Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 01:58   #61
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Ma kaj lakse, jos pocnes i uzivati.
Baš.

Teško je onima kojima se dogodi samo povremeno.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:49   #62
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Klub cca 100/70 prosjek, osim na sistematskom, tada je 120/80

Ja recimo doslovce SVAKI put kad kleknem pa se ustanem zamanta mi se, posebno ljeti i sada na tim prijelazima. Zimi mi je puno lakse, i za glavu, i taj tlak i sve. Samo ova mediteranska klima je goli drek zimi, pa i nije neka sreca
To s ustajanjem se i meni desi , ali samo ponekad, ne bas svaki put.
MIslim da bi me bilo strah mijenjati polozaj da je cesce.

Inace imam skolski tlak 120/70, i uvijek oko te brojke.
Ne znam, osjecam se oke

Skuzila sam kad idem intenzivnije u teretanu da mi doma padne na jedno 110/65.
Eto mozda neko ok rjesenje za tlakase

Inace meni je niski tlak vec na oko 100 i nes sitno, ono doslovce se usporim i jedva gledam, i ako odem izmjeriti uvijek ce biti nizak.
Pa se pitam kako funkcioniraju osobe s jos nizim Vanzemaljci
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 08:59   #63
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post

Nego, kazu da se za vrijeme punog Mjeseca lose spava.
True or false?
za mene true. par dana prije i par dana poslije sam kao zombi. do 20 i neke nisam ni kužila zašto odjednom, iz čista mira ne mogu zaspati, a onda mi je kolega nesaničar pokazao pun mjesec na nebu. mislila sam da se zeza, ali nije. ne moram ni gledati kalendar, ako ne mogu zaspati, znam da se bliži uštap.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 09:01   #64
Imam još niži. Toliko da sam jedan period života bila na terapiji. Negdje poslije poroda, koliko se sjećam.
Kak živim? A kaj ja znam, normalno. Za drugo ne znam.
Na promjene vremena i atmosferskog tlaka reagiram, normalno, ko i svi. A šta sad...
Ne treba mi Vakula da znam da se nešto naokolo promijenilo pa mi sjedi neki stokilaš na vratu ili glavi ili mi neko pokušava premali lonac metnut na glavu.
U biti se najbolje osjećam zimi kad je ispod -5. I kad redovito vježbam.
Na mjesec ne reagiram. Valjda.
Ili sam samo navikla na te mjesečne fluktuacije pa mi sve to normalno. Pa žensko sam pobogu. Ups and downs su normalni, kaj ne?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:04   #65
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
aha, al ja pričam o onima koji nemaju nikakve tegobe zbog 90/60, kojima je stanje potpuno normalno, ko meni 120/80. ako ti je stalno tako, kako živiš, majketi
nemam nikakve naročite tegobe s tim tlakom 90/60 ali vrlo osjetim ako mi fali vode; pojačan umor, malaksalost, vrtoglavice...
na onom 70/40 sam mislila da ću umrijeti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:07   #66
Normalni tlak mi je 80/60. Često mi se i spusti i ne da se izmjeriti.

Cijeli život slušam da sam ljenčina jer mi je tijelo prilično u slow motionu, a kad me poklopi mogu jedino prileći i uživati u šumovima u ušima.



Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:09   #67
Meni se spava kad samo citam o tim vasim tlakovima
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:30   #68
Ako ne znate da stiže promjena vremena, sad znate.

Glava, umor, dezorijentiranost, kostobolja.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:36   #69
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Ne znam nikog s takvim tlakom tko nema tegobe.
ja znam troje ljudi osobno, a evo i Hilda kaže da nema tegobe. Ja se tako osjećam zadnjih recimo dva tjedna, svako popodne kad krene padati atmosferski. Ma zapravo, čini mi se jako puno dana godišnje. ALi da imam takvu migrensku glavobolju kod koje ne pomaže tableta i mučninu konstantnu kakvu imam u tim periodima, ne znam kako se na to čovjek navikne.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 16:46   #70
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ja znam troje ljudi osobno, a evo i Hilda kaže da nema tegobe. Ja se tako osjećam zadnjih recimo dva tjedna, svako popodne kad krene padati atmosferski. Ma zapravo, čini mi se jako puno dana godišnje. ALi da imam takvu migrensku glavobolju kod koje ne pomaže tableta i mučninu konstantnu kakvu imam u tim periodima, ne znam kako se na to čovjek navikne.
Baja kaže da nema tegobe, a Hilda kaže da joj je to normalno, jer ne zna za drugo, a to kažem i ja i svatko tko živi s nekom kroničnom tegobom. Riječ "normalno" ne znači da nam je to dobro i da nam je baš super, nego da nam je to postalo uobičajeno (ali rado bismo se mijenjali sa zdravim ljudima i odmah bismo potpisali da nam se takve tegobe događaju dvaput mjesečno, a ne 24/7).

I da, živiš s tim, i ne radiš drame, jer si jednostavno ne možeš priuštiti da cijeli život proležiš u zamračenoj prostoriji, pod tabletama, samosažalijevajući se i tražeći pažnju na taj način. Ustaneš, stisneš zube i ideš dalje, živiš. I to ti postane normala.

