Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2009., 23:39   #21
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Mislim da je Alan spominjao da se može jesti i da su sama zrnca puno zdravija od samog kefira.
Da, kefir zrnca su odlicna, zdrava i djelotvornija od samog kefira napitka.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 11:54   #22
ajme hvala ti..smirila si me jer sam se već počela brinuti da mi gljiva odumire-baš me brat zezao da joj probam dati umjetno disanje usta na usta pa možda oživi
a koliko i kako se može gotov kefir držati u frižideru?
šta zrnca se mogu jesti, a šta ako nakon toga popijem mlijeka- stvorit će mi se kefir u želucu?
a radite vi pauzu? ja mislim da neću, jedino ako nije stvarno neophodno?
i da, je li tko imao dobra iskustva sa tom gljivom u borbi protiv kandide?

eto....hvala
martelinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:55   #23
Quote:
martelinka kaže: Pogledaj post
ajme hvala ti..smirila si me jer sam se već počela brinuti da mi gljiva odumire-baš me brat zezao da joj probam dati umjetno disanje usta na usta pa možda oživi
a koliko i kako se može gotov kefir držati u frižideru?
šta zrnca se mogu jesti, a šta ako nakon toga popijem mlijeka- stvorit će mi se kefir u želucu?
a radite vi pauzu? ja mislim da neću, jedino ako nije stvarno neophodno?
i da, je li tko imao dobra iskustva sa tom gljivom u borbi protiv kandide?
Kefir moze odumirati, to se desava kad ga se izgladnjuje, onda odlazi u neku vrstu hibernacije, iz koje se nekad moze, a nekad ne vratiti u aktivno stanje. Uostalom, o tome i tako ima dosta na ovoj stranici (vec je prije stavljena ovdje) http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Sto se tice stajanja u frizideru, bez problema moze stajati u istoj kolicini mlijeka u kojoj je bio prije odmora oko tjedan do dva. U vecim kolicinama mlijeka i malo duze. Jasno da je kefir tada malko drugacijeg okusa, jer se aktiviraju drugi procesi, ali je i dalje jestiv.

Kad se jedu kefir zrnca, oni integriraju i druge bakterije i kvasce, koji se ne nalaze u samom kefiru u tako velikoj kolicini. Zato je kvalitetniji. Inace, ne, proizvodnja kefira se ne moze desavati u zelucu na onaj nacin kako vi to zamisljate, ali svakako da uzimanje kefira moze pomoci osobama koje su netolerantne na laktozu da ju probavljaju puno lakse, pa cak i da probavljaju bez ikakvih problema. Recimo, ja sam takav slucaj, prije bih od mlijeka imao cijelu buru u trbuhu (jasno, i sam Crohn je tu i te kako kriv), a sada bez prebolem uzimam mlijeko, iako jasno, pijem samo kefir, posto mlijeko i tako nije zdravo pa ga nastojim trositi sto manje (kefir jer je on ipak vise zdrav, nego sto je uzimanje mlijeka stetno).

