Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 11:07   #81
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nemate spermu. Muskarac najvise energije izgubi ejakulacijom. Tu je i drugi dio price neke unutarnje cistoce pa i fizickih promjena (hormoncici i sto vec) usljed seksualne zelje i to je zajednicko, medjutim muskarci navodno (trebao bi bit istovremeno muskarac i zena da mogu usporedit sa sigurnoscu ) vise energije gube samim cinom pa time i vise "ustede" suzdrzavanjem. Neki autori zbog toga usporedjuju to vise sa menstruacijom kod zena nego sa seksualnom aktivnoscu, no mislim da to i nije potpuno tocno jer tu ima i ovih drugih elemenata unutarnje cistoce ili bolje receno usmjerenosti uma na "vise" ili "nize" interese.. a sad koliko se tko "trosi" seksom.. to zaista samo zena moze rec, sa muske strane mogu samo govorit
Zahvaljujem Beljki na trudu, ali i dalje ne razumijem neke stvari, počevši od sperme i ejakulacije, ali to je manje bitno.

Makar, bez obzira na spermu, mogla bih se složiti da muškarci (najčešće) više energije gube tim činom, ali ne vidim zašto bi to značilo veću "uštedu" pri suzdržavanju u odnosu na žene (pa time i bolje/pozitivnije efekte). Suzdržavanjem uštede točno onoliko koliko bi izgubili, baš kao i žene (manje "gube", manje i "uštede" ali oboje su opet na "početku"....odnosno na spomenutim "višim ili nižim interesima"). Or what?

I što je s menstruacijom?
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:27   #82
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Koju energiju?

Pričamo li i dalje o onoj seksualnoj ili nekoj općenitoj energiji? Ako govorimo o seksualnoj onda mi najmanje smisla ima pustiti ju (svjesno?!) da kola tijelom (duhom ) jer se to malo kosi sa cijelom spikom celibata. Barem onako kako ja vidim.
Energija je jedna, a način na koji je mi osjećamo, ovisi o izvoru iz kojeg dolazi. A što bi ti učinila sa energijom koju osjećaš kao seksualnu? Negirala njeno postojanje u tom trenutku? Slikovito rečeno, što da muškarac koji je u celibatu uradi kad mu se digne k…? Koliko znam, erekciju je teško kontrolirati, pogotovo jutarnju. Snaga volje i misli tu nije dovoljna. I što da jadan napravi kad mu se ponos javi? Ništa. Baš ništa. Čeka da prođe. Možda se otušira hladnom vodom, da mu se mali uplaši i potera krv dalje po tijelu, koja se skupila sva na jednom osobitom mjestu.
Kako krv kola po tijelu, tako možeš i energiju zamisliti kako kruži.
Nekad je imamo više, nekad manje, a najbolje je kad je imamo taman.
Nisi se nikad osjećala umorno, bez energije? Ili, kad je imaš toliko da osjećaš kao da ćeš eksplodirati, sva si nemirna i euforična? E pa, niti jedno nije dobro, za tebe, za tvoj duhovni rast.

Celibat tu može pomoći jer disciplinira tvoju želju za pražnjenjem i punjenjem životnom energijom, koja je gotovo u potpunosti povezana sa seksom, u širem smislu, naravno. Zato je i trebaš pustiti da prolazi tobom, ali bez intervencije. Recimo, uzbuđena si, najradije bi stavila ruku u gaće, ali to – jednostavno ne napraviš. Nakon nekog vremena, tebe uzbuđenje prođe, ali je energija ostala u tebi. Pa je ti iskoristi kako znaš i umiješ.
Ako ne znaš što bi s njom, nemoj ni biti u celibatu.

