Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Trump Nobelovu nagradu za mir?
Da 55 35.03%
Ne 102 64.97%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 17:18   #41
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Što se tiče porijekla migranata, i tu je sličnost. Ne znam napamet podatke za USA, ali veliki broj, ako ne i većina migranata preko granice USA/Meksiko nisu Meksikanci, nego iz daljih država, pa i sa drugih kontinenata.
Ne znaš podatke, ali ipak znaš

Daj ti nama lijepo napiši tko većinom prelazi granicu USD/Mexico, neku struktura baci.
ecobarbarus is offline  
Old 18.09.2017., 18:15   #42
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne znaš podatke, ali ipak znaš

Daj ti nama lijepo napiši tko većinom prelazi granicu USD/Mexico, neku struktura baci.
Izvolte: http://slideplayer.com/slide/7764990/
Bitno:
Struktura ilegalnih imigranata po zemlji porijekla
Struktura po načinu ilegalnog ulaska/ostanka
ruka-slave is offline  
Old 18.09.2017., 18:25   #43
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Je li ti to hoćeš reći da penjanje po skalama zahtjeva akrobatske vještine?
Ne akrobatske, ali pokušaj se popeti onim sklopivim ljestvama na 10 metara visine, pa možda shvatiš zašto pitam.

Ne zaboravi da moraš te ljestve onda podići, prebaciti preko zida, spustiti dolje, i onda sići po njima. Probaj, pa mi javi utiske.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Jesi li ti?
Nisam. Rekoh ti već da nisam diletant. To nije moje polje ekspertize da laički nešto tepem o 'poteškoćama' i 'problemima izvođenja'. To je posao za one koji se actually razumiju u to, ne za mene... ili za tebe.

Ja samo znam da su Amerikanci već sagradili 700 milja *ograde*, a svi ti tvoji (laički) 'argumenti' protiv zida, vrijede pogotovo za tu ogradu. Vidim da tu ogradu nisi baš sklona komentirat; pitanje je jesi li uopće znala da dotična postoji.


Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Postoji mnoštvo ljudi koji čine ilegalne stvari sve dok prolaze lišo s tim.

Opet vrlo jednostavno pitanje: zašto se to poslodavcima tolerira.

Nije to malo muljaže i kršenja zakona. 11 miliona ljudi je tu ostalo jer je moglo, a moglo je jer su našli skoro pa 11 miliona radnih mjesta koje su im omogućili poslodavci koje zaboli tko su oni sve dok rade za sitan novac.

Sve dok poslodavci ne budu počeli odbijati ilegalne imigrante i prijavljivat ih dočim pošalju molbe za radna mjesta ništa od sprječavanja ilegalne imigracije.

Dovoljno je da svaki poslodavac mora po sili zakona usporediti otiske prstiju uposlenika, ili fotografiju sa bazom podataka legalnih stanovnika i ako to ne učini da mu se lupi po džepu sto hiljada nečega, a ilegalce deportira. Pa nek proba ponovno kad zna da je provjera žešća, zakon stroži, kazne veće i nikakve šanse da dobije posao.
Ok. Može li sve to - i još zid?
Apemant is offline  
Old 18.09.2017., 19:00   #44
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Opet vrlo jednostavno pitanje: zašto se to poslodavcima tolerira.

Nije to malo muljaže i kršenja zakona. 11 miliona ljudi je tu ostalo jer je moglo, a moglo je jer su našli skoro pa 11 miliona radnih mjesta koje su im omogućili poslodavci koje zaboli tko su oni sve dok rade za sitan novac.

Sve dok poslodavci ne budu počeli odbijati ilegalne imigrante i prijavljivat ih dočim pošalju molbe za radna mjesta ništa od sprječavanja ilegalne imigracije.

Osim toga jeftinije je donijeti zakone koji će uvesti povećanu kontrolu nad zapošljavanjem imigranata, nego graditi tu mrcinu s jedne strane obale na drugu.

