlade ili su njene pristalice. Pa sve one autobombe I teroristički napadi.

Ovo što pričaš je vrhunac tvoga nemorala I pokvarenosti.

Bože sačuvaj.

Ali pokusaj vidjeti kud vode tvoje "moralne" tvrdnje.

Po tvome saveznici ne bi smjeli napasti Njemacku i Japan jer ce poginuti i neki neduzni ljudi, a Hrvatska ne bi smjela napasti Krajinu.

Koliki postotak tih civila o kojima pricas su nemuslimani? U Siriji je 90% muslimana. Dakle to su mete, ukoliko uzmemo kao pretpostavku da se radi o globalnom ratu protiv islama.


Problem s tvojim moralom je u tome da kad bi se neki narod ili drzava pridrzavali tvog moralnog nauka, u kratkom bi vremenu prestali postojati.

I pravni sustav nijedne drzave ne bi mogao funkcionirati jer postoji sansa da se osudi neduzni.


I za kraj, htio bi samo reci da postoje neduzni vojnici i civili, kao i duzni civili i vojnici, i ne znam zasto se civili kao kategorija uvijek svrstavaju u "neduzne" umjesto u neutralne. Ako je neduzan civil koji pogine u sirijskom sukobu zato jer ti se ne svidjaju napadaci, onda su neduzni i vojnici koji brane od tog istog napadaca.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 16:43   #3405
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ali pokusaj vidjeti kud vode tvoje "moralne" tvrdnje.

Po tvome saveznici ne bi smjeli napasti Njemacku i Japan jer ce poginuti i neki neduzni ljudi, a Hrvatska ne bi smjela napasti Krajinu.

Koliki postotak tih civila o kojima pricas su nemuslimani? U Siriji je 90% muslimana. Dakle to su mete, ukoliko uzmemo kao pretpostavku da se radi o globalnom ratu protiv islama.


Problem s tvojim moralom je u tome da kad bi se neki narod ili drzava pridrzavali tvog moralnog nauka, u kratkom bi vremenu prestali postojati.

I pravni sustav nijedne drzave ne bi mogao funkcionirati jer postoji sansa da se osudi neduzni.


I za kraj, htio bi samo reci da postoje neduzni vojnici i civili, kao i duzni civili i vojnici, i ne znam zasto se civili kao kategorija uvijek svrstavaju u "neduzne" umjesto u neutralne. Ako je neduzan civil koji pogine u sirijskom sukobu zato jer ti se ne svidjaju napadaci, onda su neduzni i vojnici koji brane od tog istog napadaca.



Sirija je žrtva agresije I zavjere isto kao I Libija a sve ostalo su gluposti.

Tvoje usporedbe sa silama osovine I sa Krajinama su toliko besmislene a tvrdnje toliko imbecilne da svaka rasprava postaje suvišna.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 16:59   #3406
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Sirije, mislim da si u pravu na žalost.
čiju žalost? sirijaca svakako, ali izraelaca i SAD sigurno ne.
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
NAjveći broj stradalih u tvome " isplativom razaranju Sirije" su civili koji nemaju nikakve veze I potpuno su nedužni a veliki broj je tu I sekularnih stanovnika Sirije koji ratuju na strani Vlade ili su njene pristalice. Pa sve one autobombe I teroristički napadi.

Ovo što pričaš je vrhunac tvoga nemorala I pokvarenosti.
pa gledaj, s jedne strane imamo diktatora proiranske orijentacije koji je nemilosrdno gazio svakog tko je zinuo protiv njega, a s druge strane islamistički ološ koji financira turska i s. arabija.

ne znam koga tu treba žalit? možda jedino krščane koji su se između tog zla našli. treba im ponudi azil u zapadnim državama.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 15.04.2013. at 10:15. Reason: spajanje
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 17:57   #3407
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sirija je žrtva agresije I zavjere isto kao I Libija a sve ostalo su gluposti.

Tvoje usporedbe sa silama osovine I sa Krajinama su toliko besmislene a tvrdnje toliko imbecilne da svaka rasprava postaje suvišna.
Aha, znaci nisi mogao nista protuargumentirati. To sam si i mislio.