Nije poanta ubiti svaki osjećaj za seksom, nego suzdržavanjem od vanjskih aktivnosti jačati duh i telo Isto kao i post u hranjenju – pročišćava te. Nema tu teške filozofije, ti sama sve određuješ. Tražiš mistiku? Sotonisti će te jedva dočekati Zato sam ti rekla da se opustiš. A veza Bog i celibat Eventualno možeš zamoliti Boga da ti pomogne u iskušenjima, ali to ti nikako nije ulaznica za raj ili neko blaženo iskustvo. Mislim da bi Bogu u svakom slučaju bio draži tvoj višestruki orgazam s nekim kog voliš i tko voli tebe
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:40   #83
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Ljudi svoju snagu i energiju usmjeravaju upravo na taj odnos s Drugim (suprotnog spola), jer kao što kažeš "to nam svima treba", umjesto na Boga. Zato mislim da je celibat dobar put skretanja tog (pretjeranog?) fokusa sa posebnog odnosa s drugim (seksualnim) ljudskim bićem i traženja posebnog odnosa s Bogom.
Tako je dok vjerujes da je bog tamo negdje odvojen od svijeta, jer nema razloga da se nesto sto je sve prisutno ne manifestira kako kroz tebe tako i kroz bilo koga drugog. Fizicka konzumacija ljubavi prema drugom bicu nije nikakva prepreka ukoliko ti sama ne odlucis da ti je prepreka. U tom slucaju celibat je utjelovljenje problema kojeg si sama stvorila.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:55   #84
Quote:
Bruna kaže: Pogledaj post
A što bi ti učinila sa energijom koju osjećaš kao seksualnu? Negirala njeno postojanje u tom trenutku?
Ukoliko zaista toliko nadvlada mnome da pomislim kako je jedini mogući način da ju "izrazim", onda ću je i izraziti. I neću više "biti u celibatu". Čemu se prisiljavati? Ono što ne dolazi iskreno, nikako ne može biti dobro, ma o čemu se radilo. Doći će vrijeme kada me neće nadvladati, ako ja to želim.

Ali mi je drago nešto drugo. Kada se javi točno u onoj mjeri da me podsjeti kako to nije nešto što želim i što mi treba.

Quote:
Nije poanta ubiti svaki osjećaj za seksom, nego suzdržavanjem od vanjskih aktivnosti jačati duh i telo
Eh, pa ne kažem ni ja da je baš to poanta. Nego ono što sam napisala u prethodnom postu. Makar može biti i ovo što ti kažeš, jačanje duha i tela.

Ovisi kako tko shvaća.

Makar mislim kako i nije samo stvar u jačanju (duha i tijela), suzdržavanju i zakidanju sebe za nešto za čime očigledno gorimo. To može ići neko vrijeme, ali ako "iznutra" ne postoji nešto dublje kao razlog celibatu, sve to puca i vraćaš se na staro. Tri puta gore.

Zato mislim i kako nije baš najbolja usporedba s postom u hrani. Čovjek može neko vrijeme postiti, ne jesti ništa ali s vremenom će morati staviti hranu u usta ili umrijeti od gladi. No bez seksa čovjek neće umrijeti.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 11:57   #85
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Tako je dok vjerujes da je bog tamo negdje odvojen od svijeta, jer nema razloga da se nesto sto je sve prisutno ne manifestira kako kroz tebe tako i kroz bilo koga drugog. Fizicka konzumacija ljubavi prema drugom bicu nije nikakva prepreka ukoliko ti sama ne odlucis da ti je prepreka. U tom slucaju celibat je utjelovljenje problema kojeg si sama stvorila.
Kada shvatim celibat kao problem, onda ću možda i razmisliti o ovom tvom pokušaju.

U svakom slučaju, zahvaljujem.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 12:38   #86
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Koju energiju?

Pričamo li i dalje o onoj seksualnoj ili nekoj općenitoj energiji? Ako govorimo o seksualnoj onda mi najmanje smisla ima pustiti ju (svjesno?!) da kola tijelom (duhom ) jer se to malo kosi sa cijelom spikom celibata. Barem onako kako ja vidim. : misli:
to je prakticki "vipassana princip"
uglavnom svaki osjecaj ima svoju fizicku dimenziju. Probaj se recimo jako stipnut (iako bolje sljaka kad te neko drugi iznenada stipne ) Automatski se misici zgrce, sav si u nekom psihickom i fizickom bloku. E sad probas isto ali svjesno odrzavajuci opustenost i propustajuci osjecaj bez grca i kontrakcije misica ili psihickog "prijanjanja" u smislu pokusaja bjega od nelagode ili bilo cega vec odrzavajuci poziciju svjedoka.