Dovoljno je da svaki poslodavac mora po sili zakona usporediti otiske prstiju uposlenika, ili fotografiju sa bazom podataka legalnih stanovnika i ako to ne učini da mu se lupi po džepu sto hiljada nečega, a ilegalce deportira. Pa nek proba ponovno kad zna da je provjera žešća, zakon stroži, kazne veće i nikakve šanse da dobije posao.
Dobar upis, to se i ja pitam, zašto drzava nije stroža prema poslodavcima, koji upošljavaju ilegalce? Da nema izgleda za posao, ljudi ne bi dolazili.

Sa druge strane u posljednjih nekoliko godina više Latinosa napušta Ameriku, nego ilegalno ulazi u nju.

https://www.washingtonpost.com/news/...=.407d73055311
Blues Dada is offline  
Old 18.09.2017., 19:08   #45
Puno engleskih novina donosi vijest iz Zagreba o panoima u gradu, gdje se propagira učenje engleskog jezika, sa slikom Melanije i porukom da čovjek može daleko doći, ako ući taj jezik:

http://globalnews.ca/news/3749989/me...rd-in-croatia/
Blues Dada is offline  
Old 18.09.2017., 22:00   #46
Malo si se pogubio.

Govorio si i ilegalnim prelascima preko meksičko-američke granice i utvrdio da najvećim dijelom ilegalno ne prelaze meksikanci.

Citiram:

...ali veliki broj, ako ne i većina migranata preko granice USA/Meksiko nisu Meksikanci, nego iz daljih država, pa i sa drugih kontinenata.

Ovo što si stavio neme nikakve veze sa tvojom tvrdnjom
ecobarbarus is offline  
Old 18.09.2017., 22:47   #47
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Možda zato jer ti logika izgleda zabranjuje shvatiti da ne mogu eto baš svi dobiti vizu i ne mogu svi otići legalno preko

Ali to doista nije teško za shvatiti, pa se onda pitam kako se uopće može voditi rasprava sa nekim tko ne može prihvatiti doista priproste stvari. Kad smo već kod IQ-a.

Pitanje je bilo samo kuda prolazi najveći dio onih koji ilegalno ostaju u SAD-u. Ne ilegalno preko granice, nego legalno preko prijelaza.

Onda kada uzmeš omjere jednih i drugih, radiš računicu kako najbolje spriječiti cjelokupnu populaciju koja ti ilegalno ostaje u državi. Ako najveći dio prolazi preko graničnih prijelaza, onda ćeš valjda i najveći dio sredstva uložiti da bi to spriječio, pa bi se onda zapitao koja je najbolje metoda zaustavljanje ostatka, zid ili nešto drugo..

To je poanta.

Izgradiš zid i onda shvatiš da ti postotak ilegalaca pao za primjeric 15%, a ti si uložio silne silne pare za izgradnju i održavanje sustava. A za ostalih 85% nisi mrdnuo prstom niti ih nitko ne spominje

Cijela poanta u cijeloj toj trumpovoj šizofreniji je njegova ignorancija i neznanje, jer čovjek valjda misli da milijuni meksinaca godišnje idu na plivanje ili šeću po pustinji da bi se dočepali amerike.

Tako je recimo u 2015. bilo procjenjenih 170.000 godišnje koji su prelazili na taj način granicu i uspjeli preći je, a ta brojka uključuje i višestruke pokušaje, znači iste osobe više puta u godini dana. To je procjena američkih graničnih vlasti, a ne nekih "udruga", da ne skočiš odmah ko poparen

Problem svakako jeste velik, samo je pitanje da li zid rješava ilegalnu emigraciju u SAD, kao što se to želi prikazati. Naravno da ne, pa čak nitu u nekom značajnom postotku, pa i da ga svedeš na nulu.

