Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 19:41   #1
Štucanje

Ne znam jeli ovo pravo mjesto za ovu temu,ali naizgled minoran problem kako naslov kaže meni se pretvara u noćnu moru.Naime jučer oko 23h navečer sam se prejeo i popio puno mineralne poslje toga,i počeo sam štucati jučer u to vrijeme.I problem je što ne nestaje,a sve sam cake i trikove ispucao što se tiče toga,a i u ambulanti su mi rekli da prvo mora proći 48 h da bi se štucanje smatralo problemom (ma jel majke ti).Sad već imam štucavicu 20 sati i na rubu sam ludila,nisam oka sklopio,ne mogu si pomoći,doktori mi NEĆE pomoći jer se to ne smatra problemom.Došlo je do toga da me prsa počinju boljeti,grlo mi se grči.Ovo je najduže da štucam u životu i mogu reći da jebeno boli da ne povjeruješ.Zato tražim neke savjete šta da činim,hoće li ovo prerasti u neki ozbiljniji problem,samo recite nešto.

Hvala!
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 09:40   #2
kod mene UVIJEK pali šećer i voda! ali ne samo bezveze bit vodu i šećer nego- udahneš najviše što možeš,zadržiš taj zrak i staviš u usta veliku žlicu šećera i piješ vodu! ako ti još ostaje zraka stavi još šećera i pij.
ali tvoje mi se čini ozbiljnije nešto...jel prošlo do danas?
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:18   #3
Vratio sam se s hitne jučer,gdje su mi odbili pomoći,ali zato su mi turili papir pod nos,načini kako zaustaviti štucanje.Kad prođe rok pružiti će mi pomoć,ali sad sam na svome.Evo nekoliko: šećer i voda,prepad,guranje prstiju uši,pojesti limun ili naranču,distai u papirnu vrećicu,držanje daha,kapanje aromatičnog ulja u papirnatu vrećicu potom disanje,raširiti ruke u obliku slova T i zadržati dah,pritisnite ključnu kost itd.I nijedan od ovih savjeta mi nije pomogao.Rekli su mi da štucanje može biti ovako privremeno i bezopasno,a i može uzrokovati tumor mozga,poremećen rad polutke mozga.Da li je ovo normalno ili?Ne znam šta da radim više .
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:42   #4
tumor mozga? ma da...ne navlači si takve crne misli...
na tv-u sam vidjela jednog lika koji štuca non stop,mislim da čak od rođenja al nisam ziher...tijelo mu se valjda već prilagodilo!
sad ćeš opet na hitnu pa će ti pomoć!
sretno!!
louiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:48   #5
a jesi probao popiti nešto za smirenje?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 19:11   #6
začepi nos... i tako pij vodu....čašu vode meni uvijek pomogne...
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 20:55   #7
Saga se nastavlja....već štucam 45 sati tj.od 12.8,bio sam na hitnoj da li su mi lijekove tj.sredstva za smirenje.To je postiglo..jako mali učinak naime sad štucam nekih desetak puta u min za razliku od prijašnjih 20.Još 3 sata i završiti ću na hospitalizaciji u Rebru,gdje će se nadam se i pouzdam u hrvatsko zdravstvo riješiti moj problem.Da naime ako mislite da je ovo neka podvala,kažem nije nikad nije bilo ozbiljnije.Ja ne znam čovjeka u mojoj okolini i šire koji je štucao dulje od nekih 10-15 min.Totalno sam u kaosu.Ovo mi jako utječe na privatni život,i ne znam sve sam ispucao,sad se nadam najboljem.Poželite mi sreću!
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:04   #8
Ja sam čula za slučajeve kad su ljudi štucali danima. To definitivno nije normalno i treba ići istražiti šta to uzrokuje.

Nadam se da ćeš se uspjeti rješiti štucavice i svakako nam javi šta je bilo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 17:48   #9
Usprkos enormnom trudu i zalaganju lječnika da mi pomognu štucanje još traje....Obavio sam pretrage,i možda je rezultat toga kako kažu poremećaj moždanih centara ili živčanog sustava koji kontroliraju dišnu muskulaturu(ošit u ovom slučaju).Dali su mi lijekove i sedative raznih vrsta od kojih sam se osjećao kao živi mrtvac.Koristim Baclofen,Metoklopramid,Gabapentin i Haloperidol i smanjilo mi se na nekih 10-15 štucanja u min.Uzimam i još za bolove jel me boli prsni koš,grlo i donja čeljust,sve u svemu nokautiran sam od strane poremećaja za kojeg nikad nisam mislio da ću "oboliti".Iako traje 3 dana mislim da ću nakon ovoga uzeti jednu dužu psihološku terapiju.I za kraj ove prigodnih ilustracija kako se sad osjećam.
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 00:17   #10
kako sad ide? je li prestalo stucanje?
stucanje od 20 minuta izmori covjeka, a mogu zamisliti kako je kad to traje danima.
stvarno ti zelim sto brzi oporavak i uzmi poslije svega toga odmor od par dana.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:18   #11
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
kako sad ide? je li prestalo stucanje?
stucanje od 20 minuta izmori covjeka, a mogu zamisliti kako je kad to traje danima.
stvarno ti zelim sto brzi oporavak i uzmi poslije svega toga odmor od par dana.
Ne prestaje ovo,ići ću na daljnje pretrage,kažu da dugotrajno štucanje može prestati samo od sebe,a i može upućivati na neke teže poremećaje.Tijelo preko štucanja može signalizirati da nešto nije u redu.Ne mogu jesti normalno,spavati,ni raditi šefu sam rekao da imam upalu pluća.Imam puno problema natovarenih na leđa i još ovo mi se čini previše.Naučio sam tehniku disanja koja mi pomaže da prigušim zvuk štucavice, tu su i lijekovi bez kojih ne mogu.Hvala ti na podršci i samo se nadam da će se završiti ovo i da nije ništa ozbiljno.
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:31   #12
Joj ja se nadam da će što prije otkriti zbog čega ti se to događa, jer znam da mene izluđuje kad štucam sat vremena, ne mogu zamisliti kako je to kad štucaš danima.

