Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 21:04   #61
Hernija diska - operacija kralježnice - da ili ne?

in medias res: mama mi mora ići na operaciju kralježnice zbog hernije diska. Radi se o čišćenju kralježnjaka koji je pukao i iz kojeg je iscurila tekućina koja se u njemu nalazi. Odgađala je tu operaciju koliko god je mogla, pila je svakakve lijekove (koji su joj uništili cijeli probavni trakt) - ali sada se ona više ne može odgađati - došlo je do toga da joj više ništa ne pomaže. Osjeća strašne bolove u nozi, a jučer joj je utrnulo stopalo radi čega je završila u bolnici. Operaciju smo odgađali jer je relativno mlada,tj. premalda za operaciju (52 god) - a rečeno nam je da kada čovjek jednom ode na tu operaciju, nakon nekoliko godina mora ići ponovo, čak su neki spominjali da znaju ljude koji su se morali podrvgnuti toj operaciji i po 4 -6 puta.
Ovim putem bi zamolila sve koji znaju nešto o tome ili su se sami podvrgli operaciji kralježnice da mi se jave i da napišu nešto o svojim iskustvima. Je li operacija pomogla ili, čega se svi zapravo bojimo, odmogla. Tj. je li oporavak dugo trajao i je li se stanje popravilo. Je li istina to da se do kraja života moraš podvrgavati operacijama.
Naime, od 3 liječnika specijalista - svaki ima svoje mišljenje, pa se pacijentu - laiku teško odlučiti za bilo koju opciju ako prije toga ne sagleda sve strane. problem je u tome što liječnici-specijalisti jedan drugog nazivaju idiotima - rečenice tipa 'koja vam je budala to savjetovala' samo mogu odmoći, već ionako zbunjenom i zabrinutom pacijentu.
la dona Quijote is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:49   #62
ako mogu priupitati; hernija se ne vidi na rentgenu samo na magnetskoj r. ?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:30   #63
pozdrav! evo informacija iz prve ruke. bila na operaciji discus hernije vratne kralježnice c5-6. imala užasne glavobolje i vrtoglavice godinama, bolovi u lijevoj ruci.neurokirurg savjetovao operaciju čim prije jer bi u protivnom slijedila nepokretnost, a imam 44 god. operacija prošla ok, oporavak koma, mislila sam da nikad više neću biti normalna (malo i psiha stradala od silnih bolova), no hvala bogu sad je super. u 5.mjesecu će biti godina dana i sve je 5. ako se mora-mora se. ne mogu reći da u bolnici nije bilo ljudi koji su po drugi puta bili na operaciji , ali kaj se može. ak se ne ide na operaciju postoji šansa da se ozlijedi leđna moždina.
cleas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:08   #64
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
ako mogu priupitati; hernija se ne vidi na rentgenu samo na magnetskoj r. ?
da, naravno, moraš ići na magnetsku rezonancu..
la dona Quijote is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:12   #65
Quote:
cleas kaže: Pogledaj post
pozdrav! evo informacija iz prve ruke. bila na operaciji discus hernije vratne kralježnice c5-6. imala užasne glavobolje i vrtoglavice godinama, bolovi u lijevoj ruci.neurokirurg savjetovao operaciju čim prije jer bi u protivnom slijedila nepokretnost, a imam 44 god. operacija prošla ok, oporavak koma, mislila sam da nikad više neću biti normalna (malo i psiha stradala od silnih bolova), no hvala bogu sad je super. u 5.mjesecu će biti godina dana i sve je 5. ako se mora-mora se. ne mogu reći da u bolnici nije bilo ljudi koji su po drugi puta bili na operaciji , ali kaj se može. ak se ne ide na operaciju postoji šansa da se ozlijedi leđna moždina.
ok..hvala na informacijama iz prve ruke..znači, sve je ok? bolovi su prošli? jesi možda razgovarala sa ljudima koji su došli po drugi put u bolnicu na operaciju? da li se desi ista stvar ili je onda 10 puta gore (jači bolovi, oduzetost?)? I još jedno pitanje - koliko dugo ti je trajao oporavak? zahvaljujem...
la dona Quijote is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 11:21   #66
ma sad je sve ok. naravno funkcija vratne kralježnice je 20% smanjena, ali nema više onih stravičnih bolova i tableta. kod mene je oporavak trajao oko 4-5 mjeseci, no kod lumbalne je kraći i brži. a kaj se tiče "ponavljača" nije im bilo gore, bol je bol i onog časa dok traje je koma. moj šogor se operirao (lumbalni dio) i sad je super i jako se brzo oporavio, nakon toplica je bio super.ali moram reći, ne da te plašim, ali jedna kaj je bila samnom u sobi- njoj operacija nije uspjela pa sad mora ponovo (doktor je nekaj zeznuo). no to ti je loša sreća. nije lako odlučiti se na to ali mene je toliko bolilo da mi je bilo više svejedno hoću li se uopće probuditi iz narkoze, samo da prestane boliti.
cleas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 11:33   #67
Quote:
cleas kaže: Pogledaj post