Problemi su negdje drugdje.
Mislim da ti je Trump u predizbornom govoru objasnio da on nema nikakvih problema sa onima koji legalno preko granicnih prijelaza udju u USA. To ti je ona prica o "velikim vratima u ogradi". Zid je tek pocetak price.....ameri nisu sposobni kontrolirati svoju granicu i radi toga nikakve mjere koje eventualno poduzmu nemaju efekekta. Ako bi uspjeli postici da se ogromna vecina prometa odvija iskljucivo preko granicnih prijelaza a ilegalne prelaske granice reducirati...hajmo kazati na stopu na koju su Ist. Njemci reducirali prelaske preko Berlinskog zida...e to je vec dobar posao.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 19.09.2017., 00:57   #48
Ne shvacam cemu uopce ovdje protivljenje zidu. Da li je teze prijeci granicu uz zid - je. Hoce li to smanjiti ilegalnu imigraciju - hoce. Da li je netko napravio prethodnu analizu ili studiju - poznavajuci amerikance je. Ako je njihov roi prihvatljiv u cemu god ga mjerili - napraviti ce ga. Na kraju, ima li ovdje koji us citizen kojeg ce zid opaliti po dzepu ili sta da je ekipa ovako zdusno protiv?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
__________________
26.6.2014. Oskar
Snivaj ti jer sutra ja ću doći
Jednom još da ti kažem laku noć
kreso82 is offline  
Old 19.09.2017., 01:52   #49
Ovo je istina, naši ljudi se previše brinu oko toga i vrijeđaju Trumpa kao da je napravio ne znam što. Mislim, Trump je redikul, ali kad vidim tko ga kritizira i onda se otkrije da ti ljudi koji kritiziraju su za veće zlo zvano Killary Clinton i fake news citiranja ma bolje da nejdemo prema tom teritoriju.
Potokus is offline  
Old 19.09.2017., 04:13   #50
Izgleda da je Trumpovo osoblje ipak bilo prisluškivano. U pitanju je Paul Manafort, menadžer Trumpove predsjedničke kampanje.
https://archive.fo/C0QVt
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 19.09.2017., 04:43   #51
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Izgleda da je Trumpovo osoblje ipak bilo prisluškivano. U pitanju je Paul Manafort, menadžer Trumpove predsjedničke kampanje.
https://archive.fo/C0QVt
I sva ta istraga zato što je Manafort u Ukrajini lobirao za Janukoviča. Kakve to ima veze sa USA? To je kao da netko ide ispitivati NED ili Merkelicu zato što je u Hrvatskoj 2003-će lobirao za Sandera ili 1999 za Račana.
Quote:
Manafort first came under surveillance after a secret court order authorized it for investigators who were looking into work he did on behalf of a pro-Russia Ukrainian political party, CNN reported. He came under surveillance again as part of the FBI’s investigation into whether Trump’s campaign actively colluded with Russian officials to sway the outcome of the 2016 presidential election.
Ili oh ne, istražuju se samo oni koji idu uz dlaku režimu u Washnigtonu.
ruka-slave is offline  
Old 19.09.2017., 04:44   #52
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Malo si se pogubio.

Govorio si i ilegalnim prelascima preko meksičko-američke granice i utvrdio da najvećim dijelom ilegalno ne prelaze meksikanci.

Citiram:

...ali veliki broj, ako ne i većina migranata preko granice USA/Meksiko nisu Meksikanci, nego iz daljih država, pa i sa drugih kontinenata.

Ovo što si stavio neme nikakve veze sa tvojom tvrdnjom
Gore imaš brojke pa tumači. Ili se potrudi pa nađi bolje.
ruka-slave is offline  
Old 19.09.2017., 09:38   #53
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Izgleda da je Trumpovo osoblje ipak bilo prisluškivano. U pitanju je Paul Manafort, menadžer Trumpove predsjedničke kampanje.
https://archive.fo/C0QVt
http://www.politico.com/story/2017/0...42848?lo=ap_e1

Hillary dovodi u pitanje legalnost izbora. Trump je bio potencijalna prijetnja demokraciji kada je nije eksplicite potvrdio da ce priznati rezultat izbora ako Hillary pobijedi. Eto iz potencijalne prijetnje se pretvorio u stvarnu prijetnju pa sada treba legalno na njega. Hm, jel mozemo i mi tako u Hrvatistanu?
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Old 19.09.2017., 10:20   #54
Quote:
Nabiguzoje kaže: Pogledaj post
.
Izbore neće više nitko osporiti a ovakvi članci su posljednji trzajevi lažljivih MSM-a da ostanu relevantni samo što su ovaj put odabrali krivog konja za utrku. Hillary je potpuno nevažna a tome u prilog idu rezultati prodaje njene knjige koja je već na samom početku na popustu od 20% dok potpise dijeli u Costcu između polica mlijeka i WC papira. S druge strane knjiga Tommy Robinsona je br.1 bestseller na Amazonu samo što on za razliku od Hillary piše istinu.

