Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2015., 22:10   #1461
Pozdrav ljudi ,,,moze li netko pomoc
Uglavnom kupili smo kamin od colora peci iz pozege i pec ima svega mjesec dana i 20 dana lozenja ,jako smrdi pec ,ispusta taj smrad koji nije od drva nego vjerojatno od njene farbebi ulja ,zanima me da li itko zna koliko to zna trajati i uopce da li ce prestati ,jer ovo kad nalozimo ne mozes bit u kuci ....hvala unaprijed
malenoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 17:57   #1462
Quote:
thehangover kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima,

obzirom da narednih 15 ak dana treba da kupim samostojeci kamin, i prikljuciti ga na dimljak koji ce po mojim proracunima imati svega 2 metra od mjesta ulazka sulundara u zid (stan je na trecem spratu, potkrovlje). Da li ce ta sama visina od 2 m predstavljati problem za funkcionisaje kamina? Takodje bih naveo da se na donja dva sprata takodje nalaze pec i sporet, prikljucena na isti dimljak gdje nikad nije bilo problema sa dimljenjem i sl. |Hvala unaprijed i pozdrav.

U uputama za moj kaminski ulozak pisalo je da na dimnjaku ne smiju biti priključene ostale peći. Mora biti 200mm promjera i min 4m. Tako da ti vidi kako je za tvoju peć.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:27   #1463
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
U uputama za moj kaminski ulozak pisalo je da na dimnjaku ne smiju biti priključene ostale peći. Mora biti 200mm promjera i min 4m. Tako da ti vidi kako je za tvoju peć.
Hvala sime na odgovru, pitam jer kad sam pitao u radnji za pec (kokretno za pec plamen vesta), da li je problem sto dimljak ima par metara visinu i sto ima vise potrosaca na isti , dobio sam odgovr " ma kakvi nema tu greske ima da vuce... "
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 18:05   #1464
Quote:
thehangover kaže: Pogledaj post
Hvala sime na odgovru, pitam jer kad sam pitao u radnji za pec (kokretno za pec plamen vesta), da li je problem sto dimljak ima par metara visinu i sto ima vise potrosaca na isti , dobio sam odgovr " ma kakvi nema tu greske ima da vuce... "
Procitaj radije uputsva od peci, ja sam napravio po uputama i vuće odlično. Tako si siguran a ovako rekla kazala nikad nećeš biti siguran ako ne probaš.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:17   #1465
Pozdrav svima. Trebam savjet, radi se o kući staroj više od trideset godina, odvojio mi se lim od dimnjaka i kada pada, kiša podlijeva u tavan sve do poda pa mi se na drugoj etaži na plafonu stvorile žute fleke. Dimnjak nema kapicu. Moje pitanje glasi da li je dovoljno da saniram lim oko dimnjaka (silikon ili sl.) i da li je potrebna kapica? Ovih godina nije nikada procurilo da bi se stvorile te fleke, a opet ako stavim sada te kapice bojim da se ne stvara kondenzacija, i time ponova voda, fleke...!!!
__________________
Malena30
Malena30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 08:52   #1466
Treba pozvati limara da stavi novi opšav oko dimnjaka. Ili ako može popravi stari!?
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 14:05   #1467
A da li da stavljam kapicu na dimnjak?
__________________
Malena30
Malena30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:05   #1468
Quote:
thehangover kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima,

obzirom da narednih 15 ak dana treba da kupim samostojeci kamin, i prikljuciti ga na dimljak koji ce po mojim proracunima imati svega 2 metra od mjesta ulazka sulundara u zid (stan je na trecem spratu, potkrovlje). Da li ce ta sama visina od 2 m predstavljati problem za funkcionisaje kamina? Takodje bih naveo da se na donja dva sprata takodje nalaze pec i sporet, prikljucena na isti dimljak gdje nikad nije bilo problema sa dimljenjem i sl. |Hvala unaprijed i pozdrav.


Moji djed i baka su imali štednjak spojen na cijev 120mm, visine 3m i uvijek je radilo bez problema, a dimnjak je bio niži od okolnih kuća (centar dalmatinskog mjesta).

Meni se čini da bi više problema mogao imati sa 3 peći na jednom dimnjaku nego s visinom dimnjaka. Koji je promjer dimnjaka i izlaza peći?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 23:02   #1469
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Moji djed i baka su imali štednjak spojen na cijev 120mm, visine 3m i uvijek je radilo bez problema, a dimnjak je bio niži od okolnih kuća (centar dalmatinskog mjesta).

