Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 23:41   #81
Quote:
AleksndarBL kaže: Pogledaj post
Rat najcesce ne pocinje zbog mrznje, tu si u pravu. Ali da nije bilo mrznje, da li bi sve onako lako planulo? Da li bi se Srbi, Hrvati i muslimani mogli natjerati na rat da je medju nama bilo povjerenja i sloge? Cinjenica jeste da se rat vodio zbog interesa ekomskog i politickog, cinjenica je isto tako da oni koji su dali najvise za Hrvatsku i Republiku Srpsku danas bivaju ponizeni i najcesce sa mizernim primanjima dok se oni koji su u ratu prodavali sve i svasta sada bahate i pisaju po sirotinji. Da nije bilo zle krvi i mrznje medju nama od ranije, "razvod braka" se ili ne bi ni desio ili bi prosao kao u Cehoslovackoj bezbolno. To ja pokusavam objasniti...
Daj mi medije, odrijesene ruke i stotinjak vojnika. Zapoceti cu ratu u kojoj zemlji zelis. U Svicarskoj, Svedskoj, Norveskoj. U svakoj zemlji postoje odredjene suprotnosti. Negdje su to medjunacionalne suprotnosti, negdje su to vjerske suprotnosti, negdje su to odnos bogatih i sirmasnih. Negdje je sukob na relaciji vlast i oporba.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 02:42   #82
Da ne ulazimo u dalju raspravu jer smo temu promasili nacisto, mislim da si donekle u pravu ali ne 100%. Svako dobro ti zelim
AleksndarBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:58   #83
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Daj mi medije, odrijesene ruke i stotinjak vojnika. Zapoceti cu ratu u kojoj zemlji zelis. U Svicarskoj, Svedskoj, Norveskoj. U svakoj zemlji postoje odredjene suprotnosti. Negdje su to medjunacionalne suprotnosti, negdje su to vjerske suprotnosti, negdje su to odnos bogatih i sirmasnih. Negdje je sukob na relaciji vlast i oporba.
Prijatelju kud bas nadje ove tri zemlje, ni te suprotinosti ne zive u tim zemljama, niti jedna navedena, a ni siromasni tu ti ne bi pomogla niti brigada
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:08   #84
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Prijatelju kud bas nadje ove tri zemlje, ni te suprotinosti ne zive u tim zemljama, niti jedna navedena, a ni siromasni tu ti ne bi pomogla niti brigada
Svicarska bi tesko isla jer svi svjetski lopovi tamo drze novac, dok bi Svedska i Norveska isle bez problema. U bliskoj buducnosti bi se tamo mogla pojaviti neka Al Quaida. Ako mislis da u Norveskoj nema suprotnosti na relaciji lijevi - desni ili vlast oporba, varas se. Evo ti primjera.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik.
Ovo je ucinio samo jedan covjek, zamisli da imas stotinjak takvih.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:23   #85
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Sukobi u 2. svjetskom ratu kao i u ratovima devedesetih nisu bili na vjerskoj osnovi. Hitler, Churchil i Staljin nisu bili neki vjernici, a zestoko su ratovali. Ne razumijem od kuda vam tolika mrznja prema vjeri. To je privatna stvar pojedinca. Nije politicki vrh Srbije poslao vojsku na Hrvatsku jer tamo zive katolici. Radi se o ostvarenju ekonomskih i politickih ciljeva odredjenih skupina.
Tako je..
Ekonomija, moć, utjecaj.
To je sve.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:29   #86
A di su tu četnici?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:31   #87
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
A di su tu četnici?
Pojam četnika je dosta raširen tako da ga možeš pronaći i tamo gdje ne postoji.
No, uostalom pravi četnik polaže zakletvu na četničku zastavu.

Nerijetko se prvaci pravoslavnih Srba i Vlaha prozivaju četnicima, poput g.Pupovca iako on nije u Četničkom pokretu, niti je ikad bio.

Četnik je uvriježena, stereotipna riječ koja se koristi za pravoslavne ne-Hrvate.
Kao što se pojam ustaša koristi za rimokatolike Hrvate u Vojvodini i Srbiji i BIH npr. od strane Ne-Hrvata.

To u potpuno promašeni pojmovi.
Postoji pojam ; nacionalist, ksenofob, ekstremist.

Biti četnik ili ustaša zahtjeva polaganje prisege/zakletve. Ta, nije to zajebancija.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 16:37   #88
Ustaška se zakletva ne polaže od rujna 1956. kad je Poglavnik raspustio ustaški pokret i prisege oslobodio pripadnike ustaškog pokreta.

Četnici i u recentno vrijeme okupljaju i polažu zakletvu.

To su povijesni fakti- ostalo je dojam na temelju kućnog odgoja, saznanja iz formalonog i neformalnog obrazovanja i nekakvog svjetonazora.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:09   #89
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Ustaška se zakletva ne polaže od rujna 1956. kad je Poglavnik raspustio ustaški pokret i prisege oslobodio pripadnike ustaškog pokreta.

