Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2011., 00:49   #41
Valjda kupalište.

OT: Išao sam na Poguese besplatno. I Shane je bio trijezan. Dvostruka rijetkost.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 00:51   #42
veze i vezice nemam i ne trazim. ne volim se gurati preko reda. nisam to radila ni kao mladja. to mi je posebno ruzno ako je rijec o medicinskim uslugama.

ako ljetujemo, onda odemo u kucu od njega i njegove rodbine, ali u principu idemo rijetko i najmanje je koristimo od sve rodbine. ne promatram to kao neki veliki popust, nitko tamo nama ne nosi ciste rucnike i dorucak u sobu, niti ikome uzurpiramo prostor.

tu i tamo moj dragi dobije testni auto iz redakcije (automobilisticki casopisi) pa bude i besplatno gorivo, ali to je rijetko, sad svi rezu troskove pa tako i redakcije dobivaju manje auta. tu iskoristimo priliku da otputujemo bez da razmisljamo o tome koliko ce nas kostati put. no ne idemo predaleko, auto na raspolaganju bude uglavnom svega 2-3 dana. nije da na taj nacin mozemo proputovati cijelu europu.

hranu svu kupujemo sami. ponesto (gljive, sumsko voce, medvjedji luk...) uberemo sami, ali ne mnogo i ne cesto. ako mi netko nekad pokloni bocu ulja, nesto povrca, kobasicu od divljaci, susene jabuke ili domaci sok, to ne racunam kao popust jer ne dobivam nista u velikim kolicinama i na redovnoj bazi. to jednostavno promatram kao poklon, bas kao kad mi netko pokloni bombonijeru, pisaci pribor ili nesto od kozmetike. nije nesto sto mozes ocekivati svaki cas i na sto se mozes osloniti. vrt nemam. od roditelja imamo samo moju mamu koja bas i nema vremena i mogucnosti da radi vrt.

za razne popravke i poducavanja se ne volim previse oslanjati na prijatelje i rodbinu. normalno mi je pitati za nesto sitno, ali u vecini slucajeva samo pitam za savjet ili jednokratnu pomoc. uzajamno pomaganje jest normalno, ali sve ima svoje granice. ne bih mogla od nekoga traziti da mi besplatno daje instrukcije ili da mi konstantno vrsi popravke samo zato sto mi je rod, to mi je malo bezobrazno jer te stvari ipak zahtijevaju trud i vrijeme, a ljudi ih inace rade za novac. oni koji traze takve usluge i misle da je to tebi ''cas posla'' mi znaju djelovati kao da zapravo ne cijene ni tebe, ni tvoj trud. kao kad te netko zamoli da mu ''nesto sitno'' prevedes, ti pristanes, a onda skuzis da to bas i nije ''sitno'' i krepas od posla, al' glavno da oni znaju da je to tebi piece of cake. jos ti kazu ''ma smuljaj ti to, ne mora to bit' super''... nisam cesto bila u takvim situacijama, ali uvijek mi je bilo glupo ili neugodno naplatit'. ako cu i prihvatiti novac, a necu sama postavljati cijenu, onda se uvijek potrefi neki majmun koji misli da je posteno da ti da dvije kune po kartici ili pedeset kuna za vise sati. drugi pak daju previse i toliko ti tutkaju da se jedva uspijevas obranit' pa ti opet bude neugodno... ne znam. nazovite me sebicnom, ali nekako mi je pametnije sto vise izbjegavati odradjivanje takvih poslova prijateljima i rodbini.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 00:59   #43
ne znam kako je glora smislila temu, ali nitko još nije spomenuo kako ti popusti idu u ciklusima.
to što ja dobijem nešto(ne baš popust, više dar/uslugu), ja to vratim.
tu je ona ljepota u odnosima. ja napravim nešto, ti napraviš nešto drugo, oboje profitiramo, svi sretni.
ja sam sretna kad dobijem bocu vina od frenda jer ima vinograd. baš mi je drago jer se mene sjetio, a ja eto vino baš volim.
ja volim peć kolače a on ne i onda mu dođem s tortom, on sretan, ja vesela koliko mi se on veseli
i još brdo takvih primjera
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 02:16   #44
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ne znam kako je glora smislila temu, ali nitko još nije spomenuo kako ti popusti idu u ciklusima.
to što ja dobijem nešto(ne baš popust, više dar/uslugu), ja to vratim.
tu je ona ljepota u odnosima. ja napravim nešto, ti napraviš nešto drugo, oboje profitiramo, svi sretni.
ja sam sretna kad dobijem bocu vina od frenda jer ima vinograd. baš mi je drago jer se mene sjetio, a ja eto vino baš volim.
ja volim peć kolače a on ne i onda mu dođem s tortom, on sretan, ja vesela koliko mi se on veseli
i još brdo takvih primjera
valjda je namijenjena tome da ljudi jednostavno navedu ono cime su blagoslovljeni, a za sto bi inace morali izdvojiti vise novca, truda ili vremena.