E sad ista je stvar sa nagonima, zeljama isl. Osjetis recimo pritisak u trbuhu ali niti ga potiskujes niti ga potices vec se stavis "sa strane", ne blokiras nista vec pustis da se taj "pritisak" rastoci .. tad imam osjecaj da to nesto ide prema gore al ne mogu govorit generalno

Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem Beljki na trudu, ali i dalje ne razumijem neke stvari, počevši od sperme i ejakulacije, ali to je manje bitno. : zubo:

Makar, bez obzira na spermu, mogla bih se složiti da muškarci (najčešće) više energije gube tim činom, ali ne vidim zašto bi to značilo veću "uštedu" pri suzdržavanju u odnosu na žene (pa time i bolje/pozitivnije efekte). Suzdržavanjem uštede točno onoliko koliko bi izgubili, baš kao i žene (manje "gube", manje i "uštede" ali oboje su opet na "početku"....odnosno na spomenutim "višim ili nižim interesima"). Or what? : ne zna:

I što je s menstruacijom? : misli:
ne razumijem ni ja kako mehanizam funkcionira, samo znam prakticno da funkcionira
Mozda se radi o fizickom trosenju energije na stvaranje sperme, mozda o "hormonalnom kurschlusu" koji otupljuje, mozda o nekim "ezotericnijim" energijama, sa ja znam teorija iljadu

No prakticno kako god objasnjavali nakon "praznjenja" treba nekoliko dana, a rekao bih cak i tjedana da se dodje u optimalnu razinu.. necega.. kako opisat osjecaj
seks ispraznjava, zbog toga se ljudi osjete opusteno.. jer energija vrsi pritisak ako ju se nit ne usmjer ni je se rjesi... Kod zena nisam siguran da je tako.. uostalom nakon seksa se vole brbljat i mazit.. a buduci je brbljanje isto beskorisno ispucavanje energije to je pkazatelj da se nisu tolko istrosile, inace bi im nakon toga bilo samo za okrenut se i zaspat.. jel
Hmm.. kad smo kod toga vjerojatno bi zavjet sutnje vama bio korisniji od celibata

s druge strane neki smatraju kod zena menstruacija izaziva tu neku slabost i manjak energije al ne ne bih znao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 13:38   #87
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
E sad ista je stvar sa nagonima, zeljama isl. Osjetis recimo pritisak u trbuhu ali niti ga potiskujes niti ga potices vec se stavis "sa strane", ne blokiras nista vec pustis da se taj "pritisak" rastoci .. tad imam osjecaj da to nesto ide prema gore al ne mogu govorit generalno
Kužim ovaj prvi dio, to sam u biti i rekla (slično). Dakle, imaš "pritisak" i puštaš ga da se "rastoči". Znači niti potičeš niti blokiraš, ali samim time što ga uopće ne "diraš" u biti ga gasiš. Tako se meni čini. I onda sigurno ne ide prema gore.

Ide gore jedino ako ga potičem.

Quote:
No prakticno kako god objasnjavali nakon "praznjenja" treba nekoliko dana, a rekao bih cak i tjedana da se dodje u optimalnu razinu.. necega.. kako opisat osjecaj
Vjerojatno je taj osjećaj, koji ne možeš opisati, hormonski kurschlus ili nagon kada se opet dovoljno energije (sperme?) nakupi i traži da se "isprazni".

Jer vaša (muška) seksualnost jeste više ona nagonska i "primitivnija", kako se meni čini. Možda je zato i teže kontrolirate i više toga "proživljavate" pri takvim pokušajima? Što mi se i ne čini kao baš dobra stvar.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 14:08   #88
Celibat, u duhovnom smislu, jest svako uzdržavanje od htijenja i zadovoljenja.

Dobro ovo razmotrite.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 08:27   #89
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Kužim ovaj prvi dio, to sam u biti i rekla (slično). Dakle, imaš "pritisak" i puštaš ga da se "rastoči". Znači niti potičeš niti blokiraš, ali samim time što ga uopće ne "diraš" u biti ga gasiš. Tako se meni čini. I onda sigurno ne ide prema gore.

