Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 01:09   #81
Ja imam visok tlak od svoje 17 godine. Pijem Enap i prosle godine sam uz Enap dobio i Nebilet. Sad je to konacno sve normalno, al kao i dalje moram pit da se ne bi vratio. Nikad mi nisu rekli koji je pravi uzrok, jer ne znaju(tako bar kazu), al ja mislim da je od debljine i od stresa.

Sad kad sam ovo fino objavio, mogu ic pojest nesto jer sam previse zivcan zbog kladionice. Zivjeli
Bovalix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 19:57   #82
Što kažete za 150/90 tlak? Dali je to jako opasno ili?
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 23:01   #83
To je visok tlak, koliko je opasno sve je relativno, uvijek se moze govoriti samo o statistickim vjerojatnostima, nije sve samo u brojkama.

U svakom slucaju ako je to redovno citanje, a ne iznimka treba malo obratiti paznju na zivotne navike, a ako ne pomaze vidjeti i sa lijekovima (buduci su lijekovi "ovisnicki" osobno mi se cini da prvo treba sredit sve drugo, ako ima prostora i nije toliko kriticno da nema prostora za eksperimentiranje). I svakako do doktora prvo, a zatim kad smo vec ovdje mozemo i kakvog alternativca mozda preporucit.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 13:54   #84
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To je visok tlak, koliko je opasno sve je relativno, uvijek se moze govoriti samo o statistickim vjerojatnostima, nije sve samo u brojkama.

U svakom slucaju ako je to redovno citanje, a ne iznimka treba malo obratiti paznju na zivotne navike, a ako ne pomaze vidjeti i sa lijekovima (buduci su lijekovi "ovisnicki" osobno mi se cini da prvo treba sredit sve drugo, ako ima prostora i nije toliko kriticno da nema prostora za eksperimentiranje). I svakako do doktora prvo, a zatim kad smo vec ovdje mozemo i kakvog alternativca mozda preporucit.
Kao sto pise u mom postu bio sam kod doktora rekao je na neslanu djetu ja sam na toj djeti i skinuo sam 7 kg,sad svaki dan pojedem bijeli luk i pijem caj od hibiskusa 3 salice dnevno.Nadam se da ce se smanjiti imam 15 god i nezz dali bi mogao pubertet utjecati na tlak?
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 19:30   #85
buduci su ova zadnja pitanja dosta opcenita i vise medicinske prirode nego trazenje alternative mozda da malo pogledas i na pdf-u medicine? Sigurno ima neka tema o tlaku
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:08   #86
Povisen krvni tlak snizavaju: neurohormon melatonin i aminokiselina taurin, te visoke doze omega-3 (barem 3g, dakle 10 tableta onih iz DMa, das Gesunde Plus)..
Mogu se kupiti kao suplementi.

Takodjer: hrana bogata kalijem (piti barem litru soka od rajcice dnevno).
Treba povecavati kalij, a smanjivati natrij (dakle slano izbaciti totalno).
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:37   #87
Vidiš, ovo vezano uz kalij....mogao bi se moj post na to nadovezati jako dobro...

Nakon proučavanja i proučavanja razno-razne literature, suma sumarum je bila da ljudi koji pate od visokog tlaka trebaju/mogu/poželjno je, da uzimaju dodatke magnezija, C vitamina, kalcija i kalija. Ovo prvo dvoje sam svugdje nailazila da je navedeno. Dok za kalcij i kalij sam našla oprečna razmišljanja, pogotovo za kalij za koji sam u nekim knjigama našla da se ni slučajno ne smije, čak da se treba izbjegavati hrana koja ga sadrži, a u drugima da se treba piti i dodatno.

Nekako sam stekla dojam da to ovisi o tome koje lijekove za tlak se pije i da li su u pitanju bubrezi recimo, pa se zbog njih ima visok tlak. Da li ACE inhibitore, beta-blokatore ili ....one neke nešto kalcijevih nečeg....ja pijem prva dva, pa nisam baš upoznata sa trećima. A bubrezi su mi đst fajn.

Zna li netko nešto više o ovome? Što na kraju bi smjela piti od tih dodataka, a što ne?

