Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2003., 21:30   #1
Zasto

Zasto , zasto mi zapravo svaki put podlegnemo zlu iako smo svjesni da je zlo . JA mogu napraviti neki zavjet s bogom i drzati ga se ali nu mogu zivjeti da ne napravim grijeh . Mogu zivjeti u "pravednosti " nekoliko dana , miseci ,godina ali na kraju cu opet napraviti nesto lose , nekakav grijeg . Obicno nakon toga boga molim za oprosti trazim neku vrstu zaboravljanja grijeh, pa naravno i ja onda pocnem oprastati ljudima koji su meni nanjeli zlo. ja ne znam zasto ali Jedna prispodoba koja govori o tome kako je gospodar oprostio svome slugi dug ali taj sluga nije oprostijo svome slugi dug i onda ga je gospodar bacio u tomnicu gdje je "PLAC I SKRGUT ZUBI" . Neznam je li nam grijeg toliko potreban da se priblizimo bog. Neznam za vas ali meni je pun k.... vise grijeha. Isus je u Matejovom evandjelu rekao da osba kojoj je gospodar oprostio 500 srebrenika vise voli gospodara nego sluga kojoj je oprostio100. Itd....
Znam niko nije savrsen tako ljudi baream kazu ali to je jedna bijedna izlika nemarnih ljudi.ili mozda nije.
mr. Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 21:45   #2
Ajme, ajme..

Prvo treba definirati što je zlo, pa što je grijeh, a na kraju se treba osloboditi iluzija savršenosti.

Dobrodošao u svijet duhovne realnosti; svatko tko je obećao da će poteći med i mlijeko ako se samo budeš držao nekih naputaka, gadno te preveslao(ili ako si to sam u jednom trenutku možda pomislio).

Nema toga; put ka Bogu mukotrpan je i najčešće pun neizvjesnosti i preispitivanja. Stalnih preispitivanja. Stalne sumnje u sebe prvenstveno. Ali kada naučiš usprkos tome uživati u putovanju, onda je to već velika stvar.

Još jednom dobrodošao, jer ovaj tvoj post (koliko god sjetno i možda tužno zvučao) zapravo je znak da si napravio prvi iskorak i osvjestio svoje kretanje ka Bogu(sebi).
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 11:08   #3
Sto očenaja i zdravo marija...aj

odma

samo ti "griješi"...a "griješiš" jer ti je slatko, a?

..pa uživaj onda u slatkoći..jer poslije je****, nema kajanja..a ti bi nu da ti se previdi činjenica....
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 12:58   #4
Quote:
Essenca kaže:
Sto očenaja i zdravo marija...aj

odma

samo ti "griješi"...a "griješiš" jer ti je slatko, a?

..pa uživaj onda u slatkoći..jer poslije je****, nema kajanja..a ti bi nu da ti se previdi činjenica....

obozavam slusati nezrelost kod ljudi . Kad procitam ovako nesto postajem velik egoist.
mr. Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 13:07   #5
Quote:
Dragonfly kaže:
Ajme, ajme..

Prvo treba definirati što je zlo, pa što je grijeh, a na kraju se treba osloboditi iluzija savršenosti.

Dobrodošao u svijet duhovne realnosti; svatko tko je obećao da će poteći med i mlijeko ako se samo budeš držao nekih naputaka, gadno te preveslao(ili ako si to sam u jednom trenutku možda pomislio).

Nema toga; put ka Bogu mukotrpan je i najčešće pun neizvjesnosti i preispitivanja. Stalnih preispitivanja. Stalne sumnje u sebe prvenstveno. Ali kada naučiš usprkos tome uživati u putovanju, onda je to već velika stvar.

Još jednom dobrodošao, jer ovaj tvoj post (koliko god sjetno i možda tužno zvučao) zapravo je znak da si napravio prvi iskorak i osvjestio svoje kretanje ka Bogu(sebi).