Vi moralisti nikad niste u stanju svoj moral argumentirati osim cirkularnom definicijom. Logika i razum vam nisu bitni, argumenti nisu bitni, rasprava nije bitna.

Bitno je samo da dodjete, negdje iscrtate grafit da svijet zna da postojite, i onda pobjegnete.

Na tvoju zalost forum je medij za dijalog a ne monolog, pa ako smatras da su rasprave suvisne onda nemoj mi dolaziti i trositi vrijeme drugih ljudi. Da me zanimaju propovijedi isao bi u crkvu.


Tvoji stavovi su toliko jadni da sam ih pobio jednom jedinom recenicom na koju ti nisi uspio nista odgovoriti osim pateticnom samoobrambenom taktikom vrijedjanja po kojoj su to "imbecilne usporedbe" a zato jer tvoje tvrdnje cine smijesnima.

Ma naravno da je Sirija zrtva agresije. Zrtva agresije Akađana, Sumerana, Egipćana, Hitita, Babilonaca, Asiraca, Perzijanaca, Makedonaca, Rimljana, muslimanskih osvajaca s juga, križara, i tko zna koga sve ne.

I sad je pitanje kome od tih silnih osvajača Sirija pripada, i da li to znaci da je u redu da zadnji agresor ima Siriju i vise nitko drugi ne smiju izvrsiti agresiju na Siriju?

Idemo iz Sirije maknuti sve muslimane i krscane jer su to agresori. To je ta neka "logika".

Zadnje uređivanje rezon@tor : 15.04.2013. at 10:16. Reason: spajanje
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 09:13   #3408
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa gledaj, s jedne strane imamo diktatora proiranske orijentacije koji je nemilosrdno gazio svakog tko je zinuo protiv njega, a s druge strane islamistički ološ koji financira turska i s. arabija.

ne znam koga tu treba žalit? možda jedino krščane koji su se između tog zla našli. treba im ponudi azil u zapadnim državama.

Šta, znači nije NA ŽALOST to što je jedna država sa sekularnom vladom uništena. Uz gomile mrtih I teška razaranja.
Prijatelju, proveo sam rat u Sarajevu I okolici I smrti I razaranja sam se nagledao. Dosta mi za cijeli život.
I zato ti kažem da nema tog svetog višeg cilja koji može opravdati masovna ubijanja I uništenja, a pogotovo kroz izvana izazvani građanski rat I krpoz ubacivanje najgoreg ološa da obavlja najprljavije zločine.
Svako ko tvrdi drukčije je I nemoralan I sebičan jer lako je kad se ne radi o tebi nego o drugima.

I mani mi price o diktatorima, to su price za malu djecu, problem je što se on ne pokorava američkim, francuskim I britanskim imperijalistima, dok diktature I satrapije koje su gore sto puta od Assadove I koje izvoze vahabizam po svijetu uživaju punu podršku anglosaxonskih I francuskih šupaka I licemjera.

I nije on proiranski nego pro-sekularan, a proiranski je jedino zato što Iran podržava Assada da ne bi bio instaliran proamerički režim. A to što Iranci vole Assadov sekularni socijalistički model vladavina I što Assad voli iranski šiitski islamizam, ma moš misliti.

I znam za tvoju teoriju da sve ovo eto kako bi kršćani došli na Zapad. Boli Amere , Francuze I Britance karina I za bliskoistočne kršćane I za kršćanstvo uopće. Jer da je njima stalo do kršćana onda bi im omogućili bezbolnu imigraciju na Zapad a ne da ljudi prolaze kroz pokolje, istrebljenje I pakao pa ako se neki I domogne Zapada da ga prime kao preko ...ca.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 11:29   #3409
tekst koji se dijelom odnosi na ovu raspravu:
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Lako se zafrkavati dok piješ kaficu na Jarunu.

Ali kad ti dođe osveta by Al-Kajida onda će da bude loše. A budući da nemamo vojske da nas štiti, a tajne službe se bave međusobnim i špijanjem političara, bit će gadno.

