Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2004., 12:31   #1
Jack Russel Terrier

Imate li iskustva s tom pasminom.
Trazila sam na google-u i nasla sam dosta inaformacija ali me zanimaju iskustva vlasnika.

Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 15:58   #2
Nemam direktnih iskustva ali jedan moj frend je lud za time i hoce kupit al sa tim cuckima ima caka jer su turbo ultra hiperaktivni i treba specijalni trening.

Tu kod nas svi uzgajatelji tih pasa, prodaju stenca samo pod uvjetom da novi vlasnik i pas idu na specijalni tecaj za te pse jer su jako zivahni i treba ih dobro znat drzat pod kontrolom.

Bavit se puno tim psom bez treninga moze isto bit frka jer navodno sto se vise bavis njime, on postaje jos vise zahtjevniji i to navodno moze jako otezat situaciju, pogotovo ako je pas jedan dio dana sam doma.

Ja obozavam te pse i jako su slatki i jako inteligentni ali po svemu sto znam su jako zahtjevni.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2004., 22:59   #3
To je onaj pas iz MAske?
Gledala sam na tv reportazu o jendom koji skija na vodi,skace sa stijene,surfa i radi sve i svasta.

Je l to pravilo ili izuzetak?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 09:43   #4
Quote:
Noemi kaže:
To je onaj pas iz MAske?
Gledala sam na tv reportazu o jendom koji skija na vodi,skace sa stijene,surfa i radi sve i svasta.

Je l to pravilo ili izuzetak?
Pravilo
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 11:08   #5
Imala sam brak-jazavcara prije,divno malo,tvrdoglavo stvorenje koje je mislilo da je veliki pas.
Nikada nije slusao,samo iz ciste ljubavi,ono pogleda te,misli si-ne sljivim to sto pricas ali ajde volim te pa cu te poslusati.
Dosao je kod nas vec veliki,star 9 mjeseci,bivsi vlasnici su ga tukli do besvjesti.
Bojao se svega duzeg od 15cm,imao je modrice po tijelu.Siroce,kad ga se sjetim
Nikada ga nismo naucili da hoda na uzici,ali ne zivim u gradu pa nije smetalo toliko.

Mislila sam uzeti opet istog psa kada je najdrazi dlakavac uginuo,ali imao je problema s kicmom,a mi zivimo na katu,pa sam odustala.

JR terijer me privukao jer sam mu u karakteristikama procitala da je veliki pas u tijelu malog,inteligentan,pun energije.

Ima li kod nas mogucnost da ga se obucava?Nemam dovoljno iskustva ni znanja da bi se otga primila sama.
A koliko citam,nema smisla uzeti takvog psa ako mu se ne omoguci pravilno obrazovanje.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 11:57   #6
Savjetujem ti da pokusas nac na internetu tocno koji su bazicni treninzi za tog psa i vidjet dal si dovoljno dobra kao dog-handler da to napravis sama. Taj pas je ja mislim jedan od najinteligentijih pasa i kad ga mozes dobro kontrolirat, mislim da nema boljeg.



ps. neko je pito jel to pas iz Maske - da je
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 12:23   #7
Potraziti cu.A ako netko ima link...
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 23:59   #8
Možeš se raspitati na forumu http://svijet-ljubimaca.com/, te na stranici http://www.njuske.tk. DoT je Parson Russel terijerica pa na stranici i od vlasnice možeš saznati sve o nastanku pasmina i razlikama Parson/Jack Rusel terrier. Možda možeš dobiti i kakvu informaciju od http://terijer-klub.8m.com/info.htm
Mislim da Indi malo pretjeruje. To je živahan pas, ipak je terijer tj. tvrdoglava mazga. Odgoj je vjerojatno zahtjevnij nego neke druge pasmine ali sa tim vjerojetno računa svaki vlasnik terijera unaprijed.
Na jesenskoj Zagrebačkoj izložbi prvi ili drugi dan poslije podne biti će specijalka terrier kluba pa ako ti je zgodno najbolje da dođeš vidiš peseke i popričaš sa vlasnicima.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 07:11   #9
MA tu kod mene ih ima puno i jako su popularni. Zivi su i zivcani ali se da s njima. Samo malo vise truda nego kod obicnog pesa. JA sam od Bullterijerke napravila bebu,poslusnu,blagu ma kaj hoces,samo truda treba. Imaju problema u odnosu na druge pse kao i svaki drugi terijer ali i to se da rjesiti, i jako puno kretanja. Za djecu su super ,neki dan je bio jedan u parku i klinci su mu sat vremena bacali grancise u zrak a on je neumorno skakao i hvatao ih,radio salta i zabavljao sve oko sebe. Nevjerojatna energija u tako malom psetu. Meni su jako dragi
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 21:21   #10
Raspitala sam se malo,izgleda da su im cijene 1500-2000 eura!

