Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 10:57   #181
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Taj toplomjer ionako služi za okvirno mjerenje temp.
Najtočnije mjerenje se obavlja živinim toplomjerom
Fino, u guzu....

Ni jedno dijete to ne voli al što se mora...
to možeš napravit maloj bebi al nemožeš dvogodišnjem djetetu gurnut toplomjer u guzu.. em kaj se rita i mogu je ozljedit i i on je jaka a nije životinja da je vežem ili da je držimo...
kad je bila beba isto smo joj mjuerili u guzi al sad stvarno nemožen nema šanse...
zato sam i dala 500kn za toplomjer
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:00   #182
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
to možeš napravit maloj bebi al nemožeš dvogodišnjem djetetu gurnut toplomjer u guzu.. em kaj se rita i mogu je ozljedit i i on je jaka a nije životinja da je vežem ili da je držimo...
kad je bila beba isto smo joj mjuerili u guzi al sad stvarno nemožen nema šanse...
zato sam i dala 500kn za toplomjer
I mi imamo Braunov...Thermoscan...pogledaj ovo
http://www.beba.tv/
Odi na liječnički savijeti i mjerenje temperature...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:05   #183
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
I mi imamo Braunov...Thermoscan...pogledaj ovo
http://www.beba.tv/
Odi na liječnički savijeti i mjerenje temperature...
isti imam i ja ... nemogu pogledati tj. nemam zvuka riknula mi je zvučna kartica pa kao nije bed da mi kažeš nakratko o čemu se radi...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:13   #184
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
isti imam i ja ... nemogu pogledati tj. nemam zvuka riknula mi je zvučna kartica pa kao nije bed da mi kažeš nakratko o čemu se radi...
U biti da je s ušnim razlika jel su roditelji lijevaci il dešnjaci...odnosno o kutu stavljanja u uho...da je zato razlika...da je s dominantnom rukom najčešće najtočnije izmjerena...
Ja ne mislim koristiti živin uopće...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:30   #185
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
U biti da je s ušnim razlika jel su roditelji lijevaci il dešnjaci...odnosno o kutu stavljanja u uho...da je zato razlika...da je s dominantnom rukom najčešće najtočnije izmjerena...
Ja ne mislim koristiti živin uopće...
aha ako sam dobro shvatila onda bi bilo najblje ja sam dešnjakinja da sa desnom rukom mjerim u desnom uhu'
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:32   #186
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
to možeš napravit maloj bebi al nemožeš dvogodišnjem djetetu gurnut toplomjer u guzu.. em kaj se rita i mogu je ozljedit i i on je jaka a nije životinja da je vežem ili da je držimo...
kad je bila beba isto smo joj mjuerili u guzi al sad stvarno nemožen nema šanse...
zato sam i dala 500kn za toplomjer
Gle, ja svojeg i sad držim rukama, dok mu čistim/kapam nos, a on vrišti i bacaka se, pa ne mislim da je zato životinja i da s njim tako postupam ...

To je za njegovo dobro i ako nakon milion pokušaja objašnjavanja i uvjeravanja nejde drugačije - da, držite ga rukama i nogama..
Pa kak su prije digitalnih mjerili temperaturu??? Po tvojem, sva su djeca oduševljeno mirno sjedila i čekala 5 min. da im se izmjeri (ostali su mučili djecu ko da su životinje) - je, baš...
__________________
Moja srećica.....

Zadnje uređivanje kika78 : 11.02.2011. at 11:38.
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:49   #187
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Taj toplomjer ionako služi za okvirno mjerenje temp.
Najtočnije mjerenje se obavlja živinim toplomjerom
Fino, u guzu....

Ni jedno dijete to ne voli al što se mora...
ma ja jedino zivinom i vjerujem....nikad drugi nisam ni koristila i to uvjek pod pazuh mjerim
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 12:32   #188
Quote:
kika78 kaže: Pogledaj post
Gle, ja svojeg i sad držim rukama, dok mu čistim/kapam nos, a on vrišti i bacaka se, pa ne mislim da je zato životinja i da s njim tako postupam ...

To je za njegovo dobro i ako nakon milion pokušaja objašnjavanja i uvjeravanja nejde drugačije - da, držite ga rukama i nogama..
Pa kak su prije digitalnih mjerili temperaturu??? Po tvojem, sva su djeca oduševljeno mirno sjedila i čekala 5 min. da im se izmjeri (ostali su mučili djecu ko da su životinje) - je, baš...

draga moja kapanjem nosa nemožeš djete ozljedit a toplomjerom u guzi možeš... i hvala lijpo nebi to priuštila svom djetetu... i drugo je davanje sirpa i kapanje nosa... to ne boli i tako radim i ja ali ako idem radit svom djetetu nešto što ga boli i još na takav način... ne, ne...