Frende moj iluzija savesenosti sam se davno oslobodija ,i tom kad sam procita ."Eli, Eli ! Lema sabakthani".
Sa tvoim odgovorom se manj vise slazem ali da mi je pun k.. visese toga i je . Odavno je prosao pocetak ali covik se umori i sam znas kako to vec ide. Sve sam to nadjaca puno puta i iskusenja i ovo ,ono , ali kako se kaze . "Sotona ga napusti do sljedece prilike".
mr. Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 15:40   #6
Quote:
mr. Wilde kaže:
Frende moj iluzija savesenosti sam se davno oslobodija ,i tom kad sam procita ."Eli, Eli ! Lema sabakthani".
Sa tvoim odgovorom se manj vise slazem ali da mi je pun k.. visese toga i je . Odavno je prosao pocetak ali covik se umori i sam znas kako to vec ide. Sve sam to nadjaca puno puta i iskusenja i ovo ,ono , ali kako se kaze . "Sotona ga napusti do sljedece prilike".


prvi post ću zanemarit, na drugi ću se izventat

..tako je prika...za sve je kriv Sotona, ja i ti tu nemamo baš nikakvoga udjela....eh...štaš'

fuj Sotono, vrazi te nosili kud si baš mene doša sad napastovat...(sotoni ja to, da ne bude omane)
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 17:24   #7
Quote:
Dragonfly kaže:

Još jednom dobrodošao, jer ovaj tvoj post (koliko god sjetno i možda tužno zvučao) zapravo je znak da si napravio prvi iskorak i osvjestio svoje kretanje ka Bogu(sebi).
Ovo se fino nadovezuje na vizije, vizionari i d.s.

A)
Iskorak iz cega?

B)
Svoje kretanje ka Bogu = sebi
Ili ka Bogu u sebi.

Vidis, ovo je kljucno pitanje oko kojeg su se polomila koplja na v.v.i.d.s. On razrjesuje jednim udarcem sve nase gordijske cvorove.

To su dva razlicita puta.
Prvi koji jaca povezanost sa sobom=svojim osobnim bogom, ispostavom boga ove prirode
Drugi koji kida tu vezanost.

Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 18:34   #8
Kada kažem ka sebi, onda mislim ka svom centru. Točki koja je neopisiva. Ka onome što je fiksno u nama. Centar. Put je povratak u centar. I može se sve rušiti, možemo biti ljuti, bijesni i isprovocirani, ali ako smo u centru, onda smo toga svjesni. To ne znači da više nećemo griješiti, biti ljuti, ljubomorni, bijesni, to samo znači da smo svjesni svake te emocije dok se događa. Oni koji nisu, njima je uvijek nešto drugo krivo za ono što im se događa.

Da bi to našao, moramo prvo raskinut sebe sa vanjskim.

Još jednom tvrdim ovdje da ti i ja govorimo o istom, Porto, bez obzira što ti mene očito doživljavaš neozbiljno.

Problem je samo u tome što to u nama postoji i u svemu oko nas. Ili obrnuto, da je sve oko nas u nama.
I zato sebe možemo vidjeti i u zecu i u jelenu i u letu ptica i u bukovom stablu.

Meni taj paradoks nije nesavladiv. Ako se divim stvarima i ritmu prirode, to je zato jer to mogu osjetiti. To nepromjenjivo u promjenjivom. Neprolazno u prolaznom. Bez da se vežem. Samo promatram.

I zato ni ja ne kužim zakaj su se koplja tamo lomila. Ili sam bila krivo shvaćena, ili nešto meni nije jasno u svemu.
Vjerojatno je i jedno i drugo u pitanju.
Ali zato je onaj topic itekako bio potreban.


by Portiljo
To su dva razlicita puta.
Prvi koji jaca povezanost sa sobom=svojim osobnim bogom, ispostavom boga ove prirode
Drugi koji kida tu vezanost.


