Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 12:33   #21
Ma znam ja dobro o chemu pishesh...osnovna shkola, narochito nizhi razredi smrt su za "posebnu" djecu...

Ali samo ti mozhesh odluchiti kako cesh se prema njoj postaviti, bez obzira na ocjene.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 12:51   #22
Quote:
luca kaže:
mozda treba poceti vjezbati s necim sto nisu zadace? npr. citanje slikovnice ili stripova (ja sam voljela one Tom & Jerry) ili gledanje kakvog programa... (ono sto voli i sto sam trazi da se radi) gledati ili citati s klincem i pricati, analizirati, komentirati, kao da je prava zadaca
"tko je to napravio?, zasto? kako? itd"

ovo je samo ideja, nisam probala u praksi.

Ja to radim sa malim, ali ne zanimaju ga previse "knjigice".

Inace naredak je ocit u zadnje godinu-dvije, sada ga vec zanimaju crtici na TV i videokasetama. Kad je neki film na TVu tipa IndianaJones, moze na moje cudjenje skoro cjeli film odsjediti i pratiti, a da pritom samo par puta protrci po sobi na par minuta.

Nekako mi se cini da mu ta koncentracija dolazi sama od sebe, bez obzira koliko ja to vjezbala s njim. Bit je da ga stvar interesira.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 12:55   #23
Quote:
magic kaže:
Prekjucher sam imala prvi roditeljski u gimnaziji...razrednica ga je pohvalila za izuzetno logichno zakljuchivanje i usvajanje znanja s razumijevanjem.

Valjda ce konachno doci njegovo vrijeme
Takva sam i ja bila. Muko moja nesto naucit napamet (kao povijest, tu mi nis nije bilo logicno).

Podrzavam tvoj stav.

Samo treba imati srecu pa naletiti na takve profesore. Mnogi zbog vlastite frustriranosti (valjda?) vise cjene strebanje napamet. I ubiju u pojam djetetovu inteligenciju i zelju za znanjem.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 13:03   #24
Quote:
poslid kaže:
A možda njoj ne odgovara da uči sama u svojoj sobi. Probaj ju nek uči kraj tebe, reci joj neka sve riješi a ti ćeš joj na kraju sve pregledati.
Ovo je kod nas funkcioniralo.

Iako ima svoju sobu, radni stol, mir, ama bash sve shto mu treba, donedavno je volio uchiti dok bih ja rondala po kuhinji...

Jest da je to trajalo duplo duzhe nego shto bi trebalo, jer se u medjuvremenu jelo, pishalo, kakalo, s psom igralo, zapitkivalo mene o receptu koji spremam, raspravljalo o genetski modificiranoj hrani itd....ali bar je bilo sa zadovoljstvom...shto je meni puno vazhnije od utroshenog vremena.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 21:02   #25
Mrrrrzim to bubanje napamet. Sjećam se kad smo morali naučiti pjesmicu napamet i onda je napisati sa svim točkama, zarezima i sl. Za ocjenu.
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 12:35   #26
Quote:
lunjo kaže:
Mrrrrzim to bubanje napamet. Sjećam se kad smo morali naučiti pjesmicu napamet i onda je napisati sa svim točkama, zarezima i sl. Za ocjenu.
i ja sam mrzila autodiktate. tko nije? ali mislim da su oni korisni. kao i ucenje tablice mnozenja ili abecede napamet. neke stvri treba znati napamet jer kad su ti spremnjene u toj memoriji, stvarno mozes bolje funkcionirati (recimo da je bitno teze nauciti citati, ako prvo ne znas abecedu, isplati se uloaziti trud pamcenja abecede jer je visestruko korisno). autodiktati su dobre vjezbe za tu memoriju...

