Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2011., 20:05   #21
Quote:
striker kaže: Pogledaj post
znam za voyager-e al mislio sam da ih ima jos,,,koji su poslati van sustava,,,
Ali sta je sa ovim sto pice po nasem sustavu,,,

i vidim gore da je glavni problem energija jel valjda sto je dalje od sunca manje energije za solarno,,nego kad su rusi jos negdje 60-tih rusi lansirali onaj ladn rover bez posade "prije amera" znam da je taj bio pogonjen nekim mini reaktorom neda mi se sad goooglat kasnje cu nego jel se to moze u danasnje vrjeme koristit (naravno da moze ) mozel neko podobnije o tom mini reaktoru ili sta je vec ,,i dal moze u satelite il slicno kad su vec 60-tih snjima baratali
Stvarno si lijen...dobro su ti rekli....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:25   #22
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisi ukazao na grešku jer ne možeš odgovoriti niti na jedno pitanje koje ti je postavljeno u vezi "ukazivanja" na grešku zato ti se i ne sudjeluje. Ovo s raketlama...bolje da ne komentiram...Jezičnim čistunstvom sam proglasio jer je potpuno nebitno za raspravu ali kad si već temu razvio i ne možeš odgovoriti na moja pitanja...mislim da je satelit ipak točno.
Nije - hoće li to ikad napraviti puni krug oko galaksije, a i da napravi, hoće li to biti stabilna orbita? A čak i da se to dogodi, to nije lansirano s tim ciljem, i generalno gledano, na Sunce se NE gleda prirodni satelit središta galaksije.
To NIJE jezično čistunstvo nego daje krivi dojam o tome što se podrazumjeva, generalno, pod to što je satelit - pitanje je bilo o tome kako se sateliti kreću, a kretanje Voyagera zamućuje to pitanje.
Ovo s raketlama je isto komentar, ako nisi za "jezično čistunstvo", šta imaš protiv toga da Voyager zovemo raketla?
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:31   #23
Satelit je satelit, kakvo vrazje jezicno cistunstvo.
To je isto kao da kazes za Mjesec da je zvijezda, a kad te netko ispravi ti mu kazes da je jezicni cistunac.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:44   #24
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Nije - hoće li to ikad napraviti puni krug oko galaksije, a i da napravi, hoće li to biti stabilna orbita? A čak i da se to dogodi, to nije lansirano s tim ciljem, i generalno gledano, na Sunce se NE gleda prirodni satelit središta galaksije.
To NIJE jezično čistunstvo nego daje krivi dojam o tome što se podrazumjeva, generalno, pod to što je satelit - pitanje je bilo o tome kako se sateliti kreću, a kretanje Voyagera zamućuje to pitanje.
Ovo s raketlama je isto komentar, ako nisi za "jezično čistunstvo", šta imaš protiv toga da Voyager zovemo raketla?
Hoće li napraviti puni krug? Ne znam jel hoće i ne znam dal će bit stabilna orbita jel ijedna od te dvije stvari čini uvjetom da satelit bude satelitom? Bit će da onda onaj ruski što se spizdijo u more to nije bio jer nije napravio krug niti imao stabilnu orbitu
Što je točno satelit da tvrdiš da ovo nije? Po čemu to sunce nije prirodni satelit središta galaksije a recimo jupiter jest prirodni satelit sunca? Zato jer na jedne tako gledamo a na druge ne?
Možeš voyager zvat i majmun al ga to ne čini majmunom niti majmuna voyagerom.
Znam o čemu je bilo pitanje, ja jedini na njega odgovaram i natežem se s čistuncima, koji ni sami nisu potpuno sigurni u čistunstvo.
Kad je krenula rasprava....definiraj satelit. Da vidimo tko je u krivu..evo ja ću prvi s wikipedije:

Satellite is an object which has been placed into orbit by human endeavour. Such objects are sometimes called artificial satellites to distinguish them from natural satellites such as the Moon.
1: umjetni objekt (ajd mogao bi biti i kamen da to netko hoče)
2. umjetnim putem postavljen
3. u orbiti
orbita je: an orbit is the gravitationally curved path of an object around a point in SPACE ......a to jasno nije središte galaksije...daleko bilo.
voyager zadovoljava sve uvjete:
Imaš još nekakvih pitanja? Možda neka tvoja definicija satelita koja uključuje raketlu?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 31.07.2011. at 22:52.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:47   #25
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Satelit je satelit, kakvo vrazje jezicno cistunstvo.
To je isto kao da kazes za Mjesec da je zvijezda, a kad te netko ispravi ti mu kazes da je jezicni cistunac.
prema definiciji satelita s wikipedije voyager jest satelit
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:57   #26
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
prema definiciji satelita s wikipedije voyager jest satelit
Nisam niti rijec napisao o Voyageru.
Napisao sam da nekoga ispraviti i reci da nesto nije satelit nije jezicno cistunstvo.
Ne ulazi mi se u u raspravu oko toga je li Voyager satelit ili ne.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 23:05   #27
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Nisam niti rijec napisao o Voyageru.
Napisao sam da nekoga ispraviti i reci da nesto nije satelit nije jezicno cistunstvo.
Ne ulazi mi se u u raspravu oko toga je li Voyager satelit ili ne.
Čistunstvo sam spomenuo jer je potpuno nevažno za temu jel jest ili nije satelit i dao kritičaru za pravo bez provjere. Zapravo trebao sam odmah reći da ispravka nije na mjestu jer voyager jest satelit. Nije mi se činilo važnim, a sad kad vas je toliko sjelo na to......sad mi je malo važnije. Sad još ti dolaziš sa načelnim stavovima o ispravkama i čistunstvu....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 23:19   #28
Pokretač teme je tražio objašnjenje o satelitima koji idu daleko od Zemlje iako bi bilo bolje da je koristio izraz svemirska sonda.
Kumek je dobro shvatio i odgovorio, a koristio je termin satelit koji možda nije najprecizniji ali se vrlo dobro zna na što se misli.

