Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 10:32   #61
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
Da li Jeremiah 8:8 potvrđuje da će biblija (božija objava ) biti iskrivljena od strane ljudi tokom vremena ?

http://www.islamway.com/english/imag...radictions.htm
<<< (Greške možete vidjeti na ovom linku. A Bog ne govori kontradiktornim tekstom )

8 Kako govorite: Mudri smo, i zakon je Gospodnji u nas? Doista, gle, laž učini lažljiva pisaljka književnička. [ Jeremija 8:8 ]

Drugo pitanje za poštovane kršćane. Da li je Mojsije znao da će se objava iskriviti nakon njegove smrti ? Ako pogledamo Ponovljeni zakon 31- 25 do 29 gdje piše :

Zapovedi Mojsije Levitima, koji nošahu kovčeg zaveta Gospodnjeg, govoreći:

26 Uzmite ovu knjigu zakona i metnite je pokraj kovčega zaveta Gospoda Boga svog, da bude onde svedok na vas.

27 Jer znam nepokornost tvoju i tvrdi vrat tvoj. Eto, dokle sam još živ s vama, do danas, bejaste nepokorni Gospodu; a kamoli kad ja umrem?

28 Skupite meni sve starešine od plemena svojih i upravitelje svoje da im kažem da čuju ove reči, i da im zasvedočim nebom i zemljom.

29 Jer znam da ćete se po smrti mojoj pokvariti, i zaći s puta koji vam zapovedih; i zato će vas zadesiti ovo zlo najposle, kad stanete činiti što je zlo pred Gospodom gneveći Ga delom ruku svojih.


Knjiga Mojsijeva je predočila iskrivljenje biblije. To potvrđuje Jeramaiah oko 826 godina kasnije
puno si ti to nešto preokrenuo, da li namjerno ili zbog nerazumijevanja, ne znam

ne radi se o tome da je Pismo iskrivljeno, nije jer su ga pisali pažljivo odabrani Božji proroci a ne bilo tko, dobro nešto od toga je pisao i Salamon ali i on je tada bio nadahnut

radi se o tome da su neki htjeli iskrivljavati riječima tj. ono što je već bilo napisano počeli tumačiti na svoj način, kako njima odgovara
e na te se mislilo i oni su spomenuti u citaju koji si naveo, Jeremija

ono što je pak rekao Mojsije, pa dobro im je rekao, sjetimo se samo farizeja kasnije, oni su bili poznati po tome da se Zakona zamalo pa uopće nisu držali ali su počeli pisati neke svoje izmišljene odredbe kako bi dodatno pokoravali narod za sebe, primjerice, na sabat se niko nije smio sagnuti i zavezati žnjiranac ak mu se razveže il pak spašavat ovcu ako upadne u bunar i sl. idiotarije od pravila (e to je ta "lažna pisaljka")

tako da Biblija kao takva i dalje stoji netaknuta i jedina istinita
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.