Ide gore jedino ako ga potičem.
OK

samo bih napomenuo da mozda nije najbolje iskljucivo tako pristupati, to je prije "vatrogasna mjera" kad se vec zelja pojavi. Vaznije je cak imati tako uredjen zivot da se ona na suptilniji nacin preusmjerava bez potrebe manipulacije na toj fizickoj razini bez obzira da li se to postize kroz devocijski ili kontemplativni zivot. Znaci ispravno drustvo, okolina i uopce ono sa cime dolazimo u dotica - da potice duhovne, a ne fizicke teznje (koliko je to naravno moguce u svakodnevnom zivotu)... molitve, meditacije, duhovna literatura, duhovna glazba i uopce sve sto uzdize...
Naime ako ima previse unutarnjeg sukoba i to rjesavamo samo fizicki moze i udrit sperma u glavu, jel


Quote:
Jer vaša (muška) seksualnost jeste više ona nagonska i "primitivnija", kako se meni čini. Možda je zato i teže kontrolirate i više toga "proživljavate" pri takvim pokušajima? Što mi se i ne čini kao baš dobra stvar.
teze je kontrolirati katanu od kuhinjskog noza i trkaci motor od skutera sa 50 kubika ali je zato i njihova mogucnost veca
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 09:19   #90
Muškarci i žene su suštinski različiti.
Imaju drugačije potencijale i u stanju su svaki u svojoj domeni činiti nevjerojatne stvari.

Muškarci su u stanju puno brže i puno potentnije koristiti sexsualnu energiju.
Jednom kada se na to odluče.

Prva iskustva kod zdravog muškarca nastupit će već nakon 21.dana susprezanja od ejakulacije. (nesposobnost zadržavanja ejkulacije koja se u velikoj većini slučajeva manifestira u snu kao noćna polucija, odgodit će bilo kakvo iskustvo i držati onog koji pokušava na razini svjetovne percepcije stvarnosti.)

Napominjem - samo oni (muškarci) sposobni kontrolirati noćnu poluciju imat će iskustva.
GARANTIRANO !
Ali baš svi.

Jednom kada se dosegne taj nivo, nećete imati nikavih dilema o tome o kakvom se iskustvu radi.
Sve će vam biti jasno. (kao dan)

Kod žena stvari očito funkcioniraju drugačije.
I nakon mjeseci ili godina apstinencije one raspravljaju što se to u stvari događa ili bi se trebalo dogoditi. (u najvećem broju slučajeva naginjući prema emocionalnosti..)

Zašto je to tako, nebi znao reći.

Nije pravedno da bilo koja muška šuša jednostavnim stavljanja "čepa" na pimpek već nakon 21 dana prelazi ravan svjetovnog iskustva, a žena koja to godinama pokušava nije u stanju.

Očito je da svijet doživljavamo i dotičemo rezličito.


Zadnje uređivanje Dragan : 24.12.2008. at 15:41.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 10:24   #91
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
samo bih napomenuo da mozda nije najbolje iskljucivo tako pristupati, to je prije "vatrogasna mjera" kad se vec zelja pojavi. Vaznije je cak imati tako uredjen zivot da se ona na suptilniji nacin preusmjerava bez potrebe manipulacije na toj fizickoj razini bez obzira da li se to postize kroz devocijski ili kontemplativni zivot. Znaci ispravno drustvo, okolina i uopce ono sa cime dolazimo u dotica - da potice duhovne, a ne fizicke teznje (koliko je to naravno moguce u svakodnevnom zivotu)... molitve, meditacije, duhovna literatura, duhovna glazba i uopce sve sto uzdize...
Naime ako ima previse unutarnjeg sukoba i to rjesavamo samo fizicki moze i udrit sperma u glavu, jel
Pa upravo tako. I meni se čini da možda i nema previše smisla eksperimentirati s celibatom ukoliko se to radi isključivo na način da se obuzdavaju navirući nagoni, a da u pozadini i ne stoji neki važniji razlog svemu tome od čisto testiranja i jačanja snage tijela/duha.

