Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2016., 14:37   #6081
slike?
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 22:21   #6082
Slike nisam nikad nigdje ni stavljao jer nemam slike prije operacije pa nema smisla usporedjivati. Osim toga kosa je dosta dugacka sad pa se slabije vidi stanje. Na kruni mi nisu stavili skoro nista a u prvi red natrpali puno pa je sad na sredini glave rupa koju poravnavam duzom kosom. Trebao bih na drugu operaciju proguscavanja ali to ce morati pricekati.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:33   #6083
Angry

Evo da opisem svoj slucaj pa da mi netko da neki savjet ako je ikako moguce.

Prvi put sam primjetio da mi se prorjeduje kosa (ali zanimljivo ne dobivam zaliske nego se bas proredjeduje ravnomjerno na ovoj klasicnoj povrsini gdje se i pojavljuje androgena cleavost najcesce) jos tamo 2012 u 10. mj., a prije toga mi se od tog loja stvarala kora koja me svrbila i koju sam grebao noktima koji su se onda nakupili tim lojem. Pa sam zbog toga poceo prati koju ucestalije svaki 3 dan pa zatim svaka 2 dana.
Tada nisam koristio dolje navedeni sampon nego najobicnije/jeftinije.

Naime koristim vec par godina sljedeci sampon:
Alpecin Doppel Effekt Coffein-Shampoo

U zadnih par mjeseci moram ga sada koristit svaki dan jer mi se kosa vrlo brzo zamasti. Kako sam pratio to vrijeme zamascivanja kose nakon njezinog pranja sve je krace i krace. Ne znam mozda se nesto poremetilo na skalpu pa dolazi do pretjeranog lucenja tog loja iz korjena same kose. Inace sam uvijek imao problema sa prhuti sto ovaj sampon jako dobro eliminira. Ali primjetim sada, da dosta onih dlaka koje postaju sve tanje i tanje otpadnu za vrijeme pranja.
Probao sam prosle godine od iste firme (Alpecin) koristi i njihov sampon koji se koristi za masnu kosu (Alpecin Aktiv-Shampoo A2) ali nakon 2-3 dana primjetio sam da se skalp ne loji tako brzo kao prije ali mi se javlja lagani svrbez i osjecaj da mi ove stanjene dlake puno brze ispadaju nego sa Doppel effektom....nakon cega sam se vratio na onaj doppel effekt sampon od prije.

Dakle moje je pitanje, sto napraviti da se kosa tako brzo ne masti, ovo mi vec ide na zivce jer da bi sprjecio stvaranje toga loja moram ju prati svaki dan, a svako pranje odnosi vise dlaka naravno, sto primjecujem jer sam stavio na odvod onu mrezicu u koju se nakupi mojih dlaka da je to strahota. Ali opet imam osjecaj da taj sampon (Alpecin Doppel Effekt Coffein-Shampoo) drzi to ispadanje pod nekom kontrolom, jer da ga ne koristim, da koristim neki drugi mislim da bi bilo daleko vise ispadanja. Kad se kosa zamasti dlake se tako slijepe da se onda bas pravo vidi koliko je kosa rijetka na povrsini gdje je ucestalo ispadanje, a to me naravno iritira. Imam osjecaj da sam ucestalim pranjem kose skalp potaknuo da i brze luci taj loj van...neznam vise nisam pametan sta bih mogao probati

Zadnje uređivanje ivankala : 23.05.2016. at 00:48.
ivankala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 04:44   #6084
Quote:
monique18 kaže: Pogledaj post
Moj frend i brat su koristili šampon VICHY DERCOS koji se može nabavit u apoteci od 80kn i moram priznat da se jako brzo vidi efekte. Također djeluje za bradu.
Mislim da bi i brat i frend zajedno vama preporučili taj šampon
Da za bradu djeluje??


Moj savjet vam je da izbjegavate ta vichy decros i ducray anaphase sranja(te općenito te šampone po ljekarnama)koje sadrže dobar marketing jer su krcati parabenima i SLS a oni su dokazano ubojice za tjeme i potiču proizvodnju sebuma-zatvaraju pore.

Kupujte ili organski šampon bez parabena i slsa ili ketokonazol-najbolje bi bilo organski šampon sa ketokonazolom u sebi.
michelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 04:47   #6085
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Koliko imas godina, ako nije tajna?
26 godina imam a minoxidil koristim od 18 godine.

