Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 20:55   #41
...napisala sam ne treba ic...a ne da ne smije ic ....
jer kao orasi drze smjesu....
hvala na kratkom, pomalo bahatom odgovoru
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:29   #42
Quote:
Hana_ kaže:
ima neki recept za vocni kolac (npr maline) pa da u biskvit ide jogurt? ako neka zna nek mi napise, taj mi je super ..

i sad pitanje za polly ( ako joj se da "klinki" odgovarat )

"kad ste već na tim puding kremama, meni je ona od "jajca na oko" savršena
3 pudinga s šećerom prema uputama na vrećici se skuhaju u litri mlijeka"

mislis na tri vrecice pudinga u litru mlijeka?

da, tri pudinga skuhas u litri mlijeka. po uputama s vrecice.


ili, da budem preciznija

cekaj
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:32   #43
kaj da cekam?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:00   #44
detaljnija uputstva, s obzirom da si rekla da ti ne pomazemo kad trebas pomoc...


IZVOLISH

daklem, uzmesh tri pudinga (1.) i kuhacu (2.) i po uputstvima s vrecice (3.) u posudi (4.) s litrom mlijeka (5.) skuhas puding dok ne dosegne gustocu (6.)

molim i drugi put

sad samo probaj reci da ti se nije pomoglo kad si trebala pomoc
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:15   #45
nisam uopce trazila savjet kako skuhat puding, to znam
i znam da inace za jednu vrecicu treba pol litre mlijeka, pa sam postavila svoje pitanje...

.....super je kaj si na forumu nasla frendicu... ali da moras doletit na svaku moju recenicu upucenu njoj nema smisla, zna i ona lijepo odgovorit
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:16   #46
Quote:
hana - nije mi jasno kad se stavlja prasak za pecivo i jel on potreban?
(upitnik)

Quote:
lilit - uglavnom prasak za pecivo ide u brasno
Quote:
undercover - i prasak za pecivo bih ja svejedno stavila u ovaj kolac
Quote:
hana - ako idu orasi onda ne ide brasno ...a prasak za pecivo ide skupa s brasnom
(nema vise upitnika, sad vec zna)

Quote:
bebi - Ne mora biti da ne stavljaš brašno i pecivni ako stavljaš orahe.
Quote:
hana - da je isao prasak za pecivo to bih napisala u sastojcima, dakle NEMA GA ...cisto me zanimalo kad se on stavlja...
(sad vec opet ne zna)

Quote:
hana - dodjem na forum napisem da sam cula da brasno ne treba ic kad idu orasi, onda dodje pametna kokos pa me napada umjesto da odgovori na pitanje...
(???)

hana, zabavna si

aj josh malo pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 22:19   #47
pa ovim curama sam zahvalila , nisi vidla?
moje kritike bile su upucene tebi i polly koje na to nisu odgovorile nego su dosle zajebavat
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 00:02   #48
hana-kolac se radi po receptu TOCKA ako je u receptu pisalo da ide 8 jaja, onda ide 8 jaja TOCKA
ako nemas sastojke koji ti trebaju za kolac, odes u trgovinu i kupis TOCKA
ako ti se ne da u ducan po sastojke, onda se kolac ne radi TOCKA



i prestanite se prepucavat, molim vas
__________________
.

Zadnje uređivanje tough_cookie : 12.07.2009. at 08:30.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 01:40   #49
Quote:
Hana_ kaže:
ima neki recept za vocni kolac (npr maline) pa da u biskvit ide jogurt? ako neka zna nek mi napise, taj mi je super ..
Evo, ja ću ti dati recept (iako sam ti već napisala na "Kako se rade kolači" da počni prvo s najjednostavnijim običnim biskvitom da se na njemu spraksiraš-morala bi početi (detaljno) slušati, po pitanju kolača, cure koje imaju više iskustva od tebe). Koliko sam uspjela iščitati, ti nemaš niti neko osnovno znanje - jel' imaš koju kuharicu sa slasticama na policama doma? Ako imaš - uzmi to u ruke i prouči malo, ako nemaš - odi u knjižaru i nabavi. Bit će ti lakše - ne možeš baš raditi kolače bez da ti je jasno ono s brašnom i pecivnim, zašto ne mora biti da 'ako idu orasi, brašno ne ide' (jer u dosta slučaja ide), da bjelanjci, ako piše da se jaja odvajaju, (gotovo) uvijek idu u snijegu... Previše je tih elementarnih stvari koje ti ne znaš, a da bi ta sva pitanja postavljala ovdje pogotovo kad ti niti ne krećeš lijepo polako od osnova nego odmah skačeš na malo kompliciranije recepte koje onda masakriraš. (Tu je dobra ona - prvo puzaj, onda hodaj...)
Ja te ne napadam, nego ti pokušavam dati (dobar) savjet.
(A ako nas fakat, kojim slučajem, sve zaje..., ne kažem da ti to radiš ili da radiš namjerno, ali ako da, onda )

