Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2017., 21:29   #1
Slaba kosa kod djece školaraca

Pozdrav!
Nisam našla sličnu temu. Postoji tema o slaboj kosi kod malene djece, ali ne i kod one starije od npr. 5 godina.
Vjerojatno zato što nisam ni vidjela da ijedno dijete (osim mojeg) ima taj problem.

Dakle, imam curicu od 7 godina i ide u prvi razred. I kosa joj gotovo pa mogu reci i da ne raste.
Trenutno ima kosicu do ispod uha, i nikada nismo ni uspjeli doći dalje od te dužine. I ta kosica koju ima je sva u repovima, još uvijek tanka kao paperje. Jos k tome, malo joj se i kovrča tako da ustvari većinu vremena ima samo pojedinačne čuperke dužine do max.10 cm, koji strše u zrak pa izgleda kao da je ima i manje nego što je ima.
Tu i tamo joj podrežem vrhove, jer postanu s vremenom tanki i istrošeni, ali uglavnom joj baš i nemam šta odrezati jer jednostavno ne raste, samo se "istroši" pa puca. Od prošlog ljeta naraslo joj je cca 5 cm nejednakih čuperaka!

Ima obrve, trepavice, noktići rastu ko ludi. Malo su tanki, ali ih moram svako malo podrezivati.
Dakle, samo kosa je problem.
A ja sam već očajna jer i svi liječnici govore da je sve u redu. Ali nije. Ja nisam još srela djevojcicu od 7 god.s tako slabom kosom. A dijete me sad već počelo i često ispitivati zašto samo njoj kosa ne raste, a sve druge curice imaju kosu do pola leđa, i da bi i ona htjela takvu.
A nije da ju šišamo, ona nikada nije trebala ici kod frizera; frizer joj jednostavno nije imao šta ošišati.
I vršnjaci ju već zadirkuju, srce me boli, a ne znam kako pomoći.
Jede sve više manje, nije slabokrvna, na pretragama krvi za školu rekli su da ima željeza za "otvoriti rudnik", da su nalazi super.
Google ništa.
Pomozite molim vas!
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:38   #2
Pa evo ja znam jednu sada već djevojku koja je imala kosu kao perje, plavu, tanku, rijetku. Izgledala je baš kao perje, stršalo na sve strane, baš je bila smiješna i slatka.

Danas s 15 godina ima nešto kvalitetniju kosu, ali još uvijek tanku i nije više kao perje.

Želim vam da vam to bude najveći problem s kojim ćete se susresti kod svoje kćeri
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 23:54   #3
Ako joj je tanka mozda da ju ošišaš na kratko, čula sam da to pomaže da vlas ojača, a ako je rijetka možda kod dermatologa pregledati vlasiste iako mislim da će se to vremenom popraviti samo od sebe. Možda joj samo sporo raste kosa a to je individualno.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 11:00   #4
Hvala vam. Samo ne zelim da joj se djeca rugaju. A vec je to pocelo.

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:02   #5
Koliko sam shvatila nju ne muči kosa, već dječije zezanje. Djeca se ne razumiju u kvalitet kose, ali se razumiju u frizure.
Poenta: odvedite ju dobrom frizeru i neka ju ošiša na kratko, neka joj oblikuje lijepu kratku frizuricu.

I prestanite prenositi svoje nezadovoljstvo na dijete. Ja imam odličnu kosu, pa me mama šišala na kratko od malena, i to na tuta frizuru dok nisam počela ići frizeru. Nikada nije postojala nesigurnost (zezanje od strane nastavnika i okoline je uvijek bilo prisutno) sa moje strane, jer to je kosa i frizura, i meni kratko ludilo dobro stoji. Ali da je moja mama kukala nad mojom kosom, naravno da bih ja bila nesigurna i daleko osjetljivija na zezanje i prozivanje.

Kupite joj neku pomadicu i naučite ju kako da napravi frizuricu i neka bude ponosna na sebe, jer kosa, kao ni veličina grudi, ne čine ženu.

