Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2009., 12:09   #61
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
ja bih preuredila stari stan
na zidovima je debeli sloj sa 20 godina kreca
Ako ćete žbukati obavezno skinuti sve slojeve do golog zida, jer može doći do otpadanja i runjenja žbuke.

Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
kako se postupa u ovom mom slucaju?
brusenje zidova pa onda zbuka ili kanuf
ili moze zbuka direktno na postojeci zid? (ja dajem prednost zbuci pred knaufom)

kad smo vec kod zbukanja:
prilikom kupnje 1. kuce nas je majstor zaj... pa smo bili prisiljeni sami naucit zbukat (inace bi nam se useljenje otegnulo za 2 mj)
nijke to nikakav bauk
gotova smijesa pa razlijepi na zid, pa razmazi, pa zagladi - gotovo
zapamtite da KV zbuker nema fakultetsku diplomu
trebalo nam je ca 3 tjedna da sa 2 radnika (muz i ja) ozbukamo kucu pov. 120m2 (sto nije bas tako strasno)
rutina se brzo stijece
a i usteda je bila poprilicna

cak mi i mazanje torti odonda bolje ide
S knaufom nisam imao prilike raditi pa nemogu uspoređivati knauf i žbukanje, ali kad ste već naučili žbukati ja bi vam preporučio žbukanje
Triangl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:24   #62
knauf ili žbuka. žbuka je uvijek hladnija i nije neka izolacija. čvršća je, lako ju pokrpat ali opet trebaš nekoliko koraka da sve izgladiš. knauf je igračka samo treba znat. ako ideš na konstrukciju možeš između knaufa i zida stavit vune kao dodatnu izolaciju. za potrebe vješanja (uvjet je da znate kaj hoćete) stavite si lijepo drveno ojačanje i triput bolje drži od šuplje cigle. znači knaufom se radi brže, čišće i u slučaju preinake manje otpada, osim toga napravite strop kakav želite. spušteni sa nekakvim oblicima, pa se poigrate rasvjetom, ugradbene halogenke... evo mi radimo instalacije i u knaufu i u zidu ali odvode i dovode stavit u ciglu 75mm je teško da se ne probije zid. činjenica je da je zid od cigle čvršći ali sve ima svoje prednosti i mane
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 08:57   #63
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ovo je istina izgubio sam debele mjesece na oko 200 kvadrata knaufa. pogotovo s profilima ima više posla iako tako možda ne djeluje kad počneš radit. a kad polijepiš/pošerafiš, tek ide gletanje s kutevima poludiš, a 3 sloja često nisu dovoljna (iako je moja greška što nisam koristio uniflott na kraju, onaj fugenfiler previše gubi volumen. šparanje me koštalo vremena )
Prijatelju, izgubio si vrijeme isključivo zbog toga što nemaš iskustva u radu s knaufom. Ne mogu se ni ja pohvaliti da sam neki vrhunski majstor, ali nisam ni potpuni laik kad je o tom poslu riječ, i nikad mi nije trebalo više od 2 ruke na špahtlanju, a poslije špahtlanja praktički se nema što šmirglati, a ni kutevi nisu nikakav problem ako imaš malo vještine s gleterom. Ja bih volio vidjeti junaka koji bi ožbukao prije nego što bi ja postavio knauf, na bilo kojoj površini.
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 11:31   #64
Quote:
fiva7 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, izgubio si vrijeme isključivo zbog toga što nemaš iskustva u radu s knaufom. Ne mogu se ni ja pohvaliti da sam neki vrhunski majstor, ali nisam ni potpuni laik kad je o tom poslu riječ, i nikad mi nije trebalo više od 2 ruke na špahtlanju, a poslije špahtlanja praktički se nema što šmirglati, a ni kutevi nisu nikakav problem ako imaš malo vještine s gleterom. Ja bih volio vidjeti junaka koji bi ožbukao prije nego što bi ja postavio knauf, na bilo kojoj površini.
Vjerovatno si u pravu ako misliš na ručno žbukanje ali pošto većina danas radi strojno žbukanje mogu ti sa sigurnošću reći šta je brže . Ja ću danas sam ožbukati 60 m2 a knaufa puno manje
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 18:16   #65
Quote:
fiva7 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, izgubio si vrijeme isključivo zbog toga što nemaš iskustva u radu s knaufom. Ne mogu se ni ja pohvaliti da sam neki vrhunski majstor, ali nisam ni potpuni laik kad je o tom poslu riječ, i nikad mi nije trebalo više od 2 ruke na špahtlanju, a poslije špahtlanja praktički se nema što šmirglati, a ni kutevi nisu nikakav problem ako imaš malo vještine s gleterom. Ja bih volio vidjeti junaka koji bi ožbukao prije nego što bi ja postavio knauf, na bilo kojoj površini.
207 m2 u tri radna dana žbukanja
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 19:28   #66
Nama troici je to lagana 2 dana
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 20:42   #67
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Nama troici je to lagana 2 dana
je, samo vi ne pijete sto litara piva ko ovi moji