Najbitnije od svega je uvijek biti iskren prema sebi. I kada čovjek radi protiv sebe (neiskreno) koliko god se trudio, ništa si dobro neće napraviti. Tu već onda pričamo o frustracijama, što sam spomenula nekoliko postova prije.

Quote:
teze je kontrolirati katanu od kuhinjskog noza i trkaci motor od skutera sa 50 kubika ali je zato i njihova mogucnost veca
Katana ima svoju "svrhu", kao što i motor ima. I kada ovladaš njima služe upravo toj svrsi. Nećeš katanom kuhati ručak ili motorom orati njivu.

Stoga bi mi bolja usporedba bila: divlji pas i pripitomljen. Pripitomljenog možeš izdresirati da sjedne, da šapu itd., dok divljeg moraš prvo dozvati, pripitomiti, a zatim ga nečemu naučiti.

Ali i prema ovom postu od Yivanmukte vidim da vi mislite kako se nešto radi upravo sa seksualnom energijom. I budući da je kod muškaraca ona "jača" (katana) onda se automatski njome može "više". Makar je ona samo jedan oblik cjelokupne životne energije, koju žene imaju također. I ja bih rekla samo da je muškarci više "utroše" u seks, što uzrokoje da je manje imaju za neke druge stvari. Ili vi želite reći da žene općenito imaju manje životne energije?

Mislim da je bitnije naučiti ne ispucavati energiju kroz seksualnost, a dalje te vode oni unutarnji ciljevi. To onda više nema veze sa spolom.

Ili ipak ima neke veze?
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 10:51   #92
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Nije pravedno da bilo koja muška šuša jednostavnim stavljanja "čepa" na pimpek već nakon 21 dana prelazi ravan svjetovnog iskustva, a žena koja to godinama pokušava nije u stanju.
Pa zar nikada nisi doživio nešto što prelazi ravan svjetovnog iskustva, osim u celibatu?

Ili su to neka baš specifična iskustva koja se mogu vezati samo uz celibat? Ako može neko pojašnjenje, bilo bi super. Jer me upravo to i zanimalo - kako znati da se išta događa baš zbog celibata.

A vjerojatno ima veze i s "razlozima" čovjeka.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 11:09   #93
Lovecat ;
Quote:
...Ili vi želite reći da žene općenito imaju manje životne energije?
Nisam to rekao.

Iz iskustva znam da je muškarci mogu lako kanalizirati.

Nisam žena i neznam na koji način to žena može učiniti.

Pretpostavljam da nekakav način postoji.

Zašto žene apstinenciju proživljavaju drugačije (na jedan suštinski različit način), nije stvar mišljenja - već prirode.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 12:16   #94
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Lovecat ;
Iz iskustva znam da je muškarci mogu lako kanalizirati.

Nisam žena i neznam na koji način to žena može učiniti.

Pretpostavljam da nekakav način postoji.

Zašto žene apstinenciju proživljavaju drugačije (na jedan suštinski različit način), nije stvar mišljenja - već prirode.
Yap, masa žena je godinama u apstinenciji i od toga ne prave cirkus, jer im je to prirodno, dovoljne su same sebi i brinu za potomstvo. Muški bi rado na taj način lako do apstinencije, ali ih sex pere pa o apstinenciji puno pričaju, raspravljaju, nastoje shvatiti i slično, a dovoljno bi bilo da iskreno pitaju žene što one žele. Lakše je olfo apstinirati u ciklusima nego istinski biti dostatan ženi i zadovoljiti je u potpunosti, a da se ona ne prenemaže da ga slučajno ' ne uvrijedi'.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 14:13   #95
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Yap, masa žena je godinama u apstinenciji i od toga ne prave cirkus, jer im je to prirodno, dovoljne su same sebi i brinu za potomstvo. Muški bi rado na taj način lako do apstinencije, ali ih sex pere pa o apstinenciji puno pričaju, raspravljaju, nastoje shvatiti i slično, a dovoljno bi bilo da iskreno pitaju žene što one žele. Lakše je olfo apstinirati u ciklusima nego istinski biti dostatan ženi i zadovoljiti je u potpunosti, a da se ona ne prenemaže da ga slučajno ' ne uvrijedi'.
Slažem se.

