Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 18:26   #21
Ruminiranje u psihologiji nije obično promišljanje, ni na engleskom ni na hrvatskom. Koliko mi je poznato, nema riječi koja na hrvatskom znači točno to, svi znamo što je ruminiranje na engleskom, ne znam zašto se ne bi posudila riječ umjesto da se svaki put piše opis mentalnog stanja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:29   #22
Izvolte na temu o misljenju :fuj:
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:06   #23
Isto ne karakteriziram puno toga kao neuspjeh. U pravilu sam svjesna gdje stojim i kako sam do toga dosla.
Popizdim kad zeznem ispit ali vec prije ispita sam svjesna kakvi ce rezultati otprilike pa znam da ako nisam ucila da ne mogu ocekivati puno. Uglavnom nadmasim vlastita ocekivanja pa mi je to uspjeh
Ako nesto bas zeznem neocekivano onda proucim gdje, kako, zasto i trudim se nauciti iz toga.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:44   #24
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ruminiranje u psihologiji nije obično promišljanje, ni na engleskom ni na hrvatskom. K
I baš odgovara ovom izvornom značenju riječi. Ruminiranje je točno takvo "promišljanje", neprekidno probavljanje jednih te istih misli, koje se stalno vraćaju.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:49   #25
Burag, kapura, knjižavci, sirište.

Ontopik, ponekad slegnem ramenima, ponekad me obuzme beznađe, ponekad nešto između, ovisno o tome o čemu se radi, u kakvoj sam emocionalnoj kondiciji i slično.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:51   #26
Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
hjp:
ruminírati: ponovno (sa)žvakati hranu koja se vraća iz želuca, prežvakavati; preživati
Pa mi i kazemo prezvakavati, kad beskorisno "prezvakavas" jednu te istu stvar sto puta u svojoj glavi.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:51   #27
Bacim se na pod i plačući lupam rukama i nogama dok ne dobijem što želim.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:09   #28
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post



znam. ali ja ti mislim da i hrpa onih koji djeluju posloženo nisu toliko posloženi.
al' pritisak je jak, da



.
nekak imam osjecaj da je dosta njih poslozenije financijski, sve neke uber super pozicije u jakim firmama. ne mogu se ne pitati kako su dosli do njih. cak i ljudi podosta mladji od mene a ja se najebavam s honorarnim glupostima od kojih se ne moze zivjeti.
ekipa kupuje aute, dize kredite, ja u zadnje vrijeme razmisljam kako da natankam pola tanka benzina i koji artikli su u dm-u na akciji.
moras se osjecat ko zadnje govno hoces neces
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 21:42   #29
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
nekak imam osjecaj da je dosta njih poslozenije financijski, sve neke uber super pozicije u jakim firmama. ne mogu se ne pitati kako su dosli do njih. cak i ljudi podosta mladji od mene a ja se najebavam s honorarnim glupostima od kojih se ne moze zivjeti.
ekipa kupuje aute, dize kredite, ja u zadnje vrijeme razmisljam kako da natankam pola tanka benzina i koji artikli su u dm-u na akciji.
moras se osjecat ko zadnje govno hoces neces
Slazem se s tobom da su stvari dosta drugacije kad imas siguran i stalan izvor prihoda. Egzistencijalna neizvjesnost je jedna od tezih stvari za nositi se.

No, to sto imas i radis nije tako crno, niti je njihov zivot tako bajan. Za pocetak, vise pozicije nerijetko nose i vise odgovornosti i vise posla. Ne zeli si to svatko, niti je za svakog dobro, niti svakom pasu te razine, a pitanje i koliko je njima bajkovito u tim ulogama. O kreditima i nekoj vrsti robovanja tim kreditima da ne pricamo. Naravno, tesko je na to tako gledati kad ti je lose, ne znas hoces li imati za struju sljedeci mjesec i sl. No, ne moras si zato dodatno otezavati. Ono, cemu se izjednacavati s govnima jer gledas sto je na akciji? To je situacija za to, zbilja? Mis, jebiga, koliko imas realnu podlogu da se ne osjecas najbolje, ti si to jos dodatno potenciras ovakvim konstrukcijama.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:14   #30
Jako puno u zadnje vrijeme radim na tome da osvijestim prednosti neuspjeha i da život gledam kao proces
Nije me toliko mučio perfekcionizam, koliko osjećaj odgovornosti (a to je lice i naličje iste stvari u biti)
A sve te ljude prema kojima se osjećam odgovorna sam gledala u njihovim fejlovima koje, eto, sebi ne dopuštam. To je bug koji trenutno pokušavam riješiti.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:27   #31
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
n

nekako su mi uvijek punili glavu da ti se u tridesetima zivot poslozi, posao, karijera, da ne velim ljubav. meni sve zbrda zdola i zbrckano kao i prije.
So what, zar je to neuspjeh i po čijim kriterijima?
Kaj je to biti neuspješan?