Vidi dolje.. ukratko , Jordan pokušava naoružati anti Osamine snage, da bi zaštitio svoju guzu, pitanje da li mi uopće s izvozom oružja idemo niz dlaku Amerima ili i njih jednostvano nije briga. To je čisto mješanje u građanski rad preko treće zemlje, nije čak ni pod patronatom Amerike. Uz rizik da ti se Al-Kajeda jednog dana osveti.

Syria: Jordan to spearhead Saudi Arabian arms drive
http://www.guardian.co.uk/world/2013...udi-arms-drive
Jordan has agreed to spearhead a Saudi-led push to arm rebel groups through its borders into southern Syria, in a move that coincides with the transfer from Riyadh to Amman of more than $1bn (£650m).
It a significant change for Jordan, from a posture of trying to contain the spillover threat posed by the civil war across its border to one of actively aiming to end it before it engulfs the cash-strapped kingdom.
[...]
One western diplomat cautioned that recent gains in the south, though dramatic on paper, would slow as rebels edge towards the capital. "It was the same in the north," the diplomat said. "The heady rush into Aleppo last August has led to a stalemate ever since. I'm not sure the southern border is going to soon change the equation."
(Presumably, this is why the "Syrian express" is running more often now from Russia. I don't have any proof, but I think based on public statements by Merkel that arms supplies to the Syrian rebels would only lead to more weapons being sent to the SAA, Russia warned by back channels that it would counter any shipments)


Cracks emerge in rebel groups in Syria
http://gulfnews.com/news/region/syri...yria-1.1170300
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:52   #3410
Sirijska vojska polako ali sigurno gubi rat:

http://www.advance.hr/vijesti/sirijs...aleppo-damask/

Treba citati izmedju redova. Ako pobunjenici mogu drzati "kljucne" vojne baze pod opsadom mjesec dana, ako mogu opstruirati/zatvoriti kljucne rute na duze vrijeme, ako vojsci treba tako dugo da slomi pobunjenike i kad znaju gdje su - tada to znaci da sirijska vojska gubi rat. Sto se vec dalo naslutiti po tome sto jos uvijek nisu slomili otpor, a pobunjenici jacaju iz dana u dan.


Isto tako - sto duze rat traje tim je to bolje za SAD i Europu jer vise muslimanskih fanatika otuda odlazi na ratna zarista. Vise se ekonomski trosi i Sirija i muslimanske drzave koje financiraju pobunjenike.

To sto Amerika nije svrgnula Assada u jednom danu uopce ne znaci da operacija nije uspjesna.

---

Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Šta, znači nije NA ŽALOST to što je jedna država sa sekularnom vladom uništena. Uz gomile mrtih I teška razaranja.
To samo po sebi apsolutno nista ne znaci. I Njemacka je bila sekularna drzava pa je razorena 1945. godine.

I sto uopce tvoj komentar implicira, da bi ubijanje i razaranje bilo ok da nije sekularna?

Quote:
[B]I zato ti kažem da nema tog svetog višeg cilja koji može opravdati masovna ubijanja I uništenja
Da li se ti smatras vrhovnim vjerskim autoritetom ovoga svijeta? Pitam zato jer i u hinduizmu, i u krscanstvu, i u islamu, i u sekularnim drzavama postoje (sveti) visi ciljevi koji mogu opravdati masovno ubijanje i unistenje.

Pa mene zanima, kojom logikom ti smatras da to nema opravdanja? Kako smatras da netko moze postojati, bila to drzava, narod, ili osoba, na ovom svijetu, bez masovnog ubijanja i unistenja? Da li mislis da bi danas bilo drzave Hrvatske bez masovnog ubijanja? Da bi bilo Hrvata bez masovnog ubijanja i unistenja od stoljeca sedmog?

Quote:
Svako ko tvrdi drukčije je I nemoralan I sebičan jer lako je kad se ne radi o tebi nego o drugima.
Pa i tebi je lako kad drugi za tebe masovno unistavaju i ubijaju kako bi ti danas mogao zivjeti ovako kako danas zivis, i stavljati se u moralno superiornu poziciju.