nije bilo kur*enje nego čoviku pokazujem primjerom da žbukanje nije sporo, sušenje žbuke je sporo
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 21:29   #68
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
je, samo vi ne pijete sto litara piva ko ovi moji

nije bilo kur*enje nego čoviku pokazujem primjerom da žbukanje nije sporo, sušenje žbuke je sporo
Slažem se,sušenje na ovim uvjetima je oko 15-20 dana tj. žbuka se brzo osuši problem je estrih,njemu treba puno više
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 22:08   #69
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno si u pravu ako misliš na ručno žbukanje ali pošto većina danas radi strojno žbukanje mogu ti sa sigurnošću reći šta je brže . Ja ću danas sam ožbukati 60 m2 a knaufa puno manje
I koliko ćeš čekati na sušenje? I koliko ti treba da ogletaš? I okrečiš? Evo koliko meni treba za 40m2 knaufa na plafonu na metalnoj konstrukciji; ujutro iznio namještaj, naveče ga unio u friško okrečenu prostoriju s knaufom na plafonu... Pomogao kolega, ali posve malo jer ne zna to raditi (dodavao ploče ...
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:54   #70
Planiram žbukati stan, može li mi tko reći koju unutarnju žbuku izabrati i kakva je razlika između vapneno-cementne žbuke, gipsano-vapnene žbuke, mineralne,...

Zadnje uređivanje V@is : 08.08.2011. at 14:03.
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 20:57   #71
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Planiram žbukati stan, može li mi tko reći koju unutarnju žbuku izabrati i kakva je razlika između vapneno-cementne žbuke, gipsano-vapnene žbuke, mineralne,...
Za žbukanje stana ili kuće većinom se koristi gipsano-vapnena žbuka osim sanitarnih čvorova ,tamo se koristi cementno vanena žbuka.Gipsana žbuka je završna žbuka koju u većini slučajeva je završna netreba ni gletati i samo valjak u ruke i udri.Što se tiče vrsta žbuke ,ja osobno koristim Knaufove žbuke ali i Samoborka,Baumit i Rofiks su takođe dobre žbuke.Mineralna žbuka to je završna žbuka tj. fasada. LP
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:00   #72
Da li se prozorske klupčice stavljaju prije ili poslije žbukanja?
V@is is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:44   #73
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Za žbukanje stana ili kuće većinom se koristi gipsano-vapnena žbuka osim sanitarnih čvorova ,tamo se koristi cementno vanena žbuka.Gipsana žbuka je završna žbuka koju u većini slučajeva je završna netreba ni gletati i samo valjak u ruke i udri.Što se tiče vrsta žbuke ,ja osobno koristim Knaufove žbuke ali i Samoborka,Baumit i Rofiks su takođe dobre žbuke.Mineralna žbuka to je završna žbuka tj. fasada. LP
Svi koji se bave žbukanjem istu priču pričaju,da GV žbuku nije potrebno gletovat!

Ja koliko se bavim soboslikarijom još mi nitko nikada niije rekao da neče gletovati GV žbuku,tako da su to priče...
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:46   #74
Quote:
V@is kaže: Pogledaj post
Da li se prozorske klupčice stavljaju prije ili poslije žbukanja?
U 90 % slučajeva poslje žbukanja,tako je i bolje.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 06:58   #75
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Svi koji se bave žbukanjem istu priču pričaju,da GV žbuku nije potrebno gletovat!