Nastavite li piliti po glupostima biti će kartona.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 00:09   #29
Dobro, evo što kaže brzo pregledavanje Wikipedije, sa članka
http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_1
"Constructed by the Jet Propulsion Laboratory, Voyager 1 included 16 hydrazine thrusters..."
a postoje i sonde sa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ion_propulsion
, a za pokretanje na veće udaljenosti se najčešće koriste rakete (za početak, za izlazak iz Zemljine orbite), a za ubrzavanje isto tako već spomenutu metodu "gravity slingshot".
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 06:42   #30
dbro nije satelit nego se medjed posro
__________________
<Say Hello To My Little Friend>
striker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:28   #31
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Dobro, evo što kaže brzo pregledavanje Wikipedije, sa članka
http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager_1
"Constructed by the Jet Propulsion Laboratory, Voyager 1 included 16 hydrazine thrusters..."
a postoje i sonde sa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ion_propulsion
, a za pokretanje na veće udaljenosti se najčešće koriste rakete (za početak, za izlazak iz Zemljine orbite), a za ubrzavanje isto tako već spomenutu metodu "gravity slingshot".
Evo zadnje pa neću više, večina satelita ima thrustere ali ne služe za pogon nego za orijentaciju pa ako malo pogledaš o voyageru ove godine su mu thrusterima mijenjali orijentaciju. To ga ne čini raketom. Onda je svaki f.. satelit s thrusterima za promjenu orijentacije i ugođavanje putanje raketa. Evo ovo je zadnje od mene oko Yes/no satelita.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:41   #32
Pa daj pročitaj, nisam toliki panj da ne znam što su thrusteri niti je itko tvrdio da ga thrusteri čine raketama.
Thrusteri su za ispravljanje orbita i manevre, još sam i napisao da rakete koristimo za lansiranje i odbacivanje....
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 06:57   #33
rusi su pokretali svoje lunarne autice sa polonium-210 jel to bolje bilo nego usa ladroveri sto su imali takorec obicne baterije,,,jel se moglo s tim materijalom stogod vise postic ,,,,,u smislu "svemirskih sondi" i slicno


ovo je fora mjesto,jel ova antena moze jos cemu posluzut il je vrjedna jedino kao staro zeljezo http://en.wikipedia.org/wiki/File:TNA-400.jpg
__________________
<Say Hello To My Little Friend>
striker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 01:58   #34
Postoje i drugi pogoni koji se koriste ili su se testirali na svemirskim sondama. Recimo, postoji ionski pogon koji je testiran na Deep space, a vrse se testiranja i s fotonskim pogonom (suncevo jedro - japanski ikaros satelit)
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 03:01   #35
voyageri su svemirske sonde.
__________________
'The art of war is simple enough. Find out where your enemy is. Get at him as soon as you can. Strike him as hard as you can, and keep moving.'
crozoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:48   #36
Poooz raja...Prije jedno godinu dana sam pratio na nebu satelit koji je oko 11 sati navečer prelazio preko mog grada,i sad ponovo sam pratio na nebu ali ga ne mogu naći.Zna li iko ili ima link da ukucam i pogledam u koje doba sada ide,ili je moguće da ne ide više nikako.Prije davno mi je jedan čovjek tu poslao link na kojem sam ukucao ime grada prikazalo mi u koje doba prelazi,radilo se o ISIS satelitu,ja mislim.Da li iko išta zna o ovome ili ima link,unaprijed se zahvaljujem i pozdravljam vas sve ovde i koji čuli i ne čuli.
ragibovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 00:19   #37
Ma to je DAESH satelit bio...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:43   #38
Quote:
ragibovic kaže: Pogledaj post
Poooz raja...Prije jedno godinu dana sam pratio na nebu satelit koji je oko 11 sati navečer prelazio preko mog grada,i sad ponovo sam pratio na nebu ali ga ne mogu naći.Zna li iko ili ima link da ukucam i pogledam u koje doba sada ide,ili je moguće da ne ide više nikako.Prije davno mi je jedan čovjek tu poslao link na kojem sam ukucao ime grada prikazalo mi u koje doba prelazi,radilo se o ISIS satelitu,ja mislim.Da li iko išta zna o ovome ili ima link,unaprijed se zahvaljujem i pozdravljam vas sve ovde i koji čuli i ne čuli.
ISIS satelit, ubićuse :klap: Enivje, možda će ti pomoći Heavens Above, link je za Zagreb pa si odaberi svoju lokaciju.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:35   #39
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
ISIS satelit, ubićuse :klap: Enivje, možda će ti pomoći Heavens Above, link je za Zagreb pa si odaberi svoju lokaciju.
No kaj se smiješ? Ima ima ....
Ne da je jedan ISIS satelit nego 2 i to u sklopu ISIS programa USA i Kanade. Prvi je lansiran 1969, a drugi 1971. Obzirom da su bili kanadski nosili su imena
Alouette-1 i Alouette-2

.... iliti po naški Ševa-1 i Ševa-2 :klap:

Tko ne vjeruje eto mu Wiki
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 01:49   #40
Bit će prije da se radi o ISS, International Space Station
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.