ma sad je sve ok. naravno funkcija vratne kralježnice je 20% smanjena, ali nema više onih stravičnih bolova i tableta. kod mene je oporavak trajao oko 4-5 mjeseci, no kod lumbalne je kraći i brži. a kaj se tiče "ponavljača" nije im bilo gore, bol je bol i onog časa dok traje je koma. moj šogor se operirao (lumbalni dio) i sad je super i jako se brzo oporavio, nakon toplica je bio super.ali moram reći, ne da te plašim, ali jedna kaj je bila samnom u sobi- njoj operacija nije uspjela pa sad mora ponovo (doktor je nekaj zeznuo). no to ti je loša sreća. nije lako odlučiti se na to ali mene je toliko bolilo da mi je bilo više svejedno hoću li se uopće probuditi iz narkoze, samo da prestane boliti.
hvala ma sad je i svejedno, jer kaže da bolovi ipak prolaze..i da će rađe trpit bolove ako opet dođu - kao nemože si priuštiti da na 4-5 mjeseci 'izađe iz stroja', ..po meni je to najgore rješenje, ali pojma nemam kak bi se ja osjećala i kako bi ja odlučila da se radi o mojoj kralježnici... uglavnom, hvala na savjetima ..i drago mi je da ti se je stanje popravilo ...
la dona Quijote is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:49   #68
Quote:
cleas kaže: Pogledaj post
ma sad je sve ok. naravno funkcija vratne kralježnice je 20% smanjena, ali nema više onih stravičnih bolova i tableta. kod mene je oporavak trajao oko 4-5 mjeseci, no kod lumbalne je kraći i brži. a kaj se tiče "ponavljača" nije im bilo gore, bol je bol i onog časa dok traje je koma. moj šogor se operirao (lumbalni dio) i sad je super i jako se brzo oporavio, nakon toplica je bio super.ali moram reći, ne da te plašim, ali jedna kaj je bila samnom u sobi- njoj operacija nije uspjela pa sad mora ponovo (doktor je nekaj zeznuo). no to ti je loša sreća. nije lako odlučiti se na to ali mene je toliko bolilo da mi je bilo više svejedno hoću li se uopće probuditi iz narkoze, samo da prestane boliti.
Kakva ti je sad pokretljivost vratne kralježnice? Jesi li operirana u Zagrebu?
Mile50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:28   #69
Evo i nekoliko informacija od mene...zbog discus hernie lumbarnog dijela kralježnice sam u studenom 2006.(sa 27 god.) imala sam prvu operaciju, u prosincu 2006.- drugu, a u travnju 2007.- treću.
Nakon svake operacije sam se vrlo brzo oporavila, sveukupno sam bila na bolovanju i mirovanju (ne strogom) 6 mjeseci.
Bolove sam imala skoro 20 god. (kao mala sam pala i slomila zadnji kralježak), oni koji nisu to osjetili, neznaju kaj znači kad boli kralježnica...tako da je operacija bila jedini spas.
Treba znati i to da kod operacije postoji rizik da pacijent ostane nepokretan, meni su npr. kod prve operacije prerezali živac od desne noge, a kod druge su živac od lijeve noge priklještili novim diskom, tako da sam morala na treću da mi oslobode taj živac.
Ali happy end na kraju...nemam nikakvih bolova, sa nogama je sve ok, mogu se baviti bilo kojim sportom...uglavnom, ja sam jako zadovoljna
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:39   #70
Quote:
Mile50 kaže: Pogledaj post
Kakva ti je sad pokretljivost vratne kralježnice? Jesi li operirana u Zagrebu?
jesam u zgb sam operirana u novoj bolnici. sad je ok. skoro sam ko nova, samo ne mogu predugo biti u položajima koji opterećuju vratnu kralježnicu. i trebala bih raditi vježbe koje sam naučila u toplicama, a ja ništa.
cleas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:54   #71
I sam imam problema sa išijasom (još nisam napravio sve pretrage pa ne znam da li je u pitanju hernija ili nešto drugo), pa me zanimaju informacije od svih onih koji po tom pitanju imaju nešto za napisati, imam 29 godina pa me posebno zanimaju iskustva onih koji su isto imali u otprilike istom razdoblju, posao mi je pretežno sjedeći, nastojim se kretati i baviti se sportom (prije je tu bilo tenisa, intenzivnog bicikla) sada manje jer me bolovi sprečavaju...Kada se zalegnem na lijevu (bolnu) stranu ili ležim na leđima ne mogu spavati od boli koja se javi unutar pola sata-sat...pa eto svi koji imaju iskustva pišite...btw i sam sam čuo za zahvat u Dubrovniku pa vi koji znate nešto više-pišite!
HEEYAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:45   #72
Dijagnoza je bila Discus hernia L3L4 L dex extraforaminalis. Prije pola godine operisao sam se (op.zahvat:disectomia L3L4 transforaminalis L dex).
Na ovo sam se teško odlučio, ali bol (u desnoj nozi) je bila više neizdrživa. Nikakvi lijekovi mi nisu pomagali, a injekcije protiv bolova su samo kratkotrajno djelovale. Danas nemam neku bol, ali je uvijek prisutna neka ukočenost i povremeno zatezanje u desnoj nozi. Ne nosim ništa teško i ne radim fizičke poslove jer mi smeta(bol se vraća), pomalo vježbam vježbe sa rehabilitacije.Dugotrajno sjedenje, dugo hodanje mi isto smeta. Diskus hernija je bolest modernog doba, pa vjerujem da dosta ljudi ima sličnih problema.
windbag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 16:17   #73
Endoskopsko uklanjanje hernije diska