Sjećam se kako je, nažalost, kraj mene na hitnoj ležao jedan gospon prije dvije godine, koji je umro u roku par sati, i sjećam se točno kako su komentirali kada su došli nalazi: joj, glej kak mu je kalij visok!!!
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:37   #88
Da, inače je super kad se natrpaš kalija. Srce to voli.



EDIT: ovo se ne odnosi na Victoru.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 13:33   #89
Evo sada imam na desnoj ruci tlak 146/85 a na lijevoj 130/80
Zašto su različiti?
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:02   #90
Zbog nekoliko desetaka razloga.

Izmjeri nekoliko puta, jedno mjerenje nikad nije dovoljno i treba ponoviti. Pogotovo ako sumnjaš na neka patološka stanja.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 11:39   #91
Varira 140-160/80-90 na lijevoj ruci je uvjek niži za 10-15
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 16:36   #92
Koliko puta dnevno mjeriš? Rekao si da imaš 15 g i da si smršavio 7 kg. Koliko sada imaš? Čime se baviš? Ima li ti netko u obitelji visoki tlak?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 16:07   #93
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Koliko puta dnevno mjeriš? Rekao si da imaš 15 g i da si smršavio 7 kg. Koliko sada imaš? Čime se baviš? Ima li ti netko u obitelji visoki tlak?
Mjerim 2-3 puta,imam 15 god još uvijek.Vježbam svaki dan tj. kardio trening 30 min.Mama mi ima niski tlak,tata visok.
RayzerCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 12:26   #94
Quote:
RayzerCro kaže: Pogledaj post
Mjerim 2-3 puta,imam 15 god još uvijek.Vježbam svaki dan tj. kardio trening 30 min.Mama mi ima niski tlak,tata visok.
Tvoj tlak nema veze ni sa mamom ni sa tatom, osim ako te ne sekiraju previše. Ima sa povišenom težinom i zadržavanjem vode u organizmu (slana hrana).
Prvi korak je da počneš unosti veće količine vode, posebno ujutro kad organizam izbacuje otrove očišćene u toku noći.
Drugi (istovremeni) korak je da kreneš s unosom Magnezij klorida (oralni unos je zabranjen niskotlakašima). Imam povratnu informaciju da je žena nakon samo tri popijene litre Magnezij klorida (što je oko 100 grama praha) potpuno odbacila tabletice za visok tlak.
Na sajtu: svejeizljecivo.com imaš kontakt mail za naručivanje ako te interesira.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 21:50   #95
Quote:
RayzerCro kaže: Pogledaj post
Može link molim te?
Ne treba ti link, uzmi kombinaciju Magnezij klorida i Natrij askorbata. Imaš na internetu oglase na kojima možeš to naručiti, bez obzira da li živiš u Hrvatskoj ili u Srbiji.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:38   #96
Na zalost nemam vremena sve procitati,
ali visoki tlak dolazi obicno od previse i pogresno jesti.
Mi bi svi hteli da jedemo kao kada smo bili 20 godina stari, ali kad idemo staresi bi trebalo smanjiti, jer tjelo ne potrosi vise toliko kalorija.
Nema trik, nema lijeka... treba smanjiti kalorije i to je to.
I treba paziti sta se jede, naprimjer mast za kolace (bilnja) , ne valja nista, to se nekad prije 100godina nucalo za podmazivanje masina.
Cisti buter od mlijeka je super, samo opet ne previse. Suncano ulje je ok, a ima i boljega, samo jako zalosno da je kod nas bolje ulje puno skluplije nego u drugim drzava.