Ja koliko se bavim soboslikarijom još mi nitko nikada niije rekao da neče gletovati GV žbuku,tako da su to priče...
to nisu priče, jer ni jednu žbuku nećete lijepo izvući kao GV, tako da stvarno nije potrebno. E sad... to što ljudima nije nikad dovoljno glatko pa misle da će im biti bolje ako pogletaju...to je njihov krivi izbor, jer nakon toga tek se vidio dosta više crta na vjetu, ispadne lošije. Ja nebih nikad gletao na gv
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 10:43   #76
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
to nisu priče, jer ni jednu žbuku nećete lijepo izvući kao GV, tako da stvarno nije potrebno. E sad... to što ljudima nije nikad dovoljno glatko pa misle da će im biti bolje ako pogletaju...to je njihov krivi izbor, jer nakon toga tek se vidio dosta više crta na vjetu, ispadne lošije. Ja nebih nikad gletao na gv
To je istina da se niti jedna žbuka neče zagladiti kao GV žbuka,ali da to izgleda (nakon šta se oboja) kao da je gletovano
To jednostavno nije istina!

Nije mi baš jasna tvoja "teorija" da če biti lošije ako se izgletuje,je ako gletuje žbuker ili keramičar

Nikada mi se nije dogodilo da me netko zove samo na bojanje GV žbuke NIKADA uvjek su tražili da se i gletuje jedna ruka.

99,9% stambenih prostora je gletovano,ako ljudi žele takav izgled MORAJU gletovat nema te žbuke i ruku koje če napraviti da izgleda kao da je gletovano!

Ako je netko samo bojao GV žbuku neka podjeli svoja iskustva sa ostalima i reče dali je potrebno gletovati u odnosu na onu priču koju prodaju žbukeri.
Meni je jasno ali neka rzjasni drugima u koju zabludu ljude dovode žbukeri sa svojim pričama.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:10   #77
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
U 90 % slučajeva poslje žbukanja,tako je i bolje.
Zašto? Meni su prvo stavili klupčice pa onda žbukali, navodno ih je tako bolje poravnati sa žbukom.
Aftermath is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 21:06   #78
Quote:
Aftermath kaže: Pogledaj post
Zašto? Meni su prvo stavili klupčice pa onda žbukali, navodno ih je tako bolje poravnati sa žbukom.
Lakše je žbukat ako se stave kasnije,ali i ako je treba izmjenit iz nekog razloga,manja se šteta napravi.Ali ista stvar kako tko hoče.

Dok se vanjske uvjek stavljaju prije žbuke ili šta se več radi s fasadom.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:57   #79
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
To je istina da se niti jedna žbuka neče zagladiti kao GV žbuka,ali da to izgleda (nakon šta se oboja) kao da je gletovano
To jednostavno nije istina!

Nije mi baš jasna tvoja "teorija" da če biti lošije ako se izgletuje,je ako gletuje žbuker ili keramičar

Nikada mi se nije dogodilo da me netko zove samo na bojanje GV žbuke NIKADA uvjek su tražili da se i gletuje jedna ruka.

99,9% stambenih prostora je gletovano,ako ljudi žele takav izgled MORAJU gletovat nema te žbuke i ruku koje če napraviti da izgleda kao da je gletovano!

Ako je netko samo bojao GV žbuku neka podjeli svoja iskustva sa ostalima i reče dali je potrebno gletovati u odnosu na onu priču koju prodaju žbukeri.
Meni je jasno ali neka rzjasni drugima u koju zabludu ljude dovode žbukeri sa svojim pričama.
naravno da su to žbukerske priće !

ali opet postoje različiti kriteriji kod mušterija.... samo ja te kriterije kod adaptacije lako pobijem.... kad majstori ožbukaju i zaglade ja spustim rolete i stavim reflektor sastrane po najdužem zidu... onda gazda kaže "ipak vi to ogletajte"
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 22:59   #80
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
U 90 % slučajeva poslje žbukanja,tako je i bolje.
mi obično stavljamo poslije iz razloga šta žbuka neki put zna odvuč na različitu debljinu sa obe strane prozora (ako su prozori krivo montirani ili ako je zid kriv pa ga se financijski ne isplati ravnat termo žbukom) i da se nebi dogodilo da klupica s jedne strane viri 3 cm a s druge 4 onad ih stavljamo posli

isto tako i za fasadu, napravi se stiropor, onda se stave klupice, pa mreža i završni sloj
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:53.