U borbi protiv kandide, kefir je svakako bitan, pogotovo kao nacin za unos probiotika, ali bih ja tu svakako ukljucio MMS, srebro, lugola, a ni prebiotici nisu losa ideja, ali ipak treba biti probiotika, da bi prebiotici imali sto pametnog raditi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 00:10   #24
hvala na savjetima......iako mi nije jasno otkud ta uputstva onda,pa nisu ih izmislili....o.k. i kod mene se pije bez prekida,ali zasto pise da se mora pauzirati??mozda moze stetiti ipak
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 01:19   #25
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima......iako mi nije jasno otkud ta uputstva onda,pa nisu ih izmislili....o.k. i kod mene se pije bez prekida,ali zasto pise da se mora pauzirati??mozda moze stetiti ipak
Neznam zašto bi štetilo, na ovoj stranici je detaljno objašnjeno o kefir zrncima i piše da se mogu jesti.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:10   #26
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Neznam zašto bi štetilo, na ovoj stranici je detaljno objašnjeno o kefir zrncima i piše da se mogu jesti.
hvala ti puno....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:32   #27
Quote:
oraščić kaže: Pogledaj post
hvala na savjetima......iako mi nije jasno otkud ta uputstva onda,pa nisu ih izmislili....o.k. i kod mene se pije bez prekida,ali zasto pise da se mora pauzirati??mozda moze stetiti ipak
Pise zato sto se uvijek moraju ograditi od svega, pa onda savjetuju i prekide. Ja osobno pijem bez prekida, meni pomaze i dalje, a nemam nekih problema. Jasno, ako ti zelis raditi prekide, samo naprijed.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:21   #28
Nabavila sam i ja gljivu ..nisam baš očekivala takvu zrnatu, jer sam prije dosta godina imala isto neku kompaktnu pa sam mislila da je ovo isto. Uglavnom tada, kad sam imala onu gljivu moj brat se družio s dečkom kojeg su zvali "Stojo trista prišta"...pretpostavljam da je jasno da je imao lice puno bubuljica, dok moja mama nije dala njegovoj mami gljivu i njegovo lice se potpuno očistilo. A onda je dobio nadimak "Stojo avijatičar" jer je neko vrijeme nosio naočale bez jednog stakla
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:24   #29
e izgleda da su moje gljivice otisle malo na odmor - u hibernaciju ...stavila sam ih juce sve po receptu i kao da se nista nije desilo - sve stoji kao juce ...tek tek se pocela odvajati mast od mleka, nema nikakvog mirisa nista ... jooj ... da li ustvari treba da ima neki jaci miris , ili da se oseti malo na alkohol pa da znas da je kefir spreman ... moze li neko malo opisati kako ustvari treba da izgleda kefir koji je "uspeo"
menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:07   #30
moja gljiva radi nešto poput kiselog mlijeka, probat ću je sutra staviti u punomasno mlijeko.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 14:56   #31
Quote:
menora kaže: Pogledaj post
moze li neko malo opisati kako ustvari treba da izgleda kefir koji je "uspeo"
Evo, a ja cu ponovno dati link koji sam dao ne znam koliko puta: http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Cak ako netko i ne zna engleski, gore se nalaze lijepe slike, koje jasno, govore nekad vise nego 1000 rijeci, pa ih pogledajte. Tu se sasvim lijepo moze vidjeti kako izgleda kad se pocne desavati separacija zgrusanih bjelancevina (curd) i sirutke (whey), kako izgleda potpuna separacija i tako to.

@izgubljena i ostali

Kefir, jogurt, kiselo mlijeko i slicne stvari ustvari imaju jako slican okus iz jednostavnog razloga, bakterije obrade laktozu (kompleksni secer) u lakticnu kiselinu, od tuda taj karakteristicni okus. Sam kefir kad jos malo fermentira, zbog komponente kvasaca ima jos neke arome, ali ukratko, sve to ima od oka slican okus. Naravno, bitno je koje su bakterije ucestvovale u fermentaciji, one se onda nalaze i u napitku.

Tko zna engleski, na linku ima stvarno informacija, znat ce sve sto se ima znati o kefiru, mlijecnom ili vodenom, nema veze. A i jos nekim stvarima.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 05:46   #32
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Evo, a ja cu ponovno dati link koji sam dao ne znam koliko puta: http://users.sa.chariot.net.au/~dna/Makekefir.html

Cak ako netko i ne zna engleski, gore se nalaze lijepe slike, koje jasno, govore nekad vise nego 1000 rijeci, pa ih pogledajte. Tu se sasvim lijepo moze vidjeti kako izgleda kad se pocne desavati separacija zgrusanih bjelancevina (curd) i sirutke (whey), kako izgleda potpuna separacija i tako to.

