Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2006., 17:09   #61
Quote:
luna57 kaže:
sorry ali crkva ne prodaje uslugu vjencanja neznam kako to uopce mozes reci jer ko se vjenca u Crkvi to je cin vjere, nevjencas se u crkvi radi toga jer je lijepo,a sto se tice one love koje das sveceniku to nije obavezno to je tvoja dobra volja,
Trebalo je "prodaje" kao i "kupci" malo niže stajati u navodnicima. Naravno da se ne radi o prodaji u vulgarnom smislu, ali...

Uloga svećenika je da obavi, u ovom slučaju, čin vjenčanja. To je naravno vjerski čin i ima osim emocionalne i religijsku težinu, ali jednako tako uobičajeno je "nagraditi" crkvu i svećenika pa time to postaje i "kupnja usluge". Također obred vjenčanja se može odraditi, a može se svećenik oko toga i potruditi (vidio sam obje varijante). Vjerojatno to ne ovisi o tlaku zraka, nego o nečem drugom. Osim toga za sprovode i mise zadušnice se svećenička tarifa zna, u svakom pogrebnom poduzeću. Po čemu su vjenčanja u moralnom smislu drukčija?
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 19:43   #62
Pa da, ovisi vjenčaju li se vjernici koje svećenik poznaje ili neki koji su došli zbog dekora.
Teološki, SVEĆENIK NE VJENČA LJUDE. Sakrament vjenčanja je jedini sakrament koji si supružnici podjeljuju međusobno, uz tri svjedoka: jednog od strane mladenke, strane mladenca i strane Crkve - svećenik - koji će nakon obećanja podijeliti blagoslov u Božje ime. Sve ostalo je georgafija...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 19:45   #63
Khm. Tema je o vjenčanici bez naramenica tj. golim ramenima. Ako smijem primijetit.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 21:16   #64
ja sam uglavnom nosila bolero i lijepo je izgledalo...iako mislim da šal sasvim lijepo pristoji u crkvi...
mišica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 02:35   #65
Quote:
wapi kaže:
Možda sam saboter, ali meni tu nekaj sustinski nije jasno: Crkva prodaje uslugu vjencanja i pri tome postavlja uvjete
Kao da dodjem kupiti auto i prodavac mi kaze: "NE MOZE! Imate smedje oči. to je uvreda za Citroen!"

Očito su "kupci" jako mekani pa se daju zezat.
vot d fak?!
ma zakon mi je šta ljudi na svim temama na ovom forumu uspiju nać načina da ogade Crkvu..
to dođe nekako kao preduvjet za registraciju ode..
__________________
..i polako nasuči brod na te plišane sprudove
i sanjaj..
ana..:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:09   #66
ja sam kući iz salona ponijela i bolero i šal a kako je bilo jaaaako vruće odlučila sam se za varijantu šala
mikonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 14:07   #67
Ja sam na kreju imala veo, ali sam ga zaboravila prebaciti preko ramena pri ulasku u crkvu Toga sam se sjetila vec pred oltarom, dosapnula kumi i sredila stvar. Moja mama je skuzila, ali nije mogla nista posebno dok je trajao mar sviran na orguljama. Ali rekla meni kuma da nije to bilo nista strasno.
I tako na kraju je sve bilo stvarno OK
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 02:53   #68
Quote:
misiz S kaže:
Ja sam na kreju imala veo, ali sam ga zaboravila prebaciti preko ramena pri ulasku u crkvu Toga sam se sjetila vec pred oltarom, dosapnula kumi i sredila stvar. Moja mama je skuzila, ali nije mogla nista posebno dok je trajao mar sviran na orguljama. Ali rekla meni kuma da nije to bilo nista strasno.
I tako na kraju je sve bilo stvarno OK
Nakon sto sam otvorila ovaj topic odlucila sam se i ja za veo. Bas sam danas bila na probu vjencanice i prvi put stavila veo! Prekrasno izgleda, jos uz tijaru Sada moram naci ogrlicu i nausnice... Napomenuli su mi danas da prebacim veo preko ramena pri ulasku u crkvi, vjerojatno cu se sjetit sad nakon sto sam procitala tvoju prica. Ali slazem se i ja, nista strasno. Samo bi oni koji znaju da planiras prebacit primjetili da nisi prebacila.
tina981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:16   #69
Ma stvarno nije big deal, ali je moja mama skoro uletila i pocela me popravljati Ah, mama ko mama
Bitno da je nesto, a sad konacna izvedba...hm... tada nisam nista znala, bila sam u 7 nebu. A kad sam dosla do oltara i vidjela jos dva svecenika, koje jos k tome i poznajem, onda sam skuzila da mi nesto ne stima i da mi nije najugodnije, ali dobro. Znam da nitko nije zamjerio

