Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2013., 18:37   #3581
Quote:
alenkr kaže: Pogledaj post
ne mora doći do ogromne intervencije amerike i njihovih silnih satelita,dosta je da sa sjevera udari turska pod izlikom npr.neznam povrede granice i s juga izrael pošto su sad postale najednom bracke zemlje i rat je vrlo brzo gotov! samo moraju dobit zeleno svjetlo!
rusija bi u tom slučaju mogla samo šta? poslat svoje snagediplomacije bi bila spora i slaba utjeha,bili ušli u otvoreni sukob s kopnenim snagama a i, kako?,mislim teško teško tj. nebi. nije to kavkaz ipak!
vro vjerojatno bi na to intervenirao i iran, ALI I IRAK na strani sirije protiv turske.
izrael nema šanse da uđe, jer bi ulazak izraela okrenuo većinu pobunjenika protiv njih.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:22   #3582
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Viditi cemo jos sta ce biti ali jedno je sigurno vojska sve vise i vise napreduje, i sada je Ameriku strah da ove bradonje koje oni sponzoriraju ne izgube rat pa idu za poslijednjom opcijom kao vojska je koristila kemijsko oruzje...
Na toj liniji je i jedan naš humanitarac, kojeg se ne mogu trenutno sjetiti imena. Krivi Asada za uporabu kemijskog oružja. Nadam se da to čini nesvjesno i da je obmanut. A ako to čini svjesno, đaba mu sav njegov """humanitarni""" rad.

Javio se u jutrošnjoj Kronici Dana na prvom programu HR-a.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:33   #3583
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Na toj liniji je i jedan naš humanitarac, kojeg se ne mogu trenutno sjetiti imena. Krivi Asada za uporabu kemijskog oružja. Nadam se da to čini nesvjesno i da je obmanut. A ako to čini svjesno, đaba mu sav njegov """humanitarni""" rad.

Javio se u jutrošnjoj Kronici Dana na prvom programu HR-a.
Ti svi humanitarci imaju specijalne interese, imaju svoje poslodavce i imaju one koji ih financiraju. O njima je pun interet. Na kraju dana bolje je biti i "humanitarac" ako se gleda vlastita guzica nego stati po cijeli dan u nekoj trafici ili biti bez posla.
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:37   #3584
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
vro vjerojatno bi na to intervenirao i iran, ALI I IRAK na strani sirije protiv turske.
izrael nema šanse da uđe, jer bi ulazak izraela okrenuo većinu pobunjenika protiv njih.
Irak se ne bi miješao jer bi samo produbili unutarnji sukob Sunita i Šiita u svojoj zemlji, A Iran nema kopnenu vezu sa Sirijom
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:42   #3585
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Irak se ne bi miješao jer bi samo produbili unutarnji sukob Sunita i Šiita u svojoj zemlji, A Iran nema kopnenu vezu sa Sirijom
u svakom slučaju, agresija turske na siriju nije izgledna.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:47   #3586
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ja sa tekstovima iz britanskih medija čistim sebi cipele. Za drugo I ne vrijede.