A kosa možda joj se progušća u pubertetu, a možda ciejli život bude imala slabu kosu. Ni prva ni posljednja.
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:05   #6
Nju brine i kosa i zezanje. Ona zeli frizurice i spangice al ne moze jer joj nista ne drzi.
Ona je ta koja mene pita kad ce njoj kosa narasti i zasto ona nema kosu ko druga djeca. Ja joj naravno uvijek bodrim i govorim joj da je lijepa i prekrasna takva kakva jest i nikada joj nisam prenosila svoje nezadovoljstvo ni frustracije. Nikada. Ja sam se pozalila na forumu da vidim ima li tko savjet sta napraviti da se stanje popravi a napali me da sam isfrustrirana i da je dijete zbog mene depresivno.
Vidim da svi mislite da se zalim jer ona nema kosu do struka i sad ja nesto tu dramim. Dijete nema kosu ni do ramena. I frizer joj ne moze nikakvu frizuru oblikovati. Cak ni bob. Jer ona ima kratke nejednake strsece cuperke. Ima kosu cca jednoipolgodisnjeg djeteta.


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:07   #7
A naravno da vasa mama nije bila isfrustrirana jer vas je namjerno tako sisala. I mene je moja. Vecina mama je tad sisala curice na kratko. Druga je stvar ako je dijete tuzno jer nema ni sta sisati.
Zao mi je sto sam krivo shvacena.
Ali sigurna sam da bi se sve mame na mom mjestu zabrinule i zapitale gdje je kosa sa 7 i pol godina

Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:58   #8
Možda je to takav tip kose . Što kažu npr. frizeri, jesu li se oni,koji imaju malo više iskustva s različitim tipovima kose , susreli tako s nečim?

Ako je krvna slika dobra i liječnici ne vide ni u čemu problem, zaista ne znam što bih savjetovala. Možda neki vitamini nedostaju ili je problem sa štitnjačom? Jeste li u tom smjeru istraživali?

Teško je kad djeca počnu polagati pažnju na mišljenje vršnjaka, ugledaju se na njih i žele se uklopiti. Moja nije marila za svoju kosu dok nije u školu krenula. Od tad želi dugu kosu i pletenice do kojih još nikad nije "dotjerala" jer ima gustu ravnu kosu koja raste relativno sporo i dojadi joj čekati pa traži u jednom trenu šišanje ( i onda opet ispočetka).

Da vi niste zabrinuti,rekla bih da joj pokušate ukazati na to da ima jedinstvenu kosu, posebnu, kakvu nema nitko. No kako ste i vi zabrinuti, možda da porazgovarate još jednom s liječnicom opće prakse pa vidite što bi mogao biti uzrok.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:22   #9
Rekli su mi da bih za to trebala mozda ici na hormonske pretrage, eventualno. I to traziti privatno pa da budem sigurna da nije to. Ako je jednostavno kosa slaba bez nekog razloga, boze moj, nikom nista. Ja cu joj svakako uvijek govoriti da je lijepa i prekrasna.
Kod frizera smo bili zadnji put s 5 godina. Podsisao joj je te cuperke jer ti nejednaki vrhovi postanu suhi i tanki kao i svi drugi, samo sto kosa ne postize nikakvu duzinu. On je rekao da to nije uobicajeno ali da najcesce se progusti kosa dok dijete ne krene u skolu. A nama se ni to nije desilo.
Kosa naraste par cm u godinu dana. Vrhovi malo ispucaju i to joj podrezem i stalno joj je kosica do uha. Malo se i frcka i to strsi u zrak. Ali svaki pramen je bez obzira na podrezivanje razlicite duzine tako da to nije ni blizu ni bobu ni nekoj drugoj frizurici. Nego strse u zrak pramenovi cca 10cm duzine.
Razmisljala sam na koga u obitelji ima takvu kosu, ali nitko mi (od zivucih) ne pada na pamet. S jedne strane imaju normalnu kosu, a s druge cak i jako gustu.

Zanimalo me postoji li netko cije dijete ima slican problem
Ali vidim da u principu nema jer ni ja nisam vidjela u zg curicu slicne kose. Doista neobicno, i zato me i zabrinjava.
Nista, pokusati cu s biljnim samponima i pretrage da se uvjerim da se iza toga ne krije neki hormonalni disbalans... Nema trece solucije.


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:29   #10
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Rekli su mi da bih za to trebala mozda ici na hormonske pretrage, eventualno. I to traziti privatno pa da budem sigurna da nije to. Ako je jednostavno kosa slaba bez nekog razloga, boze moj, nikom nista. Ja cu joj svakako uvijek govoriti da je lijepa i prekrasna.
Kod frizera smo bili zadnji put s 5 godina. Podsisao joj je te cuperke jer ti nejednaki vrhovi postanu suhi i tanki kao i svi drugi, samo sto kosa ne postize nikakvu duzinu. On je rekao da to nije uobicajeno ali da najcesce se progusti kosa dok dijete ne krene u skolu. A nama se ni to nije desilo.
Kosa naraste par cm u godinu dana. Vrhovi malo ispucaju i to joj podrezem i stalno joj je kosica do uha. Malo se i frcka i to strsi u zrak. Ali svaki pramen je bez obzira na podrezivanje razlicite duzine tako da to nije ni blizu ni bobu ni nekoj drugoj frizurici. Nego strse u zrak pramenovi cca 10cm duzine.
Razmisljala sam na koga u obitelji ima takvu kosu, ali nitko mi (od zivucih) ne pada na pamet. S jedne strane imaju normalnu kosu, a s druge cak i jako gustu.

