Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 13:38   #61
zna netko gdje mogu kupiti "seconal" ?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:53   #62
Quote:
emica-temica kaže: Pogledaj post
zna li netko ako se Oxazepam može kupiti ili treba za njega recept?
Mislim da ide na recept ..ne plača se ništa i isto kao i Normabel .
Ali moja preporuka kloni se Oxsazepama , Praksitena jer osim što će te užasno otupiti stalno će ti se spavati od njega !
Iskreno ne preporučam ništa od ovih kemikalija , ali ako je vaše stanje toliko teško od jedne tabletice nećete postati ovisni .
Normabel prepisuju i trudnicama u ginekološkim ambulantama ...mada ja to ne podržavam .
Amethyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:30   #63
Svi ti -zipani s razlog ne idu bez recepta. Barem bi tako trebalo biti. jer u roku nekoliko tjedana uzrokuju psihicku i fizicku ovisnost a onda se sa njih skidate kao sa droge.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:50   #64
joj. xanaxi su blaženi po tom pitanju.

nažalost vrlo brzo izazivaju opasnu ovisnost već nakon par tjedana svakodnevnog konuzumiranja pa su kasnije apstinencijske krize grozne. stoga ga treba konzumirati isključivo u stresnim situacijama.

meni recimo xanax ne djeluje otupljujuće niti me uspava.
popila sam ga par puta prije ispita i obično bih sve super riješila jer su mi suvišne emocije bile eliminirane, tako da sam bez problema vadila usvojeno znanje iz mozga.

isto tako jesu super za učenje i koncentraciju. s xanaxom mogu sjediti satima za knjigom bez da iti jednom pogledam na sat ili neki drugi predmet... a sve apsorbiram.

šteta što se dobiju samo preko recepta.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 23:43   #65
mir molim...kakav je ovo topic o tabletama za smirenje a postajemo živčani?
@DoA
ne bi ti bio prvi ban zbog bezobraznosti.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 00:39   #66
Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
pojacaj dozu magnezija, kupi sumece u apoteci i svaki dan popij jednu, ovo mozes kombinirat uz persen
Može li mi ko objasniti utjecaj magnezija?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 04:12   #67
malo ste preuveličali simptome skidanja sa benzodiazepina, jer obično izazivaju teže simptome nakon višegodišnjeg konzumiranja, ne baš nakon par dana ili tjedana. svakako ih ne treba uzimati na svoju ruku, ali svakako da su korisni, i ne treba od njih bježati kada postoji indikacija za njihovo korištenje, a preporuke inih ovdje tipa "uzmi ovaj, onaj jer on ne uspava itd." su u biti beskorisni jer svaki od njih ima blago hipnotsko djelovanje i individualni učinak je zbilja individualan, zamisli
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 06:27   #68
Benzodiazepinski anksiolitici su vrlo korisni i učinkoviti lijekovi, no problem je što lako izazivaju ovisnost i počne se povećavati doza. Dobro djeluju i sad ih ljudi počnu upotrebljavati za svaki "drek" , a uopće ne čitaju upute. To su relativno sigurni lijekovi ... LD 50 im je jako visok, no s akloholom bolje ne isprobavati. Troše se nerazumno, tako da su morali praxiten skinuti s osnovne liste lijekova, ne sad radi toga što je skup jer se radi o jeftinim lijekovima, već su pacijenti tražili ko ludi.
Liječnici opće prakse nemaju vremena za malo duži razgovor. Kad pacijent hoće, uglavnom će i dobiti to što hoće.
Koristite te lijekove razumno. Alprazolam dobro djeluje između ostalog i na panične napadaje i ima lagani antidepresivni učinak. Na svoju ruku može se uzimati povremeno u slučaju potrebe, no svaki dan isključivo uz konzultacije s liječnikom koji ga je i propisao.
Nemojte daviti u apoteci da vam daju te lijekove bez recepta.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 19:50   #69
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
malo ste preuveličali simptome skidanja sa benzodiazepina, jer obično izazivaju teže simptome nakon višegodišnjeg konzumiranja, ne baš nakon par dana ili tjedana. svakako ih ne treba uzimati na svoju ruku, ali svakako da su korisni, i ne treba od njih bježati kada postoji indikacija za njihovo korištenje, a preporuke inih ovdje tipa "uzmi ovaj, onaj jer on ne uspava itd." su u biti beskorisni jer svaki od njih ima blago hipnotsko djelovanje i individualni učinak je zbilja individualan, zamisli
Oprosti ovo nije istina. Nakon nekoliko tjedana izimanja 0.5 mg-a navuces se svjetski. Oprobano. I ne samo na sebi. Cijela grupa nas je bila koji su se na grupnoj terapiji odvikavali.

Moderatoru nitko ovdje nije nervozan. Ali je jako opasno te tablete reklamirati maltene kao bomboncice za ne znam bolje ucenje. Za bolje ucenje se ide na zrak, prosetati itd. Za panicne napade i ostalo idu te tablete.

Benzodiazepinski anksiolitici za mene cak i nisu lijekovi. Jer ne lijece nista. Samo pruze prvu hitnu pomoc. I bas tako bi ih se trebalo koristiti - kao kratkotrajna nuzna hitna pomoc.