Mada ovdje nije riječ o pukoj apstinenciji (ili impotenciji).

Govorim o sposobnosti kontrole ejakulacije.
Samo sexualno potentni muškarci u stanju su je kontrolirati.

Sexualno potentnog muškarca priroda tjera da sjeme proizvodi i redovito izbacuje.
Da bi se kontroliralo ejakulaciju barem 21 dan nije dovoljno to jednostavno odlučiti.
U tom procesu puno se stvari dešava na podsvjesnoj razini i tijelo će samo naći načina da se olakša.

Onaj koji nađe načina da se tom porivu odupre na posvjesnoj razini (prvenstveno u snu, jer upravo nas kroz erotične snove um tjera da popustimo i koristi ih kao sredstvo kojim nas na ejakulaciju potiče) barem tih 21 dan imat će extraordinarnih iskustava.

Ako ništa drugo, imat će izvanreno (uistinu fascinatno) iskustvo lucidnog sanjaja u kojem će svjesno sudjelovati.

U prvim fazama ti će snovi, iako lucidni i svjesno kontroljivi biti zbrkani i donekle vezani uz svakodnevno recikliranje podsvjesno pohranjenih impresija,
no kako vrijeme bude odmicalo i odlučnost da se uđe u još jedan ciklus (tijelo će naime naći načina da nakon 21 dana (prije ili poslije) ipak isprazni jaja) ne jenja, iskustvo će postajati puno intenzivnije, tijek sna i onog što se u tom stanju percipira uistinu extraordinarno.

Kao nuspojava javit će se osjećaj da se danima može izdržati bez vode i hrane i da nema te sile s kojom se nebi bili u stanju uhvatiti u koštac.
Doslovno !

Ona rečenica ; "dajte mi uporište i pomaknut ću zemlju..." najbolje opisuje to stanje nevjerojatnog poleta i kurčevitosti (da se slikovito izrazim).

Osjećaj da nam nitko i ništa nije u stanju odoljeti.

Tijelo počinje mirisati na mlijeko.
Identično mirisu kose malog djeteta...itd.

Još jedan od stvari koja mi se desila (i ostala za cijeli život) je sposobnost spavanja svega 4 sata bez osjećaj umora.
Čimviše, dovoljno mi je 4 sata u bilo kojim uvjetima (rat, mine, betonska podloga, hladno, vruće, buka...wtwr) da se naspavam ko beba i probudim svjež ko rosa.
U stanju sam zaspati čvrstim snom i lucidno sanjati (nesvjestan okruženjana), već 5 min nakon što svjesno odlučim zaspati.
Doslovno.
To sam u stanju učiniti kad god poželim (bez obzira na doba dana, okolnosti, umor itd...)

Iako više nisam u celibatu, ta me sposobnost (uz još sijaset njih) koja se manifestirala u tom peridu - nikada nije napustila.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 03:05   #96
ovako.... razumijem lovecat u nekim stvarima, primjerice ovo: Ali mi je drago nešto drugo. Kada se javi točno u onoj mjeri da me podsjeti kako to nije nešto što želim i što mi treba.

ja sam došla do toga da jednostavno više ne mogu...
sexualnija sam čak no inače, jer sam nekako otvorenija prema van, ne znam kako da to opišem.,....tako se osjećam, sexualno skroz.
a najluđe od svega je što čak i na sex mislim i ne uzbudim se, jer to uzbuđenje držim u gornjim sferama
tako da sviješću, a spontano ustavri, doživljavam spolni organ ko da je pod anestezijom

jednostavno došla sam do nekih stupnjeva u svom životu kad ljubav i sumnja više ne stanuju zajedno i celibat je tu doša prirodno.. jer ono obrnuto bila bi obijest i odvela bi natrag u sumnju.

btw što se tiče snova.. nisu lucidni, no već godinama nisam ovako intenzivno i redovito sanjala, tj pamtila to.

ne znam, možda postoje stupnjevi lucidnosti sna, naime nekidan sam se budila triput mumljajući u strahu (o bože sad vidim da se taj san ostvaria, nebitno) i odma bi nastavila... pa mi nije jasno kako sve to tako gletko bez da se probudim na barem koji sekund..