Pozdrav svima,

Zamolio bih da moderatori ne shvate stavljanje ovog linka kao nekakvu reklamu jerbo mi je nužan da predočim ljudima što me zanima. One koji imaju problema s kralješnicom molim da pažljivo pročitaju opis metode za uklanjanje hernije iz navedenog linka.

http://www.alphaklinik.de/cr/hooglan...cheibenvorfall

Zanima me odgovor ljudi sa sličnim tegobama koji su eventualno operirali herniju diska.

Jeste li čuli za takvu metodu?

Jel radi to netko u Hrvatskoj?


Što mislite o tome?


Zahvaljujem na ozbiljnim odgovorima i komentarima.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 20:50   #74
ne znam puno, ali ću se raspitati pa ti pošaljem u PM
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:00   #75
mislim da nesto slicno rade u bolnici u dubrovniku

http://www.kraljeznica.com/joom/inde...d=37&Itemid=68

http://www.bolnica-du.hr/clanak1.php?id=263
pantaghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:45   #76
Imam herniju diska 10-12 mm na L5-S1, trpim stalne bolove već mjesecima, preporučen mi je operacijski zahvat, pa me zanima ima li tko iskustva s ovim "laserašima" u Dubrovniku.
Hvala.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 15:10   #77
Bok svima,problem je moja majka kojoj je dijagnosticirana discuc hernia,ne znam točno koji su kralješci u pitanju.Bila je na operaciji prije 17 god,sada ima 53,zbog ne pažljivog načina života to joj se vratilo ,konkretno danas je bila kod fizijatra i doktorica je rekla da nije dobro,uglavnom u srijedu je naručena ko neurokirurga pa će se znati dalje,tj da li će na operaciju ili ne znam koja je opcija dalje,uglavnom jako me strah.Da li netko ima sličan slučaj ili možda poznaje nekoga tko je proživio slično?Svaka informacija mi je dobro došla.
Mea xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:25   #78
Dobar dan dragi moji. Evo da vam ispričam moj slučaj,naime ja sam 2 puta operirala discus hernia i nisam dobro. Imam 44 god a prvi puta sam op 98 god kad sam imala 33 god a druga je bila 2004 god.Zbog toga sam otišla i u mirovinu.Mi iz slav broda odnosno naša bolnica ima ugovor sa Daruvarskim toplicama tako da mi poslije op idemo tamo.Ja sam oduševljena sa Daruvarskim toplicama.Jednom sam uspjela dobiti mimo op i to sam tražila Varaždinske.Ma ljudi moji to je nebo i zemlja.Toliko sam se razočarala da vam ne mogu reći.Samo daruvarske i najbolje.A sada nažalost ako nisi operiran više nema toplica,nedaju nego samo poslije operacije.Eto tako je ,pa vi sada vidite.To je moj slučaj.Lijep pozdrav svima.
 
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:14   #79
Moj tata je bio krajem prošle godine u Krapinskim toplicama radi diskus hernije i dosta mu je pomogla terapija koju je tamo primao. Prije nego što je išao u toplice teško je hodao, jako ga je bolilo i hodao je samo sa štapom. Poslije toplica nema više nikakvih problema, iako i sam zna da mu se to može ponovo javiti. Nije išao na operaciju iako su mu je neki doktori predlagali kao jedino rješenje.

Moja baka je išla prije 8 godina zadnji puta u Varaždinske toplice. Ona je tamo bila donekle zadovoljna i činilo joj se da lakše hoda nakon terapije u toplicama. Jedino što su joj zadnji puta slomili mišić na ruci, odosno mišić podlaktice joj je puknuo. Ne znam kako su to uspjeli, da li kod masaže ili ju je netko jako primio za tu ruku. Poslije toga nije više išla u toplice. Inače je htjela ići baš u Varaždinske toplice jer je od tamo bila rodom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 11:23   #80
dobar dan ljudi

imam pitanje ,znaci u donjem dijelu leđa mi je iskocila nekakva kvrzica ,mekana ko da je puna vode neke,i to imam zadnih 7,8godina ,ali sad ju cesce primjecujem i kad radim vjezbe ledja kad se misici napumpaju onda je ta kvržica ,tvrđa i malo veća ,sad dali je to disc hernia ili ne??

može pomoc??

hvala vam svima
Antonio1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.