Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 19:48   #81
Quote:
EineKleineMaus kaže: Pogledaj post
Evo, da se pohvali, 17 dana otkako sam počela s umjerenom fizičkom aktivnošću i korigiranjem prehrane i 2 cm u struku manje. Vaga stoji, al me metar tješi
a i vaga se smilovala
EineKleineMaus is offline  
Old 14.07.2011., 16:45   #82
Evo i moga primjera. Prije 4 mjeseca sam započeo svoju dijetu koju i danas ozdržavam. Kada sam započeo imao sam 112kg, a danas kad sam stao na vagu ona je pokazala 96kg. Jednostavno sam izbacio gazirane sokove, slatko i kruh. Umjesto slatkog uzeo sam voće. Umjesto sokova sam pio vodu ili mineralnu vodu. Kruh nisam pojeo od tada. Ustvari znam za doručak pojest malo kukurzno pecivo. Uz taj sendvić popijem jogurt. Za ručak pojedem neko meso i mješanu salatu (luk,rajčića,paprika....). Za večeru pojedem neko voće ovisi o danu. Jesam li gladan ili nisam. Jako je teško počet i održavat ju. Ali ipak je najveće je zadovoljstvo kada prijatelji i ljudi koje poznaješ ti kažu: U jebem ti, kaj si ti smršavio?? Počelo mi se događat da me ljudi i neprepoznaju ako me nisu vidjeli duže vrijeme. Tako da uz jako veliku volju se može čuda napraviti. Sada kada mi završe ispiti ubacit ću i treniranje uz tu prehranu. Pa će bit još večih uspjeha. A i konfekcijski broj se smanjio )
strms89 is offline  
Old 14.07.2011., 16:51   #83
Quote:
strms89 kaže: Pogledaj post
Evo i moga primjera. Prije 4 mjeseca sam započeo svoju dijetu koju i danas ozdržavam. Kada sam započeo imao sam 112kg, a danas kad sam stao na vagu ona je pokazala 96kg. ... Pa će bit još večih uspjeha. A i konfekcijski broj se smanjio )

Uvijek mi je drago procitati ovakvo sto!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 14.07.2011., 16:58   #84
strms89 - samo naprijed
shewo is offline  
Old 14.07.2011., 23:01   #85
svaka čast!
EineKleineMaus is offline  
Old 14.07.2011., 23:33   #86
Quote:
strms89 kaže: Pogledaj post
Evo i moga primjera. Prije 4 mjeseca sam započeo svoju dijetu koju i danas ozdržavam. Kada sam započeo imao sam 112kg, a danas kad sam stao na vagu ona je pokazala 96kg. Jednostavno sam izbacio gazirane sokove, slatko i kruh. Umjesto slatkog uzeo sam voće. Umjesto sokova sam pio vodu ili mineralnu vodu. Kruh nisam pojeo od tada. Ustvari znam za doručak pojest malo kukurzno pecivo. Uz taj sendvić popijem jogurt. Za ručak pojedem neko meso i mješanu salatu (luk,rajčića,paprika....). Za večeru pojedem neko voće ovisi o danu. Jesam li gladan ili nisam. Jako je teško počet i održavat ju. Ali ipak je najveće je zadovoljstvo kada prijatelji i ljudi koje poznaješ ti kažu: U jebem ti, kaj si ti smršavio?? Počelo mi se događat da me ljudi i neprepoznaju ako me nisu vidjeli duže vrijeme. Tako da uz jako veliku volju se može čuda napraviti. Sada kada mi završe ispiti ubacit ću i treniranje uz tu prehranu. Pa će bit još večih uspjeha. A i konfekcijski broj se smanjio )
Tak volim pročitat ovakve stvari. Svaka ti čast i samo naprijed

Ja sam izbacila slatko i sokove, ali kruh nikak pa nikak
Doručak mi jednostavno nije doručak bez kruha. Kasnije ga ne jedem.

Sokove sam zamijenila vodom/mineralnom, slatko sam izbacila i kad mi nečega fali pojedem voća.
Inače, nisam na nikakvoj rigoroznoj dijeti, samo sam počela jesti više puta dnevno po malo i ne žderem junk food. I počela sam doma skakutati. Za sad samo po pola sata dnevno jer mi je jednostavno prevruće.
Al valjda će biti nekog napretka
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Old 15.07.2011., 00:33   #87
evo ostavljam vam link pa me mozete pratiti u mojoj dijeti, odlucila sam se za atkinsa, 4 mi je dan...ide mi odlicno, nakon dugo vremena sam se odlucila...cijenim svaki vasu potporu...nadam se takodjer da cu biti barem malo od koristi da uspijete i skinete tu fat bastards...