Svaki dan neka kokos pogine zbog tebe, i neka biljka umre, da bi ti mogao zivjeti i pisati kako je ubijanje lose. Svaki dan neki vojnik umre u Iraku ili Afganistanu ili tko zna gdje kako bi ti mogao imati visi ekonomski standard i kako bi tvoja civilizacija uopce mogla opstati i prezivjeti.

I umjesto da si zahvalan propovjedas stavove koji ne mogu prezivjeti u stvarnosti, onako kako drugi propovjedaju komunizam koji dozivljavaju kao "moralan" a kad se proba u stvarnosti jad i bijeda.

Quote:
Jer da je njima stalo do kršćana onda bi im omogućili bezbolnu imigraciju na Zapad a ne da ljudi prolaze kroz pokolje, istrebljenje I pakao pa ako se neki I domogne Zapada da ga prime kao preko ...ca.
A bolja ideja bi bila da sve koji za sebe vele da su krscani i kako su se preobratili, da puste u Ameriku i Britaniju?

I time bi se jasno dalo da znanja da je rat usmjeren iskljucivo protiv islama, sto je za sad jos uvijek javna tajna.

Zadnje uređivanje A stranger : 15.04.2013. at 13:14.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 16:05   #3411
Quote:
Treba citati izmedju redova. Ako pobunjenici mogu drzati "kljucne" vojne baze pod opsadom mjesec dana, ako mogu opstruirati/zatvoriti kljucne rute na duze vrijeme, ako vojsci treba tako dugo da slomi pobunjenike i kad znaju gdje su - tada to znaci da sirijska vojska gubi rat. Sto se vec dalo naslutiti po tome sto jos uvijek nisu slomili otpor, a pobunjenici jacaju iz dana u dan
Čim nisu slomili otpor za tri mjeseca, koliko maksimalno treba za analiziranje situacije, pregrupiranje snaga i ofenzivu jedne armije bilo je jasno kako od toga nema ništa, obično se takve akcije završavaju za par tjedana, pošto se ne radi ovdje o asimetričnom sukobu već o frontovskoj borbi gdje su jasne linije razgraničenja. Uz to, Assadova vojska je na domaćem terenu. Ovo je Assadu samo odlaganje kraja...
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 17:09   #3412
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Šta, znači nije NA ŽALOST to što je jedna država sa sekularnom vladom uništena. Uz gomile mrtih I teška razaranja.
Prijatelju, proveo sam rat u Sarajevu I okolici I smrti I razaranja sam se nagledao. Dosta mi za cijeli život.
I zato ti kažem da nema tog svetog višeg cilja koji može opravdati masovna ubijanja I uništenja, a pogotovo kroz izvana izazvani građanski rat I krpoz ubacivanje najgoreg ološa da obavlja najprljavije zločine.
Svako ko tvrdi drukčije je I nemoralan I sebičan jer lako je kad se ne radi o tebi nego o drugima.

I mani mi price o diktatorima, to su price za malu djecu, problem je što se on ne pokorava američkim, francuskim I britanskim imperijalistima, dok diktature I satrapije koje su gore sto puta od Assadove I koje izvoze vahabizam po svijetu uživaju punu podršku anglosaxonskih I francuskih šupaka I licemjera.

I nije on proiranski nego pro-sekularan, a proiranski je jedino zato što Iran podržava Assada da ne bi bio instaliran proamerički režim. A to što Iranci vole Assadov sekularni socijalistički model vladavina I što Assad voli iranski šiitski islamizam, ma moš misliti.