ono sto je ocajno, da se klince tjera stalno, svaku glupost u svakom predmetu da se uci napamet, bez da je vazno da se shvati poanta! to je ono sto ne vjezba nista, nego samo covjeku zgadi zivot. a osim toga, klinac ionako pozboravlja koliko krava ima u argentini ili gdje se kopa boxit
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 16:23   #27
Quote:
Rajna kaže:
Ona definitivno ne spada u poslusne odlikase - ona je odlikas jedino zahvaljujuci cinjenici da na satu usprije poprilicno toga upamtiti, kod kuce jos malo nesto zbrlja, uz nasu pomoc, a onda je u skoli malo ta njena pamet, a malo vile, pronosaju i dobije obicno 5 ili 4.
Tocno takva sam i ja bila. Roditelji su me opisivali kao pametnu, ali lijenu i brzopletu . Nisu mi bas puno pomagali (nisam ni trazila), pregledali bi zadace i hvatali se za glavu od ruznog rukopisa i neurednosti, ali pustili da prodje. Bila sam odlikas, ali odlikas s 4.5 ili 4.6 - nikad 5.0. A sedmi razred su me lijepo pustili da prodjem s 4 (bilo je i trojki ), jer se tamo moralo malo vise uciti (npr. kemiju), a ja nisam htjela! Dodatni problem je bio sto se ucitelja nisam bojala ni pol posto i opcenito nisam fermala autoritete.
U osmom sam okrenula plocu (pekla me ta cetvorka) i prosla s pet, ali sam i naucila sjesti i skoncentrirati se.
I sve je proslo OK, zavrsila sam i faks (kampanjski doduse i ne s bas jako dobrim ocjenama).
Ne bih se ja na tvom mjestu previse sekirala. Bolje da uci s razumijevanjem.
A ako neopravdano dobije losu ocjenu, jer nije nabubala - ti kao magic - pravac skola.

E sad sam se sjetila - ustanovi koji nacin izrazavanja ju veseli - pa neka tako uci. Ja sam voljela crtati, pa su me roditelji, dok sam bila manja, poticali da sve nacrtam - pogotovo koristi za Prirodu i drustvo. Mozda ona voli pjevati - pa neka pjeva o tome.

Mozda ima vizualnu memoriju - mozda joj pomaze da vidi cinjenice napisane na svoj nacin. Tako ce nauciti uciti i vece kolicine cinjenica.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 13:29   #28
Evo, pazi ovo. Prvi razred gimnazije, lektira iz Talijanskog Tito Maccio Plauto "La pentola del tesoro".

Potpuno nerazumljiv arhaichni talijanski jezik, chovjek je zhivio i pisao prije Krista.

Naravno da smo skinuli sve s neta.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2003., 15:02   #29
ima li koja waldorfska skola u Cro?

Meni frendica radi u jednoj ovdje, puno prica o konceptu, par puta sam i sama bila tamo, svaki dan imaju nastavu u prirodi, nista ne bubaju napamet, najcjenjeniji talent u skoli jest upravo -kreativnost.

Tamo bih bez griznje savjesti jednog dana upisala svoju djecu.

Problem je medjutim ( pisale vec forumasice o tome) sto nakon takve osnovne, djeca ne steknu dovoljno predznanje da bi pratila program svih srednjih skola. Tj. za one bubalacke predmete im fali baza.

Ima netko ovakvih iskustava ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 01:45   #30
Mrzila sam latinski, dobro to je već srednja škola,
to je bio predmet gdje je trebalo naštrebati dvije A4 stranice nastavaka
da bi ti logika išta pomogla..
(Na završnom kontrolnom napravila šalabahter, uključila vijugice,
dobila 5. I još stigla pomoć frendu Na kraju sam imala 3, ja sretna,
profesor se poveselio jer sam puno radila bar za zadnji ispit..
svi sretni )
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 08:30   #31
Bigblue, da ne kopiram tvoj post - da nisi jos ziva, ja bih se zaklela da je moja kcer tvoja reinkarnacija.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 18:49   #32
Quote:
Rajna kaže:
Bigblue, da ne kopiram tvoj post - da nisi jos ziva, ja bih se zaklela da je moja kcer tvoja reinkarnacija.


Onda ti nece biti lako...
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 20:39   #33
Quote:
Winona kaže:
ima li koja waldorfska skola u Cro?
.
.
.
Problem je medjutim ( pisale vec forumasice o tome) sto nakon takve osnovne, djeca ne steknu dovoljno predznanje da bi pratila program svih srednjih skola. Tj. za one bubalacke predmete im fali baza.

Ima netko ovakvih iskustava ?
A nije li mozda Waldorfska skola Kindergarten? A ne osnovna skola, iako se tak' zove-mislim "skola"?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 21:19   #34
postoje i waldorfske skole i vrtici
i koliko znam ima ih i u HR
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 21:30   #35
Uf, onda se ispricavam Miss Win. A gdje ima Waldorfska osnovna u CRO?
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 21:46   #36
u ZG
Waldorfska skola Sv. Jurja (vidi google)
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.