A sad recept.

Kolač s jogurtom
2 jaja
1 čašica (od jogurta) šećera
1 čašica jogurta
1/2 čašice ulja
1 1/2 čašice brašna
1/2 pecivnog p.
limunova korica (po želji)
__________________________
Žumanjke miksaj sa šećerom, dodaj jogurt, ulje, brašno s pecivnim i koricu limuna. Dobro izmješaj. Lagano u to umješaj snijeg. Izlij u lim. Po želji po vrhu stavi voće (u ovom kolaču meni najbolje pašu maline, ali mogu i breskve...). Peci na 200 stupnjeva oko 25 minuta. Provjeravaj u toku da ti ne zagori.

Kao što vidiš radi se o samo dva jaja i to je masa za mali lim. Nemoj slučajno tu količinu staviti u veliki jer ćeš na kraju opet jesti iz lima.




Quote:
atlantis kaže:
IZVOLISH
daklem, uzmesh tri pudinga (1.) i kuhacu (2.) i po uputstvima s vrecice (3.) u posudi (4.) s litrom mlijeka (5.) skuhas puding dok ne dosegne gustocu (6.)

molim i drugi put

sad samo probaj reci da ti se nije pomoglo kad si trebala pomoc
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.

Zadnje uređivanje _bebi_ : 11.01.2007. at 02:20.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 09:46   #50
Evo moram dati svoj obol ovoj temi , nakon cca 25 minuta plakanja

Evo ja ću dati samo jedan babski početnički savjet Hani

Ako si počela tek raditi kolače , prvo ispeci jedno 10 rolada . To je osnovni biskvit , a mazat ga možeš s pekmezom , medom , posipat sa šećerom , kremom ( najjednostavnija krema je ona od pudinga )

Kako svi mi volimo nekako na prečac nešto naučiti , s kolačima , na žalost nije tako , kao ni sa sarmom ili pečenjem mesa. Stoga Hana , strpljen - spašen
( na zadovoljstvo kušača kolača )

Kako je mene moja baba učila , ja ćem prenjeti znanje

( inače ne koristim vagu za kolače )

BISKVIT po babi

Koliko jaja , toliko uz vrhom žlica šećera ( žlica za juhu ) i tolko ravnih žlica brašna.

Ovisno o tepsiji , ovisi i količina jaja , ja za klasičnu tepsiju od rerne koristim 7 jaja.

Prvo se izmiksa bjelanjak da bude tvrd . Izmiksa se žumanjak sa šećerom , te se zatim doda brašno , a na kraju drvenom kuhačom umješati , žlica po žlica bjelanjaka .

U namazanu tepsiju s maslacem i posutu s brašnom , istresti tjesto i poravnati , da bude jednakomjerno preko cijele tepsije raspoređeno.

Peći na 180c i NE otvarati vrata rerne , dok se tjesto lagano ne odvoji od ruba tepsije.

Tjesto istresti na veliku VLAŽNU krpu i zarolati. Ostaviti tako cca 10 min , pa odrolati , namazati s pekmezom i ponovo zarolati i ostaviti u krpi dok se ne ohladi.
Može se poslije politi s glazurom od čokolade.
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:49   #51
Quote:
krpica kaže:
Tjesto istresti na veliku VLAŽNU krpu i zarolati. Ostaviti tako cca 10 min , pa odrolati , namazati s pekmezom i ponovo zarolati i ostaviti u krpi dok se ne ohladi.
e, a tu treba paziti da krpe ne budu oprane u omekšivaču , a ako baš mora onda onaj s aromom vanilije
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 14:00   #52
hvala ti krpica ovaj vikend cu se s tim zabavljat
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:10   #53
Quote:
Madame Hooch kaže:
e, a tu treba paziti da krpe ne budu oprane u omekšivaču , a ako baš mora onda onaj s aromom vanilije
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 14:49   #54
s cim da namastim lim, s maslacem malo? uljem?
il malo brasna da stavim da se ne zalijepi?
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:40   #55
Quote:
Hana_ kaže:
s cim da namastim lim, s maslacem malo? uljem?
il malo brasna da stavim da se ne zalijepi?