Ako uspijes da manje jedes, znam da je to tesko, bas kad idemo staresi , jako uzivamo u jelu, vidjet ces jako brzo da ti se smanji tlak i drugih problema uopste ne dolaze.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 13:43   #97
Sol, ljudi, sol. U našim krajevima ljudi imaju potrebu soliti više nego što je potrebno. Treba prvenstveno smanjiti unos soli. A i promjena životnih navika nije naodmet.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 15:48   #98
Ja imam normalan tlak več 8g od kad sam se odselio od staraca
Šala mala
Sol nas polako ubija svi volimo malo dosoliti a najgore su gotove stvari tipa instant juhe i sl
Pomaže bilo kakav oblik fizičke aktivnosti i promjena prehrambenih navika ima dobrih redukcijskih dijeta ne govorim UN dijeti i sl nego da se isproba recimo mjesec dana ta prehrana i kontrolira tlak ako je i dalje povišen to može biti znak da bubrezi baš ne rade najbolje
Ali da ti doktor uvali tablete to si nemoj dopustiti
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 15:52   #99
Ae, tablete su "ovisnicke", no jebga, nekad se mora, nemres bit iskljuciv. Al s druge strane kad postoje tablete volimo zanemariti sve ostalo sto bi ipak trebao biti primarni izbor


No srecom meni na donjoj granici, ko vas
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 16:52   #100
Tablete zu otrov, ima neki skucaja, gde neke tablete pomazeju, to je baterialna infekcija, nista drugo mi gli sada ne padne na pamet.
Ima i tableta, koji naprimjer smanjiju kiselinu u zalucu radi bolova ..gastritis... to j eok za prvu pomoc samo, ali uzrok su bakterije i uvjek treba uzrok resiti....inace nikad zdravlje.
Danas obicno ljudi jede previse, krivo, i u tom jelu je jos i svasta otrova, neprirodno...sa kemijom spricano (otrovano), gene pokvarili...
Osim toga ima dosta ljudi ne resenih problema , psihickog uzroka, i onda na primje rdobiju rak neki ili slicno cudna bolesti...
Ako netko dobi neku veliku bolest a ima 80 godina ili vise, nije cudo, jednom mora kraj biti na ovome svetu, ali kad mlad covjek dobi tesku bolest, to su ili pokvareni geni ili psihicki nereseni teret. To je moje misljenje, i to tako vjerujem kako sam napisao.
Poznajem i upoznao dosta ljudi na svetu, sta nema svasta....
Poznajem Zene, neku su vec i umrle, koje svaki dan zderu tablete i puno hrane u sebe guraju i cudiju se svaki dan , kako njim ide lose, a neznam zasto ne vide sto gresiju, Hrane i Tablete...
Poznajem Muskarce, koji jedu svaki dan ogromno puno bijelog luka, misle da je to zdravo, a jedu za 3 osobe, i neki i cak za 10, pa cudi me da uopste jos zive, koliko jedu toga luka i hrane u sebe guraju dok uskoro ne pukne trbuhi....sve to ide dok ne pukne odjednom, nekima tjelo da znak, dobi mali udarac na srce, neki i odma veliki, ili u mozak. Nije nista cudo, sve ima svoje. Znam po sebi da tjelo uvjek trazi hrane, nekome manje nekome vise i da to nije lahko, ali sta je lahko u zivotu? Nista se ne desava samo tako na ovome svetu.
Treba uvjek malo paziti, kao kada se ide preko ceste ... Visoki Tlak je uvjek znak da se previse ili krivo hrani.
Ima crnca (Afrika), oni imaju od rodenja malo visi tlak, to je njima prirodno. Kada je jako vruce onda se siriju sve vene i meso i koza, da se stabilisira Tlak, da nije pre nizak.
Inace crveni luk je zdrav, ma sve prirodno je zdravo jesti, sve ima svoje nesto, ali svemu treba mjeru! Ta mjera je jako vazna.
Uskoro svaki sam odluci kako dugo ce zivjeti. Osim ako se ima problema da se nije zdravi rodio, ili neki sasavi bakterium ili virus dobio, ili ak pogine. Ali vecinom ljudi sami moze odluciti kako dugo ce zivjeti.
To je to od mene. Nekad mi se cine tako, da si ljudi ne uzme vremena da u svemu malo razmisljaju i gledaju sebe i svet i ne pitaju se, jeli to dobro ili nije, i zasto je dobro ili nije.....
Lakse je gledati utakmicu , naravno, ajd to jos ide, nije nonstop utakmica. Ali se gleda gluposti na televiziji , koje samo vremena uzme i nista nema da se nauci pametno.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.