I opet se slažem. Samo većina zaboravlja da se ti procesi događaju istovremeno. Da nema vječnog blaženstva i mira na ovome svijetu, kao ni vječne patnje i muke. Postoji jedno i drugo istovremeno. Ako smo centrirani, onda smo toga svjesni. I možemo se diviti životu kao takvom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 18:42   #9
Grijeh kao grijeh ne postoji, sve što učinimo loše dolazi iz naše duboke nesvjesnosti. Kad bi stvarno bili svjesni da smo od istog iskani, nebi mogli nauditi jedni drugima. Ista materija se sa istom ne kosi.
" Bog ti nikada neće oprostiti, jer ti nikada nije ni zamjerio"
Gledaj to ovako, ti recimo ne možeš zamjeriti jednogodišnjem djetetu ako razbije čašu. Zašto? Jer razlika u svjesnosti tebe i djeteta je ogromna, dakle naspram tebe djete je nesvjesno. Sad pomnoži tu razliku u svjesnosti između tebe i djeteta sa beskonačno i dobijaš razliku između tebe i Boga.
Kako bi Bog mogao zamjeriti nekome tko je naspram njegovog poimanja apsolutno nesvjestan?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 20:00   #10
Quote:
Pegaz kaže:
Grijeh kao grijeh ne postoji, sve što učinimo loše dolazi iz naše duboke nesvjesnosti. Kad bi stvarno bili svjesni da smo od istog iskani, nebi mogli nauditi jedni drugima. Ista materija se sa istom ne kosi.
" Bog ti nikada neće oprostiti, jer ti nikada nije ni zamjerio"
Gledaj to ovako, ti recimo ne možeš zamjeriti jednogodišnjem djetetu ako razbije čašu. Zašto? Jer razlika u svjesnosti tebe i djeteta je ogromna, dakle naspram tebe djete je nesvjesno. Sad pomnoži tu razliku u svjesnosti između tebe i djeteta sa beskonačno i dobijaš razliku između tebe i Boga.
Kako bi Bog mogao zamjeriti nekome tko je naspram njegovog poimanja apsolutno nesvjestan?
Pegaz nije ti los stav ustvari ne znam leli los ili nije nego donekle se slazem sa njim ,ali imam tu neke svoje razlike. Naime, ti mozes birati oces li raditi "dobre" ili "lose" stvari. npr. mozes odluciti oces li ici sad nekog ubiti ili neces ili mozes odluciti oces li ici ukrasti nekom nesto ili neces i to sam biras . znaci mozes birati hoces li napraviti nesto lose nesto sto se krsi s tvojom savjesti ili jednostavno neces. Na tebi je sto ces napraviti.
mr. Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2003., 11:09   #11
Pa ako znas da mozes birati, zasto izabires lose?
Ljutis se da je tako, ti bi da to prestane...
Pa porazgovaraj koju ozbiljnu sam sa sobom jer samo ti si zasluzan ili kriv za svoj izbor.
Nitko drugi ti ne moze pomoci.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2003., 21:23   #12
Ja uvijek nastoim odabrati dobro ali nakon nekog vreman shvatim da sam pogrijesio i da sam pogrijesio kod nekih kljucnig stvari ali ja sam svjesan da je zivot pun toga . Nisam neki truli idealista ali posto se to vec dogodili par puta ... Mogu samo reci da mi je vec da sam umoran od svoih pogresaka . Nikom nisu lipe ali kad pomislim nisu cesta ali ig ima puno i vec mi ih je pun k.....

Pes sama znas ako npr. odlucis raditi dobre stvari kao i skoro svaki covjek jer ljudi govorili oni ovo ili ono vole raditi dobre stvari, napravis nesto lose (svjesno ili nesvjesno) jebiga dogodi se ,nisi zadovoljna , Ja kazem da mi je vec dosta mojih pogresaka.
__________________
Oko devetog sata povika Isus jakim glasom "Eli,Eli! Lema sabakthani" a to znaci: Boze moj , Boze moj ! Zasto si me ostavio?
mr. Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 09:35   #13
Pa kad napraviš nešto što smatraš lošim, ti to probaj ispraviti. Ili se barem ispričati.
vrlo jednostavno.
 
