Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2010., 19:06   #81
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
A treba li se poštovati volja onih roditelja koji upisuju djecu na francuski, klavir, jedrenje, šah i pritom to skupo plaćaju? Zašto je vjeronauk važniji od nekog stranog jezika ili instrumenta? Kladim se da bi 99% pohađatelja vjeronauka mijenjalo poznavanje Biblije za poznavanje još jednog stranog jezika ili znanje sviranja nekog instrumenta. Da u školi postoji besplatni njemački, talijanski ili španjolski, sigurno bi bio popularniji od vjeronauka.

U nekim razredima više djece ide na informatiku nego na vjeronauk, odavna su rijetki razredi gdje sva djeca idu na vjeronauk.

Škole nemaju novaca za dodatnu matematiku, pripreme za natjecanja, nemaju dvorane, ali bitno da su nasrali vjeronauk u školski program. Umjesto ravnala za ploču, koriste imenik, umjesto globusa mašu po zraku. Zar par godina očekujem i izradu natalnih karata, a nakon što zaposle stotinjak astrologa po školama, neće ih bogisus izbaciti vani, kao ni časne, fratre & katehete.
Većina škola za izborni također nudi njemački i talijanski (negdje i francuski i španjolski, ovisno o broju zainteresiranih), ali je to izborni tek od 4.razreda OŠ.
Moram te razočarati, ali većina učenika ipak ide na vjeronauk. I uz njega, u prosjeku, na još jedan izborni (strani jezik ili informatiku)-ne odustaju u višim razredima od vjeronauka zbog novog izbornog.
Gustav C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:10   #82
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
A zasto ne bi imalo pravo? Topic je poceo s pitanjem sto da dijete radi 45 minuta ako ne ide na vjeronauk (ne znam zasto to ne bi njemacki ili nesto drugo). Glavni problem je sto nemaju sve skole organizirane aktivnosti za djecu koja imaju rupu u rasporedu, a ne cinjenica da se radi o vjeronauku.
Istina,samo kad je to rupa u rasporedu zbog vjeronauka onda se gleda drugačije jer roditelji koji ne upišu djete na izborni njemački nemaju ništa protiv njemačkog ,dok oni koji ne upisu djete na vjeronauk imaju štošta protiv vjeronauka.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:10   #83
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
A zasto ne bi imalo pravo? Topic je poceo s pitanjem sto da dijete radi 45 minuta ako ne ide na vjeronauk (ne znam zasto to ne bi njemacki ili nesto drugo). Glavni problem je sto nemaju sve skole organizirane aktivnosti za djecu koja imaju rupu u rasporedu, a ne cinjenica da se radi o vjeronauku.
Mislila sam da se radi o kršenju djetetovih prava,dijete se osjeća diskriminirano i to...Ako je pitanje bilo ovo što si ti navela,trebalo ga je prebaciti na Kutak za školarce.
__________________
Život može iscrpiti samo one koji se bore, a ti to nisi.
al' to se tebi ionako ne može objasnit'.
- gogz
Kasipus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 19:53   #84
Zar ne postoji predmet Etika za onu djecu koja ne pohađaju vjeronauk šta djeca lunjaju okolo dok sat ne prođe?
Bijesna Kuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 20:20   #85
Po meni je veliki propust našeg obrazovnog sustava što se nije ponudila alternativa Vjeronauku.

Super ako je taj predmet 1. ili zadnji sat. Ali ako je u sredini nastave, tko tih 45 minuta brine o djetetu?

Razredni učitelj ne jer to je njegov slobodan sat.

Dežurni nastavnik ne jer on je na svoj nastavi, dežura tijekom malog odmora.

Tko brine o tome da malo sedmogodišnje dijete u tih 45 minuta ne ode na ulicu? I tko bi snosio odgovornost da mu se tijekom tog vremena nešto dogodi?

Mene zanimaju odgovori na ta pitanja. Tko je odgovoran?

Ni knjižnica ne radi uvijek u to vrijeme, ali i da radi, ni knjižničarka za dijete nije odgovorna. Dakle, tko je?

Ako već pričamo o izbornim sadržajima, onda je izbor da/ne totalno glup.

Morala bi postojati alternativa i to u isto to vrijeme, tada bi se znala i odgovornost.