KAo što I tvrdnje zapadnih medija I političara vrijede koliko I pola žlice drkotine.
Ali je zato državna tv pod cenzurom al-Assada daleko objektivnija od stotina zapadnih medija koji nemaju manevar za izbjegavavanje očitog.Mediji lažu u to ne sumnjam,samo se vodim mišlju da državni,diktatorski mediji lažu najviše i besramno više od ostalih.
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
A što se tiče bombe ispred francuske ambasade u Libiji, ja ne znam čemu se bune. Francuski šupci postavili islamističke libijske šupke na vlast. A ovi njima za uzvrat bombu pred ambasadu.
pošteno brate a ja evo suze ronim. Ali hajde barem im nisu iskarali veleposlanika pa ga nakon toga ukokali. Barem koliko se zna.
PAyback is a bitch!
Libijci linčovali Moamera,a ti sad kopiraš antizapadnjačke senitmente.Pa koga briga za Zapad u ovom slučaju?!
Libija je ustala protiv Moamera,i u tome je pomogao Zapad.Ali bez volje samih Libijaca toga ne bi bilo.
Bomba može biti postavljena od strane određenih lobija,skupina uskih interesa ili kojeg zalutalog džihadiste..
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
zanimljivo da se nitko nije sjetio maknuti im pjenu (za brijanje) sa usta, uglavnom, pada mi napamet 1939 i Poljska... znamo kako je to počelo
Namještaljka...?Meni se ne čini tako.Imam dojam da je al-Assad spreman upotrijebiti otrovne plinove,ili bolje rečeno njegovi lojalni časnici.
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
No đihadistička opozicija ne ostavlja puno mašti na volju uz ritualna klanja http://www.liveleak.com/view?i=a0b_1364831949
Upravo možemo povezati ova dva događaja..Možda je plin pušten na ove bradate jadnike prikazane u videuu,koji su odrubili sirijskom časniku njegovu glavu..
Moram reći da podržavam eliminaciju tih ritualističkih bradonja,svaku pojavu vjerskog fanatizma ili bilo kojeg nitkova koji se bori u ime alaha itd.
Borbe u Siriji vode se za smjenu vlasti i zaokret prema reformi društva.
Quote:
Digging Bill86 kaže: Pogledaj post
Gle čuda, baš sad kad sirijska vojska nanosi teške gubitke teroristima i polako, ali sigurno vraća okupirana područja, on se sjetio trovati nevine ljude sarinom misleći vjerojatno da se to neće otkriti.
Ja mislim da tu nema ratnog rasporeda ili plana.To je učinjeno jer se može,a ne zato da izazove kontradikcije..Sirijska vojska može pokrenuti pokoju kontraofanzivu kako bi deblokirala Damask,ali to su samo nevažni trzaji jer nadzor na zemljom onako kako to al-Assad vidi uredu sa zemljovida na zidu,izgubljen je u nepovrat.On je stiješnjen sa linijom obrane,a iza leđa mu je samo more..To je vrlo nezgodna situacija strateški gledano.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 19:55   #3587
M. Bodgdanov, zamjenik ruskog ministra vanjskih poslova u posjeti Libanonu.

Na pitanje o djelovanju Hezbollaha u Siriji:
“We have said before that we are against any intervention in the internal affairs of Syria and against any attempts to use territories of neighboring countries for that purpose,” he told reporters.

Jel to Rusija šalje jasnu poruku Hezbollahu da tako više ne ide, da se više neće tolerirat ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 20:01   #3588
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, agresija turske na siriju nije izgledna.
I ja mislim, najviše što bi bilo neke ograničene igrice sa Kurdima ukoliko bi ovi pravili neke probleme preko granice a nitko ne bi bio tu spriječiti ih
Mislim kako su Turci danas sretni što im Amerikanci tada nisu dozvolili umarširati u Irak jer su danas izgradili jako dobre ekonomske veze sa Kurdima u sjevernom dijelu pošto im prodaju sve živo
Što se tiče neke Asadove ofenzive, sve su to trzaji, kad nije napravio ofenzivu nakon 3 mjeseca, najkasnije 6, znači nije njegova vojska u stanju to učiniti
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 20:07   #3589
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
M. Bodgdanov, zamjenik ruskog ministra vanjskih poslova u posjeti Libanonu.

Na pitanje o djelovanju Hezbollaha u Siriji:
“We have said before that we are against any intervention in the internal affairs of Syria and against any attempts to use territories of neighboring countries for that purpose,” he told reporters.

Jel to Rusija šalje jasnu poruku Hezbollahu da tako više ne ide, da se više neće tolerirat ?
da da, evo sad će rusija uvest no fly zonu.

ono što rusija treba napraviti je uručiti orden svakom hezbolahovcu koji ulovi "skalp" kakvog kavkaskog teroriste

to je ovako moj prijedlog iz neutralnog kuta
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 21:07   #3590
Jihadisti i Hezbollahovci zajedno.

The foreign jihadists fighting in Syria – for Assad's regime

"Borci, članovi brigade Abu al-Fadl al-Abbas, nisu samo Sirijci. Medju njima su takodjer Libanonci (Hezbollah, op.a.), Iračani (shijiti, op.a.) i Afgani (shijiti, op.a.)."
"These combatants who belong to a group called the Abu al-Fadl al-Abbas brigade, are not only Syrian: there are also Lebanese, Iraqis, and Afghans among them."

Irački borci, Bagdad, na putu za Siriju.

Eh, ti strani jihadisti.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 22:14   #3591
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Jihadisti i Hezbollahovci zajedno.

The foreign jihadists fighting in Syria – for Assad's regime

"Borci, članovi brigade Abu al-Fadl al-Abbas, nisu samo Sirijci. Medju njima su takodjer Libanonci (Hezbollah, op.a.), Iračani (shijiti, op.a.) i Afgani (shijiti, op.a.)."
"These combatants who belong to a group called the Abu al-Fadl al-Abbas brigade, are not only Syrian: there are also Lebanese, Iraqis, and Afghans among them."

Irački borci, Bagdad, na putu za Siriju.