I znam za tvoju teoriju da sve ovo eto kako bi kršćani došli na Zapad. Boli Amere , Francuze I Britance karina I za bliskoistočne kršćane I za kršćanstvo uopće. Jer da je njima stalo do kršćana onda bi im omogućili bezbolnu imigraciju na Zapad a ne da ljudi prolaze kroz pokolje, istrebljenje I pakao pa ako se neki I domogne Zapada da ga prime kao preko ...ca.
ne znam odakle tebi ideja da to što neka država ima sekularnu vladu znači da ne smije biti razorena? pa i staljinova vlada je bila sekularna. asad je manijak, to što amerikanci na drugim mjestima podupiru još gore manijake od njega ne znači da on nije manijak.

iranci podržavaju asada jer je alavit, tj. šijit i jer preko njega naoružavaju hezbolah i jer je sirija iranska provincija. pire svoj utjecaj.
i ne, ne mislim da je to sve zato da krščani dođu na zapad, ali napominjem da zapad nema ništa protiv, oni stalno dolaze, puno lakše nego drugi.
ali ovo nije radi toga, ovo je očito zato da se arapi i muslimani ubijaju međusobno i po tom pitanju mission is acomplished.
tvoj problem je što sve promatraš u dihotomiji amerika-svi ostali i pritom ti je amerika zlo, a svaki njihov neprijatelj dobar.
ja nisam amerika. ja sam promatrač sa strane i to što se proiranski diktator koji je ubio svakog ko zine protiv njega ubija sa islamističkim ološem po meni je svakako jedna irelevantna stvar. možda čak i neloša.
to što ti u tom vidiš neki problem jer je asad eto sekularan i antiamerički, je stvar tvog antiameričkog stava. yebe mi se što je antiamerički i sekularan.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 17:12   #3413
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Čim nisu slomili otpor za tri mjeseca, koliko maksimalno treba za analiziranje situacije, pregrupiranje snaga i ofenzivu jedne armije bilo je jasno kako od toga nema ništa, obično se takve akcije završavaju za par tjedana, pošto se ne radi ovdje o asimetričnom sukobu već o frontovskoj borbi gdje su jasne linije razgraničenja. Uz to, Assadova vojska je na domaćem terenu. Ovo je Assadu samo odlaganje kraja...
netočno. asad ne može uspostaviti kontrolu nad sirijom, jednako kao što JNA nije mogla uspostaviti kontrolu nad jugoslavijom.
ali pobunjenici nemaju šanse da zauzmu pro-asadovska poručja jednako kao što nitko nije bio u stanju zauzeti srbima naseljena područja u raspadu jugoslavije.

tamo gdje asad ima potporu, tamo će se održati uvijek, osim ako dođe do strane intervencije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 17:40   #3414
Sirija je prošlost.
Nakon 70,000 mrtvih nema više šanse za opstanak, podjela je za sve najbolje rješenje.

Jedino bitno sada je "contain", da se sukob ne prelije na ostale, Libanon npr.
Hezbollah-backed Lebanese Shiites fight in Syria
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 18:05   #3415
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
netočno
nemaju šanse da zauzmu pro-asadovska poručja jednako kao što nitko nije bio u stanju zauzeti srbima naseljena područja u raspadu jugoslavije.

tamo gdje asad ima potporu, tamo će se održati uvijek, osim ako dođe do strane intervencije.
A kako nije; Hrvati su zauzeli cijelu Hrvatsku ukljucujuci podrucja naseljena Srbima. Srbi bi nastradali i u Bosni da se nije ukljucila medjunarodna zajednica. Nastradali su i na Kosovu.. ok zive i dalje u par opcina, ali vlast je drukcija. Vlast je drukcija i u Crnoj Gori, to vise nije izravno srpska provincija.

Ne radi se o tome da nuzno "zauzmes" sva ta podrucja u vojnom pohodu, nego da drzava (kao teritorijalna jedinica) ima drugu vlast.

Pogledaj Libiju. Nisu trebali biti pobiti svi gradjani Tripolija nego je bilo dovoljno da se sredi Gadafi i ostali odjednom vise nisu pro-Gadafi. Tako ce biti i u Siriji kad Assad padne. Civilna populacija je pasivna i ostat ce pasivna. Aktivni su militanti i vojska; vojska jer mora, a broj vojnika se smanjuje. Kad militanti prevladaju to je to.