Narod se mora s nečim zabavljati.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 19.09.2017., 10:29   #55
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je Trump u predizbornom govoru objasnio da on nema nikakvih problema sa onima koji legalno preko granicnih prijelaza udju u USA. To ti je ona prica o "velikim vratima u ogradi". Zid je tek pocetak price.....ameri nisu sposobni kontrolirati svoju granicu i radi toga nikakve mjere koje eventualno poduzmu nemaju efekekta. Ako bi uspjeli postici da se ogromna vecina prometa odvija iskljucivo preko granicnih prijelaza a ilegalne prelaske granice reducirati...hajmo kazati na stopu na koju su Ist. Njemci reducirali prelaske preko Berlinskog zida...e to je vec dobar posao.
Da, on je to govorio, ali nekako čisto sumnjam da nema problema sa onima koji legalno uđu a onda ilegalno ostaju u SAD-u, bez radnih dozvola i potrebnih odobrenja.

Između onoga ko je ilegalno prešao granicu i legalno prešao pa ilegalno ostao nema baš nikakve razlike, gledavši od onog trenutka kada je "legalnome" istekla viza

To bi recimo onda značilo da Trump ne bi imao ništa protiv i da SAD ima 30 milijuna ilegalnih meksikanaca na svome teritoriju, samo da su inicijalno legalno ušli preko granice.

Meni to ne pije vodu.

On je naravno mislio da nema protiv njih ništa, ali naravno ako su gosti, turisti, u posjeti, legalnome radu, školovanju, što god, ali da se uredno vrate ili da su uredno prijavljeni.
ecobarbarus is offline  
Old 19.09.2017., 10:31   #56
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Gore imaš brojke pa tumači. Ili se potrudi pa nađi bolje.
Ja da pronalazim brojke za tvrdnju koju si ti postavio Linkovi ne govore baš ništa o tvojoj konkretnoj tvrdnji.

Možemo se onda složiti da je ona izmišljena ili ćeš staviti odgovarajuće podatke koji je potkrepljuju?
ecobarbarus is offline  
Old 19.09.2017., 10:35   #57
Quote:
kreso82 kaže: Pogledaj post
Ne shvacam cemu uopce ovdje protivljenje zidu. Da li je teze prijeci granicu uz zid - je. Hoce li to smanjiti ilegalnu imigraciju - hoce. Da li je netko napravio prethodnu analizu ili studiju - poznavajuci amerikance je. Ako je njihov roi prihvatljiv u cemu god ga mjerili - napraviti ce ga. Na kraju, ima li ovdje koji us citizen kojeg ce zid opaliti po dzepu ili sta da je ekipa ovako zdusno protiv?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
Zapravo je to i cijela poanta. Da, ja recimo smatram da nisu napravili baš nikakvu cost-benefit analizu, te da je taj zid zapravo bio njemu odličan slogan kojime je galvanizirao svoje birače, shvačajući što oni žele čuti. A sad nema baš kuda. Radi se o klasičnoj kampanji u kojemu svoje potencijalne birače hraniš strahom, prijetnjama od ovoga ili onoga, ukazivanjem na raznorazne neprijatelje.

Istu priču je napravio i sa muslim banom - gdje baš nitko pri zdravoj pameti ne može tvrditi da svaka država nema pravo urediti ulaske u nju kako god želi. To uopće nije u pitanju - ali kada napraviš mjeru kojoj je primarni cilj spriječiti terorizam, a izostaviš najveće sponzore istoga pa čak i napraviš to da teroriste doslovno usmjeriš na one države koje su ionako najveći sponozori a i dalje primaš uredno ljude iz tih država, e onda je to već nešto drugo. To nije akt protiv terorizma, to je akt kojime se olakšava ulazak terorista. Zanima me kako izgleda njegova cost-benefit analiza tog slučaja
ecobarbarus is offline  
Old 19.09.2017., 10:55   #58
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zapravo je to i cijela poanta. Da, ja recimo smatram da nisu napravili baš nikakvu cost-benefit analizu, te da je taj zid zapravo bio njemu odličan slogan kojime je galvanizirao svoje birače, shvačajući što oni žele čuti.
ali on nije smislio ništa novo, ograde se već odavno grade..
ok, jasno mi je da može biti sporan financijski dio ali gradnja u smislu zaštite od imigracije nije trumpova novina i ideja..
radio je to bush, radio je obama, radit će trump, radila bi hillary, radit će onaj nakon ovog..