@izgubljena i ostali

Kefir, jogurt, kiselo mlijeko i slicne stvari ustvari imaju jako slican okus iz jednostavnog razloga, bakterije obrade laktozu (kompleksni secer) u lakticnu kiselinu, od tuda taj karakteristicni okus. Sam kefir kad jos malo fermentira, zbog komponente kvasaca ima jos neke arome, ali ukratko, sve to ima od oka slican okus. Naravno, bitno je koje su bakterije ucestvovale u fermentaciji, one se onda nalaze i u napitku.

Tko zna engleski, na linku ima stvarno informacija, znat ce sve sto se ima znati o kefiru, mlijecnom ili vodenom, nema veze. A i jos nekim stvarima.
hvala Alane , ispada kao da nista nisam citala

E sada mi je uspeo kefir jupiii - gust je kao kiselo mleko njam njam ... vratih gljivice iz lagane hibernacije tako sto sam prvo gljivice ipak posula sa prstohvatom secera pa zalila sa mlekom ; drugi kefir sam napravila bez secera,nisam prala gljivice i evo vidim da je ovaj jos gusci od prvog
Ziveli
menora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 11:32   #33
može li mi netko preporučiti mlijeko koje je što manje obrađeno, a mogu ga kupiti u marketu? kakvo vi koristite?
nisam u mogućnosti svakodnevno nabavljati pravo, domaće mlijeko..
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 16:35   #34
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
može li mi netko preporučiti mlijeko koje je što manje obrađeno, a mogu ga kupiti u marketu? kakvo vi koristite?
nisam u mogućnosti svakodnevno nabavljati pravo, domaće mlijeko..
U marketu je nemoguce nabaviti mlijeko koje nije homogenizirano i pasterizirano, ili pak u slucaju UHTa sterilizirano. A ako me netko moze demantirati, to bi bilo super za sve nas, te bih se stvarno veselio tome da me netko demantira.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 22:04   #35
pozdrav ekipa sa gljivama
moze li se negdje nabaviti kefirna gljiva u nasoj zemlji ili samo preko razmjene?
i sam bih malo udarao po kefiru . .
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 23:30   #36
Mogu ti je poslati za 2 mjeseca jer sam je obecala vec na 3 strane.Posalji mi pp za 2 mjeseca da me podsjetis.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:05   #37
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Mogu ti je poslati za 2 mjeseca jer sam je obecala vec na 3 strane.Posalji mi pp za 2 mjeseca da me podsjetis.
ok, hvala unaprijed!
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:22   #38
Esad kad sam malo bolje pogledao slike, cini mi se da sam imao nesto slicno, dobio od brata, navodno kao zdravo, bile su bijele kao alge, grudice i morao sam dodavati secer i svaki tjedan po desetak grozđica da ih odrzavam.I usput su se mnozile. Nisam imao pojma sta je to bilo, samo info da je zdravo . ..
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:48   #39
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Esad kad sam malo bolje pogledao slike, cini mi se da sam imao nesto slicno, dobio od brata, navodno kao zdravo, bile su bijele kao alge, grudice i morao sam dodavati secer i svaki tjedan po desetak grozđica da ih odrzavam.I usput su se mnozile. Nisam imao pojma sta je to bilo, samo info da je zdravo . ..
Radi se o vodenom kefiru, Australac ga naziva SKG (Sugar Kefir Grains), bitno je da se ne radi s filtriranom vodom (vrlo bitno), a vise informacija o njemu imas, jasno, na siteu od Australca, link je nize dat vec par puta. Ja sam to ovdje dobio pod imenom kristali.

Radi se o zajednici bakterija i kvasaca, ali drugacijoj, od kefira koji se hrani laktozom. Stvar je isto odlicna, daje druge probiotike.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 17:53   #40
Kvragu, pokusat cu ponovo doci do toga, ovaj puta, ako uspijem, pripazit cu malo bolje, da potraju . ..
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.