Meni se čini da bi više problema mogao imati sa 3 peći na jednom dimnjaku nego s visinom dimnjaka. Koji je promjer dimnjaka i izlaza peći?
Pozdrav baustelac99,

U pitanju je dimljak zidan od betonskog bloka, sa vent otvorom. Dimenzija otvora za dimljak je 20x20, mislim da je u pitanju ovaj blok...
http://www.sipkomerc.com/proizvodi1/ventkanal01.jpg
Kad su u pitanju peci u prizemlju i prvom spratu, nikad nije bilo problema sa dimom jer dimljak bas jako vuce obzirom da je visok preko 9m . Moja logika je da ne bi trebalo nista slabije da vuce na drugom spratu, dodavanjem trece peci odnosno kamina (trenuno me interesuje plame BARUN koji ima izlaz fi 18), ne znam kako ce uticati na funkcionisanje peci na donja dva sprata...
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 06:55   #1470
imam dimnjak fi 160 i pec 120, ima li neka "adapter" cijev da to dvoje spojim?
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 07:58   #1471
THEHANGOVER
To tijee tzv "SHUNT" dimnjak. Tj trebao bi biti zidan tako da na katu peć spajaš u ovaj manji kanal, a nakon 2m visine se manji kanal spaja na veći (za to postoji još jedan dimnjački element). I onda svaki kat ima svoju peć bez problema.
Tako je napravljeno u zgradi iz 80tih, 8 katova. Na dimnjak spojene 2-3 peći (ostali se griju na struju) i koliko znam nema problema.

E sad pitanje je kako je to kod tebe izgrađeno. Ako je manji kanal ostavljen za ukras (ko fol neka ventilacija) onda ne znam kako će se ponašati u praksi.

Cvrčak i mrav
da, postoje ti adapteri, ja vidio u Pevecu, vjerujem da ima i po ostalim radnjama koje prodaju peći.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 22:06   #1472
Pozdrav!
Da li je netko od vas busio dodatnu rupu u dimnjaku? Rijec je o Schiedel dimnjaku (Uni) kod kojeg je izlaz dosta visoko pa razmisljamo dodati jos jedan otvor medjutim plasim se kako kasnije obraditi tu novu rupu, a da ne dodje do propustanja...
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 07:54   #1473
baustelac99,

Vent otvor ima ulogu za aspirator u kuhinji... tako da mi je jedina opcija da probijem rupu na istom dimljaku... obzirom da planiram da probijem fi 18 u bocnu stranu bloka, nisam siguran da li cu imati problema sa dimenzijama jer je taj blok kupljen davno i ne znam mu tacne dimenzije, ali bi trebao da je otvor za dimljak unutra 20x20... pozdrav
thehangover is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:10   #1474
Vertikalna cijev za dimnjak

Pozdrav svima.

molim one koji su imali prilike zidati, graditi ili na neki način konstruirati dimnjak neka pomognu sa savjetima.

Imamo problem u stanu od 65 m2 gdje smo radili kompletnu adaptaciju i dogodilo se da ćemo i dalje koristiti kamin na drva kao glavni izvor topline.

Međutim javlja se problem, kamin bi trebao biti u dnevnom boravku a dimnjak tj odvod je u prostoriji do koja je nekad bila dnevni boravak.

Postoji li mogućnost nekako cijev spojiti ne baš vertikalno već pod nekim kutem i spojiti se u drugoj sobi na taj dimnjak...????

Znači peć će stajati na istom mjestu kao i prije samo 3 metra udaljena od dimnjaka.

Postoji li mogućnost kupovine nekog ventilatora koji se ugradi u cijev pa vuče taj dim prema izlazu ili kako već..??

Što mislite o tome i na koji način riješiti problem...:????


hvala na pomoći..
Velociraptor77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:30   #1475
Neispravan dimnjak u zgradi

Pozdrav svima.