Quote:
Dakle moje je pitanje, sto napraviti da se kosa tako brzo ne masti, ovo mi vec ide na zivce jer da bi sprjecio stvaranje toga loja moram ju prati svaki dan, a svako pranje odnosi vise dlaka naravno, sto primjecujem jer sam stavio na odvod onu mrezicu u koju se nakupi mojih dlaka da je to strahota. Ali opet imam osjecaj da taj sampon (Alpecin Doppel Effekt Coffein-Shampoo) drzi to ispadanje pod nekom kontrolom, jer da ga ne koristim, da koristim neki drugi mislim da bi bilo daleko vise ispadanja. Kad se kosa zamasti dlake se tako slijepe da se onda bas pravo vidi koliko je kosa rijetka na povrsini gdje je ucestalo ispadanje, a to me naravno iritira. Imam osjecaj da sam ucestalim pranjem kose skalp potaknuo da i brze luci taj loj van...neznam vise nisam pametan sta bih mogao probati
Nije čudo što ti se to događa kada pereš kosu sa sranjem od šampona.
Izbjegavaj paraben i sls,kupi organski šampon bez parabena i slsa i uz to dodaj ketokonazol(oronazol 2%) dva puta tjedno-ostalo peri organskim šamponom.
michelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 13:14   #6086
Thumbs up

Quote:
michelin kaže: Pogledaj post
Nije čudo što ti se to događa kada pereš kosu sa sranjem od šampona.
Izbjegavaj paraben i sls,kupi organski šampon bez parabena i slsa i uz to dodaj ketokonazol(oronazol 2%) dva puta tjedno-ostalo peri organskim šamponom.
Moze preporuka tih sampona ako nije problem. Ako ti je problem tu reklamirati njihova imena moze odgovor i na PM. Dao si mi ipak neku nadu da cu se ponovo rijesit toga loja ili bar donekle ako primjenim taj organski sampon i ovaj drugi sa ketokonazol(oronazol 2%) za pranje dva puta tjedno.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
ivankala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:40   #6087
Dobar dan! Ja sam dr. Buntić, specijalistica trihologije (medicinske grane koja se bavi problemom ispadanja kose i bolestima vlasišta). Profil sam kreirala na prijedlog pacijenata koji su smatrali da bih na taj način mogla pomoći širem krugu ljudi koji se bore s istim ili sličnim problemom kao oni. Stojim Vam na raspolaganju i nadam se da će Vam moji stručni savjeti i iskustvo doista biti od pomoći.
Dr Ana Buntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 20:56   #6088
Baš lijepo doktorice: par pitanja.

Koja se dijagnostika može tražiti u doktora opće prakse kako bi se utvrdilo zašto dolazi do opadanja ? I da li neko testiranje postoji ? Ja recimo imam sumnje na seboreju ali ne mogu to točno znati. Eto za početak, može odgovoriti i netko ko ima iskustva s ovim.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:09   #6089
Quote:
Dr Ana Buntic kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Ja sam dr. Buntić, specijalistica trihologije (medicinske grane koja se bavi problemom ispadanja kose i bolestima vlasišta). Profil sam kreirala na prijedlog pacijenata koji su smatrali da bih na taj način mogla pomoći širem krugu ljudi koji se bore s istim ili sličnim problemom kao oni. Stojim Vam na raspolaganju i nadam se da će Vam moji stručni savjeti i iskustvo doista biti od pomoći.
Dobrodosli na forum doktorice. Stvarno pohvalno sto zelite pomoci svojim znanjem i iskustvom.
Imam i ja pitanje iako je vise za temu seboreja nego ovdje. Imam masno vlasiste i muku mucim sa prhuti. Cak i na drugim dijelovim tijela se mrvi povrsinski dio koze. To je sve prouzrocilo vece opadanje kose. Bio sam na transplantaciji prije godinu i pol. Zanima me kako se rijesiti te prhuti jer nijedan sampon ni losion vise ne pomazu.
Postoje li neki vitamini ili minerali u obliku suplemenata koji pomazu jacanju kose?
Dosta je tanka i slaba.

LP
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:02   #6090
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Baš lijepo doktorice: par pitanja.