I još nešto: vama koji govorite da dijete tijekom tog vremena ode na kavicu i zapali cigaretu, možda sve to izgleda trivijalno i smiješno, ali majci koja se susreće s tim problemom ovakvi komentari mogu biti samo neukusni.
Radi se o sedmogodišnjacima, malo obzira ne bi štetilo.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:04   #86
Kada sam ja bio manji(1.-4. razred)... Sjećam se da su me zaključavali u praznoj učionici. Ne znam zašto se nikad nisam bunio. Jednom mi je bilo toliko sila na WC da sam morao obaviti nuždu u umivaoniku.
Znam da je u jednom periodu vjeronauk bio zadnji sat i to se može omogućiti jer kombinacije blok sata i jednoga sata za sve razrede kod jednog profesora su ogromne. Tako da profesor može popuniti svoju satnicu, a učenici mogu imati vjeronauk zadnji ili prvi sat.
Bio sam i u knjižnici, ali ne svaki put tako da se nekad događalo ovo ispod...
U jednom periodu(mislim 2. ili 3. razred) sam samo bio na hodniku gdje su me znali neki stariji učenici maltretirati. Nitko nije pazio na mene.
Poslije četvrtog razreda vjeronauk je uvijek bio prvi ili zadnji sat.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:19   #87
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Nemože za sve razrede bit prvi ili zadnji sat jer vjeroučitelji uglavnom još nemaju sposobnost bilokacije da budu na dva mjesta u isto vrijeme
A možda imaju
Rekla sam da je moje dijete jedino na školi koje ne pohađa vjeronauk pa prema tome da se ima volje moglo bi se složiti prvi ili zadnji sat. Ako želi.
nyla is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:26   #88
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
A možda imaju
Rekla sam da je moje dijete jedino na školi koje ne pohađa vjeronauk pa prema tome da se ima volje moglo bi se složiti prvi ili zadnji sat. Ako želi.
Aha samo zbog jednog slučaja da se radi raspored.Uostalom raspored ne ovisi o broju slučajeva.Baš suprotno da ih je puno imalo bi smisla traziti sto traziš.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:31   #89
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Aha samo zbog jednog slučaja da se radi raspored.Uostalom raspored ne ovisi o broju slučajeva.Baš suprotno da ih je puno imalo bi smisla traziti sto traziš.
Pa nastavnici koja ima samo niže razrede je i tak svejedno koji će razred imati prvi a koji zadnji sat. Pa ako u nekom razredu ima i jedno dijete, zašto ne bi izašla u susret? Al ak razmišlja kao ti nema smisla niti tražiti tak nešto. Nisam ni za starije dijete radila problem, pa neću ni sad.A da bi se moglo-moglo bi se! Alne, moje dijete je krivovjerac pa nek onda čeka u hodniku
nyla is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:34   #90
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Aha samo zbog jednog slučaja da se radi raspored.Uostalom raspored ne ovisi o broju slučajeva.Baš suprotno da ih je puno imalo bi smisla traziti sto traziš.
Nevažno koliko "slučajeva" Škola ima odgovornost prema tom djetetu za vrijeme nastave, i morala bi se pobrinuti za sigurnost tog djeteta i sadržaj koji mu može ponuditi dok njegovi šulfrendovi slušaju vjeronauk.
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:36   #91
Quote:
Crna dalija kaže: Pogledaj post
Po meni je veliki propust našeg obrazovnog sustava što se nije ponudila alternativa Vjeronauku.
A po meni je još veći propust što je dozvoljena vjeronaučna nastava unutar škole
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:44   #92
...meni je izgovor da vjeronauk ne može svima biti prvi ili zadnji sat poprilično nategnut...pa ne moraju svi razredi imati vjeronauk isti dan zaboga...mi smo uvijek imali vjeronauk zadnji sat tako da oni koji ne idu mogu otić doma ranije...a radi se o gradskoj školi koja je pokrivala 3-4 kvarta i imala popriličan broj djece i razreda...vjeronauk je bio razvučen kroz cijeli tjedan ali nikad usred nastave
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:47   #93
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...meni je izgovor da vjeronauk ne može svima biti prvi ili zadnji sat poprilično nategnut...pa ne moraju svi razredi imati vjeronauk isti dan zaboga...mi smo uvijek imali vjeronauk zadnji sat tako da oni koji ne idu mogu otić doma ranije...a radi se o gradskoj školi koja je pokrivala 3-4 kvarta i imala popriličan broj djece i razreda...vjeronauk je bio razvučen kroz cijeli tjedan ali nikad usred nastave
A poštapalica zaboga bas ti je u kontekstu teme
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:53   #94


...ma ne znam, ako im fali vjeroučitelja da organiziraju taj prvi i zadnji sat svima, nek zaposle još koga, dat će bog
...još bolje nek zatraže od lokalne crkvene zajednice da im pošalje mlade švore i popove ako im je fakat stalo do širenja božjeg nauka...
...inače smatram da vjeronauku nije mjesto u školi ni pod razno, ali o micanju istog možemo samo sanjati dok su ovi ugovori na snazi

