Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 10:52   #81
momak ja se kladim da su tvoji starinom srbi,madjari,nemci,ili jevreji,cim si se uhvatio gena,gromile se javljaju ali pogreban poputnina nije ista,a pogledaj popoutnini od 7 do pocetka xii veka,skoro identicna,na kom ono podrucju,podrucju,dalmacije,do cetine pa do duboko u rasku,skoro ulazi u kotlinu morave,,naravno da je ima u bosni,hercegovini,duklji,sta to govori,da u to bili srbi ili iliri,i kako arheolozi razlikuju starince od dosljaka,po grobnoj poputnini,i antropoloskim ostacima,e tu je ona zackoljica jer u to vreme su starinci bili brahikefali,a srbi i ostali sloveni dolihokefali,ali najbitnija je razlika sta se stavljalo u grob.caslav ga falsiifikovao recimi malo vise o tome,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:05   #82
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
To i je vaš problem, kao što ti rekoh. Vi bi bili sve odjednom. Iliri imaju gromile par tisuća godina prije vas, Veneti imaju gromile par tisuća godina prije vas, imaju ih i Rusi, ima ih i u srednjem Dnieparskom bazenu, odakle, po najnovijim istraživanjima, potiču pra-Slaveni.

Na ovim prostorima, i na prostorima di taj tvoj povijesničar nalazi "Srpske" gromile, žive i dan danas pretežno potomci Ilira i ostalih, kako god se zvali do 25k godina unazad. Al, ne, gromile u 7. stoljeću su Srpske. Ne jebe vas kaj pritom nema ni trunke logike.

Osim toga, taj priznati povjesničar mi je malo pao u očima kad dovršava svoj intervju o gromilama s "pravom na srpsko tlo". Preporučam da se malo više odlučite što ste. Ima autohtonih teorija, ima pra-Slavenskih, ima Iranskih, al, da ga jebeš, nemožete bit sve odjednom. Malo su ti preci Lužički Srbi, koji govore svime samo ne Srpskim, i imaju najveći postotak Slavenskog gena na svijetu (a vi imate najmanji od svih Slavenskih naroda). Al onda ste malo nositelji indoevropskih običaja, jer su Iliri valjda netragom nestali, makar i dan danas imaju najviše potomaka na tim područjima di se nalaze gromile. Pa Iransko pleme, pa ovo pa ono. U svemu tome (ko i za nas) može biti pomalo istine, no nitko nezna definitivne odgovore, a nova istraživanja su stvari dodatno zakomplicirala.

A kaj se tiče povjesničara, dokumenata ima na sve strane, i za jedne i za druge. Možemo se do besvijesti nabacivati. Pun kurac je politikantskih falsifikata, sa svih strana, vaše, naše, vatikanske, bizantske, madjarske, dubrovačke. Pun kurac priča iz pete ruke ,nastalih par stoljeća nakon dogadjaja. Pogledaj samo kako ti je Časlav krivotvorio djedov (Stojimirov) pečat, da bi ojačao svoje vladarske pozicije (kupiste ga nedavno na nekoj dražbi).