naravno da se ti ''popusti'' i toplina o kojoj govoris nerijetko mijesaju (npr. deda ti ima vocnjak pa si opskrbljena hrpom jabuka koje em su zdrave, em ti za njih ne treba kes. a mog'o je bit' proklet i te jabuke prodat' ili napunit' samo svoju guzicu.). i naravno da se mnoge stvari ne mogu svesti na pluseve i minuse i ne ocekuju neko konkretno poravnavanje racuna. tu nema mjesta vaganju i stvari jednostavno idu prirodno, a razne usluge i stvari nas ne kostaju, bas kao kad si ti u plusu cim vidis prijateljevo ozareno lice.
ali jedno su ti izrazi topline i normalno pomaganje, a drugo kad se jedna strana pocne osjecati lose i kad ne dobiva postovanje, tu je vec teze biti ''topao'' (npr. kad ti ulijecu oni primjerci koji se javljaju samo kad nesto trebaju, a onda ponovo okrenu guzicu).

inace, naravno da je ovaj moj post inicijalno bio duzi, ali sam skuzila da mi se gotovo svi primjeri svode na hranu pa sam ih malo reducirala.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 08:41   #45
Mama me snabdijeva povrćem iz vrta, tata ponekim voćem, orahe u životu nisam kupila, bratu se obraćam kad trebam bilo što oko tehnike (kupnje, prodaje, savjeta u izboru). Šogorica me šišala i bojala kosu dok sam bila mlađa i nezahtjevnija. Imam nećaka koji bi me naučio plesati, samo da hoću. :zlato tetkino:
Kod njegovih roditelja imamo smještaj na moru pa ne plaćamo (zato si i možemo priuštiti odlazak na more dva puta godišnje).
Bratić nam je radio keramičke radove u stanu i na selu i nije htio da mu platimo (iako smo ga mi tražili zato da bi nešto zaradio, a i stručnjak je pravi).
Imam prijatelja koji me snabdijeva dobrim filmovima, serijama i daje dobre preporuke za glazbu.

Nemam rodbinu ni prijatelje na dobrim i važnim funkcijama, tako da nemam štele kod zapošljavanja, dobivanja kredita, odobravanja većeg limita na karticama , dobivanja popusta kod kupnje i sl. Ali, zadovoljna sam jer znam da nikome ništa ne dugujem, i da je ovo gore spomenuto i te kako vrijedno.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:24   #46
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Jao, mrzit ćete me...
ja neću

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nedavno sam kupio deset pari bokserica na popustu u H&M-u, bile su po 2.5 CHF par. Kamo sreće da mi je prodavačica bila još i tetka, možda bi mi dala da joj dodirnem onu prekrasnu sisu.
jel vake?



Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ok, sjetila sam se dvije stvari: kao čkanica HAKa imala sam jedno vrijeme popust na gorivo na Tifonu i
dobila sam od šefa često karte za kino. jel to taj popust?
jeste

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
valjda je namijenjena tome da ljudi jednostavno navedu ono cime su blagoslovljeni, a za sto bi inace morali izdvojiti vise novca, truda ili vremena.
tako je
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:50   #47
sjetila sam se još.

imam frendicu koja u dućanu kozmetike ima zaposlenički popust.
pa ga dade i meni, kad dođem, rijetko nažalost.
trebala bih kupovati više kozmetike.

a i frend nam je za đaba sastavljao namještaj i montirao rasvjetu.
drugi nam je sredijo kupnju kompjutera za sitne pare i na njega natrkeljao svakakih zgodnih softvera.
netko je spomenuo pougse. i ja sam bila na pougsima besplatno. i na još nekim koncertima. i utakmicama.
i teniske terene koristimo zabađaba.

gloro, hvala ti!

natjerala si me da osvijestim koliko sam blagoslovljena!!!
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:59   #48
Muž ima službeni auto na korištenje i benzin.
Nije nešto lijep ni udoban (auto, ne muž) ali vrijedi zlata.
35 vikenda u godini smo na nekakvim izletima, pretresli smo Hrvatsku i Sloveniju uzduž i popreko a širimo se i na Italiju.
I još jedna stvar,najbojli prijatelj u Parizu a avonske karte jeftine!10 dana svake godine!Ljubomorna sam sama na sebe zbog toga
bellevue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 09:59   #49
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ja neću
Pametna žena.