Koja se dijagnostika može tražiti u doktora opće prakse kako bi se utvrdilo zašto dolazi do opadanja ? I da li neko testiranje postoji ? Ja recimo imam sumnje na seboreju ali ne mogu to točno znati. Eto za početak, može odgovoriti i netko ko ima iskustva s ovim.
Poštovani,
najbolje bi bilo da Vas Vaš liječnik uputi specijalistu (dermatologu) na pregled i obradu, kako bi ona bila kompletna. No nažalost, naši dermatolozi često ne raspolažu s potrebnom aparaturom za pregled vlasišta, koja bi omogućila postavljanje točne dijagnoze, te terapije na temelju dermoskopskog nalaza. Stoga je moj savjet da se obratite trihologu, koji će dermoskopijom/trihoskopijom to moći.
Dr Ana Buntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 14:18   #6091
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Dobrodosli na forum doktorice. Stvarno pohvalno sto zelite pomoci svojim znanjem i iskustvom.
Imam i ja pitanje iako je vise za temu seboreja nego ovdje. Imam masno vlasiste i muku mucim sa prhuti. Cak i na drugim dijelovim tijela se mrvi povrsinski dio koze. To je sve prouzrocilo vece opadanje kose. Bio sam na transplantaciji prije godinu i pol. Zanima me kako se rijesiti te prhuti jer nijedan sampon ni losion vise ne pomazu.
Postoje li neki vitamini ili minerali u obliku suplemenata koji pomazu jacanju kose?
Dosta je tanka i slaba.

LP
Poštovani,
kombinacija intenzivnog mašćenja i pojave peruti, kao i ljuskanje kože na određenim dijelovima lica/tijela koje navodite, u pravilu ukazuje na stanje koje zovemo seboroični dermatitis. Ono doista može pogodovati ispadanju kose. No za uspostavu dijagnoze i aktivnosti bolesti potrebno je prethodno pregledati vlasište dermoskopom/trihoskopom. Na temelju nalaza preporučuje se terapija koja ponekad ne uključuje samo šampone i losione, već i posebne tretmane namijenjene liječenju seboroičnog dermatitisa.

Što se problema istanjene i slabe kose tiče, on kod Vas nije nastao uslijed nedostatka vitamina, već ponovne aktivacije/progresije nasljedne ćelavosti (androgenetske alopecije), koja se između ostalog manifestira istanjivanjem dlake. Povećati unos vitamina, minerala (naročito cinka) i omega-3 masnih kiselina, no poboljšanjem prehrane, a ne putem suplemenata, nije na odmet, no neće riješiti Vaš problem. Opet je potrebno pregledati vlasište kako bi se utvrdio stupanj prorijeđenosti, uzrok ispadanja kose i stanje folikula, te na temelju toga preporučila adekvatna terapija.

Srdačan pozdrav!
Dr Ana Buntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 19:40   #6092
Hvala na opsirnom odgovoru. Cink i omegu ionako redovito uzimam.
Alopecia je ucinila svoje da ali mene muci prvenstveno ta seboreja. Odnosno prhutanje.
Stupanj celavosti je bio NW4 prije transplantacije.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:18   #6093
Quote:
Dr Ana Buntic kaže: Pogledaj post
Poštovani,
najbolje bi bilo da Vas Vaš liječnik uputi specijalistu (dermatologu) na pregled i obradu, kako bi ona bila kompletna. No nažalost, naši dermatolozi često ne raspolažu s potrebnom aparaturom za pregled vlasišta, koja bi omogućila postavljanje točne dijagnoze, te terapije na temelju dermoskopskog nalaza. Stoga je moj savjet da se obratite trihologu, koji će dermoskopijom/trihoskopijom to moći.
Ok hvala na odgovoru. Prije nekih 6 mj sam kupio u ljekarni jedan novi preparat u obliku sampona i on mi je na vlasistu pospjesio rast kose. Sad sam zaboravio kako se zove.

Mislim da je kod mene i stres problem.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 01:33   #6094
Quote:
Dr Ana Buntic kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Ja sam dr. Buntić, specijalistica trihologije (medicinske grane koja se bavi problemom ispadanja kose i bolestima vlasišta). Profil sam kreirala na prijedlog pacijenata koji su smatrali da bih na taj način mogla pomoći širem krugu ljudi koji se bore s istim ili sličnim problemom kao oni. Stojim Vam na raspolaganju i nadam se da će Vam moji stručni savjeti i iskustvo doista biti od pomoći.
koje je vase misljenje o transplataciji kose?hvala unapred
rashanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 08:48   #6095
SEBOREJA,OPADANJE KOSE