Slazem se sa Blombergom. I da podvucem - nikako svaki dan.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:43   #70
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Moderatoru nitko ovdje nije nervozan. Ali je jako opasno te tablete reklamirati maltene kao bomboncice za ne znam bolje ucenje. Za bolje ucenje se ide na zrak, prosetati itd. Za panicne napade i ostalo idu te tablete.
Ipak malo je, pa djelujem apaurinski dok se još može a da se ne mora nekome stavljati stezulju.......Inače, slažem se sa gornjim stavom dok se ne slažem sa tvrdnjom da ova skupina i nije neki lijek i da ništa ne liječi...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:51   #71
O.k. sto tocno lijeci? Ozbiljno pitam. Sto podrazumijevas pod lijeci? Za mene je lijeciti - uciniti da se osjecam odrzivo dobro, dakle ne sat dva, dan dva nego dobro, nakon sto popijem kuru lijeka. Dobro jako dugo sa zeljom za dugorocno. Isto je bilo sa AD-om, uz terapiju. Lijek je. Izlijecio me. Ili mi pomogao da se izlijecim sama.

Na temu nervoza ili ne. Ne znam za druge ali u vezi mene se varas. Ja sam mnogo stosta ali nervozna nisam. Dapace nervoze ljude ne trpim oko sebe, samo one easy going.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:30   #72
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
O.k. sto tocno lijeci? Ozbiljno pitam. Sto podrazumijevas pod lijeci? Za mene je lijeciti - uciniti da se osjecam odrzivo dobro, dakle ne sat dva, dan dva nego dobro, nakon sto popijem kuru lijeka. Dobro jako dugo sa zeljom za dugorocno. Isto je bilo sa AD-om, uz terapiju. Lijek je. Izlijecio me. Ili mi pomogao da se izlijecim sama.

Na temu nervoza ili ne. Ne znam za druge ali u vezi mene se varas. Ja sam mnogo stosta ali nervozna nisam. Dapace nervoze ljude ne trpim oko sebe, samo one easy going.
Pod nervozom nisam mislio na tebe, no to zbilja nije bitno...

Što liječi?...hm, evo ovako nabrzinu par primjera koji mi odmah padaju na pamet:
- status epilepticus
- sedacija kod mehaničke ventilacije
- uporaba u raznim anestezijskim tehnikama i pri invazivnim zahvatima
- u liječenje hipertireoze
- itd, itd....

Jasno da se ovi lijekovi ne mogu tretirati kao recimo antibiotici pa principu "pij 10 dana pa ćeš se izliječiti" ali da pri liječenju raznoraznih stanja imaju svoju nezamjenjivu primjenu - to svakako.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:41   #73
Quote:
green_eyes kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi kaže da na njih persen uopće ne djeluje, a neki kažu da ih skroz umrtvi i da im se od toga spava (ili podriguje )... Meni bi to trebalo za prije ispita, pa ne želim baš zaćorit na ispitu!
Čula sam da neki čaj od valerijane pomaže, jel itko ima iskustva s tim?
ja!za valerijanu u knjizi ljekovitog bilja pise da je prirodni apaurin.Probala i blago smiruje,al ja stavila malo vise od jedne cajne zlicice na 2 dcl i caj piti uvijek svjeze pripremljen,uvijek ga imam u kucnoj ljekarni,mada ga vec dugo nisam koristila,al da djeluje,djeluje....
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:21   #74
Quote:
freckles kaže: Pogledaj post
Može li mi ko objasniti utjecaj magnezija?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:31   #75
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Pod nervozom nisam mislio na tebe, no to zbilja nije bitno...

Što liječi?...hm, evo ovako nabrzinu par primjera koji mi odmah padaju na pamet:
- status epilepticus
- sedacija kod mehaničke ventilacije
- uporaba u raznim anestezijskim tehnikama i pri invazivnim zahvatima
- u liječenje hipertireoze
- itd, itd....

Jasno da se ovi lijekovi ne mogu tretirati kao recimo antibiotici pa principu "pij 10 dana pa ćeš se izliječiti" ali da pri liječenju raznoraznih stanja imaju svoju nezamjenjivu primjenu - to svakako.
O.k. ocito nam se pojam lijecenja razlikuje. Ja i dalje to shvacam kao hitnu pomoc, tipa umjetno disanje i reanimacija a pravo lijecenje slijedi nakon toga i ukljucuje uvijek i psihoterapiju. No hvala na odgovoru.

Valerijana - blago smiruje, recimo ako se popije caj iste pred spavanje.

Magnezij - uzimam kod sporta, sprecava mi grceve u misicima, povoljno djeluje na zivcani sistem. Nedostatak/manjak istog potice nervozu, nemir, razdrazljivost, glavobolje, probleme sa koncentracijom, umor, opcenito se osjecas tromo, moguca je aritmija srca. Jedi banane, punozrni kruh, zitarice, integralnu tjesteninu, pij mineralnu vodu, jedi ribu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:46   #76
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
O.k. ocito nam se pojam lijecenja razlikuje. Ja i dalje to shvacam kao hitnu pomoc, tipa umjetno disanje i reanimacija a pravo lijecenje slijedi nakon toga i ukljucuje uvijek i psihoterapiju. No hvala na odgovoru.
Ako korištenje benzodijazepina u liječenju razno-raznih psiho-stvari smatraš hitnom pomoći a tek psihoterapiju držiš za "pravo liječenje", tu se mogu složiti s tobom.
Ali ljudi griješe ako ove grupe lijekova vežu samo za korištenje kod takve patologije.
Da, kako si rekao...malo nam se razlikuje pojam liječenja...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:51   #77
rekla

Moja je poruka zapravo bila upozoriti, jer mene nitko nije upozorio a rado bih da je.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 17:44   #78
pa ja nisam reko da su bezopasni ni neškodljivi al nisu crni lijekovi, i izuzev alprazolama drugim benzodiazepinima treba ipak više tjedana da stvore ovisnost.
a reći da uopće nisu lijekovi je presmješno, još je smješnije reći "po meni".... no dobro
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:37   #79
THX!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 23:41   #80
Čaj od matičnjaka lagano smiruje, gospina trava podiže raspoloženje. Zajedno
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.