...čovječe, kako im nije bed razbucat djeci nastavu radi vlastite komocije, ajd da se radi o srednjoškolcima, njima je svaka pauza ionako zakon, ali prvašićima
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 21:57   #95
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
A možda imaju
Rekla sam da je moje dijete jedino na školi koje ne pohađa vjeronauk pa prema tome da se ima volje moglo bi se složiti prvi ili zadnji sat. Ako želi.
A zašto bi tvoje dijete bilo posebnoToliko posebno da bi se zbogg njega mijenjala satnica
Jbt neki zabirali da su dijeca prinčevi pa ono
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.09.2010., 22:02   #96
Quote:
gica kaže: Pogledaj post


...ma ne znam, ako im fali vjeroučitelja da organiziraju taj prvi i zadnji sat svima, nek zaposle još koga, dat će bog
...još bolje nek zatraže od lokalne crkvene zajednice da im pošalje mlade švore i popove ako im je fakat stalo do širenja božjeg nauka...
...inače smatram da vjeronauku nije mjesto u školi ni pod razno, ali o micanju istog možemo samo sanjati dok su ovi ugovori na snazi

...čovječe, kako im nije bed razbucat djeci nastavu radi vlastite komocije, ajd da se radi o srednjoškolcima, njima je svaka pauza ionako zakon, ali prvašićima
Da.Sve radi par slučajeva tj velike manjine nek se mijenja i prilagođava i ne razbucava djecu škola i vjeroučitelji nego roditelji koji kad ne upišu djecu na vjeronauk žele još neki poseban tretman i rade drame od svega. i odlučuju o satnici predmeta koji im djete ne pohađa.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.09.2010., 22:18   #97
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Da.Sve radi par slučajeva tj velike manjine nek se mijenja i prilagođava i ne razbucava djecu škola i vjeroučitelji nego roditelji koji kad ne upišu djecu na vjeronauk žele još neki poseban tretman i rade drame od svega. i odlučuju o satnici predmeta koji im djete ne pohađa.
Jel se ti šališ??
Vjeronauk je izborni predmet. Isto kao i strani jezik, isto kao i informatika. Za kog je qrca onda taj vjeronauk organiziran u redovnoj satnici, ako su ostali izborni predmeti organizirani u suprotnoj smjeni? Uopće zašto je organiziran vjeronauk u školi???
Perfidna igra kako zaglupiti ljude koji se ne daju rado nasanjkati vjerskom demagogijom Lijepo u rukavicama iznegirati da se u društvu, u školi, u razredu nalaze i oni različiti, ili naprosto djeca roditelja koji su dovoljno pametni da ne šalju dijete na vjeronauk
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:19   #98
Kod Amera koji su 300x religiozniji od nas bi na vjeronauk u školi pljusnulo toliko tužbi da bi i država i Crkva bankrotirale...

To organizirano maltretiranje djece plaćeno poreznim novcem je groteskno.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:21   #99
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Jel se ti šališ??
Vjeronauk je izborni predmet. Isto kao i strani jezik, isto kao i informatika. Za kog je qrca onda taj vjeronauk organiziran u redovnoj satnici, ako su ostali izborni predmeti organizirani u suprotnoj smjeni? Uopće zašto je organiziran vjeronauk u školi???
Perfidna igra kako zaglupiti ljude koji se ne daju rado nasanjkati vjerskom demagogijom Lijepo u rukavicama iznegirati da se u društvu, u školi, u razredu nalaze i oni različiti, ili naprosto djeca roditelja koji su dovoljno pametni da ne šalju dijete na vjeronauk
Da.Znači svega par roditelja je pametno a ostali glupi.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:22   #100
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Da.Sve radi par slučajeva tj velike manjine nek se mijenja i prilagođava i ne razbucava djecu škola i vjeroučitelji nego roditelji koji kad ne upišu djecu na vjeronauk žele još neki poseban tretman i rade drame od svega. i odlučuju o satnici predmeta koji im djete ne pohađa.
...ček malo, po meni ovdje uopće nije bitno što se radi konkretno o vjeronauku...na stranu moje osobno mišljenje o tome...da se radi o bilo kojem drugom izbornom predmetu jednostavno nije normalno ni logično da izborni premet kojeg ne upiše 100% djece bude smješten usred obvezne nastave...jebate, pa meni na faksu vode računa o tome da obavezni kolegiji budu što više spojeni i da oni izborni budu tek popodne mislim da je ovo nedopustivo za osnovnu školu
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 05.09.2010. at 22:59.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.