Nadam se da ćeš biti ok.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 12:01   #13
Pred par godina je clan moje sire obitelji na lijecenju u bolnicu poceo stucati i to su uspjesno sredili, u otpusnom nije pisalo kajo i zasto. No kad je dosao kuci nakon par sati je poceo opet stucati. Tresao se on i krevet. Doktori su mu je davali svasta, reglan, apaurin, peptoran itd. Sve bi malo usporilo no ne i zaustavilo stucanje i nakon par sati bi opet zestoko krenulo. Izludio je on i svi oko njega. A onda im je jedna dobra farmaceutska dusa rekla da pomaze klorpromazin koji u Srbiji proizvodi Galenika a u Italiji se prodaje kao Largatil, u Hrvatskoj i Sloveniji ga nema. Pomoglo mu je nakon par tableta. Stucanje se ponovilo jos nekoliko puta u par godina i uvjek pomazu samo te tablete. Trebalo mi je vremena da ovo saznam pa nisam ranije odgovorila. Taj lijek kupuju u Italiji, par eura kosta i pije ga uz znanje lijecnika. Ne znam da li sad ima toga kod nas. Zelim ti cim brzi prestanak stucanja.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:27   #14
Evo mene opet,još uvijek štucam iako je prošlo već 12 dana,ako se ovako nastavi postati ću senzacija.Koristio sam klorpromazin koji mi nije pomogao.Daljnjim pretragama mi je ustanovljeno nekakvo oštećenje na području freničnog živca(živca ošita koji kontrolira štucanje).Taj je živac iritiran te je rješenje operacija,zahvat guranja cijevi u jednjak, ili jednostavno čekati da se živci vrate u funkciju,iritacija može prestati od sebe čak i kad traje duže vrijeme kaže naše zdravstvo.Oni su meni preporučili 3 zadnju opciju,ali na meni je da odlučim.Lako je govoriti,ali ja moram živjeti sa ovime.Sedativi koje upotrebljavam,da bi mogao zaspati i sredstava za smirenje koje uzimam tijekom dana onemogućuju da vodim aktivan život.Ne razumijem ovu tezu da će proći samo od sebe,klorpromazin je trebao djelovati,baclofen i haloperidol isto.Moram samljeti svu hranu koju jedem kako bi lakše došla do želuca.Molim vas za savjet kako da postupim.
Exion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:15   #15
Štucavica

Imam problem, stucam vec preko 30sati
Naime stucam po 2-3sata i onda prestane samo od sebe na pol sata-sat pa opet nastavi
Proslu noc uopce nisam mogao zaspati i trenutno me boli prsni kos od stucanja
Sve moguce sam pokusao sto sam nasao na internetu da prestane ali ne ide, jel netko imo slican problem i jel glupo otic u bolnicu zbog ovoga?
Tobi20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:24   #16
Ako ne prestaje nije glupo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:26   #17
susjeda ima sina sa down sindromom koji je štucao 24 sata, ak se dobro sjećam i odvela ga je kod doktorice (ne na hitnu) i nitko nije rekao da je to "glupo" ili da ga nije trebala dovesti. dali su mu neki injekciju, nisam sigurna s čim, ali uglavnom je dečko prestao štucati .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 08:09   #18
Pozdrav,

iako tema koja već dugo nije aktivna imam pitanje, kako si riješio problem na kraju. Evo otac se sa istim problemom bori već 10 dana, probao je svakakve čajeve, lakratil... to je ublažili (po noći spava) i smanjilo se tokom dana no još uvijek postoji.
ithink is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 09:18   #19
Quote:
ithink kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

iako tema koja već dugo nije aktivna imam pitanje, kako si riješio problem na kraju. Evo otac se sa istim problemom bori već 10 dana, probao je svakakve čajeve, lakratil... to je ublažili (po noći spava) i smanjilo se tokom dana no još uvijek postoji.
Evo tu zanimljiv tekst:http://www.simptomi.rs/index.php/bol...beograd-srbija
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 00:08   #20
kod mene uvijek pali čvrsto zatvaranje usta dok ne prestane (obično je dovoljno najviše 5 minuta)
ono sjesti i paziti da se baš nimalo ne otvore kad štucaj nadođe
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.