Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2023., 19:11   #1
POSAO NA NAFTNOJ PLATFORMI

Pozdrav, tražim posao na naftnim platformama bez iskustva na istim
Inače sam elektricar 4 godine iskustva
Ali želim se iskušati u naftnim platformama, gdje šta kako tražiti koji certifikati trebaju jel to firma plaća ili ja sam?
Ima li tko iskustva u tome i šta mi preporučuje koliku placu mogu očekivati s obzirom da sam početnik
Hvala lp
Zbrko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 20:51   #2
Quote:
Zbrko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, tražim posao na naftnim platformama bez iskustva na istim
Inače sam elektricar 4 godine iskustva
Ali želim se iskušati u naftnim platformama, gdje šta kako tražiti koji certifikati trebaju jel to firma plaća ili ja sam?
Ima li tko iskustva u tome i šta mi preporučuje koliku placu mogu očekivati s obzirom da sam početnik
Hvala lp
Pozdrav, za pocetak moras napravit CV na engleskom jeziku i onda se probat javit agencijama, dobro je napravit i linkedin pa tamo probat takodjer. Bez certifikata nije lako upast to ti mogu odmah rec. Lakse bi bilo kad bi napravio BOSIET ( osnovni certifikat ), onda postoji veca mogucnost da negdje upadnes ali ti nitko ne moze garantirat.
Trenutno je dosta dobra situacija na offshoreu, trazi se dosta ljudi.
Placa ovisi od kompanije do kompanije, negdje mozes imat 250€ dnevnicu, a negdje i 500€ tako da to sve ovisi od kompanije, iskustva itd.
davidrijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2023., 19:52   #3
Poznam lika koji je radio na naftnoj platformi, pričao je o bogovskoj plaći, iskustvima koje je tamo stekao i koliko je zapravo naučio o sekundarnim sirovinama, nafti, plinu, ozonu, štetnosti svega toga na planet, koristi za čovječanstvo, čak i flori i fauni okolo platforme, to su bile enciklopedije i enciklopedije mudrosti i količine informacija su pucale po šavovima. Kasnije je ispalo da je 2 mjeseca tamo farbao ogradu.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2023., 08:28   #4
hahahahahahaha, tako to biva sa pametnjakovicima.
proceed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2023., 12:49   #5
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Poznam lika koji je radio na naftnoj platformi, pričao je o bogovskoj plaći, iskustvima koje je tamo stekao i koliko je zapravo naučio o sekundarnim sirovinama, nafti, plinu, ozonu, štetnosti svega toga na planet, koristi za čovječanstvo, čak i flori i fauni okolo platforme, to su bile enciklopedije i enciklopedije mudrosti i količine informacija su pucale po šavovima. Kasnije je ispalo da je 2 mjeseca tamo farbao ogradu.
Poznajem i ja jednog koji je isto tako poceo kao pitur pa dogurao do chief engineera. Onda prije 20ak godina on je imao placu oko 100k kn preracunato i to je bila lova boli glava.
Samo prosjecnom kockoglavom i ogranicenom balkancu je nemoguce pojmiti da u anglosaksonskim firmama se tako pocinje. Narocito ako si stranac. Bace te na dno ljestvice pa se probijas prema gore. I ne samo u offshore poslu, nego i u totalno drugim zanimanjima.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2023., 21:44   #6
Taj ili je jeben genijalac u svom poslu, jedan na tisuću, ili je samo dobar lažov.
pennsylvanian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2023., 21:55   #7
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Taj ili je jeben genijalac u svom poslu, jedan na tisuću, ili je samo dobar lažov.
Ne nije. Prihvatio covjek sto moze da dodje na rig i kasnije se dokazao da je sposoban, da moze i bivao promoviran. Standardno u americkim firmama. Jbg. zato je Amerika prva zemlja u svijetu jer koristi potencijale za razliku od Balkana kad se jednom zaposlis negdje tu umres na tom istom radnom mjestu, a glupan zaposlen preko veze ma visoj poziciji, nedodirljiv. I nije samo Balkan takav, ima gro europskih firmi isti problem.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.