kako kaže njihov secure fence act:
“This bill will help protect the American people. This bill will make our borders more secure. It is an important step toward immigration reform."

već postoje čelične ograde u tu svrhu visine i do cca 8 metara (negdje je steel fence do 26 feeta, to bi u metrima bilo oko 7,9m)..

ili je problem u 'zidu' kao takvom?
nije ok zid ali je ok čelična ograda?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 19.09.2017., 11:04   #59
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Da, on je to govorio, ali nekako čisto sumnjam da nema problema sa onima koji legalno uđu a onda ilegalno ostaju u SAD-u, bez radnih dozvola i potrebnih odobrenja.
.
A nebi trebao imati problema sa time?

Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Između onoga ko je ilegalno prešao granicu i legalno prešao pa ilegalno ostao nema baš nikakve razlike, gledavši od onog trenutka kada je "legalnome" istekla viza

To bi recimo onda značilo da Trump ne bi imao ništa protiv i da SAD ima 30 milijuna ilegalnih meksikanaca na svome teritoriju, samo da su inicijalno legalno ušli preko granice.

Meni to ne pije vodu.
Da ne ulazimo u sitne razlike u pravnom statusu tipa ovog drugog mozes optuziti za ilegalni prelazak granice hajmo kazati da pravno nema razlike.....ali velika je razlika dali zid postoji ili ne postoji.

Razlika je sljedeca....ako uspijes postici da je jedini moguci ulaz u USA preko granicnih prijelaza...onda ces postici da deportacija ima smisla.


Primjerice....u tom slucaju oni mogu tolerirati miljune ilegalnih imigranata koji rade za amere korisne poslove, ali prakticki smjesta deportirati sve clanove bandi i dilere...dok efikasno ne kontroliraju granicu ne mogu nista.
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
On je naravno mislio da nema protiv njih ništa, ali naravno ako su gosti, turisti, u posjeti, legalnome radu, školovanju, što god, ali da se uredno vrate ili da su uredno prijavljeni.
Ili da legalno dobiju radnu dozvolu. Naravno...dakle savrseno razumno.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 19.09.2017. at 11:14.
u prolazu is offline  
Old 19.09.2017., 11:08   #60
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ali on nije smislio ništa novo, ograde se već odavno grade..
ok, jasno mi je da može biti sporan financijski dio ali gradnja u smislu zaštite od imigracije nije trumpova novina i ideja..
radio je to bush, radio je obama, radit će trump, radila bi hillary, radit će onaj nakon ovog..

kako kaže njihov secure fence act:
“This bill will help protect the American people. This bill will make our borders more secure. It is an important step toward immigration reform."

već postoje čelične ograde u tu svrhu visine i do cca 8 metara (negdje je steel fence do 26 feeta, to bi u metrima bilo oko 7,9m)..

ili je problem u 'zidu' kao takvom?
nije ok zid ali je ok čelična ograda?
Po meni postoje dva objasnjenja "paradoksa"..

a) Njegovi prethodnici su zid radili sa figama u dzepu, dakle namjerno su ga gradili tek pro forma i neefikasnog. U tom slucaju se digla graja kada je Trump objavio da ce njegov zid biti doista efikasan.

b) Rijec je o ljevicarima koje cinjenice ne zanimaju a koji bi da Trump kaze kako je 2+2=4 oni bi dokazivali da je 2+2=5.

c) ako tko ima neku drugu ideju...


Odokativno...prateci americku kampanju...ja bi svoj novac ulozio u b)
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 19.09.2017. at 11:23.
u prolazu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.