http://mylittleshunshine.blogspot.com/
water_lily is offline  
Old 15.07.2011., 09:29   #88
water lilly...

mislim da to nije dobar put kojim si krenula no ja ti želim puno sreće, volje i snage u kriznim trenucima i stvarno se nadam da ćeš uspjeti u svojoj bitci....

sretno...
shewo is offline  
Old 15.07.2011., 10:34   #89
Water Lilly
Pazi se. Atkins dijete je veoma nezdrava.
A i kad prestaneš s njom, vratićeš se jako brzo na staro, ali kako će organizam biti veoma zbunjen, velike su šanse da ćeš se udebljati još više.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 15.07.2011., 11:19   #90
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Tak volim pročitat ovakve stvari. Svaka ti čast i samo naprijed

Ja sam izbacila slatko i sokove, ali kruh nikak pa nikak
Doručak mi jednostavno nije doručak bez kruha. Kasnije ga ne jedem.

Sokove sam zamijenila vodom/mineralnom, slatko sam izbacila i kad mi nečega fali pojedem voća.
Inače, nisam na nikakvoj rigoroznoj dijeti, samo sam počela jesti više puta dnevno po malo i ne žderem junk food. I počela sam doma skakutati. Za sad samo po pola sata dnevno jer mi je jednostavno prevruće.
Al valjda će biti nekog napretka
Ne znam zašto se svi tako boje kruha - u normalnim količinama naravno. Ako je integralni, nema problema.
tallly is offline  
Old 15.07.2011., 13:25   #91
Quote:
water_lily kaže: Pogledaj post
evo ostavljam vam link pa me mozete pratiti u mojoj dijeti, odlucila sam se za atkinsa, 4 mi je dan...ide mi odlicno, nakon dugo vremena sam se odlucila...cijenim svaki vasu potporu...nadam se takodjer da cu biti barem malo od koristi da uspijete i skinete tu fat bastards...

http://mylittleshunshine.blogspot.com/
Water_lily,
zelim ti jos jednom obratiti pozornost na opasnost ukupnog izbacivanja UH. Ono sto ce te pucati, nece biti glad, vec ce biti lose psihicko stanje i blaga stanja anksioznosti, nervoza, nestrpljenje, osjecaj strijepnje, koje nastupa kad u krvi dodje do velikog pada secera. Mozak veoma tesko radi bez UH i mnoge zene u periodu Atkinsonove dijete padaju u blagu depresiju i razvijaju osjecaj anksioznsti.

Ja podrzavam veci unos proteina, osobito u kombinaciji sa zdravim namirnicama, ali ti nikako ne preporucam posve izbaciti UH. Radije nastavi sa dijetom Low carb, koja je veoma slicna Atkinsu, ali u sebe unosis i spore UH u manjim kolicinama, sto ce uciniti da se, osim sto mrsas, osjecas i zdravo, te da nemas tih psihickih oscilacija.

Osim toga, bit ce ti smanjen unos vitamina A, B, C, E, kalcija i magnezija. Sve to moze dovesti do mnogih zdravstvenih problema.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 15.07.2011., 16:10   #92
Quote:
tallly kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto se svi tako boje kruha - u normalnim količinama naravno. Ako je integralni, nema problema.
ođe je nazočan jedan opasan kruhofobski lobij, da se tako izrazim.
šnita dvije ražena kruha vas neće ubit, kruh je ok namirnica.

jebote pišete o istome kao da ga je mijeso sam nečastvi
grogo bolger is offline  
Old 15.07.2011., 18:01   #93
pozdrav!
u kakvih 2 i pol mjeseca skinula sam 7 kila - puno pješačenja, vožnja biciklom. i nije bilo teško jer prije toga nisam mrdnula sa kauča, stolca, kreveta, ljenost maksimalna.

ne pijem više gazirano - prve dvije izgubljene kile (osim mineralne vode jer s običnom jednostavno nisam na ti kolko god da se prisiljavala), nema više čipsa, čokolade u nenormalnim količinama, prejedanja ( "moje lječenje" jer sam sad nezaposlena), jedan kolač u nedelju je sasvim dovoljan...

cilj mi je još 5 kila, toliko sam imala prošle godine i to mi je zapravo idealna težina, tad se najbolje osjećam. morat ću malo postrožiti režim jer ovo do sad nije ni bila dijeta i vježbanje nego povratak u normalan život.

herbalife - hahaha, izgubila 2 kile pa vratila. al 1500 izgubljenih kuna se nije vratilo.
cica mica is offline  
Old 15.07.2011., 21:54   #94
Pozdrav svima!

