Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2015., 09:29   #141
Ček sam malo. Znači nisi bila kod ginekologa ili opće prakse, već na svoju ruku piješ antibiotike a nemaš blage veze šta se događa? reci mi, ako je hormonalni poremećaj (što nije isključeno uopće) koja svrha je tog antibiotika osim što će sada poubijati i sve dobre bakterije i napraviti veću štetu nego korist?

Zašto se tako zajebavate sa zdravljem.

Usput, znaš da ne smiješ neke antibiotike i neke vaginalete uopće piti i stavljati u sebe za vrijeme trudnoće?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 11:15   #142
Napravit ćeš sebi samo još veću štetu, pogotovo ako je zbilja u pitanju T.

Neće ti antibiotici i vaginalete pomoći ako je nešto s jajnicima, tj. hormonima.

Što se tiče moguće T, ne znam u kojem postotku je moguća ista. Što se tiče simptoma, osobno sam imala slične mjesečnici (implatacijsko krvarenje). Osobno znam osobu koja je ostala u drugom stanju pored spirale. Ako laže ona, lažem i ja. A znam i osobu koja ju nije najbolje podnosila i razvila određene upale. Sve zavisi i je li dobro postavljena i kako reagiraš na to.

Radije odmah sutra nazovi ginekologa i reci mu za simptome otkako imaš spiralu. Možda nije dobro postavljena, možda se doista neka upala oko nje razvila, možda imaš problem sa hormonima (jesi rađala?) ali to nije stvar za zajebanciju i liječenje napamet nego za pomni pregled stručnjaka. Ne zajebavajte se ljudi s kombiniranjem antibiotika širokog spektra i vaginaleta (kojih?) i sad da jeste nešto bilo, može biti prikriveno ili blaže stanje nego je zaporavo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 03:13   #143
pijem antibiotike zbog velike mogucnosti upale bas zbog spirale. kad sam ju tek stavila prije sljedece menstruacije imala sam smede krvarenje, bolove, povracala sam i pila sam antibiotike i sve je to nestalo kao i smedji iscjedak i dobila sam dana poslije. sanse za upalu su velike kod spirale i pijem klimicin koji se i pije u tim situacijama i cudno da je smedje krvarenje opet prestalo nakon antibiotika..vaginaalete koje sam stavljala su gyno daktarin koje sam dobila preventino prije stavljanja spirale. s obzirom da ( ako sam trudna) cu morati vaditi spiralu da opet preventivno uzmem vaginalete. mogla sam ja zvat kog sam htjela kad je tek sutra radni dan. vec bi odavno test napravila... izmedu ostalog ne mislim ostati trudna ako jesam pa je svejedno sto pijem. i nece mi nista biti od antibiotika. takoder, ako budem morala raditi kiretazu dobro je da sam preventivno rijesila moguce bakterije/gljivice...ionaku cu klimicin dobiti i poslije kiretaze. pogotovo ako je vanmaternicna trudnoca (a tog se uzasno bojim). imam dvoje djece i ne zeli vise djece..zbog migrena ne smijem antibebi pilule niti ista sa hormonima...eto ocajna sam jer ocito ne postoji nacin da NE OSTANEM trudna...
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 15:19   #144
@apeitheia, jesi nazvala ginekologa da te hitno pogleda?

Ne želim popovati, ali meni takve stvari nisu za zajebanciju i da budem "sam svoj doktor", bilo da je to "preventivno" ili posljedično. Ovo su stvari za stručnjaka. Ipak je tu spirala. Odgovore, tj. iskustva teško da ćeš nać jer može biti svašta, ne možeš znat dok to ne vidi onaj tko treba vidit.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:55   #145
zar ne bi bilo logicnije da su me stavili u topic o vanmaternicnoj ili spirali??!! kazem trudna nisam! ugl isla sam kod ginekologa jutros, pogledala me UZV i kaze sve ok,nije uzela briseve niti ista, samo UZV jer je bila trudnicka ambulanta pa se zurila. Veli ako ne dobijem do 1.7.da se javim opet... :/ eto. nemam pojma...
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 18:44   #146
Pozdrav cure,zanima me da li je koja žena s Mirenom imala baš jake bolove prvih dana?Dakle, stavila sam ju prije dva dana,sve je bilo super,ni osjetila nisam,osim uboda,naravno, dr. mi rekla da popijem tabletu odmah,jer nisam prije i sve savršeno završilo.Ja otišla raditi nakon toga,lagano sve i bolovi krenuli nakon par sati i skroz sam pod jakim bolovima,tablete malo ublaže,ali baš boli.Krvarenje lagano,više sluzavo s ugrušcima......šta kažete,jel bilo takvih slučajeva?
Tanja36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2020., 19:39   #147
Spirala - novo

Ispričavam se adminu na ponovom otvaranju teme, slobodno spojite - vidjela sam da je thread dosta star.

Ukratko imam 33 godine, ne podnosim hormonsku terapiju i ne želim imati djecu barem narednih nekoliko godina.
Dosta sam čitala o spiralama i kad sam se konzultirala s mojom ginekologicom hladno me otpilila i rekla da kod nas 'mini' spirale ne postoje na tržištu.

Koje su mi opcije?
Napraviti preglede i nadati se najboljem za obični IUD ili naručiti preko nekog da mi kupi vani pa se dogovoriti za postavljanje?

Kakva su vaša iskustva?

Hvala na ogovorima
NormaNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 14:07   #148
Nemam osobnih iskustava, ali u Sloveniji možete nabaviti mini-spiralu za nerotkinje - zove se Skyla - i dogovoriti s lijecnikom postavljanje.
__________________
Bostons are my life.
weknica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2020., 19:24   #149
Quote:
NormaNoir kaže: Pogledaj post
Ispričavam se adminu na ponovom otvaranju teme, slobodno spojite - vidjela sam da je thread dosta star.

Ukratko imam 33 godine, ne podnosim hormonsku terapiju i ne želim imati djecu barem narednih nekoliko godina.
Dosta sam čitala o spiralama i kad sam se konzultirala s mojom ginekologicom hladno me otpilila i rekla da kod nas 'mini' spirale ne postoje na tržištu.

Koje su mi opcije?
Napraviti preglede i nadati se najboljem za obični IUD ili naručiti preko nekog da mi kupi vani pa se dogovoriti za postavljanje?

Kakva su vaša iskustva?

Hvala na ogovorima
Laz,postoje.Ali postoji caka.Treba naci ginekologa koji je mladi i nije kobzervativan.Mislim da je i Jaydees.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2020., 15:34   #150
U Ginekosu npr postavljaju i preporučuju mini spirale. (Jaydess)
No zar nije i mini spirala hormonalna? Samo bakrene nisu?
Cookie321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 09:45   #151
Quote:
Cookie321 kaže: Pogledaj post
U Ginekosu npr postavljaju i preporučuju mini spirale. (Jaydess)
No zar nije i mini spirala hormonalna? Samo bakrene nisu?
I mini spirala je hormonalna. Izlucuje hormone ali u manjoj kolicini.
mramorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2020., 13:44   #152
Tako je, bila kod gin na savjetovanju, samo bakrena ne sadrži hormone i prikladna za nekoga tko ima problema s nuspojavama (čak i od najmanjih količina).
NormaNoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2020., 11:06   #153
Prodajem spiralu Mirena, nažalost zbog drugih zdravstvenih problema je neću moći ugraditi, info na pm.
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.