moja mama je mojoj seki mjerila temp u guzi kad je imala 2,5 god i držali su je i mama i tata pa se je tako čudno izmaknula, bacila da se toplomjer razbio... hvala bogu nije se ništa strašno desilo nije je porezalo i nije je živa dotaknula ali je moglo bit svašta...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 12:55   #189
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
draga moja kapanjem nosa nemožeš djete ozljedit a toplomjerom u guzi možeš... i hvala lijpo nebi to priuštila svom djetetu... i drugo je davanje sirpa i kapanje nosa... to ne boli i tako radim i ja ali ako idem radit svom djetetu nešto što ga boli i još na takav način... ne, ne...

moja mama je mojoj seki mjerila temp u guzi kad je imala 2,5 god i držali su je i mama i tata pa se je tako čudno izmaknula, bacila da se toplomjer razbio... hvala bogu nije se ništa strašno desilo nije je porezalo i nije je živa dotaknula ali je moglo bit svašta...
Na koji način to boli i kako ga možeš ozlijediti, molim te? Pa ne zabiješ mu taj toplomjer do kraja..

Pa da, bolje da mu "priuštiš" netočno izmjerenu temperaturu i da ti dobi konvulzije zbog tog

Ne kažem ja da ti moraš mjeriti baš u guzi... pa mjeri mu pod pazuhom
Mislim, pa moraš si dijete nekako naviknuti da si da izmjeriti temperaturu. Nije to neki hir pa sad ćeš baš iz gušta ići "mučiti" dijete...

Sad sam nedavno u Zaraznoj vidjela malca od cca 4 godine koji nije dao izmjeriti temp ni u uhu. Vrištao je i trgao se ko da ga netko kolje. Svi su ga morali držat..
Pita sestra pa kak mu mjerite doma, a brižni roditelji će na to, pa nikak, neda da mu izmjerimo

A ova zgoda sa tvojom sestrom..
Pa meni se toplomjer razbio dva puta i zar zbog toga trebam prestati mjeriti temp.
Normalno da ćeš paziti da sve bude o.k. A i takve stvari se događaju.

Ja sam htjela pomoći ali ako ti smatraš da je mjerenje temperature nehumano i mučenje djece - tvoj izbor
Samo me zanima kako si mu davala čepiće dok je bio mali , što je pet puta gore??
Jel i to mučenje djeteta?
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:01   #190
Ja svom nikad nisam mjerila u guzi neg pod pazuhom jos ko malom...Nikad nije bilo nekih problema,sto je manji to se ljepo navikne i uvjek mjerim pod pazuhom..
Jbga,treba se potrudit sa zivinim i pod pazuhom,nije lako...al volim vise tako pretrpit se neg da mi mjeri pogresno pa da mu dajem pogresnu terapiju...
jbte,moj vristi i kad sirup pije,kad mu kapi kapam,alo negoduje i kad se temp mjeri al sta cu mu ja...necu dat 500 kn za toplomjer pa da neznam izmjerit i da se zderem jel tolika temp ili je veca i sta da radim...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 13:15   #191
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja svom nikad nisam mjerila u guzi neg pod pazuhom jos ko malom...Nikad nije bilo nekih problema,sto je manji to se ljepo navikne i uvjek mjerim pod pazuhom..
Jbga,treba se potrudit sa zivinim i pod pazuhom,nije lako...al volim vise tako pretrpit se neg da mi mjeri pogresno pa da mu dajem pogresnu terapiju...
jbte,moj vristi i kad sirup pije,kad mu kapi kapam,alo negoduje i kad se temp mjeri al sta cu mu ja...necu dat 500 kn za toplomjer pa da neznam izmjerit i da se zderem jel tolika temp ili je veca i sta da radim...

Upravo o tome pričam...
Treba dijete naviknuti da se temp. mora izmjeriti i gotovo. Neke stvari se jednostavno moraju. Na svakom je odabir dal će mjeriti u guzi ili pod pazuhom ali bebicama se prakticira u guzi (lakše je).
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:17   #192
Evo moja T je bila bolesna i temp. smo joj mjerili sa toplomjerom u uhu (moze i na celo, ali nesto tocnije je u uhu). Toplomjer pisti cim temp bude iznad 38. Nije joj temp. isla iznad 38,1 pa nisam mjerila rektalno. To bi ucinila samo ako bi temp bila jako visoka (od 39 na dalje) jer je i mene uzasno strah svih posljedica koje ona moze donijeti. Ali ovako, zasto muciti dijete sa rektalnim mjerenjem!


Edit - istovremeno sam i ja bila bolesna pa sam par puta na sebi sa zivinim prvjerila i odstupanje je bilo za mozda 0.1 - 0.3 stupnja.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:27   #193
Ma naravno
Ne mjerim ni ja svaki put rektalno..