Doduse ovisi i o svecenicima. Nasi su bili fenomenalni
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:44   #70
Prebacit veo preko ramena, jel to znači prebacit veo preko lica ili ga uklonit s lica?
Eh da i kada ste skinule vel? Odmah nakon izlaska iz crkve tj.prije ulaska u salu ili?
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:50   #71
Ne to znaci samo preko ramena. KAo da kosu zeliz prebaciti malo naprijed. Meni je bilo blesavo prebaciti preko lica jer smo zajedno usli u crkvu pa nije bilo potrebe, cak naprotiv, malo bi i blesavo izgledalo. Samo preko ramena
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 10:19   #72
Pa svejedno to stoji preko ramena, samo je potrebno to malo namistiti da prekrije ramena. Jesi imala dugi ili kratki veo i kad si ga skinula?
Ja ću imat kratki s obzirom da mi vjenčanica ima šlep.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 12:58   #73
Moj je bio do laktova, i bio je manji slep. Veo sam skinula nakon prvog plesa, a za to sam jos slep digla na ruku da malo plese onako, kao pepeljuga (jer je vjencanica bila uza).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:00   #74
Ljupka Gojic se udala pred maticarem..tako da one price da je imala i krstenje i kizmu prije svadbe padaju u vodu..brijem da bi je se odrekli da je to napravila..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:50   #75
Quote:
Mischa kaže:
Ljupka Gojic se udala pred maticarem..tako da one price da je imala i krstenje i kizmu prije svadbe padaju u vodu..brijem da bi je se odrekli da je to napravila..

da,na kraju je tako bilo.fucka mi se za ljupku gojic i kako se udala,samo mi se opcenito gade ljudi koji misle da popis sakramenata sa cjenikom stoji na ulazu u crkvu,pa dodi i odaberi sto ti treba za pojedinu priliku
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 13:54   #76
Quote:
misiz S kaže:
Moj je bio do laktova, i bio je manji slep. Veo sam skinula nakon prvog plesa, a za to sam jos slep digla na ruku da malo plese onako, kao pepeljuga (jer je vjencanica bila uza).
I moj će biti do laktova i šlep mi isto nije prevelik. Super što sad znam kako ide procedura. I ja ću svoj onda skinit nakon plesa
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 14:03   #77
ja cu imati tanki, kratki i cipkasti bolero u crkvi i skinuti cu ga odmah u autu poslje crkve....
Plavuso_Croatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:00   #78
Ja sam na boleru više vremena potrošila nego sveukupno za vjenčanicu...
Šivala sam ga i bila sam na 6 proba! I da, kad je bio gotov, ponovno sam ga odnijela na još koje sitne prepravke!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 02:02   #79
moja kuma je imala ovakav kaputić.
flafasti, bijeli, mekani, ispalo je da je to neka vrsta konca i mama joj ga je doma isplela sama. i ispalo ju je dost jeftino jer je vani nabavila konac.
meni se sviđa... no ne znam kako bi izgledalo na vjenčanici A kroja, vjerujem da bi trebao biti kraći kao bolero.

http://img688.imageshack.us/img688/4484/kaputic.jpg
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:29   #80
baš je sladak kaputić, samo mi je malo čudna dužina... na ovu haljinu koju ima, najbolje bi bilo da je do struka..

ja ću u crkvi imati bolero koji ću dobiti uz vjenčanicu... poluproziran je, sa rukavima do lakta... ide savršeno na moju vjenčanicu.. a imat ću i dugačak veo koji je od ostog materijala kao bolero, pa bi to trebalo super pasati..
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.