Četnici i u recentno vrijeme okupljaju i polažu zakletvu.

To su povijesni fakti- ostalo je dojam na temelju kućnog odgoja, saznanja iz formalonog i neformalnog obrazovanja i nekakvog svjetonazora.
Ustaški pukovnik B.Kavran još je u razdoblju 1947/48 ukinuo poklič i logo/znakovlje ZDS jer je shvatio da je pod istim znakom počinjena golema svinjarija i bačena ljaga na hrvatski narod, koju je obezvrijedio bjegunac g.Pavelić.

Kako smo već ranije spominjali, četničke organizacije su prije travanjskog sloma 1941. u KJ bile aktivne paravojne skupine koje su okupljale dobrovoljce i lojaliste.
Izravni komandant tih paravojnih skupina od četničkih organizacija, sokolskih organizcija i ORJUNA-e bio je prijestolonasljednik Petar II sve do rečenog datuma.
Stoga, uzimamo u obzir da postoji konvencionalno četništvo lojalno Kruni i nekonvencionalno četništvo koje okuplja nerazvrstane, samostalne naoružane skupine koje su surađivale sa vlastima NDH.

U suvremenom obliku, četništvo utoliko postoji jer je registrirana organizacija Ravnogorski četnički pokret. Tko nije pripadnik"kluba" nije četnik..
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:17   #90
Četništvo je starije od perioda između dva rata.
Četništvo je nastalo iz potrebe za pariranjem bugarskoj akciji u Makedoniji, i po ugledu na nju, krajem XIX veka. Bugari su imali komite, a srpska država je odgovorila četničkom akcijom, stvaranjem četa koje su se prebacivale u ondašnju Tursku sa raznim zadacima, zaštita, odmazda, itd..
Četnička himna počinje stihovima, srpska mi truba zatrubi iz toga sela Drenova.

Selo Drenovo je u današnjoj Makedoniji, i koliko ja znam, tamo nema ni S od Srba danas.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:51   #91
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Četništvo je starije od perioda između dva rata.
Četništvo je nastalo iz potrebe za pariranjem bugarskoj akciji u Makedoniji, i po ugledu na nju, krajem XIX veka. Bugari su imali komite, a srpska država je odgovorila četničkom akcijom, stvaranjem četa koje su se prebacivale u ondašnju Tursku sa raznim zadacima, zaštita, odmazda, itd..
Četnička himna počinje stihovima, srpska mi truba zatrubi iz toga sela Drenova.

Selo Drenovo je u današnjoj Makedoniji, i koliko ja znam, tamo nema ni S od Srba danas.
Četništvo se kompromitiralo počevši od kraja 1941.

Ono četništvo iz Makedonije, nastalo 1903. u podršku i protuturskim ustanicima/ustašama među Makedoncima i Vlasima/Cincarima.
Najpoznatiji Cincar/Vlah bio je vođa ustanka Pitu Guli.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2018., 11:37   #92
Govori se kako je nemoguć suživot Hrvata, Srba i Bošnjaka. O tome navodno govore samo oni koji nisu nikoga izgubili ni rata vidjeli. Koga bi trebali mrzjeti oni koji su stradali od sunarodnjaka? U Drugome svjetskom ratu masovno su Hrvati klali Hrvate i Srbi klali Srbe. Hrvati partizani Hrvate ustaše i obrnuto, Srbi partizani Srbe četnike i obrnuto. Što kad su i krvnik i žrtva iz redova istog naroda? Npr. Janku Bobetku ustaše ubiše oca i tri brata. 3 800 ustaša upućenih prema Bleiburgu ubije partizan čisti Hrvat Ante iz Makarske. U Širokom Brijegu sve fratre i mnoštvo civila pobiju, te cjelokupnu pismohranu gimnazije i katedrale spale, njihovi sunarodnjaci Hrvati partizani. Na Daksi Hrvate strijeljaše Hrvati, partizani s Korčule. Od 200 pravoslavnih svećenika u Crnoj Gori, 182 ubiju njihovi sunarodnjaci u partizanskim redovima. Hrvati poklaše stotine katoličkih svećenika, a Srbi stotine svetosavskih popova. Rođaci se međusobno kolju, doslovno braća. Ako bi Hrvat stradao od Srba trebao mrzjeti Srbe, koga će mrzjeti Hrvat stradao od Hrvata i Srbin stradao od Srba?!
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 15:21   #93
Dok je u Domovinskom ratu bilo zbilja (formalnih i neformalnih) četničkih formacija i jedinica koje su djelovale i neovisno i pod komandom JNA a kasnije pod komandom vojske RSK, s druge strane nije bilo ustaških formacija. Jedan dio boraca HOS-a je preuzeo pozdrave i ikonografiju, no ne i ideologiju što će potvrditi i nepostojanje ratnih zločina.