Ali, žena kaže da joj je odstupanje sa digitalnim veliko pa sam joj predložila da izmjeri rektalno. Ali, kaže da ima večeg klinca pa onda predložih bolje pod pazuh..
Ali za nju je i jedno i drugo mučenje

Nisam ja pobornik samo rektalnog mjerenja, da se razumijemo : Imam ja i digitalac
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 14:31   #194
Mislim da bi i ja kako god znam i umijem djetetu probala pod pazuhom prije nego rektalno jer bi me bilo uzasno strah pucanja toplomjera...jel se ikome to uopce desilo?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 15:24   #195
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Mislim da bi i ja kako god znam i umijem djetetu probala pod pazuhom prije nego rektalno jer bi me bilo uzasno strah pucanja toplomjera...jel se ikome to uopce desilo?
Imam vrlo svjez primjer..
Mala i ja smo bolesne-imam toplomjer na uhu/celo braun i hartmanov digitalni oznaka rapid..
Meni aksilarno mjereno digitalnim i u uho braun ISTO...maloj u uhu na celu i rektalno odstupanja do 1stupanj..a rektalno s zivim i digitalnim nema razlike
Za male bebe je u guzu najpouzdanije a sam rezultat je 0.7°c veci od aksilarno..
Bojala sam joj se mjerit u guzu s zivim al poucenim ovim nemam tih problema i preporucam ti bas taj Hartman rapid cca 70kn i mjeri u roku od minute i rektalno i aksilarno..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:44   #196
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
I mi imamo Braunov...Thermoscan...pogledaj ovo
http://www.beba.tv/
Odi na liječnički savijeti i mjerenje temperature...

Mi smo isto taj kupili i ja nisam zadovoljna. Koristim ga samo kad me kopka dali mali ima temperaturu ili ne, neznam dali je problem u meni dali ga neznam koristit ili sto. Kad sebi mjerim temperaturu razlika mi je pola stupnja do stupanj izmedu pazduha i uha. a masu puta mi pokazuje da imam cak ispod 36 u uhu. Ja kapicu mjenjam kod svakog mjerenja.
Odlican link sad idem malo razgibavat malog .....
__________________
___________________________________________
Bubi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:56   #197
Quote:
Bubi28 kaže: Pogledaj post
Mi smo isto taj kupili i ja nisam zadovoljna. Koristim ga samo kad me kopka dali mali ima temperaturu ili ne, neznam dali je problem u meni dali ga neznam koristit ili sto. Kad sebi mjerim temperaturu razlika mi je pola stupnja do stupanj izmedu pazduha i uha. a masu puta mi pokazuje da imam cak ispod 36 u uhu. Ja kapicu mjenjam kod svakog mjerenja.
Odlican link sad idem malo razgibavat malog .....
Ovako ta razlika i mora biti...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 22:10   #198
dakle toplomjer nije pao na pod i razbio se nego se razbio dok je bio u guzi a da po jednoj strani i dobro da se razbio jel bi se inače zapiknuo u guzu... i sorry neču mjerit temeraturu u guzzi i gotovo... ja se sječam u prvom razredu osnovne škole mi je došlo slabo i odveli su me doktoru i žena mi je piknula toplomjer u guzicu... užaš, grozno i odvratno i bolno i ako ja kao majka neželim djetetu gurat toplomjer u guzu možeš skakat po meni do prekosutra...
što se tiče čepiča on klizne i to je gotovo za 3 sekunde a ovo nije niti približno tako brzo...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 01:09   #199
Isto imamo Braun Thermoscan, i strašno nedosljedne vrijednosti izbacuje. Služi mi samo kao brzi orjentir, pa okinem po nekoliko puta uzastopno, a odnedavno sam ga počela korisiti i za mjeranje u pazuhu, i to onda bude još i najbliža vrijednost.

Ne koristi skoro ničemu, osim dodatnoj nedoumici. Bolje da smo nešto drugo kupili.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 07:44   #200
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
dakle toplomjer nije pao na pod i razbio se nego se razbio dok je bio u guzi a da po jednoj strani i dobro da se razbio jel bi se inače zapiknuo u guzu... i sorry neču mjerit temeraturu u guzzi i gotovo... ja se sječam u prvom razredu osnovne škole mi je došlo slabo i odveli su me doktoru i žena mi je piknula toplomjer u guzicu... užaš, grozno i odvratno i bolno i ako ja kao majka neželim djetetu gurat toplomjer u guzu možeš skakat po meni do prekosutra...
što se tiče čepiča on klizne i to je gotovo za 3 sekunde a ovo nije niti približno tako brzo...
Kod rektalnog mjerenja vrsak toplomjera(napominjem ne mora biti alkoholni-zivinih ima samo netko doma u arhivi) ide cm ili 2 u guzu i kod brzih toplomjera stoji 30sec-1 min..kod malih beba je to najtočnije mjerenje..ne boli ih vise im je neugodno..aspolutno svi akutni procesi u trbusnoj supljini idu s povisenom temperaturom koja je znatno veca rektalno nego akilatno..
MA u biti samo mjeri kako zelis..
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.