Lijepi pozdrav
Seboreju imam već 15-ak godina
čitajući ovu temu naišao sam na poruku o Švicarcu SWISS TEMPLES, koji je pravi majstor za problem ćelavosti (preporučujem da pročitate njegovu stranicu)
Za sada koristim samo dio tretmana, koji mi se pokazao odličan za seboreju
Javljam se nakon 1 mj. korištenja slijedećeg tretmana: na vlasište stavljam svaki drugi dan ricinusovo ulje pomješano sa etanolom u odnosu 70% ricinus i 30% etanol, stavim kapu za tuširanje, držim 10 sat i operem šamponom(1X)-nikakav poseban šamponom.
vlasište čisto, bez svrbeža, bez vidljivih ljuskica,ja presretan
pijem i ricinusovo ulje-2 ml dnevno
također, mislim da kod mašćenja mi je pomogao i zeleni smoothie kojeg pijem 1 lit. dnevno već godinu dana
nadam se da će ovo nekome pomoći
ako tko ima pitanja...
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 10:40   #6096
ne mogu editirati gornju poruku, ispravak: mješavinu držim na glavi 1 SAT
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:39   #6097
Quote:
rashanov kaže: Pogledaj post
koje je vase misljenje o transplataciji kose?hvala unapred
Poštovani,
adekvatna se metoda liječenja alopecije određuje na osnovi stupnja prorijeđenosti i stanja folikula. U početnim stadijima i kod pacijenata mlađe dobi to su u pravilu medicinski tretmani, dok je u uznapredovalim stadijima gubitka kose tranplantacija odlična i ujedno jedina učinkovita metoda za postizanje potpune, prirodne gustoće kose i trajnih rezultata.

Niz je čimbenika koji određuju je li pojedinac dobar kandidat za presađivanje kose; forma i stupanj prorijeđenosti, dob, zdravstveno stanje, karakteristike donorske regije i pacijentova očekivanja. Iz tog je razloga neophodno prethodno se konzultirati sa specijalistom za kosu i odluku o podvrgavanju istoj ne donijeti ishitreno. Jednako je tako važno pripaziti pri odabiru klinike, odnosno kirurga koji će izvesti transplantaciju.

Srdačan pozdrav!
Dr Ana Buntic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 21:59   #6098
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav
Seboreju imam već 15-ak godina
čitajući ovu temu naišao sam na poruku o Švicarcu SWISS TEMPLES, koji je pravi majstor za problem ćelavosti (preporučujem da pročitate njegovu stranicu)
Za sada koristim samo dio tretmana, koji mi se pokazao odličan za seboreju
Javljam se nakon 1 mj. korištenja slijedećeg tretmana: na vlasište stavljam svaki drugi dan ricinusovo ulje pomješano sa etanolom u odnosu 70% ricinus i 30% etanol, stavim kapu za tuširanje, držim 10 sat i operem šamponom(1X)-nikakav poseban šamponom.
vlasište čisto, bez svrbeža, bez vidljivih ljuskica,ja presretan
pijem i ricinusovo ulje-2 ml dnevno
također, mislim da kod mašćenja mi je pomogao i zeleni smoothie kojeg pijem 1 lit. dnevno već godinu dana
nadam se da će ovo nekome pomoći
ako tko ima pitanja...
Probao ricinusovo ulje a isto tako i bademovo. Nazalost nista nije pomoglo za seboreju.
i kakav je to zeleni smoothie???
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:02   #6099
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ok hvala na odgovoru. Prije nekih 6 mj sam kupio u ljekarni jedan novi preparat u obliku sampona i on mi je na vlasistu pospjesio rast kose. Sad sam zaboravio kako se zove.

Mislim da je kod mene i stres problem.
Mozda sampon sa minoxidilom? Ako da, nista novo ni inovativno. Ali nebitno samo ako pomaze. Nek ne povrati optalu kosu nek bar sacuva i zastiti postojecu to je veliki uspjeh.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:32   #6100
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ok hvala na odgovoru. Prije nekih 6 mj sam kupio u ljekarni jedan novi preparat u obliku sampona i on mi je na vlasistu pospjesio rast kose. Sad sam zaboravio kako se zove.

Mislim da je kod mene i stres problem.
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Mozda sampon sa minoxidilom? Ako da, nista novo ni inovativno. Ali nebitno samo ako pomaze. Nek ne povrati optalu kosu nek bar sacuva i zastiti postojecu to je veliki uspjeh.
i kako se zove taj šampon?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.