S druge strane, vojska RSK vršila je mobilizaciju na svojim prostorima isto kao što svaka druga vojska radi, tako da su mnogi mladići mobilizirani 91., 92., 93., itd. neovisno bili ti mladići u to vrijeme simpatizeri "četništva" i "četnika", oni to nisu bili, kao što ni HOS-ovci koji su nosili ustaško znakovlje nisu bile ustaše.

Čak štoviše, nekako vjerujem da je bilo puno mobiliziranih Srba koji nisu imali nikakve velikosrpske ideje (osim što im se oprao mozak o ugrozi srpskog naroda), a koji bi bili mobilizirani u HV da su živjeli na neokupiranom području. Na takve je primjerice dobro primjeniti aboliciju.

Stoga nazivati doslovno svakog neprijateljskog vojnika četnikom nije ispravno, kao što nije ispravno ustašom prozvati svakog hrvatskog vojnika iako treba priznati da je na obje strane bilo luđaka s bolesnim idejama, koje su neki i provodili u djelo, no tu treba svakako istaknuti da je Krajina bila poprilično paranoidna i fašistoidna paradržavica.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 15:40   #94
Odlicna tema. Obozavam cetnike. Ja sam cetnik i sacu ja vama kao cetnik objasniti o cemu se radi.

Radi se o ujedinjenju. Mi cetnici smo za uniju, a ustase su za razjedinjenje i da svak ima posebnu drzavu. Drugo, mi cetnici smo za kraljevinu, a ustase su militantni rezim politike razjedinjenja.

Tako da ko god je za razjedinjenje a pogoto pod militantnom politkom razjedinjenja, to je za nas ustasa, i neprijatelj broj 1, terorista i veleizdajnik.

Znas, ima ona ustaska uzrecica, "nismo vasi." E to kad mi kazu kao cetniku krv mi pocne kljucat.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 15:55   #95
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Odlicna tema. Obozavam cetnike. Ja sam cetnik i sacu ja vama kao cetnik objasniti o cemu se radi.

Radi se o ujedinjenju. Mi cetnici smo za uniju, a ustase su za razjedinjenje i da svak ima posebnu drzavu. Drugo, mi cetnici smo za kraljevinu, a ustase su militantni rezim politike razjedinjenja.

Tako da ko god je za razjedinjenje a pogoto pod militantnom politkom razjedinjenja, to je za nas ustasa, i neprijatelj broj 1, terorista i veleizdajnik.

Znas, ima ona ustaska uzrecica, "nismo vasi." E to kad mi kazu kao cetniku krv mi pocne kljucat.
Super što ste za uniju, mi Hrvati smo već tamo: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Europe.svg

Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 15:57   #96
Quote:
Liudewitus kaže: Pogledaj post
Super što ste za uniju, mi Hrvati smo već tamo:

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Europe.svg
Ne razumiješ. Oni jesu za uniju, ali samo ako će oni u njoj biti dominantni. (hint: SFRJ, Велика Србија)

Ipak smo svi mi ustvari Srbi koji će se kad tad (milom ili silom) vratiti vjeri naših praotaca.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 15:59   #97
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ. Oni jesu za uniju, ali samo ako će oni u njoj biti dominantni. (hint: SFRJ)
Jedno su želje, a drugo objektivne sposobnosti...
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 16:41   #98
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Odlicna tema. Obozavam cetnike. Ja sam cetnik i sacu ja vama kao cetnik objasniti o cemu se radi.

Radi se o ujedinjenju. Mi cetnici smo za uniju, a ustase su za razjedinjenje i da svak ima posebnu drzavu. Drugo, mi cetnici smo za kraljevinu, a ustase su militantni rezim politike razjedinjenja.

Tako da ko god je za razjedinjenje a pogoto pod militantnom politkom razjedinjenja, to je za nas ustasa, i neprijatelj broj 1, terorista i veleizdajnik.

Znas, ima ona ustaska uzrecica, "nismo vasi." E to kad mi kazu kao cetniku krv mi pocne kljucat.


Nismo vasi
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 20:28   #99
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Nismo vasi
niti cemo ikad biti
miro06 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2018., 18:46   #100
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Odlicna tema. Obozavam cetnike. Ja sam cetnik i sacu ja vama kao cetnik objasniti o cemu se radi.

Radi se o ujedinjenju. Mi cetnici smo za uniju, a ustase su za razjedinjenje i da svak ima posebnu drzavu. Drugo, mi cetnici smo za kraljevinu, a ustase su militantni rezim politike razjedinjenja.

Tako da ko god je za razjedinjenje a pogoto pod militantnom politkom razjedinjenja, to je za nas ustasa, i neprijatelj broj 1, terorista i veleizdajnik.

Znas, ima ona ustaska uzrecica, "nismo vasi." E to kad mi kazu kao cetniku krv mi pocne kljucat.
u jbte,dijagnoza,
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.