Ja bih se instant mijenjala za besplatno maslinovo ulje i svježe domaće povrće.

Jao, ne smijem ni pomisliti. Raspametim se kad mi bivša svekrva povremeno pošalje paradajza, luka, blitve, mahuna, cikle, patlidžana, zelja...
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:32   #50
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
OT: Išao sam na Poguese besplatno. I Shane je bio trijezan. Dvostruka rijetkost.
Nisam išla
Iako, drago mi je što ga nisam vidjela trijeznog.


Eh, da...mrzim Perzefonu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:38   #51
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post

gloro, hvala ti!

natjerala si me da osvijestim koliko sam blagoslovljena!!!


Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pametna žena.
nisam pametna, nego imam i ja podosta besplatnih kozmetičkih usluga

edit: e da, sjetih se nešto, imate li koga tko vam sređuje kazne za prometne prekršaje?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:40   #52
ma da, super je obilje kojim te drugi darivaju
mada, ja sam jednako ili barem tu negdje sretna kad ja mogu nekom drugom tako nešto napraviti.
znate kad nešto radite lako, bez puno truda a s guštom, pa razveselite nekog kom je to iznimno važno bilo
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:42   #53
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ma da, super je obilje kojim te drugi darivaju
mada, ja sam jednako ili barem tu negdje sretna kad ja mogu nekom drugom tako nešto napraviti.
znate kad nešto radite lako, bez puno truda a s guštom, pa razveselite nekog kom je to iznimno važno bilo
moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.
kozmička pravda i te fore.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:47   #54
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.
kozmička pravda i te fore.
e, tako je i meni. bože, što je ovo blagoslovljen topic!
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 10:54   #55
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.
kozmička pravda i te fore.
baš to
samo treba krenut i počet davat

Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
e, tako je i meni. bože, što je ovo blagoslovljen topic!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:03   #56
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.
kozmička pravda i te fore.
i moji imaju istu filozofiju nego otkad znam za sebe, moji starci redovito familiji i bližim prijateljima nešto doniraju, ovisno o godišnjem dobu tako će dobiti rakiju, vino, orahovac, višnjevac, lavandu, voće i povrće, kulen i šunku, ... al iskreno ja baš i nemam neki osjećaj da tu postoji reciprocitet u materijalnom ili uslužnom smislu, možda jedino u kozmičkom
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:05   #57
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
i moji imaju istu filozofiju nego otkad znam za sebe, moji starci redovito familiji i bližim prijateljima nešto doniraju, ovisno o godišnjem dobu tako će dobiti rakiju, vino, orahovac, višnjevac, lavandu, voće i povrće, kulen i šunku, ... al iskreno ja baš i nemam neki osjećaj da tu postoji reciprocitet u materijalnom ili uslužnom smislu, možda jedino u kozmičkom
pa da.
ne dobiš od tih kojima si dao, nego od nekih šestih.
inače bi se radilo tek o trgovini.
ovako je romantičnije, ne?
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:44   #58
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Nisam išla
Iako, drago mi je što ga nisam vidjela trijeznog.
Meni jest. Koncert je bio solidan, lijepo ih je bilo vidjeti u originalnoj postavi. Trajao je sat i pol, pretpostavljam da Shane nije mogao izdržati dulje s obzirom na krvnu sliku.

No bio pijan ili trijezan - jednako je nerazumljiv. Najavljivao je svaku pjesmu, nešto i govorio - no od svega toga uspijevao sam razumjeti samo fuckin'. Ne treba njemu bočica nego vrhunski zubar protetičar.

I da, ima čovjek sluha, nijednom nije pogriješio u intonaciji. Podsjetio me na Satchma - imaš dojam da mu je raspon glasa pet tonova, ali ne falša.

A ostatak benda... Eh, da sam prije tridesetak godina znao da se na harmonici može svirati i pank, gdje bi mi bio kraj.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 12:52   #59
Svašta nešto dobijem. Od domaćeg povrća, sireva, čajeva do kozmetike i odjeće, usluga
Sram me pisati sve

Veza nemam.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 13:19   #60
Quote:
kukuriku kaže:
moja mater uvijek govori da ne može ona toliko nadavat, koliko joj se vraća.

tako je i meni
imam popusta na sve strane

ovo mi je,kao čkanici HAKa , ipak uspjelo promaknuti
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kao čkanica HAKa imala sam jedno vrijeme popust na gorivo na Tifonu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.