Kakva je uopce razlika između Parsona i Jacka,to mi jos nije jasno?
Samo u duzini nogu ili i u karakteru i zdravlju?
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 00:18   #11
Podosta novaca.
A da pogledaš što nude Slovenci?
Znam i ja jednog Bullterrijera, danas već dedu, koji je oduvjek bio umiljati bijeli pajcek. Niko ga ne doživljeva kao oštrog psa.
Ja imam foxterijerku. To su isto navodno oštri, živčani i zločesti psi. Ova moja je glavna dobrica u kvartu. Igra se i sa mačkama. Malo truda, malo strpljenja i puno ljubavi rješava puno problema.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 10:40   #12
Navodno su to cijene u Europi za njih,ovo se konkretno odnosilo na Belgiju i nase uzgajivace.
SAmo me zanimalo da li je informacija tocna ili netko preprodaje skuplje i zarađuje na razlici.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 03:17   #13
Polly,bas tak
MA skupi su valjda zato jer su sad popularni, to tak ide u valovima,svakih par godina je neka pasmina jako popularna i onda im cijena ode u nebesa.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 15:13   #14
Red face Jack Russell Terrier

Jel zna netko malo više o toj pasmini?
Namjeravam je nabaviti, pa....
malo pomoći bi dobro došlo..
Hvala unaprijed!
keky99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:04   #15
Hiperaktivni psi, dobri agilitaši, nije ti to pas koji bi se cijeli dan izležavao na kauču.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 20:03   #16
O B O Ž A V A M Jack Russell Terriere!

Ne znam niti za jednu uzgajivačnicu....rado bih i ja pročitala na ovim stranicama nešto o njima.

Sanjam da ću ga jednog dana i ja imati

I da će se složiti sa svim mojim dragim beštijicama koje imam ili ću do tada imati

To mi je najdraži pes na svijetu...

Ajde vi koji znate nešto o njima...ili ih imate...ili znate gdje ih se može nabaviti...pišite nam, pliz
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 22:55   #17
Mislim da kod nas ne postoji prijavljena uzgajivačnica Jack Russel terijera. No, to ne znači da možda ne postoje vlasnici ženki koji se bave uzgojem. Možda bi bilo najbolje nazvati Hrvatski kinološki savez i raspitati se za kontakt s vlasnicima ženki. Ako pregledavaš oglasnike, trebaš se čuvati preprodavća (oglasi poput: "prodajem westije, maltezere, jack russele, yorkije itd, dostava, sa i bez rodovnice" i slično, ili oglas za nekoliko pasmina s istim brojem telefona). Njihovo je štene mozda jeftinije, ali je velika šansa da se dobije pas s velikih poremečajima u ponašanju, psa bez papira koje si platio, psa s lažiranim papirima, štene puno glista, necijepljeno štene, križanca ili teško pa čak i neizlječivo bolesno štene jako velika, i početni će se dobitak nižom cijenom kupnje jako brzo istopiti u vidu veterinarskih računa.,
(to vrijedi za sve pasmine).
-Iky- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:40   #18
Ja sam svoju Wendy kupila u Austriji. Ako vas zanima nešto više odite na http://www.ljubimci-forum.com ..ja sam tu visila dok nisam kupila svoju Wendy.. sad imam toliko slobodnog vremena da uopče ne idem na net
Evo krivca! http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=40506.15
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:14   #19

preslatka je......
Hvala!
keky99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 23:49   #20
Quote:
Edina kaže:
Ja sam svoju Wendy kupila u Austriji. Ako vas zanima nešto više odite na http://www.ljubimci-forum.com ..ja sam tu visila dok nisam kupila svoju Wendy.. sad imam toliko slobodnog vremena da uopče ne idem na net
Evo krivca! http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=40506.15
Znaš kaj mi je prvo palo na pamet kad sam pročitala tovj post?
Da će jednog dana vjerojatno Wendy biti mama
I da sigurno nećeš imati problema sa pronalaženjem doma za male bebce
Evo ja već sad stojim u redu za neku majušnu curu
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.