Dakle, zanima me jeli dovoljno svaki dan voziti bicikl 15 km dobrim tempom, ili da ubacim trčanje, dakle, jedan dan trčanje, drugi dan bicikl? Ili je to ipak puno?

Što se tiće duljine puta biciklom, može se i povečati ako je potrebno.

Što se tiče terena, vozim po asfaltu i poljskim putevima. Vozim se po ravnici, pošto živim u Slavoniji.

Imam 16 godina, visok sam nešto malo preko 180 cm, te imam 86 kila. Največi problem su mi stomak i stražnjica, no ona mi ne smeta, stomak mi smeta jedino!

Ako tko ima kakav prijedlog i preporuku, slobodno neka kaže!

hvala unaprijed na odgovorima!
Gradištanac is offline  
Old 15.07.2011., 22:14   #95
Quote:
Gradištanac kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me jeli dovoljno svaki dan voziti bicikl 15 km dobrim tempom, ili da ubacim trčanje, dakle, jedan dan trčanje, drugi dan bicikl? Ili je to ipak puno?
Bilo bi dobro kombinirati s trcanjem, treniraj najvise 6 dana u tjednu. Jedan dan pusti misice da odmaraju.

Smanji sendvice i kolicinu kruha koju jedes, smanji slatko. Sve sto je od secera je pogubno za trbuh.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 15.07.2011., 22:59   #96
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro kombinirati s trcanjem, treniraj najvise 6 dana u tjednu. Jedan dan pusti misice da odmaraju.

Smanji sendvice i kolicinu kruha koju jedes, smanji slatko. Sve sto je od secera je pogubno za trbuh.
Kada bi više vozio bicikl umjesto trčanja? Ili svejedno bolje da trčim?

Jbg, lakše mi je voziti bicikl, ali ako je bolje da i trčim, trčat ćemo, ha da!
Gradištanac is offline  
Old 15.07.2011., 23:02   #97
Quote:
Gradištanac kaže: Pogledaj post
Dakle, zanima me jeli dovoljno svaki dan voziti bicikl 15 km dobrim tempom, ili da ubacim trčanje, dakle, jedan dan trčanje, drugi dan bicikl? Ili je to ipak puno?
Ja vozim bike vec 3-4 godine, znao sam preci i po 50 kilometara u roku 2-3 sata, ono laganini, noge su ful ojacale ali ostalo slabo, ne vjerujem da ces izravnati stomak samo s biciklom, iako to zavisi i od genetike, metabolizma i ostalih stvari.
Ipak dok vozim bike, osjecam se zdravije, i s vise energije, nije sve samo u skidanju kila.

I
Quote:
Gradištanac kaže: Pogledaj post
mam 16 godina, visok sam nešto malo preko 180 cm, te imam 86 kila. Največi problem su mi stomak i stražnjica
Oprosti ali to ti je super kilaza, mozda eventualno skinuti 2-3 kile max.
DarkStar is offline  
Old 16.07.2011., 00:43   #98
Oprosti ali to ti je super kilaza, mozda eventualno skinuti 2-3 kile max.

Ma... imam stomaka, što mi nije lijepo. Da mi se skinuto 3-4 kile bio bi zadovoljan.

Ipak ću ja i trćanje kombinirati sa vožnjom bicikla, naravno uz sređenu prehranu.

Jeli moguće vidjeti ikakve rezultate za tjedan, dva?
Gradištanac is offline  
Old 16.07.2011., 00:51   #99
Sve ovisi od tvog tijela, metabolizma...
Ovdje su neki znali smrsaviti za najmanje 2 mjeseca po 4-5 kila i vise uz dobro sredjenu prehranu i redovno vjezbanje, ali za 2 tjedna tesko.
Budis trpljiv i uporan samo tako ces uspjeti.
Na stomaku se salo prvo nakuplja a od tamo se zadnje skida, tako da samo strpljenja.
Ubaci trcanje bar svaki drugi dan po 40ak minuta, a kad steknes bolju kondiciju povecaj na sat vremena ako mozes.
U biti svaki put tjeraj sebe jos malo dalje koliko uspijes izdrzati...
DarkStar is offline  
Old 16.07.2011., 05:07   #100
Kao što mnogi ne kažu prehrana je preko 70% mršavljenja. Dakle ti da središ prehranu i gledaš TV cijeli dan smršavit ćeš. 15 km mi zvuči stvarno dosta i to je u redu, samo malo sredi prehranu i rezultati su tu za mjesec dana sigurno.
melodic.haze is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.