Molim pomoć.
U stanu, u zgradi građenoj 60-tih godina, vidljivo je da je popucao zid i keramičke pločice koje su na njemu a ispod kojeg se nalazi dimnjak koji se u tom stanu nikada nije koristio. Dimnjak je sa svih strana obrubljen zidovima (kupaonica, hodnik, kuhinja). Ranije se par puta dimnjak zapalio pa su dolazili vatrogasci. Utvrđeno je da se koristilo neodgovarajuće drvo za ogrijev i da je unutar dimnjaka stvaralo nekakav katran koji se nataložio i zapalio. Dimnjak koriste samo stanari nižih katova. Ovog ljeta je preko upravitelja zgrade pozvan dimnjačar koji je utvrdio da dimnjak nije ispravan niti iznutra i da zabranjuje upotrebu do sanacije. Sanacija bi bila valjda ubacivanjem cijevi unutar postojećeg ozidanog dimnjaka. Kod stanara zgrade nema ni volje ni novaca da se to sanira pa se dimnjak stavlja izvan upotrebe do daljnjega.
Susjed na nižem katu ne obazire se na ovu zabranu i kaže nastavit će ložiti (još nije jer još nije toliko hladno).
Upravitelj zgrade podijelio stanarima (ne znam je li svima i podijelio!) samo kopiju zabrane upotrebe dimnjaka i savjetovao stanarima viših katova (u slučaju loženja na nižim katovima) da se zove vatrogasce i policiju.

Molim savjet.
Može li se tražiti zatvaranje (neko pečaćenje npr.) dimnjaka da bi se stvarno na taj način spriječilo loženje?
Je li to propisano nekim zakonom ili pravilnikom?
Koga se treba zvati u slučaju upotrebe dimnjaka?

Isprika ako sam na krivoj temi.
tata-mata-2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 19:54   #1476
protupozarni inspektor dok nemate njegovo misljenje nikakve koristi
sa nalazom dimnjacara zatrazi da on napravi ocevid
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 15:08   #1477
sanacija dimnaka

Zbog visoke temperature u dimnjaku nastale izgaranjem čađe, ispucale su unutarnje šamotne cijevi. Kondenzat ne odlazi u posudu na dnu, nego kroz pukotine teče vanjskom stranom šamotnih cijevi.
http://s1144.photobucket.com/user/pr...plldz.jpg.html
Na dimnjak je priključen kotao Centrometal 35 kW, ložen "vlažnim" drvima.
Šamotne cijevi su fi 200 obložene kamenom vunom i u vanjskim elementima dimnjaka, visina dimnjaka 7 metara.

Molim preporuku postupka saniranja, približnu cijenu i preporuku majstora za sanaciju.
Varaždinske Toplice
proba008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 17:32   #1478
Moguća sanacija, ugradnja prokrom cijevi u postojeći dimnjak. Treba napraviti smanjenji promjer fi 180 mm,da se može spustiti u dimnjak. Zbog malo mjesta , cijevi treba spajati s pleh vijcima ili blok zakovicama. Na takav sam način sanirao svoj dimnjak.

No sada ložim na plin, a ne na drva, ali to nije nikakav problem. Cijevi sam naručio u Slavonskom Brodu, Đuro Đaković i platio dostavu cca 100,00kn doma na dvorište.

Cijevi se mogu spuštati s krova, a kod peći se mora otvoriti cca 1 metar radi ugradnje spoje rozete i vrata za čišćenje.

Danas se cijevi nude skoro na svakom koraku, potraži na netu prokrom dimovodne cijevi i imaš zaista dobru ponudu.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 21:02   #1479
smeđe fleke na dimnjaku

Je ko imao sličan problem i dal ko zna u čemu je problem.Grijem se na pelete i danas odjednom gledan da su mi se na dimnjaku počele javljat smeđe fleke neznan u čemu je problem, do sad nisam imala tih problema????sa nutarnje strane dimnjaka u kuci se vidi to
vrazja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 20:16   #1480
Pozdrav svima, i ja imam sličan problem se kondenzacijom.

Imam Stadlerovu peć iz koje je izvađen plinski plamenik i prebačena je na drva. Ne mogu postići veću temperaturu u peći od 50 C (pod pretpostavkom da termostat dobro pokazuje). Dimnjak mi je uglavnom vanjski, visine 5 m.

Dodatni je problem što mi navedena poplava rashlađuje vatru, otvorio sam zrak do kraja, a još uvijek ga je na donjoj granici dovoljnog, drva su i dalje crna.

Nije bilo problema s kondenzacijom do neki dan (dok nije zahladilo).

Ima netko ideju kako to riješiti? Planiram svakako na proljeće obložiti stiroporom izvana dimnjak, ali sad to ne mogu. Što mogu učiniti sada?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.