I daj se zato malo smiri i filtriraj informamacije. Ovo pozivanje na "tlo" nam je svima donijelo hrpu sranja i ne pomaže nikome, jer se ionako ništa neće promijeniti. A raspetljat povijest bi bilo zgodno, ima par novih dosta uzbudljivih radova na polju lingvistike, genetike, koji će neke stvari pojasnit. Malo strpljenja. SAmo prestanite više s megalomanijom. Vjerujem da nikom ne bi smetalo da su svi živi Srbi, kad bi to imalo neki pozitivan prizvuk. Koji ste sami uništili megalomanijom.
mi dobro znamo sta smo,ne trazimo poreklo kao vi,i to drzavno rukovodstvo od irana od gota,sada ilira,ima i kod nas pacera koji to provlace,ali za njima se niko ne okrece,ali vi imate problem,mi ga apsolutno nemama,jer hvala bogu i inkvizicija je pisala realnije od vasih istoricara,posokcenih srba,kada smo vec kod toga,nije stvar u gromiliama,nego sto se i podatci iz stranih arhiva poklapaju sa njima,ssa rasprostranoscu,nismo mi ti koji smo izmisljali hdp,ili posebnost,vi se okrecete za marginalcima,i da bi njima doskocili,bavite se lazju,demoagogijom,ja pola vas pitam,gde se bastini ta hrvatska povejste,na kojim temeljima,ca kojim podacima,gde su grobovi,vladara,dvorovi,crkve,povelje,i ti mi pricas o nadjebavanju,ajde bre pali
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:06   #83
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
...a pogledaj popoutnini od 7 do pocetka xii veka,skoro identicna,na kom ono podrucju,podrucju,dalmacije,do cetine pa do duboko u rasku,skoro ulazi u kotlinu morave,,naravno da je ima u bosni,hercegovini,duklji,sta to govori,da u to bili srbi ili iliri...
posve krivo dragi... u tom razdoblju se vrlo jasno razlikuju tri posve različita horizonta nekropola... ali vidim da si stručnjak, pa ti ne moram objašnjavati koji su to horizonti - a iz istog razloga očekujem da mi ih barem nabrojiš...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:11   #84
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
ja pola vas pitam,gde se bastini ta hrvatska povejste,na kojim temeljima,ca kojim podacima,gde su grobovi,vladara,dvorovi,crkve,povelje,i ti mi pricas o nadjebavanju,ajde bre pali
ah, koji stručnjak.... ikada čuo za epitaf kraljice jelene? za branimirove natpise? za bašćansku ploču? ikada čuo za samostan svetoga stjepana pod borovima, zatim za crkvu sv. marte u bijaćima?... zatim za kartulare, papinske registre? ikada čuo za takve stvari?... no prvo želim odgovor napitanje iz prethodnog posta...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:14   #85
to bi bilo kao kada bih ja naveo,delic onog sto je uradio jedan od nemanjica,ulaz nad crkvom u skadru,mislim ozbiljno te pitam,imaju li oni neku korespodenciju,ili samo vernom sinu katolcke crkve ,da li mu se ulaguju,ili samo izdaju naredjenja,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:18   #86
dali se uzima u obzir,gde navodi papa kraljevini srbiji koja je bosna,ili dominkanskim svestenicima,ili franjevcima,koja to diplomatija postoji,kao povelje trpimira prepisi lazirani iz xv veka,inace bosna je ta koja me interesuje,tek sam hrvatsku dotakoa jer me isti nabedise da lazem.u koje spadaju hungaro hronica,u koje spadaju putopisi jovana kapistrana,ili mozda obracanje stjepana kotromanica,na bana mislim,legatu
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:20   #87
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
to bi bilo kao kada bih ja naveo,delic onog sto je uradio jedan od nemanjica,ulaz nad crkvom u skadru,mislim ozbiljno te pitam,imaju li oni neku korespodenciju,ili samo vernom sinu katolcke crkve ,da li mu se ulaguju,ili samo izdaju naredjenja,
nisi odgovorio na pitanje o tipovima nekropola...

pa ti bi kao veliki stručnjak za paleografiju i epigrafiku (a očigledno jesi, čim tako samouvjereno sudiš o pisanim tragovima) trebao znati na koji se način isprepliću papino pismo i sačuvani natpisi sa branimirovim imenom (ako si takav stručnjak da se smatraš kompetentnim da osporiš cijelu hrvatsku povijest, reci mi koliko je branimirovih natpisa sačuvano)... također, budući da takvi kao ti zahumlje drže srpskom zemljom, trebao bi biti upoznat s jednim pismom koje je upućeno i zahumskom i hrvatskom vladaru...

btw, vidim da si zapeo na falsifikate... objasni mi, paleografski stručnjače, vrste falsifikata i da li oni uopće mogu biti vjerodostojni na ikakav način...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:21   #88
Quote:
dilecto_filio kaže: Pogledaj post
ah, koji stručnjak.... ikada čuo za epitaf kraljice jelene? za branimirove natpise? za bašćansku ploču? ikada čuo za samostan svetoga stjepana pod borovima, zatim za crkvu sv. marte u bijaćima?... zatim za kartulare, papinske registre? ikada čuo za takve stvari?... no prvo želim odgovor napitanje iz prethodnog posta...
da li su to detalji koji svedoce o velicini,ili samo realno jednu malu slovensku vojvodinu,
pre svega nezelim da se vredjamo,ali ja pokusavam da se ukljucim u prici o bosnjacima,ali sva dobacivanja dolaze od likova koji ne da lazu,nego su kvadrat
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:23   #89
u kome se pojavljuje i deo tvog nicka,i sada ti nad tim stvaras da je to hrvatska zemlja,ili su odatle bili srpski knezovi kojima se takodje papa obraca,ali u drugom pismu
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:24   #90
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
da li su to detalji koji svedoce o velicini,ili samo realno jednu malu slovensku vojvodinu,
ja sam povjesničar, meni je samo važno da li nešto jest ili nije...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:26   #91
pa ako si realan onda sagledaj sva pisma papa iz tog perioda,ako vec zelis da pariras,a ne segmentirano,i konacno da li bi mi rekao iz koje je kraljevske kuce kraljica jelena,da li ti relevantan arhidjakon toma
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:28   #92
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
u kome se pojavljuje i deo tvog nicka,i sada ti nad tim stvaras da je to hrvatska zemlja,ili su odatle bili srpski knezovi kojima se takodje papa obraca,ali u drugom pismu
ajde, ajde... hoćemo ozbiljno... pa onda budi pošten i odgovori mi na pitanja:
1. tri horizonta nekropola od 7. do 12. stoljeća? barem za područje hrvatske i bosne... možeš ti to...
2. koliko natpisa kneza branimira je sačuvano?
3. falsifikati i razine njihove vjedostojnosti?
4. EXTRA: spomenuo si trpimirovu ispravu... molim nešto o njezinoj dataciji...