Eh, ti strani jihadisti.

netko nije pročitao linkove koje lijepi

izjednačuje osobe koje idu braniti jednu sveto mjestu u damasku sa teroristima koji imaju za cilj đihad protiv nevjernika od tokija do londona

i onda još poentira "Eh, ti strani jihadisti. "

amina kad ćeš se prestat samošamarat? bez zajebancije pitam
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 22:24   #3592
teroristi odbili mogućnost dolaska ruskog tima za kemijsko oružje.

razlog:"Russia is the main supplier of standard and strategic weapons to the Syrian regime as well as its main political guarantor of staying in power.”

može li se i predsjednik asad poslužiti istim argumentom?
može i treba

http://en.rian.ru/russia/20130427/180872743.html


edit: uvjet sirijske vlasti je da u ekspertni tim uđu stručnjaci iz kine i rusije, što naravno nije slučaj, prema tome neka čuče na cipru
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:

Zadnje uređivanje mikidragi : 27.04.2013. at 22:40.
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:55   #3593
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
A tvoje linkove netko otvara i čita ?
Ja ne vidim ni njegove postove

Quote:
antilles kaže: Pogledaj post

Na pitanje o djelovanju Hezbollaha u Siriji:
“We have said before that we are against any intervention in the internal affairs of Syria and against any attempts to use territories of neighboring countries for that purpose,” he told reporters.

Jel to Rusija šalje jasnu poruku Hezbollahu da tako više ne ide, da se više neće tolerirat ?
Vide Rusi kako to više ne vodi ničemu i kako je Asadu prošao rok trajanja. Rusi čekaju da najjača struja pobijedi i preuzme vlast i onda će pregovarati sa njima što se tiče njihove baze u luci
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 10:40   #3594
Quote:
Tenedor kaže: Pogledaj post
Vide Rusi kako to više ne vodi ničemu i kako je Asadu prošao rok trajanja. Rusi čekaju da najjača struja pobijedi i preuzme vlast i onda će pregovarati sa njima što se tiče njihove baze u luci
niti čekaju, niti je najjača struja itko drugi doli sam asad.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 12:06   #3595
Naisao sam na ovu sliku na netu pa me sada zanima kako to da isti profil ljudi su u jednoj zemlji teroristi(Irak), u jednoj nenaoruzani prosvjednici(Sirija), opet u jednoj teroristi(Mali) i u zadnjoj borci za slobodu(Libija).

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...13242402_n.jpg
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 12:40   #3596
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Naisao sam na ovu sliku na netu pa me sada zanima kako to da isti profil ljudi su u jednoj zemlji teroristi(Irak), u jednoj nenaoruzani prosvjednici(Sirija), opet u jednoj teroristi(Mali) i u zadnjoj borci za slobodu(Libija).
Pa svi su teroristi. Oni koji to jesu. Ima terorista i u Siriji i bilo ih je u Libiji.
IuliusCaesar is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 13:32   #3597
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Naisao sam na ovu sliku na netu pa me sada zanima kako to da isti profil ljudi su u jednoj zemlji teroristi(Irak), u jednoj nenaoruzani prosvjednici(Sirija), opet u jednoj teroristi(Mali) i u zadnjoj borci za slobodu(Libija).
http://www.youtube.com/watch?v=l8IuGxP4Pa4
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 14:44   #3598
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Naisao sam na ovu sliku na netu pa me sada zanima kako to da isti profil ljudi su u jednoj zemlji teroristi(Irak), u jednoj nenaoruzani prosvjednici(Sirija), opet u jednoj teroristi(Mali) i u zadnjoj borci za slobodu(Libija).

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...13242402_n.jpg
Pa Iran je podržao revoluciju u Libiji, eto, i Iranci teroristi
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 16:04   #3599
Savjetnik egipatskog presjednika Morsija u posjeti Teheranu predložio osnivanje "kvarteta" koji bi pomogao u traženju solucije za Siriju.
A kvartet jako složan: Egipat, Turska, S.Arabija i Iran.

PS. najjača fotka Ahmadinejada koju san do sad vidila.
http://www.dailystar.com.lb/dailysta...62_mainimg.jpg
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 17:04   #3600
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Savjetnik egipatskog presjednika Morsija u posjeti Teheranu predložio osnivanje "kvarteta" koji bi pomogao u traženju solucije za Siriju.
A kvartet jako složan: Egipat, Turska, S.Arabija i Iran.

PS. najjača fotka Ahmadinejada koju san do sad vidila.
http://www.dailystar.com.lb/dailysta...62_mainimg.jpg
više ti se sviđa burka?
__________________
sa marottom kod interkriminalaca :kava:
mikidragi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.