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 19:58   #14
Quote:
Solaris kaže:
Pa kad napraviš nešto što smatraš lošim, ti to probaj ispraviti. Ili se barem ispričati.
vrlo jednostavno.
salzem se sa tobom ali sto nem covik uvik ni snage ni volje ispravljati svoje i tudje greske ali dan kad to budemo napravili znaci da smo umrli tj. da smo se prestali boriti , a borbe mora biti sve dok se ne pojavi ponovno Isus i okonca svit.

P.S prije ste me zvali mr. Wilde
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 10:54   #15
Quote:
Dragonfly kaže:
I zato ni ja ne kužim zakaj su se koplja tamo lomila. Ili sam bila krivo shvaćena, ili nešto meni nije jasno u svemu.
Vjerojatno je i jedno i drugo u pitanju.
Ali zato je onaj topic itekako bio potreban.
Ma sve ok. Potpisujem. I neznam od kud ti to da te smatram neozbiljnom?
I dobro je da su se lomila, to je tzv. grupna dinamika. Bez nje nebi mogli spoznati ukalupljivanje u odredjene faze puta. Dijamanti nebi bili dijamantima da se dobro ne izbruse.., zar ne?

Pozdrav
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 15:26   #16
Re: Zasto

Quote:
mr. Wilde kaže:
Zasto , zasto mi zapravo svaki put podlegnemo zlu iako smo svjesni da je zlo .
Zato što smo jednostavno takve prirode. To ti je dokaz da nismo mi nikakva djeca Božja, do toga tek moramo stići, iako se većina čudom čude kad ja to ovdje kažem Mi smo samo obična Božja stvorenja, a dijetetom Božjim ne postaje se tek tako.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 16:19   #17
Quote:
mr. Wilde kaže:
Pegaz nije ti los stav ustvari ne znam leli los ili nije nego donekle se slazem sa njim ,ali imam tu neke svoje razlike. Naime, ti mozes birati oces li raditi "dobre" ili "lose" stvari. npr. mozes odluciti oces li ici sad nekog ubiti ili neces ili mozes odluciti oces li ici ukrasti nekom nesto ili neces i to sam biras . znaci mozes birati hoces li napraviti nesto lose nesto sto se krsi s tvojom savjesti ili jednostavno neces. Na tebi je sto ces napraviti.
Možeš birati, ali samo u granicama svoje svjesnosti. Ti kad ubiješ čovjeka nisi svjestan što si zapravo učinio jer nenaš ili se ne sječaš iskustva kako je biti ubijen. Ti imaš samo blijedu predođbu o tome da je to loše zbog globalnih moralnih vrijednosti koje su te učili pripadnici tvoje sredine
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 16:21   #18
Re: Re: Zasto

Quote:
Uranus kaže:
Zato što smo jednostavno takve prirode. To ti je dokaz da nismo mi nikakva djeca Božja, do toga tek moramo stići, iako se većina čudom čude kad ja to ovdje kažem Mi smo samo obična Božja stvorenja, a dijetetom Božjim ne postaje se tek tako.
Mi jesmo djeca Božija ali toga nismo svjesni, kad osvjestimo bit će mo Bog.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 16:49   #19
Re: Re: Re: Zasto

Quote:
Pegaz kaže:
Mi jesmo djeca Božija ali toga nismo svjesni, kad osvjestimo bit će mo Bog.
Pa čovječe zar ti ne vidiš i ne čuješ oko sebe da svi samo viču : "Svi smo mi djeca Božja!" Ne, prvo moramo osvijestiti da to trenutno nismo.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 17:34   #20
Nismo mi, naš ego, osobnost niti karakter , ali ono istinsko u nama ( atman) jest Bog kojega trebamo osvjestit
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.