eto, ovo su neka osnovna pitanja na koja bi trebao biti kompetentan odgovoriti s obzirom da si se zakačio na poprilično smione zaključke o hrv. povijesti...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:29   #93
da li je ona bila iz madijevaca poreklom,ovo te piatam bez namera,losih,vec me interesuje,i koji su podaci koji navode to
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:33   #94
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
da li je ona bila iz madijevaca poreklom,ovo te piatam bez namera,losih,vec me interesuje,i koji su podaci koji navode to
nema nikakvih dokaza da je bila madijevka.... ta veza trpimirovića (iako bi logičnije bilo krešimirovići) i madijevaca je utemeljena na tome što petar krešimir IV. opaticu čiku (koja je je madijevka) naziva svojom sestrom (kad dariva samostan sv. marije u zadru)... no tu nema govora o ikakvoj obiteljskoj vezi, već je riječi o "bratu" i "sestri" u kršćanskom smislu...

dragi, ti bi trebao znati da toma arhiđakon i epitaf geneološki ne poklapaju i u tom slučaju prednost ima vjerodostojni - epitaf....

ajdmo, odgovori na moja pitanja....
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:35   #95
i da li su ti horizonti vezani samo za hrvate,ili i srbe,jer ako cemo pravo znam da je odlika hrvata po tim nekropolama ostruga,ili ti uzengija,ako se nevaram,a ti bi mogao to opsirnije,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:37   #96
ja celo vreme ovde odgovaram,a vi samo skidate i postirate,a sada sta je validnije,pa sigurno je njen grob najvalidniji,odgovori mi ti ,o grobovima koji odlikuje hrvate u tom periodu i kao si dosao do tog zakljucka da su hrvati
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:38   #97
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
i da li su ti horizonti vezani samo za hrvate,ili i srbe,jer ako cemo pravo znam da je odlika hrvata po tim nekropolama ostruga,ili ti uzengija,ako se nevaram,a ti bi mogao to opsirnije,
ne muljaj... pitanja su jasno postavljena... još jednom...

1. tri horizonta nekropola od 7. do 12. stoljeća? barem za područje hrvatske i bosne... možeš ti to... i ne, temelj analize nisu nikakve ostruge već naušnice koje su najraširenije kao grobni prilog...
2. koliko natpisa kneza branimira je sačuvano?
3. falsifikati i razine njihove vjedostojnosti?
4. EXTRA: spomenuo si trpimirovu ispravu... molim nešto o njezinoj dataciji...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:41   #98
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
ja celo vreme ovde odgovaram,a vi samo skidate i postirate,a sada sta je validnije,pa sigurno je njen grob najvalidniji,odgovori mi ti ,o grobovima koji odlikuje hrvate u tom periodu i kao si dosao do tog zakljucka da su hrvati
haha... ja nigdje nisam napisao da sam došao do zaključka da su hrvati... no... ako znaš kombinirati paleografsku i epigrafsku građu, tada znaš da se naši vladari sami nazivaju hrvatima (bla bla jelena majka stjepana i žena mihaila, u isto vrijeme se držislav naziva vladarem hrvata na ploči iz biskupije, pa zatim vjerodostojne geneološke informacije iz isprave za diklo)...

odgovori mi na pitanja! pokaži malo kompetentnosti...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:43   #99
ma odgovori ti,to je tvoja proslost,a ti meni odgovori na osnovu cega je bosna hrvatska
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:46   #100
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
ma odgovori ti,to je tvoja proslost,a ti meni odgovori na osnovu cega je bosna hrvatska
c-c-c... pa ti si krenuo osporavati hrvatsku povijest, a i sam dokazuješ da nemaš pojma o njoj... ajde bar odgovori na 1. i 3. pitanje, to su pitanje iz opće kulture za svakoga tko raspravlja o povijesti...

ne stavljaj mi u usta ono što nisam rekao - ja pri kažem da nema dokaza da je hrvatska vlast u bosni mrdnula dalje od vrbasa...
__________________
bonislav: čovjek mnogo zna,ali njegovo izražavanje je takvo da sam uvjeren kako je dilecto iskompleksirani čovječuljak,i definitivno djevac.
dilecto_filio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.