Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2003., 01:00   #1
Endometrioza

Dijagnosticirana mi je endometrioza, zanima me da li netko zna za nekakav link u svezi s tim? Da li možda netko ima problema s time?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 01:15   #2
A ti si zensko?

Pogledaj onaj link koji sam ti prije dala, to je health enciklopedija, imas tamo.

Iskustva osobnih, na srecu, nemam.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 01:19   #3
http://www.medicina.hr/clanci/endometrioza.htm
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 01:21   #4
Quote:
lahor kaže:
A ti si zensko?

Pogledaj onaj link koji sam ti prije dala, to je health enciklopedija, imas tamo.

Iskustva osobnih, na srecu, nemam.
Ja jesam ali sam se samo ovaj put koristila sa nikom mog supruga.
Sorry.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 00:59   #5
Ciste na jajnicima

Supruga je operirana na jajnicima. Diagnoza je bila endometrioza. Operativnim zahvatom očistili su joj jajnike od cisti ali nakon dvomjesečne hormonske terapije pojavile su se dvije nove ciste. Pve su bile veličine 90 mm a promjera 40 mm (dvje, na svakom jajniku po jedna) a sada nve su već 20 mm. Ne znam što da radi. Liječnica (ginekolog) preporučila joj je prekid terapije i trudnoću.
Ne znamo što da radimo i dali se nakon trednoće te ciste mogu opet pojaviti.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 18:37   #6
Ciste su relativno česta pojava kod žena. Ja sam imala par malih na jednom i jednu veliku na drugom jajniku. Pila sam Dabrostone i onda je ostala samo ta velika cista, a nakon toga Diane 35 i sad više nemam ni jednu cistu. Ali i dalje pijem kontracepciju da mi se kojim slučajem ne pojave ponovo onda kada ih najmanje trebam. Ne znam kako su to tovojoj ženi nastale ciste ako je pod hormonskom terapijom Ako se ciste ne liječe mogu biti i uzrok neplodnosti. U trudnoći se jajnici očiste od cista. A nakon trudnoće se mogu pojaviti ponovo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 22:45   #7
Ciste su kiruški odstranjene. Bile su čokoladne. Nakon operativnog zahvata krenula je sa hormonalnom terapijom. ali nekon prvog postoperativnog pregleda ( nakon 50 dana) pojavile su se dvije nove ciste.
Dali ima netko slična iskustva.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 01:35   #8
moja najbolja prijateljica je takodjer zbog endometrioze zavrsila pod noz..nakon toga je dobila isti tretman: terapija nekim pilulama i preporuku da zatrudni sto ranije...

cisti sam imala i ja..i to po nekoliko..sva sreca, same su pukle...

a cuj..kazes da ti je supruga...dakle, vjencani...ljubav...bla bla...pa dajte se na posao

najbolji savjet u ovom trenutku...da ne bi mozda poslije zalili sto niste poslusati doktora...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 07:41   #9
Imamo jedno dijete od 7 godina. Vjerovatno ćemo ići na drugo.
Moramo pričekati da prođe 5-6 mjeseci zbog hormonske terapije pa onda krećemo na "posao".
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 07:52   #10
Koliko sam i ja informiran, trudnoća je najbolja terapija za to.
Toplo preporučam www.roda.hr, njihov forum je zaista odličan, možete se nadati velikoj pomoći i podršci žena koje su to prošle, ili onih koje to upravo prolaze.
404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 08:04   #11
Hvala!
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 10:06   #12
Istina je da u trudnoći ciste nestanu ali debilno je trudnoću preporučiti kao lijek za njih...

Doktora koji mi to veli ne mogu smatrati dobrim.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 14:48   #13
Ne znam više koga slušati. Slažem se da je debilno ali što činiti u suprotnom?
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 05:06   #14
Nisam lijecnik, ali endometrioza nije obicna cista. To je tkivo maternice koje se nadje izvan maternice. Enodmetrioza moze uzrokovati neplodnost. U trudnoci se endometrioze ne bi razvijale, ali ne znam sto se zbiva nakon trudnoce. Sumnjam da je to trajno rjesenje.
Zasto ne trazite drugo misljenje, ima privatnih ginekoloskih ordinacija po Zagrebu koliko hoces.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 20:03   #15
Endometrioza

Cure, da li netko od vas ima ili netko koga znate da li ima endometriozu? Ja sam uvijek imala jako bolne menstruacije sa jako oblinim krvarenjima sa kojima su me pratili i bolovi u crijevima. Zadnjih recimo mjesec i po dana to se dosta pojacalo pocela sam osjecati bolove i za vrijeme seksa. Mislila sam da je jajnik, ali kod opipavanja nije bio natecen. A bol je tu, ali kao da je sa unutrasnje strane. I jucer mi je ginekolog rekao da najverojatnije po svemu sudeci imam endometriozu sa straznje strane maternice. Jedini sigurni nacin je da idem na laparoskopiju. Ali ono sta mene stvarno brine je da postoji dobra sansa da budem intertilna i da sta duze cekam da ce se to povecavati (ginekolog mi je rekao doslovno "Ti nemas vremena za cekanje". Ako vas zanima nesto vise evo vam link http://www.poliklinika-harni.hr/teme...ometrioza.asp. Ako imate iskustva, savjete, prijedloge pisite.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 20:10   #16
Moja majka je imala endometriozu i rekli su joj da nece moci imati djece.
Par godina kasnije rodila je mene i brata.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 21:25   #17
to se moze ocistiti hormonima, laserom, ljekovitim biljem, i na kraju laparoskopijom. s tim da ti operacija uopce ne garantira da ti se te priraslice nece vratiti. dapace, najcesce se vrate upravo na oziljcima od operacije...postoje mjesavine ljekovitog bilja s kojima se puno toga moze napraviti (npr. ova: 3 zlice preslice, 3 zlice stolisnika i 3 zlice gospine trave prelijes s litrom bijelog vina i pustis da stoji 10 dana, procijedis i pijes ujutro i navecer rakijsku casicu. ova mjesavina navodno dobro cisti ciste, miome i sve vrste priraslica)...kolko ja znam, postoji i terapija laserom ili zaledjivanjem suvisnog tkiva...
uglavnom, nisi rekla koliko imas godina, i kad planiras zatrudnit, ali ja mislim da operacija nije jedino i najbolje rjesenje...pokusaj prije toga s hormonskom i alternativnim terapijama. sretno
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 23:29   #18
Moja stara imala je taj problem. Pokušala ga je riješiti svakako, čak je i gladovala 42 dana, misleći da će joj to pomoći, ali nije se izliječila. Očito da bolest nema previše dodirnih točaka s rakom, jer je poznavala i neke koji su tako uspjeli prebroditi i stoput gore stvari.

Kad nije uspjela alternativnom medicinom, okrenula se klasičnoj. Bila je na laparaskopiji, ali na posljetku ipak su je morali rezati i izvaditi joj maternicu i jajnike.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 23:36   #19
ja bih voljela da se javi neka od cura koja je endometriozu (koja je inace vrlo cest poremecaj) izlijecila/operirala nekom modernijom metodom. ne mogu vise slusati o tim kasapljenjima...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 23:39   #20
Ne mogu ni ja o ćevapima, pa šutim.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.