Da se događa samo povremeno, mogli bismo si dozvoliti da uzmemo tabletu, prilegnemo i isključimo se, ali kad je stalno tako, onda živiš s tim i to ti je normalno, kao što je invalidima normalno da se kreću u kolicima ili na štakama, no ne znači da uživaju u tome. Jednostavno, imaju izbor, ležati cijeli život u krevetu u dubokoj depresiji i samosažaljenju ili živjeti život najbolje što mogu. S druge strane, oni koji ozlijede nogu i znaju da će im ta ozlijeda relativno brzo proći, mogu si dozvoliti tjedan-dva ležanja i samosažaljenja. Samo je problem kad si umisle da im je teže nego onima kojima je stalno tako.

Ne znam kako da ti drugačije objasnim.

Pročitaj Hanine postove od sinoć, lijepo je objasnila.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:01   #71
to je život u konstantnoj migrenskoj boli i mučnini. ne razumijem kak ste se uspjeli na to naviknuti, ali svaka vam čast. i još funkcionirate i idete raditi i u buku, svjetlo i sve
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 02:19   #72
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Ako ne znate da stiže promjena vremena, sad znate.

Glava, umor, dezorijentiranost, kostobolja.
znam, boli me desna strana, i noga i ruka do te mjere da ih zelim hrdjavom pilom odsijec
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 03:32   #73
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
to je život u konstantnoj migrenskoj boli i mučnini. ne razumijem kak ste se uspjeli na to naviknuti, ali svaka vam čast. i još funkcionirate i idete raditi i u buku, svjetlo i sve
Ja sam 2015. punih 6 mjeseci imala skoro svakodnevne (potvrdjeno od neurologa) migrenske glavobolje uvjetovane, kako se kasnije pokazalo, posljedicama neuspjesnog ustimavanja nadomjesne.
Nisam uzimala nista od lijekova za migrenu, jer vec pijem previse lijekova i to se nikako nije ukapalo, a nisam popila niti jedan analgetik, jer sam imala cir.

Prvoj migreni mi je prethodila aura pri kojoj sam izgubila vid, prvo centralni, pa periferni.
Nisam znala kaj mi je, a imala sam nesto na sparhetu, pa sam brzo zgasila plin i sjela u hodnik na pod nadajuci se da ce proci i da nije mozdani i da necu morati u bolnicu.

Jos par ih je bilo s aurom, a ostale bez.
Znale su trajat i po par dana bez prekida.

A kaj sam mogla, i gore stvari sam pretrpila s osmijehom na licu.
Pogorsanja kronicne neuropatske boli odradim bez da itko skuzi.
Nije to nista za hvaliti se, ali hocu reci, to ne znaci da je meni lakse, da sam se navikla, pa ne percipiram bol.
Samo nemam luksuz percipirati je na nacin da mi to upropasti zivot.

Zato se ne treba suditi po onome kaj se izvana vidi. Jer netko se i za malu tegobu place i radi od sebe zrtvu, a netko djeluje kao da je dobro.
Najcesce vecu dramu na van rade ljudi koji su zapravo rijerko bolesni.
Mi kroneri smo navikli, pa nam je super.

Moj stav ( ponasati se kao da sam OK) me kostao toga da sam se vise puta kod doktora susrela sa "Ali Vi izgledate zdravo..."
Dok ne skuze da je to upravo tako - izgledam.

A (necu elaborirat, jer mi je muka, a i ne zelim tu terorizirat sa svojim stanjima) tako zdrava navecer gutam 5 tableta, ujutro 3.

Moj muz je najzdravije i najbolje izgledao u vrijeme kad mu je otkriven limfom. Uznapredovao. Brzorastuci.
50% sanse uz kemo. Nikakve sanse bez.

Toliko o izgledu i ponasanju.
U bolnici jedini on nije bio vidno uplasen, pa se psihologinja zabrinula za njega, jer to "nije normalno" u njegovom stanju.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:18   #74
migrenasi se svi kunu u zomig.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 23:59   #75
di ste, tlakaši, jel vas jebe ova južina?

onak, boli me jebena glava, mučnina me pere, a germknedle nisu, izmjerim tlak 86/56. onak, idi u niski kurac. šta da ja sad radim i kak da to vratim na 120/80? jesti ni piti ne mogu, pojela sam tonu čipsa i napila se mineralne.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:08   #76
Već četvrti dan me boli glava, doduše počne oko 5 popodne tek. Večeras i nije tako loše, ali sam drmnula spavat poslije posla u 6, probudila se u pola 10
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 16:32   #77
Za sve glavoboljne, jedan vic da vas razvedri:

Fata leži u krevetu, a Mujo joj nosi aspirin i čašu vodu. Pita ga Fata: "Što će mi aspirin, glava me ne boli!"
A Mujo će: "E, to sam htio čuti!"
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:01   #78
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
di ste, tlakaši, jel vas jebe ova južina?

onak, boli me jebena glava, mučnina me pere, a germknedle nisu, izmjerim tlak 86/56. onak, idi u niski kurac. šta da ja sad radim i kak da to vratim na 120/80? jesti ni piti ne mogu, pojela sam tonu čipsa i napila se mineralne.
I meni je tako. Pozderala sam cijelu veliku Milku, zalila je kavom i i najela se slanog, al tlak ne mrda. Jbg, treba ovaj dan prespavat.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 10:26   #79
Za mene nema gore kombinacije od punog mjeseca i juzine paketu
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 01:38   #80
Danas sam mislila da će mi oči ispast.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.