Uostalom, kao sto smo rekli vec, ako ostani dzepovi otpora tim bolje, jer ce zemlja biti stalno u ratu. Nije bitno da ne postoje podrucja koja nisu pro-Assadska, nego da se zemlja drzi u stalnom ratu.

Tesko da ce se Assad odrzati s ovom potporom koju sad ima, ako je glavni grad svako malo okruzen i pred napadom, glavne ceste blokirane, vojne baze pod opsadom mjesecima prije nego se opsada probije, a najveci grad podijeljen i pobunjenici se ne da ju istjerati.

Mozda pobunjenici sad ne mogu kontrolirati 100% zemlje ali je dovoljno da sruse Assada pa ce ostatak zemlje morati priznati njihovu vlast.

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Sirija je prošlost.
Nakon 70,000 mrtvih nema više šanse za opstanak, podjela je za sve najbolje rješenje.

Jedino bitno sada je "contain", da se sukob ne prelije na ostale, Libanon npr.
Do podjele ne smije doci jer se tako stvaraju dva mirna entiteta. Ako nema podjele bit ce jedan entitet sa dugotrajnim sukobom, a to je i cilj.

Prelijevanje je takodjer cilj. Ako se sukob prelije u ostale muslimanske zemlje tim bolje.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 18:21   #3416
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Prelijevanje je takodjer cilj. Ako se sukob prelije u ostale muslimanske zemlje tim bolje.
FYI, u Libanonu kršćani čine 34-40% (nekad ih je bilo i daleko više).
Ukratko, nije to nikakva muslimanska zemlja.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 18:30   #3417
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
A kako nije; Hrvati su zauzeli cijelu Hrvatsku ukljucujuci podrucja naseljena Srbima.
ali su hrvati izgubili posavinu, a srbiju nitko nije zauzeo.
pad asada je kao da "pobunjenici" protiv JNA zauzmu srbiju. nema šanse.

u siriji to nije kao u libiji, jer u siriji je sukob duboko etnokonfesionalni, alaviti će uvijek biti proti FSA, čak i da asada sutra srčana kap pogodi.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:09   #3418
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
netočno. asad ne može uspostaviti kontrolu nad sirijom, jednako kao što JNA nije mogla uspostaviti kontrolu nad jugoslavijom.
.
Točno tako, upravo jer je bio u pitanju upravo ogroman otpor prema JNA kao i masovna dezerterstva pošto je veliki dio stanovništva krenuo u otpor, a takvo je stanje i u Siriji, kada bi se radilo o par tisuća ljudi, pa i najboljih specijalaca, otpor bi trajao svega najduže par mjeseci. Ovako se vidi kako je otpor Assadu masivan, kao i tada prema JNA
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:07   #3419
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali su hrvati izgubili posavinu, a srbiju nitko nije zauzeo.
pad asada je kao da "pobunjenici" protiv JNA zauzmu srbiju. nema šanse.
Gle ja ne znam da li si ti Srbin pa sad namjerno plasiras ovakve korigirane verzije povijesti, ili nisi bas previse razmisljao.

Naravno da Srbiju nije nitko zauzeo kad ju nitko niti nije htio zauzeti (osim muslimana na Kosovu), tako da ne znam kakav ti je to dokaz i za sto?

A Hrvati nisu izgubili posavinu, nego je u nekim dijelovima bila pobuna sa vecinski srpskim stanovnistvom, koja je ugusena. Sto direktno pobija tvoju tvrdnju.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 21:26   #3420
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Točno tako, upravo jer je bio u pitanju upravo ogroman otpor prema JNA kao i masovna dezerterstva pošto je veliki dio stanovništva krenuo u otpor, a takvo je stanje i u Siriji, kada bi se radilo o par tisuća ljudi, pa i najboljih specijalaca, otpor bi trajao svega najduže par mjeseci. Ovako se vidi kako je otpor Assadu masivan, kao i tada prema JNA
da, ali izvan srpskih područja. u srpskim područjima je bilo nemoguće da netko porazi JNA. isto će vrijediti i za alavitska i druzska i još neka područja.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.