Zadnje uređivanje Dragan : 25.12.2008. at 10:36.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 03:22   #97
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sto ti je u zivotu ukazalo na tako nesto, da mozes sa sigurnoscu tvrditi da nisi ovo tijelo?
...mijenjajući se učinilo mi se kako postajem savršena. a onda sam zapela okopavajući oko svoje bit, dalje ne ide
e to nepromjenjivo...
dakle i tijelo i duša se mijenjaju ne i bit, jer bi ja nažalost i u konc logoru muku mučila sa svojim osobitostima bez obzira što bi bila izgladnjela, mučile bi me neke druge stvari

kao drugo.... pa mogu se "šiškat" s kim oću manje više , moje tijelo može, a ja sam sa svojom the biti (biću?) , sposbna provest ostatak života u celibatu
i to ne zato jer ne volim sex

hedonizam također nema veze s tijelom, hedonizam je punjenje praznina.

nažalost, tijelo ko tijelo je neodrživ koncept...... volila bi da sam samo tijelo ponekad
ma

(offtopic, ukočila mi se desna strana vrata od spavanja a sad se nekako cila ta strana leđa )
(a je to mi nisu do kolina)
(btw neko je spominja pražnjenje žena z a mjesečnice, kod mene definitvno.... naime imam ovako žestoke pms-ove.. i nakon toga dođe bolni prvi dan stvari kad sam sva ko isisana... e to me zanima, da li se mogu fizički shebat s celibatom što se tiče ciklusa već je prekratak, ono kao orgazmi uravnotežuju ciklus i to?)
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 04:19   #98
Eh, ja sam otprilike 6 mjeseci u celibatu i tvrdim da se tokom istog definitivno trebaju koristiti duhovne tehnike kojima se prebacuje taj višak koji se nakupljava dolje, sve prema gore....koristim inače tehniku Tao Ljubavi tak da se uspijevam nositi s tom ogromnom količinom viška koji posjedujem! I neutralizaciju! Te 7 tibetanaca! I naravno nije sve u glavi nego u TIMUSU!
Nisam namjerno u celibatu, jednostavno takva je situacija da sam prevazišla animalno s obzirom da sam duhovnjak 20 godina, naravno ne konzumiram meseko
Super se osječam, jer sam se inače izdigla iz te ovisnosti(od 1996g) i iznad nje sam, ušla sam u višu svijest direkt
Princessx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 06:48   #99
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Možda za početak da razmisliš i probaš osjetiti zašto hraniš svoje tijelo? Ili da ne jedeš kada ti je hrana ponuđena već onda kada ti to želiš ili trebaš. Odnos prema hrani je jedna vrsta slobode koju možeš iskusiti.
jezik je komplementaran spolnom organu. oba se nalaze na središnjoj liniji tijela, nemaju kosti i funkcija im je osjetilno zadovoljstvo. kontrolirajući osjetilo okusa kontroliramo i seks. osim toga okus je u uskoj vezi s astralnim razinama. važna je koncentracija na okus, ona je čak važnija od dobrog žvakanja i od vrste hrane koju jedemo. premda stoji da suptilni dio hrane postaje um.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 07:02   #100
ima ovdje začudno dobrih promišljanja, ali vidim i dilema po pitanju energija. energija ovakva, energija onakva, sve je to ista energija (seksualna, nazovimo to jednostavno) i ostalo su podvrste. nema razlike između životne (prana) i seksualne (virja, sjemenske) energije, sjeme (sperma) je prana (životna energija) materijalizirana požudnim mislima. nema ništa loše ili moralno dvojbeno u pohoti kao nagonu za održanje vrste, u svakom slučaju to je kreativna energija, s njom možete što poželite, ali onaj tko želi istinski duhovni pomak neće se pomaknuti ni za atom bez celibata. celibat je ključ sve ostale tehnike (pranayama, manrajap, tehnike razlučivanja stvarnog od nestvarnog...) služe samo kako bi ga uspjeli održati.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.