Zadnji put sam se valjda zamarala time u osnovnoj školi.
Generalno ne razmišljam u kategorijama uspjeha/neuspjeha, sreće/nesreće.
Meni je draga ona Everybody's free to wear sunscreen - the race is long, and in the end, it's only with yourself

Uostalom jel tvoja želja raditi na korporativnoj "poziciji" i dizati kredite? Uopće splet misli koji dovedu toga da pomisliš da je tako nešto uspjeh. Kome? Kako znaš da se oni osjećaju sretno i ostvareno? Sve je stvar percepcije. I razumijem da se možeš osjetiti obeshrabreno jer ti je teško zbog financijske nesigurnosti ali nije sve tako crno bijelo.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:36   #32
Kako se nosim sa neuspjehom?
Prvih 20 godina je najteže. Kasnije se čovjek navikne na svašta.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:50   #33
Uglavnom se ne živciram. Ako sam sjebala nešto, lako si oprostim jer te pogreške nisam napravila ja nego neka osoba koja sam bila nekad u prošlosti I s kojom se čak ni ne povezujem pretjerano. E, sad, je li to koristan način izbjegavanja nekih neugodnih osjećaja ili dobar put za razvijanje disocijativnog poremećaja identiteta, nisam sigurna.
__________________
I’m a trainwreck of a human being, but I’d make a good cat.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 22:57   #34
Za termin ruminiranje sam čula od svoje psihologinje i baš mi se dopalo što ima riječ za takvo stanje. Inače stvarno me duša boli što nije hrvatska, to mi je onako prevažno
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:00   #35
Ma Paprika ti je u PMS-u, priznala je na susjednoj temi
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:07   #36
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Za termin ruminiranje sam čula od svoje psihologinje i baš mi se dopalo što ima riječ za takvo stanje. Inače stvarno me duša boli što nije hrvatska, to mi je onako prevažno

Ja ga sad čujem prvi put. Osjećala bih se neuspješno da sam pitala (i time priznala da nisam oh so perfect i da znam sve), ali evo fino ste ga objasnile
Koliko god raspravljali o relativnosti uspjeha, na kraju ćemo se vratiti na materijalno , barem u onom osnovnom dijelu (stalan posao i jedna relativna financijska bezbriznost i sređenost). Tvrditi bilo što drugo jednostavno je netočno. Raditi honorarno ili po projektima je super kad imaš 25, ali s godinama hoćeš ipak neku sigurnost.
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:19   #37
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ma Paprika ti je u PMS-u, priznala je na susjednoj temi
Meni to, unatoč PMSu, zvuči kao proser, nešto poput nonsens jer je stručna riječ i ko ju koristi u govoru? Sad ne možemo promišljati i razmišljati, nego eto ruminiramo. Ma ajd.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:32   #38
Ali ruminiranje nije promišljanje i razmišljanje, i ako ruminiraš točnije je reći i bolje se iskomunicira što radiš nego ako kažeš da promišljaš i razmišljaš, pa čak i prežvakavaš. Korisno je imati vokabular za unutarnja stanja, čak i ako ga se posuđuje iz drugih jezika.

Ni girl crusheve ne prevodimo kao zaljubljivanja u djevojke. S razlogom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 01:09   #39
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
možeš malo pojasniti ovo?
čisto da vidim jesam dobro skapirala jer zvuči kao stara ja

čitala sam nešto o imposteru, pa me asociralo na temu.
Pa ono, mislila sam da sve uvijek moram napravit savršeno i u mojim očima su neuspjeli detalji bili ogromni i jedino kaj sam vidjela od cijelog rada/projekta/...

Sve motivirano tim da neću ja ništa radit ofrlje.

Došlo je do toga da mjesecima ne bih napisala niti pola stranice jer mi niti jedna misao ni formulacija nije bila dovoljno dobra. I baš to, samo sam čekala da neko skuži da uopće nisam dorasla svojim zadacima.

I onda sam otkrila da postoji taj imposter sindrom . I da očito nisam jedina koja si misli da je nezasluženo tamo gdje je. To mi je malo pomoglo.

Također mi je pomoglo prihvaćanje toga da je griješiti normalno i nije katastrofa (jbg, u mojoj obitelji to nije bilo tak, pa nemaš od kog naučit). I da savršenstvo ne postoji i da si treba postavit neku granicu kad je nešto dovoljno dobro i nije vrijedno daljnjeg truda.

A pomoglo mi je i promatranje kolega koji prihvaćaju svoje greške, idu, probaju, ak ne uspije, nasmiju se i probaju ponovo, ili ne probaju, ali na kraju većinom više manje uspiju, a ne nerviraju se cijelo vrijeme.

Trebalo mi je vremena da to prihvatim i počnem internalizirat, ali mislim da mi ide. Iako još uvijek imam tendenciju svaku rečenicu preformulirat 30 puta, ali barem ju napišem uopće
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:54   #40
Ja sam koma.. doslovce umrem. Mislim odradjujem nuzno da se izvucem ali u glavi me fura crnjak.
I sklona sam se izolirat od ljudi ko ranjen pes.

I nikad nisam svjesna koliko sam lose, tek kad se izvucem onda se vratim unazad i mislim si 'jbt'.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.