Pa napisah ti tamo na onom drugom topicu...namasti s maslacem i pospi brašnom ...to je za SVE BISKVITE isto....
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:50   #56
Quote:
Hana_ kaže:
s cim da namastim lim, s maslacem malo? uljem?
il malo brasna da stavim da se ne zalijepi?
Ili možeš umjesto toga jednostavno staviti papir za pečenje i ne treba ti niti ulje niti brašno (nikad mi se nije ništa primilo na tom papiru).
__________________
Ni do jednog mjesta
na koje je vrijedno stići
ne vodi skraćeni put.
_bebi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:01   #57
Quote:
krpica kaže:
Pa napisah ti tamo na onom drugom topicu...namasti s maslacem i pospi brašnom ...to je za SVE BISKVITE isto....
ne upijam odmah sve kaj mi netko napise....

kolac je ispao super, radila sam dunavske valove
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 22:15   #58
zasto uvijek pise "oprezno dodajte bjelanjke" tj snijeg

kad treba poprzit orahe il ljesnjake, jel stavimo na tavu ulja?

kako se pjenasto izradi maslac? stavila sam ga u mikrovalnu da se malo otopi, na najmanje sam stavila jednu minutu i dobila sam tekucinu koja smrdi...

...kome su ova pitanja zezancija molila bih ga da svoje komentare zadrzi za sebe ...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:09   #59
Quote:
Hana_ kaže:
zasto uvijek pise "oprezno dodajte bjelanjke" tj snijeg

kad treba poprzit orahe il ljesnjake, jel stavimo na tavu ulja?

kako se pjenasto izradi maslac? stavila sam ga u mikrovalnu da se malo otopi, na najmanje sam stavila jednu minutu i dobila sam tekucinu koja smrdi...

...kome su ova pitanja zezancija molila bih ga da svoje komentare zadrzi za sebe ...

1. Snjeg od bjelanjaka se umješa u tjesto biskvita , jer on služi da tjesto bude rahlo ( onak pufasto , jer se ne koristi prašak za pecivo , a ako ga umiksaš onda se bjelanjak opusti , pa biskvit liči na spužvastu krpu )

2. Orašasti plodovi su masni sami po sebi , pa ne treba na tavu dodavati nikakvu masnoću

3. Pjenasto umutiti maslac sa šećerom , ili margarin , znači da se margarin ili maslac ostave na SOBNOJ temperaturi da se opuste , te dodaš šećer , i miksaš dok se šećer ne poveže s maslacem ( margarinom ) , ne smije se osjetiti pod prstima u kremi zrnca šećera.

Ni u bunilu ne otapati maslac ili margarin u mikrovalki , već sam ti napisala da u pripremi kolača nema prečica , i toga se drži ko pijan plota....
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 15:54   #60
Quote:
krpica kaže:

1. Snjeg od bjelanjaka se umješa u tjesto biskvita , jer on služi da tjesto bude rahlo ( onak pufasto , jer se ne koristi prašak za pecivo , a ako ga umiksaš onda se bjelanjak opusti , pa biskvit liči na spužvastu krpu )



:

joj super hvala,

al cek nije mi jasno ovo prvo

kazes da se snijeg umijesa u tijesto biskvita, a onda kazes da se ne smije miksat, e to me zbunjuje, ja sam bjelanjke izmisksala posebno i onda ih stavila u tu smjesu za biskvit....i dalje onda to sve skupa malo izmiksala ....znaci to ne smijem? i prasak za pecivo se ne koristi kad?
mamu necu nis pitat zato kaj je isto smotana i ne kuzi se bas, a baka mi govori ono kaj pitam i jos sto stvari koje nisu povezane...pa mi bolje ti to pojasni
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.