Zanimalo me postoji li netko cije dijete ima slican problem
Ali vidim da u principu nema jer ni ja nisam vidjela u zg curicu slicne kose. Doista neobicno, i zato me i zabrinjava.
Nista, pokusati cu s biljnim samponima i pretrage da se uvjerim da se iza toga ne krije neki hormonalni disbalans... Nema trece solucije.
Sorry, ali koja je poanta u tome???
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:39   #11
Poanta je da joj kazem da je njena kosa lijepa takva kakva jest i da joj bas ta najbolje stoji.
A ona i jest i lijepa i prekrasna.
Da sad tu ne pisem svaki detalj sto cu joj reci. Ali poanta je u tome.
Sto bi bi svojoj djevojcici rekli kad vam kaze da joj govore da izgleda kao decko i da bi do sad trebala imati kosu do struka?


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Nenuphar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:25   #12
Quote:
Nenuphar kaže: Pogledaj post
Poanta je da joj kazem da je njena kosa lijepa takva kakva jest i da joj bas ta najbolje stoji.
A ona i jest i lijepa i prekrasna.
Da sad tu ne pisem svaki detalj sto cu joj reci. Ali poanta je u tome.
Sto bi bi svojoj djevojcici rekli kad vam kaze da joj govore da izgleda kao decko i da bi do sad trebala imati kosu do struka?


Poslano sa mog SM-G850F koristeći Tapatalk
Mislim da ste u pravu, ako napravite pretrage i ustanovi se da je jednostavno takva kosa, rekla bih joj kao i vi. da je baš takva posebna i lijepa. Jer vjerujem da je (mogu nekako zamisliti tu kosicu pomalo frčkavu kako strši u zrak

Za boldano: uvijek će se naći netko tko bi joj mogao komentirati izgled (kosu, stas,kožu, visinu) i ako je zlonamjeran, rugati se. S tim se treba znati izboriti. Nitko od nas nije siguran od zlonamjernih komentara i/li izrugivanja. Trebalo bi dijete "ojačati" da zna odgovoriti i postaviti se u takvoj situaciju, dati joj sigurnost u sebe. Možda je ovo vrijeme taman prikladno da se razgovara s djetom da djevojčicu ili dječaka čine i druge stvari osim kose . Svatko je na naki način poseban, tako i ona (dati joj primjere kako se svatko od nas razlikuje).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:59   #13
Imala sam i ja taj problem kao klinka u osnovnoj. Moj je primarno bio zbog nešto lošije genetike od staraca , ali i prehrane, konstantan stres, neprilagodljivost u školi i vrtiću, zezali me da izgledam kao decko. Vidno se ojačala kad sam ušla u pubertet, a onda je opet oslabila kad sam imala probleme u 7 i 8 razredu. Zatim mi se kroz srednju opet ojačala kako sam se bolje snašla , a sad je na faksu najbujnija, jer je meni lijepše nego ikad u životu. Nitko ni ne primjecuje da je nesto slabija, to mi i doma govore.


Nekima je kosa jako podložljiva na vanjske uvjete i općenito psihičko stanje. Zato je i super ta ideja da svojo curici govoris da je prekrasna. Ja to u svojem djetinjstvu nisam cula, vec sam od staraca samo čula kak izgledam ko decko. Komplexi na petu. Vjerojatno će joj kosa ojačati kad uđe u pubertet, barem je meni.. I naravno prehranu bi bilo dobro malo izmjeniti, povećati unos željeza i cinka kroz orašate plodove (badem), ribu, zeleno povrće, suho voće.. Meni je to vise pomoglo nego neka tableta raznih vitamina ..
green dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 11:55   #14
guglajuči po internetu našla sam da ovaj problem ima svoj naziv! loose anagen syndrome... specifičan po tome da 1. dijete može imati slabu kosu koja lako ispada, 2. da kosa ne raste... ili oboje.
Mi imamo kosu koja ne raste! i sada me zanima gdje se kod nas može potvrditi taj sindrom i kakvo je liječenje!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.